FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 14Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14 
07-05-08 17:08  Odp: [Zapowiedź] Brewster Buffalo (Model 239) AH
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

ale przeżywacie:/

--

 
07-05-08 17:30  Odp: [Zapowiedź] Brewster Buffalo (Model 239) AH
mario1970   

Rajkubie . Kończąc . Trochę się mylisz.


Wczesniej był taki tekst : 18 : 59 , ale uciekł twojej uwadze.

"Nie wiem, jak to się stało - błąd jest oczywisty. Errata (z całym statecznikiem pionowym i sterem kierunku) ukaże się w następnym zeszycie.
Za zaistniałą sytuację wszystkich bardzo przepraszam."
A.Haliński

potem były wypowiedzi forumowiczów miedzy innymi mojego kolegi Grzegorza Nowaka z 9 : 58

"Panie Andrzeju - ja nie zamierzam kupować następnego zeszytu tylko dla samej erraty, tak więc interesuje mnie możliwość pozyskania DOBRYCH częsci do zakupionego przeze mnie model w inny sposób - np. poprzez wysyłkę arkusików z poprawionymi elementami"

w zamian za to mogę oddać errątę do Bf 109 - jest mi zupełnie niepotrzebna, a może komuś będzie potrzebna ;-)

a dopiero potem tekst z godziny 20 : 13 , który przytoczyłeś . Naprawdę to takie trudne napisać , że jednak pod wpływem głosów z FORUM zmieniono założenia drukowania erraty. I to jest największa zasługa ludzi z tego FORUM. Wszystkich.

--



 
07-05-08 18:44  Odp: [Zapowiedź] Brewster Buffalo (Model 239) AH
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Nic nie uciekło ;-) Po prostu nigdzie nie znalazłem tekstu, który by wskazywał, że jedynym sposobem pozyskania erraty jest zakup nowego modelu, a " w historii" sam już doświadczyłem innego sposobu ( bez kosztów z mojej strony) pozyskania prawidłowych części. Tak więc nie przemawia do mnie twierdzenie, że "pocztowy" sposób pozyskania erraty został niejako wymuszony przez nas.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
07-05-08 20:40  Odp: [Zapowiedź] Brewster Buffalo (Model 239) AH
TAGEZ222   

Ale jaja ,jak bocka kocham bo dawno tu nie byłem.

--
Karton na wieki.

 
07-05-08 20:44  Odp: [Zapowiedź] Brewster Buffalo (Model 239) AH
Wydawn. A.Haliński 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Nie jest prawdą, że wysyłaliśmy kiedykolwiek erraty pod naciskiem tego (czy innego) forum. Gdy przytrafiła się "wpadka" z Bismarckiem (z winy drukarni), to niemal natychmiast wysłaliśmy poprawnie wydrukowane szkielety wszystkim klientom, których udało się nam ustalić - nikt nas nie prosił o to, a jednak zroniliśmy to, co uznaliśmy za słuszne. Na przesunięcie okopceń w F6F-3 nikt początkowo nie zwrócił uwagi, dlatego na erratę przyszło trochę poczekać. Do Zero była errata oraz plik do ściągnięcia. Bf 109E-4 w sumie nie wymagał erraty (brak koloru na powierzchni 4x4 mm można zamaskować rezerą koloru, lub wyretuszować), ale jeden z Was poprosił, więc zamieściłem. Spitfire IX jest komentowany na bieżąco. W żadnym z tych przypadków klient nie usłyszał od nas "...niestety, musi Pan kupić erratę z następnym modelem...". Przez 8 lat zdarzyły się 4 wpadki i kilka pomniejszych błędów na około 50 wydanych modeli - więc bez przesady.
Twierdzenie, że celowo popełniamy błędy jest czystą głupotą ludzi nie znających się na sprawach z tym związanych lub mających w tym jakiś cel (taka "zadyma" skutecznie odwraca uwagę od "wpadki" innego wydawcy). Takie pomyłki są dla nas kosztowne, gdyż:
1. musimy wydrukować erratę odpowiadającą kolorystycznie pierwowzorowi, a to zabiera dużo czasu i drukarnie niechętnie patrzą na jakieś eksperymenty trwające dodatkowe godziny pracy maszyny
2.trzeba wysłać erraty na własny koszt, bo nie każdy jest zainteresowany następnym tematem, a czasem klienci z czystej przekory żądają erraty, często także ci, którzy nie kupili modelu (ot, bo rozdają za darmo...)
3.cierpi na tym marka wydawnictwa
Skoro niektórzy z Was są takimi ekspertami (bezstronnymi i mającymi na uwadze dobro braci modelarskiej) to z pewnością wkrótce przeczytamy wnikliwe i rzetelne recenzje modeli z innych wydawnictw, np. KW-1... .
Pozdrawiam
A.Haliński

 
07-05-08 20:58  Odp: [Zapowiedź] Brewster Buffalo (Model 239) AH
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Co nowość lub zapowiedź chyba mam dejavu...
Do klejenia Panowie.

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
07-05-08 21:14  Odp: [Zapowiedź] Brewster Buffalo (Model 239) AH
TAGEZ222   

Wtrącę jeszcze swoje 2 grosze bez wskazywania na konkretne wydawnictwo,jezeli model zajmuje np 4 kartki z elementami barwnymi to albo wymika to z szybkosci wydania albo z nieznajomosci swojego modelu albo w najgorszym razie z lekceważenia klienta ( jakos to będzie nie zauwazą machna reką albo własnie dodrukujemy lub ścigajcie ze strony i se drukujta jak chceta lepic .
Wystarczy poswiecic kilkadziesiat minut i takie błedy nie powinny miec miejsca ,tylko najlepiej gdyby to robił autor opracowania modelu
Ciekawe jak wyglada ta sprawa w modelach o wiele wiekszej objetosci ,strach sie bać.

Zaznaczam że nie czytałem całego watku i jest to tylko moja opinia

--
Karton na wieki.

 
07-05-08 21:33  Odp: [Zapowiedź] Brewster Buffalo (Model 239) AH
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

TAGEZ222 napisał:

> ...jezeli model zajmuje np 4 kartki z elementami
> barwnymi to albo wymika to z szybkosci wydania albo z
> nieznajomosci swojego modelu albo w najgorszym razie z
> lekceważenia klienta ...
> Wystarczy poswiecic kilkadziesiat minut i takie błedy nie
> powinny miec miejsca ,tylko najlepiej gdyby to robił autor
> opracowania modelu

I tu się Tagez mylisz, prędzej niedopatrzenia wyłapie uważny oglądacz, tester itp. niż sam autor.

--



Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

Post zmieniony (07-05-08 23:33)

 
07-05-08 22:14  Odp: [Zapowiedź] Brewster Buffalo (Model 239) AH
TAGEZ222   

Qrchak w takim razie autor nie zna swojego powiedzmt małego modelu ,mowa o 4 barwnych kartkach i może to tłumaczy dlaczego prawie nie ukazuja sie współczesne skomplikowane samoloty bo te które sie ukazały mają chyba proporconalnie więcej takich niespodzianek .

Tę opinie mozna potraktowac z przymruzenim oka ,ale chyba nie do konca

Kiedys sie mylił człowiek - autor ,a teraz myli się komputer+człowiek = autor.

--
Karton na wieki.

 
07-05-08 22:35  Odp: [Zapowiedź] Brewster Buffalo (Model 239) AH
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Myślę, że na tym można zamknąć wątek ( otworzę go jedynie na wniosek autora, bądź wydawcy).

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 14Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024