FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
04-01-08 20:33  [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Bo nie wiedziałem jak sformułować temat. Ale rozchodzi się o to, że...Mam pytanie bo nie mogę zrozumieć po co modele ANSWER`u sprzedawane są w foliowych opakowaniach?A nie posiadają żadnych rzeczy które są luzem w środku(wręgi laserowe itp.)Bo czasem przez te opakowanie dochodzi do spjęć z panią ekspednientką w saloniku.Bo najnormalniej w świecie nie pozwalają otworzyć jeśli nie kupuje się. Więc pytam się co to ma na celu;)Ale jest jeden plus bo papierosami nie śmierdzi:)I przepraszam jeśli ten temat gdzieś był poruszany, a który umknął mojej uwadze.

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
04-01-08 20:40  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Ciekawe pytanie i dobrze że poruszyłeś temat bo może i ja się czegoś dowiem.

Osobiście mam na ten temat dwie teorie:
- żeby paluchami nie brudzić,
- żeby frajer nie wiedział co kupuje.

Chętnie posłucham innych teorii na ten temat.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
04-01-08 20:41  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Q22Q   

Witam, z tego co mi wiadomo modele ANSWER`u pakowane są w folie celu zabezpieczenia zawartości jak i okładki. Model z podniszczoną okładka diametralnie traci swoją wartość tak samo z np. odciskiem palucha na jednym z arkuszy. Tak jak to wspomniał Matrix OST jest to dość duże utrudnienie przy zakupie, sam się o tym przekonałem :-)

Pozdrawiam Grzegorz

--

 
04-01-08 20:43  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Podobno modele trafiają do sklepów i w razie ewentualnych zwrotów znów do wydawcy w znacznie lepszym stanie niż modele bez tego kapszuka. Szczerze mówiąc mnie też ta folijka nieco irytuje, nie kupiłem już kilku modeli właśnie dlatego, że nie mogłem ich wcześniej obejrzeć. Może wydawca powinien rozwiązać kwestię uszkodzonych modeli w inny sposób, np zmiana formatu na A4 (teraz chyba jest B4), albo zastosowanie grubszej okładki.

--
pozdrawiam
Piotr


 
04-01-08 20:46  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Co do grubszej okładki to podoba mi się to w WAK`u;) Jest nawet bardzo gruba prawie że pancerna i jak leży sobie na półeczce to nie ma zasadniczych zagieć...

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
04-01-08 20:50  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Mnie tez trochę dziwi ta folia... Zawsze oglądam modele przed zakupem a tutaj lipa. Szkoda bo tematy ciekawe, a nie każdy model jest przecież prezentowany na forum. Podoba mi sie rozwiązanie WAKu, sztywna lakierowana okładka która dobrze zabezpiecza model i nie zostają na niej ślady paluchów.

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
04-01-08 20:58  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Myślę że dobrym rozwiązaniem (przynajmniej dla klienta), byłby jeden rozpakowany egzemplarz "JAZDA TESTOWA", sprzedawany na końcu z pewnym upustem.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
04-01-08 21:21  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Modele z Schreiber-Bogen i innych niemieckich wydawnictw też są foliowane ale dlatego że mają luzem arkusze.
Też bym się podpisał pod tym aby modele answera były standardowych wymiarów A4 i miały sztywniejsze okładki.

 
05-01-08 00:17  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Rzeczywiście troszki to dziwne i bezsensowne rozwiązanie....
Ja w zamierzchłych czasach kupiłem 'Łosia" z FlyModelu i na nim też była folia, tyle że tak praktycznie zamontowana, że nie była zgrzana z jednej strony i arkusze można było bez problemu wyciągnąć....
Najwidoczniej Answerowi zależy na stracie klientów, chyba że ma to jakiś głębszy ukryty sens a my biedne żuczki go nie dostrzegamy ;)
Pozdrawiam serdecznie
Jaroslav

