FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 14Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  -> 
07-05-08 08:03  Odp: [Zapowiedź] Brewster Buffalo (Model 239) AH
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Ja powiem tak. Ciesze sie że P. Haliński wydaje erraty w przeciwieństwie do innych wydawnictw gdzie rzadkością coś podobnego można spotkać. Jeszcze bardziej bym sie cieszył jakby sie nie pojawiały po prostu wydany model bezbłędnie.
Smutnym jest gdy model wydany jest z błędami lub niedokładnością nie da sie skleić, a dzisiejszych czasach modele tanie nie są.

 
07-05-08 09:30  Odp: [Zapowiedź] Brewster Buffalo (Model 239) AH
kirkris   

Piotr D napisał:

> To może od razu do Trybunału Praw Człowieka? Ja walczyłbym o odszkodowanie za >straty moralne oraz za stres towarzyszący przeglądaniu modelu.
>Kirkris, czy Ty zamierzasz w ogóle ten model kupić?(nie mówiąc już o karkołomnym >wyczynie jakim jest jego sklejenie). A może Twoje biadolenie jest jedynym sposobem >na zaistnienie na forum?
>Ludzie którzy na prawdę modele od hala kleją jakoś nie mają problemów >egzystencjalnych związanych z tą erratą. Ciekawe dlaczego? Może im po prostu zależy na >sklejeniu danego modelu i wiedzą jak tą erratę zdobyć nie czekając na następny numer. >Kirkris, wróć na 10-tą stronę wątku i przeczytaj ją bardzo uważnie.
>
>


Jeżeli jest to poprawny model bez żadnych błedów to przepraszam.
Jednak fakt, że każdy z ostatnio wydanych modeli (mam wszystkie a ten nawet podwójny) ma błąd zmuszający do kupienia nastepnego (ściągnięcie częsci z netu nie jest rozwiązaniem o ile nie klei się skanu całości - dobranie kolorów na samodzielnie zrobionym wydruku - to jest karkołomny wyczyn !! ) jest co najmniej deprymujący.

Co do UOKiK to jest własnie stworzony po to aby zajmować się nierzetelnymi przedsiębiorcami i ochroną konsumentów. tego typu działania (o ile są celowe) mogą być również prtzedmiotem analizy i ewentualnego postępowania.

Co do isnienia na forum jak dobrze zauważyłeś raczej zajmuję się jego czytaniem i poszukiwaniem nowych rozwiązań a nie udzielaniem się na nim.

Klejenie modeli jest czasem "karkołomnym" zadaniem niemniej jednak robię prawdopodobnie od więcej lat niż przypuszczasz i czasem mi się to udaje :)

Myślę że raczej pisanie na forum nie jest tym co "tygrysy lubią najbardziej" i sobie daruję

pozdrawiam serdecznie

Kirkris

 
07-05-08 10:08  Odp: [Zapowiedź] Brewster Buffalo (Model 239) AH
Adam - Octusek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

kirkris - czy nie zauważyłeś - tak samo jak i inni, którzy snują teorie spiskowe pana Andrzeja - że jeśli napiszesz do wydawnictwa dostaniesz erratę za darmo - bez konieczności kupowania następnego numeru??? Ile razy jeszcze trzeba to napisać??

Jeszcze raz - AH to wydawnictwo, które jako jedno z niewielu umie przyznać się do błędu i naprawić to - z ust innych możesz usłyszeć coś w stylu powiedzenia mojego 'ulubionego' projektanta - każdy model da się skleić...

--
--------
Loading sygnature.............................99%

 
07-05-08 10:10  Odp: [Zapowiedź] Brewster Buffalo (Model 239) AH
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Widzisz, wygląda na to że czytasz bardzo nieuważnie. Już parokrotnie kilku kolegów napisało na Forum, ze wydawnictwo AH rozsyła bezpłatnie erraty, a jeżeli jednak czytasz bardzo uważnie to wynika z tego wniosek, ze po prostu fajnie jest tak "dokopać" wydawnictwu zaliczanemu do najlepszych.
W końcu co to za przyjemność wskazywać błędy w innych wydawnictwach, w których błędy należą "do standardu" ?

