FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
03-04-08 14:15  [Pytanie] Gasienice cięte laserowo
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Kupiłem ostatnio gąski (Draf Model) do Bishopa (Modelik), które kompletnie nie pasują do modelu. Udało mi się przerobić zarówno koła w układzie jezdnym jak i samą gąsienicę, tak aby dało się ją wykorzystać. Aby jednak uniknąć takich sytuacji, bo gąski tanie nie są, proszę wszystkich, którzy już korzystali z gąsienic do innych modeli o opinie, które pozwolą mi odsiać ziarno od plew, bo pierwszy kontakt z tego typu nowinką, mimo że fatalny, nie zniechęcił mnie do dalszych zakupów.
pozdrawiam
Norvik

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
03-04-08 20:23  Odp: [Pytanie] Gasienice cięte laserowo
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Ja miałem problem z gąskami do T55 z GPM, zęby gąsienicy nie pasowały do otworów w które miały wejść. poza tym bez problemów.

Pozdrawiam

 
04-04-08 16:13  Odp: [Pytanie] Gasienice cięte laserowo
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


 - 7

W gąsienicach do T-72 zęby pasowały do otworów a nie powinny . Nie jestem pancerniakiem ale może u Ciebie powinny nie pasować .Jeżeli gąski do T -55 i T - 72 były podobnie odlewane to zęby były w środku puste i powinien być otwór od dołu .


Pozdrawiam

Jańcio


HEY HEY !

 
05-04-08 14:51  Odp: [Pytanie] Gasienice cięte laserowo
ams 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Chyba to w sumie ja bylem sprawcą powstania gąsienic do Velentine/Bishopa z Modelika. :)

Wyglada to tak:



W moim modelu wykorzystalem prototyp gasienic - ksztaltem moga byc, grzebienie sa ok, ale otwory i rozstaw wewnetrznych grzebieni są o wiele za wąskie - trzeba kleic je na styk z gasienica, bez wykorzystywania otworow na nie przewidzianych. Trochę pracy to kosztuje, ale da się zrobić. W sumie zgłosiłem te uwagi do producenta, być może nie zdązył ich jeszcze wdrożyć w finalnym wydaniu tych gąsienic.

Mój model:
http://konradus.com/forum/read.php?f=1&i=127763&t=127763

--
pzdr
-----------
ams



 
06-04-08 10:59  Odp: [Pytanie] Gasienice cięte laserowo
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Dzięki ams za odpowiedź. Rzeczywiście jest tak jak piszesz. Ja musiałem zwężać grubość kół, żeby zmieścić się między grzebieniami, a i tak grzebienie były mocowane nie do tych otworów, które zostały na nie przewidziane, tylko do tych zewnętrznych.

Ponawiam prośbę o opinie nt. użytych w modelach gotowych gąsienic i dziękuję tym, którzy już odpowiedzieli.

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024