--
GG 6801515

 
05-01-08 00:43  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Dziś w saloniku prasowym widziałem na półce Arico z Answeru, chciałem zobaczyć ale przeszkodziła mi właśnie folia. Pamiętam jak kupiłem Jak-a 1b to miałem możliwość obejrzenia go, bo był w takiej koszulce zamykanej na zatrzask u góry. To było dobre, ale całkiem zamknięta folia to zły pomysł wg. mnie.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
05-01-08 01:24  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Koszulka stosowana przez ANSWER jest dosyć ciasna, co skutkuje niezłą gimnastyką przy wyciąganiu modelu z opakowania, która z reguły prowadzi do uszkodzenia arkuszy.
Gdybyśmy mieli do dyspozycji „JAZDĘ TESTOWĄ” i przeciętny klient dotykałby tylko tego egzemplarza, to miałoby to sens. Niestety z moich obserwacji wynika, że jeżeli jakiś model poleży trochę w sklepie to niezależnie czy jest zapakowany, czy nie, czy ma sztywną okładkę, czy jest formatu A4, czy co tam jeszcze, to i tak wszystkie jego egzemplarze są obmacane i w większym lub mniejszym stopniu uszkodzone...

Pozostaje mieć nadzieje, że kiedyś doczekamy sytuacji, że interesujący nas model będziemy mogli zobaczyć w całości np. na stronie wydawcy, czy sklepu. I nikomu nie przyjdzie do głowy, żeby go ściągnąć, wydrukować i skleić, bo po co męczyć się drukowaniem, skoro można go po prostu kupić. Wiem, że to nierealne, ale tego właśnie sobie i Wam życzę, jeśli nie w tym, to w którymś z następnych Nowych Roków :-)

--
Pozdrawiam!
Tuco

 
05-01-08 01:33  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Wojciech Cięciwa   

Ależ jak najbardziej realne ...
Wystarczy dawać na stronie wersje w postaci PDF-a z rozdzielczością 72DPI (punkty na cal)
Można zobaczyć, nawet ściągnąć ale sklejać już się nie opłaci - zbyt "postrzępiony" będzie model.
Ale do tego trzeba troszkę przemyśleć strategię marketingową i zastanowić się, czy robimy duży zysk jednostkowy na małej ilości egzemplarzy, czy też może mały zysk jednostkowy, ale za to na znacznie większej ilości modeli

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
05-01-08 02:11  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Sas, zgadza się, tylko czy obraz w 72 dpi przekona mnie do zakupu bardzo zdetalizowanego modelu? A takich jest przecież coraz więcej.
Poza tym nie o to chodzi, żeby jakość pliku nie pozwalała na sklejanie ale, żeby sklejacz miał zakodowane w głowie, że jak model ściągnie i wydrukuje, to okradnie wydawcę (projektanta), który w ten sposób może nie uzyskać środków na wydanie następnego modelu.
W temacie strategii marketingowych się nie wypowiadam, gdyż zielonego pojęcia o tym nie mam ;-)

--
Pozdrawiam!
Tuco

 
05-01-08 02:36  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

Krótko - kupowanie kota w (szczelnie zamkniętym) worku mnie wkurza ;]

"kupowanie kota w worku" funkcjonuje w wielu językach europejskich i wszędzie oznacza to samo: zakupy czynione bez wcześniejszego oglądania towaru...."

Pozdrowienia
R

--
coś się kończy, coś się zaczyna

 
05-01-08 05:29  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A w Zabrzu jest taki mały salonik... Można sobie pooglądać prasę i Answera i inne...
Ale jesli się ogląda zbyt długo można narazić się na "jazdę testową" od pani ekspedientki, za zbyt długie grzebanie w czasopismach i nie kupowanie.Że to niby jest kiosk a nie czytelnia i takie tam. Tak więc nieraz nie tylko folia przeszkadza w zapoznaniu się z modelem... Pozdrawiam wszystkie narwane ekspedientki.

