FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
08-02-08 14:55  Odp: [Technika] Klej Hermol - jaki zamiennik?
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam, ja miałem podobny problem cztery lata temu kiedy to postanowiłem zmienić używany Hermol na coś innego. Zauważyłem ,że Hermol rozpuszczał mi nadruk na modelach. Wtedy jeszcze nie impregnowałem modelu przed wycięciem więc nie wiem czy ta czynność ma jakiś wpływ na to.Szukałem czegoś tak samo przezroczystego i zacząłem używać klej polimerowy, ale i ten klej po jakimś czasie zarzuciłem i używam go już teraz tylko do przyklejenia pleksi na oszklenie kabiny do ramy. Myślę ,że jest do tego idealny bo nie zostawia śladów. Nadal jednak nie miałem kleju do klejenia całego modelu . Poszukując i próbując wszystkiego po trochu natrafiłem na klej poliuretanowy:



Jest to klej z tej rodziny klejów zwanych szewskimi, tylko ja myślę ,że między tym z Dragona i jeszcze innym nazwanym po prostu szewskim są drobne różnice. Ten mój jest troszeczkę bardziej gęsty i troszeczkę dłużej schnie co ja uważam za zaletę bo kilka sekund więcej przy klejeniu większych powierzchni naprawdę dużo daje. W każdym razie ja polecam ten co na zdjęciu. Kleje nim wszystko oprócz kabinek oczywiście.

Pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [Technika] Klej Hermol - jaki zamiennik?  nowe
Don Kwas 28694 08-02-08 08:28
 Odp: [Technika] Klej Hermol  nowe
Dixie 1167 08-02-08 08:47
 Odp: [Technika] Klej Hermol  nowe
Don Kwas 1013 08-02-08 08:56
 Odp: [Technika] Klej Hermol  nowe
Gern 837 08-02-08 09:22
 Odp: [Technika] Klej Hermol - jaki zamiennik?  nowe
Sturmovik 1189 08-02-08 10:51
 Odp: [Technika] Klej Hermol - jaki zamiennik?  nowe
leetomek 878 08-02-08 12:44
 Odp: [Technika] Klej Hermol - jaki zamiennik?  nowe
KlejusKartonikus 803 08-02-08 13:37
 Odp: [Technika] Klej Hermol - jaki zamiennik?  nowe
KamcioH 760 08-02-08 14:30
 Odp: [Technika] Klej Hermol - jaki zamiennik?  nowe
Partyzant 773 08-02-08 14:55
 Odp: [Technika] Klej Hermol - jaki zamiennik?  nowe
Robert B. 860 08-02-08 17:38

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024