FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
24-12-09 00:23  [Nowość] Amerykański holownik portowy DESPATCH No.9 z Draf Model
mierniczy   

Nie zauważyłem wcześniej wątku o tym temacie.
Na stronie www.drafmodel.pl pojawiła się nowość Amerykański holownik portowy DESPATCH No.9
Kolejny model jednostki cywilnej tego wydawnictwa. Modeli cywilnych nigdy nie jest za wiele. Sądząc po jakości wcześniejszych opracowań tego autora (wydawnictwa) zapowiada się ciekawy model i z pewnością sklejalny. Okładka robi wrażenie. Szkoda, że model ten nie ukazał się trochę wcześniej - byłaby wspaniała gwiazdka.
Model wraz z laserami już zamówiłem i czekam na dostawę.

 
24-12-09 16:43  Odp: [Nowość] Amerykański holownik portowy DESPATCH No.9 z Draf Model
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

26 cm w skali 1-100? Fajny liliput- podoba mnie się to już :-)
Poza tym całkiem zachęcająca cena, komplet laserów, model który sam w sobie jest ciekawy i rewelacyjna okładka autorstwa G.Nawrockiego. Jak dla mnie same plusy :-)

--
Maciek Grajek / elessar.telc

 
28-12-09 13:26  Odp: [Nowość] Amerykański holownik portowy DESPATCH No.9 z Draf Model
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Bardzo niszowy i ciekawy temat. Brawo!

Można prosić o zdjęcia surówki?

Na marginesie warto dodać, że jednostka jest wprawdzie cywilna, ale ma militarne korzenie. Jej projekt oparto bowiem (bardzo ściśle) na projekcie holowników typu ST (proj. 327) budowanych w czasie II w.ś. dla US Army (to nie pomyłka armia miała swoją własną flotę zaopatrzeniową w tym holowniki).

http://www.historicships.com/TALLSHIPS/Shipways/Despatch/Despatch%20ms2011%20Manual.pdf pdf z krótką notką historyczną.

http://www.lamaritimemuseum.org/angels.htm jeden z zachowanych.

http://shipbuildinghistory.com/history/smallships/armytugs.htm lista wszystkich holowników US Army



--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024