--

 
05-01-08 05:52  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
zielasz   

Panowie. Nie macie już na co narzekać? To o czym sie tu rozpisujecie to błahostka :) Prawdziwe problemy wychodzą gdy sie kupuje wysyłkowo. Gdy na przykład dostajesz nie to co zamówiłeś, zamówiłeś coś, co wyglądało inaczej na zdjęciu, niż w rzeczywistości... i tym podobne wypadki (szczególnie w jakimś od dawna znanym MPG* )
Pozdrawiam :)
* skrót nie oznacza nic, ma tylko zastąpić inny skrót :))))

 
05-01-08 08:32  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Istotnie, kupowanie modelu bez możliwości sprawdzenia, co w środku, dla mnie od biedy uchodzi wtedy, gdy temat jest unikalny, a cena niewygórowana.
A swoją drogą, najlepiej z tego, co widzę, oprócz nowszych WAK-ów "trzymają się" na półkach modele Fly'a. Arkusz solidnej tektury służący za 'plecki' i porządnie sklejony grzbiet robi swoje, a kupujący otrzymuje przy okazji porcję tektury niejednokrotnie (zwłaszcza przy samolotach) wystarczającą do podklejenia wymagających tego elementów.

Co zaś do pomysłu Sasa - to się da zrobić: jeśli przedstawić arkusze np. wielkości 1024x768 pix, ale nie we wstawionych plikach graficznych, tylko np. w przeglądarce Flash, z której nie da się wyekstrahować poszczególnych obrazów inaczej, jak zrzutem ekranu (chyba że się mylę...) - to taki zrzut siłą rzeczy będzie miał rozdzielczość rzędu 100 ppi, więc do wydruku trochę mało, a do zapoznania się na ekranie wystarczy. Ale to już raczej sprawa na oddzielny wątek.

--

Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

Post zmieniony (05-01-08 09:21)

 
05-01-08 10:13  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Pomysł z prezentacją arkuszy na stronie wydawnictwa jest dobry. Aby był bezpieczny można przecież zaprezentować 1 arkusz w pełnej rozdzielczości a nie cały numer.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
05-01-08 10:52  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Albo poprostu zrobić zdjęcia kilku arkuszy w mniejszym rozmiarze. Aby tylko mieć pogląda jak model się prezentuje.

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
05-01-08 11:02  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Ja osobiście jestem za sprzedażą modeli w foliowych opakowaniach szczególnie tych w salonach prasowych, nie raz widziałem jak osoby raczej nie zainteresowane modelarstwem je przeglądają, woła to o pomstę do nieba. Karton jest często mocno pogięty, popaćkany że model nie nadaje sie do sklejenia.

Poza tym Answer mógłby się postarać o trochę grubszą okładkę albo dodać jakąś tekturkę, tak jak robi to Fly Model. Bo sama folia nie uchroni modelu przed pogięciem.

--

 
05-01-08 11:13  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Dombrek napisał:
> Poza tym Answer mógłby się postarać o trochę grubszą okładkę
> albo dodać jakąś tekturkę, tak jak robi to Fly Model. Bo sama
> folia nie uchroni modelu przed pogięciem.

Jedno drugiego nie wyklucza...
Z drugiej strony, answerowski karton jest chyba wyjątkowo podatny na pomięcie.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
05-01-08 11:51  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Sturmovik napisał:

> Z drugiej strony, answerowski karton jest chyba wyjątkowo
> podatny na pomięcie.


Właśnie o to mi chodziło.

--

 
05-01-08 13:05  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Niesamowicie ciekawa rozmowa. ;-)
Jestem ciekawy czy wielu z was miałoby takie samo zdanie gdyby był sprzedawcą w kiosku.
Z całą pewnością pozwalałby na wielogodzinne przeglądanie ( czytanie ) prasówki, na "rozfoliowanie" innych periodyków , niech sobie ludzie poczytają , powyjmują np.płytki i inne dodatki itd.
Potem następuje liczenie miesięcznych zysków i : zysk=0 , mogą być nawet straty gdyż niektóre wydawnictwa nie życzą sobie wybrakowanych zwrotów.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Dodam jednak, że jako modelarz rozumiem też i Was koledzy. Ja też nie chcę kupować kota w worku.
Próbne skany (fotki) arkuszy na stronie wydawcy to ciekawe rozwiązanie, ale co mają zrobić ci , co nie mają internetu ?

