FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
04-01-08 15:21  [Relacja] ZU 23-2
Me 110 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Postanowiłem założyć relacje. Może w ten sposób się czegoś nauczę.
Wydawnictwo - Modelik
Star 266 + pelotka ZU 23-2
Na razie kleję działko - samochodu się jeszcze trochę boję.
Poniżej zdjęcia - nie mam dokumentacji z wcześniejszych etapów budowy, jeśli coś odgrzebię, mogę pokazać na - wątpliwe - życzenie.




Wiem, że mało, ale póki co nie miałem okazji zrobić więcej.

Pozdrawiam, Me 110

P.S. - jeśli ten typ relacji jest niestosowny, czy coś w tym rodzaju to proszę od razu zamknąć i wyrzucić.



Post zmieniony (04-01-08 15:21)



Post zmieniony (06-01-08 19:05)

 
04-01-08 15:29  Odp: [relacja] ZU 23-2
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Jak najbardziej stosowny, tak trzymaj, powodzenia ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
04-01-08 16:00  Odp: [relacja] ZU 23-2
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

Spoko, jedziesz do przodu, nie ma sie co szczypać.

Mam pytanie - będziesz malował to działko czy też to będzie tzw.standard ?
Jak standard to retuszowanie przed sklejeniem części ułatwia życie.

Śpiesz się powoli a będzie dobrze ;)

Powodzenia w budowie
R

--
coś się kończy, coś się zaczyna

 
04-01-08 16:42  Odp: [relacja] ZU 23-2
Me 110 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bardzo Kolegom dziękuję za motywację.
Rylcu - dlatego pytałem o malowanie - zbyt późno się czegokolwiek nauczyłem dlatego spasowanie części w moim wykonaniu jest bardzo słabe. Może jeszce dziś, a może dopiero jutro będę robił eksperymenty z akwarelkami i akrylówkami na kartonie. Jeśli uważacie, że standard dałoby się jakoś wykrzesać to mogę spróbować - ostatecznie przez pierwsze "skopania" mogę uczynić ten model tzw. "testowym", ale też nie zamierzam go miażdżyć na siłę.;)
Te częsci były jeszce wycinane nożykiem sgmentowym - do tapet - za 1,80zł więc i jakość cięcia słaba, ale niedługo będę już miał Ak-3 i pojadziemy.;)
Może przed wieczorem może uda mi się wrzucić zdjęcia pojemników na amunicję i podstawy podstawy samych lufek.
Sama relacja przez najbliższy tydzień - dwa będzie spowolniona z powody braku tektury do podklejania - wprawdzie już zamówiona, ale sklep ma pewne problemy z kompletacją.
A i dla początkujących (ew. intermediate) małe otwory, miast mozolnego i stresującego "dziobania", można wykonywać na pomocą wiertarki na niskich obrotach (polecam kolumnową - większa precyzja, prostopadłość no i "nie skacze") - przy pewnej wprawie wychodzą znakomicie.

Pozdrawiam, Me 110

P.S. Retuszu trochę się boję, ze względu na to że jak się "wyjedzie", jak to mi się za młodu - nie żebym teraz stary był, ale tak dla powagi ;) - w malowankach zdarzało, to może być tzw. Klops....



Post zmieniony (04-01-08 16:50)

 
04-01-08 18:43  Odp: [relacja] ZU 23-2
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Nie przejmuj się za bardzo jeśli coś Ci nie wyjdzie. Ważne żebyś wyciągnął jakieś wnioski z tego co nie wyjdzie i następnym razem nie popełnił tego samego błędu a będzie wszystko dobrze.
Dawaj do przodu i śmiało prezentuj efekty.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
04-01-08 19:04  Odp: [relacja] ZU 23-2
Hook6   

 

Me 110 bardzo mnie cieszy, że wyciagasz wnioski, nie poddajesz się i robisz to, co jest jak najbardziej właściwe - kleisz prosząc o podpowiedzi.

Jedna jeszcze prośba. Wstawiawiąc fotki z fotosika nie pobieraj (kopiuj) kodu który znajduje się pod opisem Miniaturka na forum: tylko ten kod który jest pod opisem: Miniaturka na forum (zdjęcie otworzy się w pełnym rozmiarze):
Różnicę możesz zobaczyć otwierając swoje fotki z pierwszego postu. Zobacz, jak otworzy się pierwsza, a jak druga (to, co ja proponuję). Ułatwisz w ten sposób oglądanie Twoim kibicom :-)

 
04-01-08 19:15  Odp: [relacja] ZU 23-2
Me 110 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki Demonie.
Hook6 - już poprawiłem - mam nadzieję że o to Ci chodziło.
A poddać się nie zamierzam. I jeszcze raz przepraszam za to ubóstwo w zdjęciach - na przyszły raz postaram się lepiej prowadzić dokumentację.

