FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 13Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
21-06-08 14:42  [Relacja/Galeria] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Dawno temu, nasz nieodżałowany kolega z QWKAK-u, Jurek, namawiał mnie, żebym w końcu skleił coś alianckiego, a nie tylko Niemcy i Niemcy. Oczywiście, jako shermanoholik, namawiał mnie na pojazd PSZ na zachodzie. Po długich dyskusjach, doszliśmy do porozumienia i padło na coś niestandardowego, czyli Shermana z trałem przeciwminowym.
Oczywiście w malowaniu 79 Armoured Division dowodzonej przez równie nietuzinkowego generała majora Sir Percy Cleghorn Stanleya Hobarta.

Model będzie stworzony w oparciu o egzemplaż znajdujący się w muzeum w Overloon, a więc bardzo wczesny model M4A4.



Ponieważ nigdzie nie udało mi się znaleźć rysunków technicznych trału przeciwminowego, to sobie je zrobiłem sam, na podstawie zdjęć. Nie wiem na ile będą one dokładne, ale jak się nie ma co się lubi .... ;-)

Jak zwykle, prace nad pojazdem rozpocząłem od gąsienic. W tym konkretnym egzemplażu były gąski typu T-62. A robiło się je tak:





To na razie tyle. Do następnej aktualizacji :-)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
21-06-08 15:46  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Trzeba mieć QŃskie zdrowie, żeby coś takiego robić. Podziwiam Cię za cierliwość i dokładność.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
21-06-08 16:19  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

W Oń-cu coś z porządnej strony frontu, szkoda że nie z naszej 1 Dywizji Pancernej, ale cóż nie ma rzeczy doskonałych ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
21-06-08 16:39  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Piękne ogniwo gąsienicy.Zapowiada się następny wspaniały model.

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
22-06-08 13:01  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Chylę czoła przed detalizmem jaki prezentujesz. i ogromną cierpliwością wymaganą przy robieniu tylu powtarzalnych elementów. Napisz ile czasu zajęło Ci opracowanie i wykonanie tych ogniw.

Dobrze by było aby opracowane przez Ciebie modele nie pozostały w jednym egzemplarzu i żeby trafiły do jakiegoś wydawnictwa.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
23-06-08 11:45  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No,aż siadłem i mocno się złapałem stołka! ;-)
Ale będzie jazda...! ;-)

BTW
Czy w modelu Pz IV zawieszenie jest ruchomę?
Tak jakoś mi się wydawało we Wrocławiu,że koła układały się na nierówności podłoża...
A w tym modelu też tak będzie...? ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
23-06-08 12:05  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

W sumie znając inne Twoje produkcje nie powienienem się dziwić, ale... i tak jestem w szoku. To jest klasa mistrzowska :-)

 
23-06-08 13:07  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Super ogniwko. Mam pytanie czy będzie gdzieś dostępne do ściagnięcia? np. w Fanatyku?

Pozdrawiam

 
23-06-08 16:48  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ogniwka są do ściągnięcia na forum Piterpanzera. Oczywiście chętnym zawsze mogę podesłać na maila.

Co do czasochłonności. Gąski zajęły mi ok. 100 roboczogodzin, z czego +-40 to szlifowanie kostek i zębów (jak się okazało, razem z paznokciami, a miejscami i palce się załapały :)).

Masz rację Mariusz, zawieszenia w Pz IV było ruchome. Całe (wózki, koła, gąski). Te też będzie, przynajmniej w ograniczonym zakresie - nie wiem jak zrobić działające sprężyny amortyzujące w wózkach.

Model niestety nie nadaje się do wydania. Po prostu za dużo tu roboty z kartką, ołówkiem, w 1 egzemplażu, elementy robione ze ścinanej i spiłowywanej tektury, przycinanne i pasowane pojedynczo.... To się nie nadaje do wydania.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
24-06-08 00:56  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
Bartek D 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Świetnie,fajnie że Sherman,mam go w szufladzie z "GPM-u" Będę zaglądał do relacji.Pozdrawiam

--
Ale bowiem gdzie jest skarb Wasz,tam będzie i serce Wasze...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 13Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024