FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
04-01-08 20:33  [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Bo nie wiedziałem jak sformułować temat. Ale rozchodzi się o to, że...Mam pytanie bo nie mogę zrozumieć po co modele ANSWER`u sprzedawane są w foliowych opakowaniach?A nie posiadają żadnych rzeczy które są luzem w środku(wręgi laserowe itp.)Bo czasem przez te opakowanie dochodzi do spjęć z panią ekspednientką w saloniku.Bo najnormalniej w świecie nie pozwalają otworzyć jeśli nie kupuje się. Więc pytam się co to ma na celu;)Ale jest jeden plus bo papierosami nie śmierdzi:)I przepraszam jeśli ten temat gdzieś był poruszany, a który umknął mojej uwadze.

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
04-01-08 20:40  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Ciekawe pytanie i dobrze że poruszyłeś temat bo może i ja się czegoś dowiem.

Osobiście mam na ten temat dwie teorie:
- żeby paluchami nie brudzić,
- żeby frajer nie wiedział co kupuje.

Chętnie posłucham innych teorii na ten temat.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
04-01-08 20:41  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Q22Q   

Witam, z tego co mi wiadomo modele ANSWER`u pakowane są w folie celu zabezpieczenia zawartości jak i okładki. Model z podniszczoną okładka diametralnie traci swoją wartość tak samo z np. odciskiem palucha na jednym z arkuszy. Tak jak to wspomniał Matrix OST jest to dość duże utrudnienie przy zakupie, sam się o tym przekonałem :-)

Pozdrawiam Grzegorz

--

 
04-01-08 20:43  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Podobno modele trafiają do sklepów i w razie ewentualnych zwrotów znów do wydawcy w znacznie lepszym stanie niż modele bez tego kapszuka. Szczerze mówiąc mnie też ta folijka nieco irytuje, nie kupiłem już kilku modeli właśnie dlatego, że nie mogłem ich wcześniej obejrzeć. Może wydawca powinien rozwiązać kwestię uszkodzonych modeli w inny sposób, np zmiana formatu na A4 (teraz chyba jest B4), albo zastosowanie grubszej okładki.

--
pozdrawiam
Piotr


 
04-01-08 20:46  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Co do grubszej okładki to podoba mi się to w WAK`u;) Jest nawet bardzo gruba prawie że pancerna i jak leży sobie na półeczce to nie ma zasadniczych zagieć...

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
04-01-08 20:50  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Mnie tez trochę dziwi ta folia... Zawsze oglądam modele przed zakupem a tutaj lipa. Szkoda bo tematy ciekawe, a nie każdy model jest przecież prezentowany na forum. Podoba mi sie rozwiązanie WAKu, sztywna lakierowana okładka która dobrze zabezpiecza model i nie zostają na niej ślady paluchów.

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
04-01-08 20:58  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Myślę że dobrym rozwiązaniem (przynajmniej dla klienta), byłby jeden rozpakowany egzemplarz "JAZDA TESTOWA", sprzedawany na końcu z pewnym upustem.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
04-01-08 21:21  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Modele z Schreiber-Bogen i innych niemieckich wydawnictw też są foliowane ale dlatego że mają luzem arkusze.
Też bym się podpisał pod tym aby modele answera były standardowych wymiarów A4 i miały sztywniejsze okładki.

 
05-01-08 00:17  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Rzeczywiście troszki to dziwne i bezsensowne rozwiązanie....
Ja w zamierzchłych czasach kupiłem 'Łosia" z FlyModelu i na nim też była folia, tyle że tak praktycznie zamontowana, że nie była zgrzana z jednej strony i arkusze można było bez problemu wyciągnąć....
Najwidoczniej Answerowi zależy na stracie klientów, chyba że ma to jakiś głębszy ukryty sens a my biedne żuczki go nie dostrzegamy ;)
Pozdrawiam serdecznie
Jaroslav

--
GG 6801515

 
05-01-08 00:43  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Dziś w saloniku prasowym widziałem na półce Arico z Answeru, chciałem zobaczyć ale przeszkodziła mi właśnie folia. Pamiętam jak kupiłem Jak-a 1b to miałem możliwość obejrzenia go, bo był w takiej koszulce zamykanej na zatrzask u góry. To było dobre, ale całkiem zamknięta folia to zły pomysł wg. mnie.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024