FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
04-01-08 15:21  [Relacja] ZU 23-2
Me 110 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Postanowiłem założyć relacje. Może w ten sposób się czegoś nauczę.
Wydawnictwo - Modelik
Star 266 + pelotka ZU 23-2
Na razie kleję działko - samochodu się jeszcze trochę boję.
Poniżej zdjęcia - nie mam dokumentacji z wcześniejszych etapów budowy, jeśli coś odgrzebię, mogę pokazać na - wątpliwe - życzenie.




Wiem, że mało, ale póki co nie miałem okazji zrobić więcej.

Pozdrawiam, Me 110

P.S. - jeśli ten typ relacji jest niestosowny, czy coś w tym rodzaju to proszę od razu zamknąć i wyrzucić.



Post zmieniony (04-01-08 15:21)



Post zmieniony (06-01-08 19:05)

 
04-01-08 15:29  Odp: [relacja] ZU 23-2
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Jak najbardziej stosowny, tak trzymaj, powodzenia ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
04-01-08 16:00  Odp: [relacja] ZU 23-2
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

Spoko, jedziesz do przodu, nie ma sie co szczypać.

Mam pytanie - będziesz malował to działko czy też to będzie tzw.standard ?
Jak standard to retuszowanie przed sklejeniem części ułatwia życie.

Śpiesz się powoli a będzie dobrze ;)

Powodzenia w budowie
R

--
coś się kończy, coś się zaczyna

 
04-01-08 16:42  Odp: [relacja] ZU 23-2
Me 110 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bardzo Kolegom dziękuję za motywację.
Rylcu - dlatego pytałem o malowanie - zbyt późno się czegokolwiek nauczyłem dlatego spasowanie części w moim wykonaniu jest bardzo słabe. Może jeszce dziś, a może dopiero jutro będę robił eksperymenty z akwarelkami i akrylówkami na kartonie. Jeśli uważacie, że standard dałoby się jakoś wykrzesać to mogę spróbować - ostatecznie przez pierwsze "skopania" mogę uczynić ten model tzw. "testowym", ale też nie zamierzam go miażdżyć na siłę.;)
Te częsci były jeszce wycinane nożykiem sgmentowym - do tapet - za 1,80zł więc i jakość cięcia słaba, ale niedługo będę już miał Ak-3 i pojadziemy.;)
Może przed wieczorem może uda mi się wrzucić zdjęcia pojemników na amunicję i podstawy podstawy samych lufek.
Sama relacja przez najbliższy tydzień - dwa będzie spowolniona z powody braku tektury do podklejania - wprawdzie już zamówiona, ale sklep ma pewne problemy z kompletacją.
A i dla początkujących (ew. intermediate) małe otwory, miast mozolnego i stresującego "dziobania", można wykonywać na pomocą wiertarki na niskich obrotach (polecam kolumnową - większa precyzja, prostopadłość no i "nie skacze") - przy pewnej wprawie wychodzą znakomicie.

Pozdrawiam, Me 110

P.S. Retuszu trochę się boję, ze względu na to że jak się "wyjedzie", jak to mi się za młodu - nie żebym teraz stary był, ale tak dla powagi ;) - w malowankach zdarzało, to może być tzw. Klops....



Post zmieniony (04-01-08 16:50)

 
04-01-08 18:43  Odp: [relacja] ZU 23-2
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Nie przejmuj się za bardzo jeśli coś Ci nie wyjdzie. Ważne żebyś wyciągnął jakieś wnioski z tego co nie wyjdzie i następnym razem nie popełnił tego samego błędu a będzie wszystko dobrze.
Dawaj do przodu i śmiało prezentuj efekty.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
04-01-08 19:04  Odp: [relacja] ZU 23-2
Hook6   

 

Me 110 bardzo mnie cieszy, że wyciagasz wnioski, nie poddajesz się i robisz to, co jest jak najbardziej właściwe - kleisz prosząc o podpowiedzi.

Jedna jeszcze prośba. Wstawiawiąc fotki z fotosika nie pobieraj (kopiuj) kodu który znajduje się pod opisem Miniaturka na forum: tylko ten kod który jest pod opisem: Miniaturka na forum (zdjęcie otworzy się w pełnym rozmiarze):
Różnicę możesz zobaczyć otwierając swoje fotki z pierwszego postu. Zobacz, jak otworzy się pierwsza, a jak druga (to, co ja proponuję). Ułatwisz w ten sposób oglądanie Twoim kibicom :-)

 
04-01-08 19:15  Odp: [relacja] ZU 23-2
Me 110 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki Demonie.
Hook6 - już poprawiłem - mam nadzieję że o to Ci chodziło.
A poddać się nie zamierzam. I jeszcze raz przepraszam za to ubóstwo w zdjęciach - na przyszły raz postaram się lepiej prowadzić dokumentację.

Zdjęcia już zmienione zapraszam do komentowania.

Zdjęcia jeszcze nieskończonych - brakuje bodaj czterech małych częsci - pojemników na ammo



Podstawa lufek - też początek dopiero




I kilka dodatkowych fotek bazy całego działka.



To na tyle - na razie.

Pozdrawiam, Me 110

P.S. Jutro zaczynam eksperymenty z retuszem.



Post zmieniony (05-01-08 20:16)

 
05-01-08 22:13  Odp: [relacja] ZU 23-2
Me 110 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Żeby tak nie było wszystko po kolei w jednym poście to wyniki prób retuszu wrzucę tutaj. Ręka mi się trzęsła jak diabli no i miałem trochę lichy pędzelek - w najbliższym czasie postaram się sobie sprawić porządne 000, a i farbki akrylowe Rayher - akwarelek się trochę bałem - a nuż rozwodnią karton... Poniżej efekty - mizernie mi to wyszło, ale nikt nie jest mistrzem od razu.










Me 110

P.S. Z powodu braku zainteresowania zastanawiam się nad lepieniem po cichu - potem tylko galeryjka - o ile dotrwam. Ale pożyjemy zobaczymy

 
05-01-08 22:55  Odp: [relacja] ZU 23-2
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Od wczoraj masz ponad trzysta sześdziesiąt odsłon Twojego tematu i narzekasz na brak zainteresowania?

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
05-01-08 22:59  Odp: [relacja] ZU 23-2
Me 110 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Coż... Racja - tego nie zauważyłem :)
Czy może ktoś ze starszych kolegów mógłby ocenić moje próby retuszowania i wskazać mi jakieś sposoby na większą efektywność pracy - byłbym bardzo wdzięczny za to jak i za konstruktywną krytykę - w końcu jestem tu po to, żeby się uczyć.
I jeszcze jedno - czy do retuszu jakością będą odpowiednie pędzle Italeri? Nie bardzo się jeszcze znam na jakości, a na Mag-Pol'u się już mocno zawiodłem.

Pozdrawiam Me 110

P.S. - w nstrukcji występuje wiele wzorów do wykonania z drutu, z podanymi średnicami - czy znacie może jakieś sklepy internetowe w których można go nabyć - ja znalazłem tylko jeden http://www.mojehobby.pl/katalog.php?grupa_p=18&kateg=602989&grupa_rek[18]=&ngrp=&sortuj=&sess_id=41215360 - nadałyby się?



Post zmieniony (06-01-08 15:42)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024