Zdjęcia już zmienione zapraszam do komentowania.

Zdjęcia jeszcze nieskończonych - brakuje bodaj czterech małych częsci - pojemników na ammo



Podstawa lufek - też początek dopiero




I kilka dodatkowych fotek bazy całego działka.



To na tyle - na razie.

Pozdrawiam, Me 110

P.S. Jutro zaczynam eksperymenty z retuszem.



Post zmieniony (05-01-08 20:16)

 
05-01-08 22:13  Odp: [relacja] ZU 23-2
Me 110 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Żeby tak nie było wszystko po kolei w jednym poście to wyniki prób retuszu wrzucę tutaj. Ręka mi się trzęsła jak diabli no i miałem trochę lichy pędzelek - w najbliższym czasie postaram się sobie sprawić porządne 000, a i farbki akrylowe Rayher - akwarelek się trochę bałem - a nuż rozwodnią karton... Poniżej efekty - mizernie mi to wyszło, ale nikt nie jest mistrzem od razu.










Me 110

P.S. Z powodu braku zainteresowania zastanawiam się nad lepieniem po cichu - potem tylko galeryjka - o ile dotrwam. Ale pożyjemy zobaczymy

 
05-01-08 22:55  Odp: [relacja] ZU 23-2
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Od wczoraj masz ponad trzysta sześdziesiąt odsłon Twojego tematu i narzekasz na brak zainteresowania?

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
05-01-08 22:59  Odp: [relacja] ZU 23-2
Me 110 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Coż... Racja - tego nie zauważyłem :)
Czy może ktoś ze starszych kolegów mógłby ocenić moje próby retuszowania i wskazać mi jakieś sposoby na większą efektywność pracy - byłbym bardzo wdzięczny za to jak i za konstruktywną krytykę - w końcu jestem tu po to, żeby się uczyć.
I jeszcze jedno - czy do retuszu jakością będą odpowiednie pędzle Italeri? Nie bardzo się jeszcze znam na jakości, a na Mag-Pol'u się już mocno zawiodłem.

Pozdrawiam Me 110

P.S. - w nstrukcji występuje wiele wzorów do wykonania z drutu, z podanymi średnicami - czy znacie może jakieś sklepy internetowe w których można go nabyć - ja znalazłem tylko jeden http://www.mojehobby.pl/katalog.php?grupa_p=18&kateg=602989&grupa_rek[18]=&ngrp=&sortuj=&sess_id=41215360 - nadałyby się?



Post zmieniony (06-01-08 15:42)

 
06-01-08 22:36  Odp: [Relacja] ZU 23-2
Me 110 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Następne zdjęcia - skończony retusz bazy, wykonane pojemniki na amunicję. Retusz jest jeszcze u mnie mocno niechlujny - łapsko mi się diablo trzęsie, ale jakoś jadziem.
Rylcu - teraz doceniłem Twoje słowa - retusz przed sklejeniem naprawdę ułatwia życie.
Daję dwie wersje zdjęć - z lampą i bez - oceńcie które lepsze, to zostawię tylko po jedym.

Baza



Skończone pojemniczki



I tu jeden z owych powyższych na "podstawku" - "podstawek" jeszcze nie sklejony - taka przymiareczka


Proszę o komentarze.

Pozdrawiam Me 110



Post zmieniony (07-01-08 19:51)

 
07-01-08 17:34  Odp: [Relacja] ZU 23-2
Me 110 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Proszę Was bardzo, komentujcie....

Pozdrawiam, Me 110

 
07-01-08 17:51  Odp: [Relacja] ZU 23-2
szpunek 

 

co tu komentować wychodzi rewelka :-)
Zdjęcia z lampą są chyba wyraźniejsze.


P.S. Chodziło mi raczej o ogólny wygląd zacięcia zawsze można zretuszować, mam nadzieję że na lincz jeszcze nie zasłużyłem.
--

"Klejenie to przyjemność..."

Post zmieniony (07-01-08 20:00)

 
07-01-08 18:28  Odp: [Relacja] ZU 23-2
PanzerMaus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Niektóre krawędzie wyglądają jak wycięte siekierą :/ Może dałoby się załatwić coś ostrzejszego?? :) .... Dopinguję i obserwuję :) Powodzenia

P.S. Te zdjęcia bez lampy (nieostre) lepiej usuń a relacja stanie się "czytelniejsza" ;)

--

Kings of Chaos

Post zmieniony (07-01-08 18:32)

 
07-01-08 18:30  Odp: [Relacja] ZU 23-2
Me 110 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki bardzo, ale nie wyskakuj z takimi komentarzami, bo jak przyleci jakiś stary wyjadacz to i mi i Tobie się dostanie :)
Mnie też się wydaje, że są wyraźniejsze, ale lepiej poczekam na jeszcze jakąś opinię.