--


 
05-01-08 13:12  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Wojciech Cięciwa   

Raduss, jeśli jest w środku "coś" - płytka, czy coś innego to można spokojnie to umieścić w kopercie i przykleić na specjalnie do tego przygotowanej stronie.
Tak robią np. czasopisma komputerowe.
A niemożność obejrzenia modelu przed zakupem skutecznie studzi chęć jego posiadania.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
05-01-08 13:19  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Sas naprawdę myślisz, że dla "specjalisty" przyklejona płytka jest przeszkodą ? ;-) Ale to jest inny temat niż tego wątku.

--


 
05-01-08 13:53  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

...a gdyby próbki arkuszy przedstawić (wyrywki 1:1, inne w pomniejszeniu) na ostatniej stronie okładki?

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
05-01-08 14:04  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Raduss ale Ty mówisz o różnych dodatkach typu płyty CD i tego typu inne. To ma się rozumieć że musi być w folii aby ktoś nie ukradł albo nie zgubiło się gdzieś przypadkiem. Ale swego czasu ANSWER miał koszulki otwierane z góry i były w środku wręgi cięte laserowo i jakoś takie pakowanie nie przeszkadzało wydawcy. A mógł ktos ukraść zwyczajnie te wręgi. A tu jeżeli nie ma dodatku to czy można by było stosować te folie otwierane? Skoro już muszą być. A czasem słyszy się, że można otworzyć ale pod warunkiem że kupię... A jeszcze jedno ;) Ten zysk pod koniec miesiąca =0 to sie zgadza bo jak się naczytam gazet to po co mam je kupywać?To akurat logiczne, ale modelu jednak się nie naczytam. Muszę go kupić żeby skleić.

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
05-01-08 14:04  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

Ale jest jeden myk - zafoliowane pisma specjalistyczne (np. komputerowe) które dołączają coś do egzemplarza wywalają na okładkę maksimum informacji tego co w środku - tytuły artykułów i nazwy oprogramowania na płycie.

Answer jak chce być fair w stosunku do klienta to powinien w takim razie prezentować na okładce zdjęcie sklejonego modelu zamiast wizji artystycznej a na ostatniej stronie pokazać jakieś próbki rysunków instruktażowych i arkuszy.

To jest minimum przyzwoitości bo wiadomo że lepiej jednak zobaczyć jakość druku, papieru itd. przed zakupem m o d e l u katonowego.

Ogólnie jestem za jak najszerszą prezentacją on-line - zdjęciową i graficzną a nie opisową .
Pod tym względem nie tylko Answer daje ciała. Ale to już też wybiega poza temat pakowania.

Pozdrowienia
R

(ups, Sturmovik - pisałem jak napisałeś to co napisałeś ;D jest to jakieś częściowe rozwiązanie właśnie, ale tylko częściowe)

Poprawiono feara ;)
--

coś się kończy, coś się zaczyna

Post zmieniony (05-01-08 14:19)

 
05-01-08 14:08  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Rylec, wybacz: fair, a nie fear. Czy wydawcy się boją klientów, to ciut inna sprawa ;-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
05-01-08 14:40  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Matrix OST , i tu doszliśmy do tematu sprzedaży modeli w punktach prasowych.
Dla sprzedawcy kiosku, model to taki sam towar jak "Rzepa" , CDAction czy dezodorant.
Zapewne inaczej jesteśmy traktowani w specjalistycznych sklepach modelarskich, tam sprzedawca ZAZWYCZAJ rozumie , że coś trzeba zobaczyć.

Oczywiście jest też plus sprzedaży artykułów modelarskich w kioskach, ich duża sieć w całym kraju, czyli szeroka dostępność (nawet w małych miasteczkach).

