FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 14Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
12-12-08 19:33  Odp: [relacja] Marder III (SdKfz 139)
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Wreszcie udało mi się dokończyć koła nośne, i całe ich stadko mogę zaprezentować w dzisiejszej aktualizacji. Zastanawiam się cały czas nad tym czy zrobić Mardera salonowego, nie śmiganego, czy może jednak trochę obdartego i przybrudzonego po małym przebiegu. Jedno z kółek próbnie ufajdałem, mniej więcej tak by to wyglądało finalnie. Do modelu zakupiłem sobie również laserowe gąski, parę poglądowych fotek tych gąsienic poniżej. Na dzisiaj to tyle.





 
12-12-08 19:53  Odp: [relacja] Marder III (SdKfz 139)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

"Fajdanie " mi sie podoba!
Na pewno podniesie realizm modelu.
Ale bez przesady.
Dobry brudzing to taki, który wydaje Ci się za słaby!

No, a jak "pojedziesz " z gąskami, to klękajcie narody... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
13-12-08 09:26  Odp: [relacja] Marder III (SdKfz 139)
Wiśniowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Rafał podoba mi się czyścioch, może nie brudź ale to twoja decyzja

--
Pozdrawiam! Piotr

 
13-12-08 15:17  Odp: [relacja] Marder III (SdKfz 139)
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

A mnie też podoba się ,,fajdanie", zwłaszcza, że już się Barbie w glanach po podłodze przebiegła. Zaczynam się coraz bardziej przekonywać do takiej waloryzacji; pewnikiem dlatego, że sam rzadko z mydła korzystam i jak patrzę w lustro to moja twarz z pięknie wyhodowanymi wągrami podobna jest do tego brudnego kółka ze śrubami.

Mało kogo stać na dobry brudzing, ale Ciebie na pewno TAK !

--
serwusik

 
16-12-08 21:20  Odp: [relacja] Marder III (SdKfz 139)
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Hm, prawdopodobnie stanie na brudzeniu, ale jeszcze klamka nie zapadła. Dzisiaj chciałem pokazać jeszcze nie skończone koła napędowe. Muszą jeszcze trochę poczekać na zrobienie gąsienic aby odpowiednio umieścić na nich zęby. Jakoś z tymi wycinankowymi nie chcą współpracować.

 
19-12-08 21:34  Odp: [relacja] Marder III (SdKfz 139)
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

No i cały plan odnośnie układu jezdnego wział w łeb. Gąski od Hetzera jednak są inne niż do Mardera. Na koło napędowe gąska nie pasuje, bo przy Hetzerze napędówka ma 20 zębów a u Mardera 19. Poza tym laserowe gąski są jakieś niedorobione (niedokładnie wypalone), po złożeniu za grube, no i wogóle już mi się wszystkiego odechciewa. Poniżej kilka fotek obrazujących moje problemy, do następnego!



 
18-01-09 23:07  Odp: [relacja] Marder III (SdKfz 139)
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Parę drobiazgów przybyło, tak więc można pchnąć relację do przodu. Pomału zaczynam widzieć światełko w tunelu, jeśli chodzi o układ jezdny, ale mimo wszystko to jeszcze trochę potrwa. A poniżej to co udało mi się zmęczyć.



 
20-01-09 22:15  Odp: [relacja] Marder III (SdKfz 139)
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Naniosłem małe poprawki na wahaczach, ponoć powinno wyglądać to tak jak poniżej.

 
21-01-09 15:43  Odp: [relacja] Marder III (SdKfz 139)
mak 

 

dokładnie Kujot:-)
>http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://mailer.fsu.edu/~akirk/tanks/Slovakia/MarderIII.jpg&imgrefurl=http://mailer.fsu.edu/~akirk/tanks/Slovakia/slovakia.html&usg=__c6EcBnGrCorQsZb02Jlyif6Mk98=&h=403&w=650&sz=41&hl=pl&start=31&tbnid=DOwJJz4wF20tlM:&tbnh=85&tbnw=137&prev=/images%3Fq%3Dmarder%2BIII%26start%3D21%26gbv%3D2%26ndsp%3D21%26hl%3Dpl%26sa%3DN<



Post zmieniony (21-01-09 15:46)

 
23-01-09 21:31  Odp: [relacja] Marder III (SdKfz 139)
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Skończyłem walkę z wózkami, zostało mi jeszcze trochę malowania i wszystkie cztery będą mogły zawisnąć na kadłubie. Poniżej przykładowy, gotowy wózek, mojego przepisu.



 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 14Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024