 
07-05-08 11:53  Odp: [Zapowiedź] Brewster Buffalo (Model 239) AH
mario1970   

Tia

Krótka pamięć to dobra pamięć. Wiele osób szybko zapomina o jednej , moim zdaniem podstawowej kwestii. Gdyby nie było wcześniejszej debaty na TYM FORUM ( a debata była gorąca bo wątek został zamknięty ) nie byłoby wcale wysyłania bezpłatnych errat , bo początkowo nie była przewidziana taka możliwość. Miała być errata, ale tylko w następnych numerach. I najpierw był związany z tym niesmak , a dopiero potem deklaracja rozsyłania errat. A teraz z tej całej sytuacji robi się cnotę.

--



 
07-05-08 12:17  Odp: [Zapowiedź] Brewster Buffalo (Model 239) AH
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Mario, bzdura.
Ładnych parę lat temu kupowałem model Bismarka lub Yamato ( nie pamiętam już którego, a kupowałem obydwa modele). Przy druku szkieletu wystąpił błąd, wydawca bez żadnej "awantury" na forach ( wtedy chyba był tylko Gryf) porozsyłał do sklepów poprzez które rozprowadzał ten model pakiety z nowym szkieletem, więc może nie dawajmy sobie medali za "zmuszenie" go do bezpłatnego rozsyłania errat.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
07-05-08 12:24  Odp: [Zapowiedź] Brewster Buffalo (Model 239) AH
Grabciu 

 

Wy tu sobie gadu gadu, a ja model własnie nabyłem i złego słowa nie powiem. Pięknie wydany i błędów nie widać. Pewnie wieczór go potne zamiast płodzić post za postem.

AH potęgą jest i basta.

 
07-05-08 13:55  Odp: [Zapowiedź] Brewster Buffalo (Model 239) AH
mario1970   

Rajkubie.

Daję Ci link do tego tematu . Coby znów pamięć nie zawiodła .

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=132586&t=132586&filtr=5


i jeszcze taką fotkę znalazłem ( z renowacji )

http://www.airliners.net/photo/Finland---Air/Brewster-B-239-Buffalo/1335754/L/

i jeszcze to, można je poogladać na filmie

http://uralica.com/brewster.htm






Post zmieniony (07-05-08 14:13)

 
07-05-08 15:15  Odp: [Zapowiedź] Brewster Buffalo (Model 239) AH
Seweryn 

 

Czy ktoś kupił słynnego strażackiego Stara 244 w kolorze gotowanych buraczków z wyd Answer? Jakoś tam o errate nie było zamieszania. Druga sprawa, że pół modelu wymagało erraty. O wysokośći ceny też szkoda biadoli inne wydawnictwa za model jednosilnikowca też wołają 25 zeta - tutaj wyjątkiem jest Orlik który ma ceny mniejsze od konkurencji.

--
Seweryn

 
07-05-08 15:42  Odp: [Zapowiedź] Brewster Buffalo (Model 239) AH
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Mnie pamięć nie zawodzi, ale najwyraźniej w selektywnym dobieraniu tekstów chcesz być mistrzem, przy okazji pomijając choćby takie wypowiedzi z wątku , do którego link podajesz " celem odświeżenia pamięci":
Wydawnictwo Haliński
23-10-07 20:13

Nie uchylam się przed odpowiedzialnością - popełniliśmy błąd i naprawię go. Chciałem to zrobić załączając erratę w następnym zeszycie (samolot z II wojny światowej - niestety, już teraz widzę, że Mi-24 chyba nie zmieści się na 6 kartkach B4 kolor, więc chyba nie dam go do sieci RUCH i Kolporter), ale skoro tak bardzo niektórym z Was zależy, to za kilka dni wyślę erraty tym, którzy już teraz wiedzą, że nie kupią KA 4/2007.
Pozdrawiam wszystkich
A.Haliński

Czy widzisz gdziekolwiek stwierdzenie, że jedyna formą dostarczania erraty przewidzianą przez wydawnictwo był druk w kolejnym modelu?
Jak pisałem wcześniej ze swoją kiepską pamięcią przypominam sobie jak parę lat temu wydawnictwo Państwa Halińskich naprawiało swoje błędy nie zmuszając nikogo do kupowania kolejnego modelu. Zdaję też sobie sprawę, że jako zagorzały "plastikowiec" możesz nie znać takich faktów, więc proszę nie rób ze mnie człowieka ze sklerozą.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 14Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  -> 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024