--


 
05-01-08 15:20  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Raduss napisał:


>
> Oczywiście jest też plus sprzedaży artykułów modelarskich w
> kioskach, ich duża sieć w całym kraju, czyli szeroka dostępność
> (nawet w małych miasteczkach).
>
> --

I tu się mylisz. Spróbuj dogadać się z kioskarką ( bo tylko w jednym na ok. 10 kiosków pojawiają sie jakieś modele ) żeby zamówiła jakieś pismo inne niż rzucą jej z centrali. A jak tak dalej pójdzie ( znaczy sie już poszło bo WAK wycofał się Ruchu, Answer z Kolporterem sie nie dogaduje, itp ) z "modną" ostatnio wśród wydawców formą sprzedaży empikowej to u siebie w mieście ( ok. 20-tys. mieszkańców ) będę mógł kupić tylko MM-a, Kartonowy Arsenał i czasem jak rzucą Answera.
No ale cóż nie jestem pępkiem świata i nikt dla mnie nie będzie poszerzał zamiast zawężać dystrybucji swoich produktów.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
05-01-08 15:22  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Wacek   

To w takim razie wpiszę tutaj propozycję pewnego rozwiązania, która już jakiś czas chodzi mi po głowie.
Proponuję stworzenie na Forum osobnego działu Zapowiedzi, na którym wpisywać mogliby się tylko wydawcy. Admin każdego z chętnych logowałby do tego działu, a zawartość zapowiedzi zależałaby od wydawcy umieszczającego tam wpis.
A my zwykli forumowicze obejżelibyśmy to i sobie skomentowali gdzieś w innym dziale.

--

 
05-01-08 15:35  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Ceva zapewne masz rację, że modeli nie ma w każdym kiosku, ale spójrzmy na to optymistycznie. Zgodnie z zasadą, że szklanka jest w połowie pełna, a niw w połowie pusta.
Lepiej ,że są w co dziesiątym kiosku, niż w żadnym. ;-)

--


 
05-01-08 15:36  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Jestem za:)

--

 
05-01-08 15:45  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Hook6   

 

Skoro mogli by tylko wydawcy to w zasadzie nie musi to być osobny dział. Już teraz każdy wątek opatrzony fiszką [Zapowiedź] po wybraniu w dziale głównym filtru Zapowiedzi da nam wynik w postaci wyłącznie zapowiedzi.
Może tylko tą wstawioną przez wydawcę po prostu zamknąc i już? W ten sposób będzie to czysta prezentacja owego modelu, a jej autor/wydawca będzie mógł bez przeszkód ją edytować i wprowadzać ewentualnie nowe informacje.
To można zrobić już od ręki. To tylko kwestia zgłoszenia do moderatorów potrzeby zamknięcia wątku.

 
05-01-08 21:17  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Wacek   

Hook6: jak najbardzej (o takim mechaniźmie nie pomyślałem). Ale problemem może być „odfiltrowanie” zapowiedzi ogłasznych przez wydawców od informacji znalezionych w sieci przez innych forumowiczów.

 
05-01-08 22:52  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Kupiłem dzisiaj w kiosku model Airco DH. 9 tego wydawnictwa.Oczywiście w foliowej koszulce. Po jej przecięciu wydobycie egzemplarza ,,na powietrze ''nie było łatwe. Model kupiłem ponieważ znałem go już wcześniej . Podzielam głosy Kolegów co do grubości papieru i okładki itp. Wydawnictwo ma ciekawą tematykę. Myślę ,że wydawca choć w pewnym stopniu powinien uwzględnić na przyszłość wymienione tutaj uwagi.

--
Pt-47

 
05-01-08 23:00  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A który wydawca napisze że papier jest średniej jakości, że kolory sa przesunięte, czy że brakuje arkusza z wręgami. Bo chyba większość z nas sprawdza własnie to oglądając model w sklepie.

 
06-01-08 13:27  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Andreas napisał:

> A który wydawca napisze że papier jest średniej jakości, że
> kolory sa przesunięte, czy że brakuje arkusza z wręgami. Bo
> chyba większość z nas sprawdza własnie to oglądając model w
> sklepie.

Właśnie w tym rzecz, żeby obejrzeć na własne oczy a nie przez ekran komputera.
A poza tym jak sobie przypomnę wirtualną prezentację Iła-2 z Answera to wszystko wyglądało cacy do czasu zakupu i dokładniejszej analizy zawartości wycinanki. A potem tak wyraziłem jasno swoją opinię o modelu, że mój pies wył jeszcze później pół godziny po fakcie.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024