FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
05-04-08 21:23  Odp: [Relacja] Jak-23 FLORA z Modelika
pawelecd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4


 - 1

Witam
Gratuluje cierpliwości i nerwów jak postronki. Ja bym go dawno posłał do kosza :)
Patrząc dzięki tobie na budowę tego modelu dochodzę do wniosku, że jest to chyba najbardziej felerny z jaczków wydanych przez Modelika. Mam popełnione jeszcze Jak 17 i 17W i tam praktycznie (poza jakimiś prawie niezauważalnymi, które mogą przytrafić się w każdym opracowaniu) nie spotkałem się z żadnymi niedociągnięciami i tylko moje niezdarne paluchy powodowały złe ich wykonanie :).Podejrzewam, że ja tak szybko się za niego już nie wezmę mimo wcześniejszych zapowiedzi. Mimo wszystko gratuluje ukończenia tego "ustrojstwa" :):).

--
"Nigdy nie może być tak źle aby nie mogło być jeszcze gorzej."

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

J8N1 Kikka / Jak 15 Feather / Bf-108 Tajfun / C6N1 Saiun / Jak55

 
06-04-08 15:09  Odp: [Relacja] Jak-23 FLORA z Modelika
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam Wszystkich,

Tak jak obiecałem dzisiaj zabrałem się za stworzenie galerii końcowej. Wypadało by powiedzieć jakieś słowo końcowe i podsumować budowę modelu. A więc uważam ,że każdy model jest do sklejenia tylko efekt końcowy może być różny. Jeśli już mówimy o tym modelu to ma on swoje błędy ,ale teraz myślę ,że mając tą relację jako taki przykład to wielu doświadczonych modelarzy jest w stanie wykonać to opracowanie na nawet dobrym poziomie. W moim modelu cały efekt psuje to jedno poszycie które od razu rzuca się w oczy. Mam nadzieję ,że inni koledzy jednak się nie zrażą moimi poczynaniami z tym modelem i zabiorą się za ten dosyć ciekawy i zaniedbany temat(tu mała aluzja i prośba do projektantów o ponowne poruszenie tego tematu). Trzeba też szczerze powiedzieć , że sklejacz czyli ja, też nie za bardzo się postarał i niektóre niedokładności jakie są widoczne w relacji wynikły z mojej niezdarności i niedoświadczenia w klejeniu kredy. Myślę ,że doświadczeni modelarze są wstanie wycisnąć z tej wycinanki o wiele więcej niż ja to zrobiłem. Gdyby jednak ktoś się zdecydował na klejenie tego modelu to oferuje prawie całą wycinankę (brak tylko tego poszycia które wpasowałem do swojego modelu) ,jako zapas do klejenia . Dobra koniec tego dobrego .Życzę miłego oglądania:




Oczywiście bardzo wszystkim dziękuję za komentarze, wizyty i zainteresowanie moimi poczynaniami. Wszystko się dla mnie liczy tak samo. Naprawdę wielkie dzięki ,że wam się chciało to wszystko oglądać ,a co dopiero czytać:)

Pozdrawiam.

P.S Pawle naprawdę nie zniechęcaj się do tego modelu mając tą relację dasz radę ,a i weź pod uwagę ,że ja też mogłem coś namotać i w rzeczywistości model jest prostrzy i sklejelany.

--

Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

Post zmieniony (06-04-08 15:14)

 
06-04-08 15:17  Odp: [Relacja] Jak-23 FLORA z Modelika
Jarek 

 

Gratuluje wspaniałego modelu.Ekstra robota;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024