Pozdrawiam, Me 110

 
07-01-08 18:37  Odp: [Relacja] ZU 23-2
PanzerMaus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Mi tylko chodziło o zmianę skalpela, bo jak napisałem, wiele krawędzi jest wyszarpanych (przynajmniej tak to wygląda na zdjęciach).

... mam jednak nadzieję, że starsi "pożeracze kartonu" mnie nie zabiją (chodź sam do najmłodszych nie należę :P )

--
Kings of Chaos

 
07-01-08 19:50  Odp: [Relacja] ZU 23-2
Me 110 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Przepraszam to był zwrot do szpunka - pisałem posta równolegle z Tobą - jak wyżej napisałem - na razie jest to nożyk do tapet - lichuteńki, ale co zrobić. Za jakiś tydzień będę miał Ak-3, to poleci żwawiej.
A Ciebie, no cóż, z mojego punktu widzenia to należysz już raczej do porządnych "pożeraczy":)
Szpunek - przynajmniej nie ode mnie - doping zawsze miły:)

Pozdrawiam, Me 110

P.S. - fotki już poprawiłem



Post zmieniony (07-01-08 20:29)

 
08-01-08 20:39  Odp: [Relacja] ZU 23-2
Me 110 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Niestety - w związku ze sporą liczbą konkursów przedmiotowych, jakie mnie czekają (ech, to pieruńskie gimnazjum...) jak i brakiem materiałów notuję przymusowy zastój w pracach nad modelem.
Nie wiem ile to potrwa - j. polski mam 12 religię 16 stycznia,a geografię 19 lutego - mam nadzieję, że potem będę już wolny, ale wciąż pozostaje drażniąca kwestia wystawiania ocen.
Przepraszam, lecz może w przerywnikach m-dzy uczenim się na jeden, drugi, trzeci konkura i bieżącymi sprawami szkolnymi uda mi się coś ulepić.

Pozdrawiam, Me 110

 
08-01-08 22:15  Odp: [Relacja] ZU 23-2
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Mi tam sie zawsze najlepiej kleiło jak było dużo nauki:)

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
09-01-08 15:14  Odp: [Relacja] ZU 23-2
Me 110 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Gdyby tak było i u mnie to bym już od świąt z dziesięć modeli skleił...:)

Pozdrawiam, Me 110

 
09-01-08 15:55  Odp: [Relacja] ZU 23-2
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Me 110 zdecydowanie wstawiaj zdjęcia z lampą bo bez niej zdjęcia ci wychodzą zamazane. Co do retuszu.Czym retuszujesz?. Spróbuj krawędzie części którą wyciąłeś wyretuszować przed jej sklejeniem i oczywiście skleić tą część kiedy farbka wyschnie.
Nie zawsze ma się czas na klejenie (ci starsi też:). Uzupełniać swoją relację można co jakiś czas. Nie musisz się tłumaczyć z braków postępów przy modelu każdego dnia.Jak coś skleisz po jakimś czasie i uznasz ,że warto się tym pochwalić to wstawisz ,a jak relacja trochę spadnie to się jeszcze nic nie stanie.
Co do nożyka to kupuj AK-3 na pewno ci to pomoże i nie polecaj wiertarki do tego typu operacji. Cierpliwym i wcale tak nie męczącym dzięcioleniem też można uzyskać dobre efekty.Pracuj powoli i starannie nie musisz już mieć sklejonego modelu i czuć przymus wstawienia czegoś do relacji. Pamiętaj ,że można nad jakimś drobnym elementem pracować nawet kilka dni.Jeszcze raz powoli i klej,a dokładność i wprawa przyjdą z czasem.
Z tego co widzę to dobrze ci idzie tylko ten retusz popraw .A no właśnie jeśli chodzi o pędzelek to ja osobiście nie preferuję jakiejś firmy , ale staram się kupować w modelarskim pędzelki 00 . Aktualnie mam Humbrola.

Życzę ci powodzenia i zajmij się na razie nauką , a potem spokojnie w czasie ferii sobie pokleisz:).

Pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
09-01-08 17:29  Odp: [Relacja] ZU 23-2
Me 110 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tak też właśnie zauważyłem, że z lampą lepsze - ale lepiej się upewnić czy aby to zbyt narcyzmem nie tchnie, że zwracam uwagę na swą li i jedynie osobę.
Wierzę, że można uzyskać dobre (ba, świetne) efekty, ale szkoda mi modelu na moje niedociągnięcia...:)
Retusz jest rzeczywiście tragiczny - poprawić to zaczy dobrać lepszy kolor i to wszystko zamalować tak?
A i teraz retuszuję już wszyściutkie elementy przed sklejeniem - diablo wygodniejsze.
Jakość mimo wszystko ma tu trochę do rzeczy - liche pędzelki szybko się "rozczapierzają", traci się przy tym tak cenną precyzję, której mi jeszcze samemu bardzo brakuje.
Na ferie czekam z niecierpliwością, byleby mieć to już za sobą...:)

Pozdrawiam, Me 110

 
09-01-08 17:40  Odp: [Relacja] ZU 23-2
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Poprawić to znaczy spróbować retuszować krawędzie danej części po wycięciu i starać się to robić powoli i delikatnie tylko bokiem pędzelka dotykać tych krawędzi. Od razu nie będzie takich dobrych efektów widać. Tego też trzeba się nauczyć.Poprawić znaczy cierpliwie kleić , retuszować aż będzie już dobrze wychodzić i ty będziesz z efektu też zadowolony . Nie zalecam ci teraz malowania wszystkiego bo i na to kiedyś przyjdzie czas i tego też trzeba sie nauczyć.
Klej i pracuj w miarę możliwości , a efekty przyjdą z czasem.

Pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
09-01-08 18:14  Odp: [Relacja] ZU 23-2
Me 110 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki - tak też teraz starałem się robić.

Pozdrawia, Me 110



Post zmieniony (10-01-08 20:04)

 
10-01-08 20:05  Odp: [Relacja] ZU 23-2
Me 110 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

W międzyczasie - czyt. na lekcjach - poczytuję sobie "II wojnę światową" Winstonka Speca Churchilla i mimo, że samego obywatela niezbyt lubię, to samo dzieło jest przytłaczające - polecam.

Pozdrawiam, Me 110

 
17-01-08 21:51  Odp: [Relacja] ZU 23-2
Me 109   

Miałem problemy z hasłem dlatego musiałem się zarejestrować po raz drugi.
Wczoraj przyszła dostawa materiałów i narzędzi - w m-dzy czasie lepię sobie rosyjską tankietkę T-17.
Przyjemny modelik mimo małego błędu ze szkieletem - niedługo wrzucę zdjęcia.

Pozdrawiam - duchem wciąż - Me 110

 
19-01-08 14:53  Odp: [Relacja] ZU 23-2
Me 109   

No tak... Wystrzałowa sprawa z tą tetką 17 - nowe wydanie a o mało do pieca bym nie wrzucił.... TRAGEDIA....
Parszywe spasowanie elementów szkieletu a i poszycia również. Wykańczający.
Dla ochłonięcia skleiłem sobie szkielet do BT-2. I już mi lepiej :) Pod wieczór wrzucę zdjęcia.

Pozdrawiam, Me 110

 
30-11-08 17:03  Odp: [Relacja] ZU 23-2
Barbarossa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

I'm back ;) Po dłuuugaśnej przerwie i zmianie nick'u. Niestety w sprawie ZU 23-2 nic nie drgnęło, ale pozwolę sobie wrzucić kilka fotek T-27 lepionego dla odprężenia. Nie kleiłem w ogóle kilka miesięcy toteż nie nabrałem doświadczenia. Nie mniej zapraszam do komentowania. Przede wszystkim co źle, co lepiej inaczej i takie tam, bo to najcenniejsze, co można wynieść z forum ;)







A tu wydziergany pierwszy pasek na gąski :)


Pozdrawiam, Me 110



Post zmieniony (30-11-08 17:04)

 
02-12-08 19:56  Odp: [Relacja] ZU 23-2
Barbarossa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzisiaj przykleiłem drugi błotnik, osłonę z przodu i dwa wąskie elementy przykadłubowe (nie mam pojęcia co to) ;)
Poniżej zdjęcia:






A tu mały problem z gąsiennicą - nie bardzo pokrywa się z kołem zębatym - czy macie może jakieś sposoby na naprawienie tej sytuacji?


Pozdrawiam, Me 110

 
02-12-08 21:57  Odp: [Relacja] ZU 23-2
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Odciąć zeby i dokleić je tak żeby pasowały - temat przerabiałem osobiście (wredna robota ;) )

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
03-12-08 10:46  Odp: [Relacja] ZU 23-2
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Eeee...
Trochę tu bałaganu - początek relacji o czym innym,pod innym nickiem,koniec co innego i też inny nick...
Nie lepiej było zacząć nową relację,a tamtą skazać na zapomnienie? ;-)
Tak to nie wiadomo w końcu o czym chcesz nam powiedzieć,a tytuł "relacji" jest mylący...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-12-08 15:39  Odp: [Relacja] ZU 23-2
Barbarossa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nie ma sprawy. Faktycznie nie wygląda to estetycznie. Proszę więc moderatora o zamknięcie, a ja założę nową relację z obecnymi zdjęciami.

Pozdrawiam, Me 110



Post zmieniony (03-12-08 15:47)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024