FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
22-12-07 17:24  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Nasz Kolega Paweł z Armoramy,mieszkający obecnie we Francji podał wiadomość na jednym z większych tamtejszych forów.
http://www.colleurs-de-plastique.com/forums/showthread.php?t=19396
Dziękujemy !

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
22-12-07 17:43  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
Hook6   

 

Odnotowuję to wszystko i powiem Wam, że w sumie informacja jest już na 22 forach (lub stronach) polskich i 9 zagranicznych. Odzew, rozpropagowanie tej akcji przechodzi nasze najśmielsze oczekiwania. To jednak środowisko wielkich ludzi. Każdy z nas ma w tym jakąś cegiełkę. Niesamowite i wzruszające.

 
22-12-07 20:01  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
barthek   

Witajcie
Przeczytałem posty i maile i na pewno na wszystkie odpiszę. Jest tego trochę, a jak to przed świętami jest co robić. Na dziś mogę powiedzięć że napewno poszukamy odpowiedniej fundacji (propozycja vwsmoka jest bardzo ciekawa) i to co najważniejsze Michał jest narazie w domu - dostał przepustkę na święta:) po świętach kontrole.

 
22-12-07 21:52  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
woy-tek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Zapraszam do aukcji:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=287936452
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=287946955

--

The DOORS Are Open

Wojtek GG 1239442



Post zmieniony (22-12-07 22:15)

 
23-12-07 08:53  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
piotr.karton 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
 

I ja przesłałem cegiełkę. Trzymaj się Misiek.
Ja mam 1.5L Julka i zonę pracującą w WHD więc wiem jak to jest.

 
23-12-07 14:22  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Mam propozycję techniczną, może wszystkie informacje o numerach kont zabrać razem na początku wątku ponieważ teraz są rozstrzelone po całości. To może ułatwić decyzję tym którzy trafiają na pierwszy wpis odesłani tutaj linkiem z innego forum.

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
23-12-07 14:42  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
Hook6   

 

Dzięki kadlubek, juz zrobione - słuszna uwaga.

 
23-12-07 14:42  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Kadłubek, informację o koncie Pay pal przeniosłem już do pierwszego wpisu, jest pod informacją o koncie polskim.

Dzięki za sugestię :-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
23-12-07 16:32  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

He,he Moderatorzy działają jak rakiety ,równoczasowo.Świetnie !

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
23-12-07 16:37  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
Hook6   

 

Jeden, ja potrafię edytować tylko własne posty - jak każdy :-)

 
23-12-07 18:15  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
Gdaś 

 

właśnie zakupiłem pare narzędzi od dudusa , takze 10% idzie dla Michałka ,
szybkiego powrotu do zdrowia

--
uszanowanko gdaś

 
23-12-07 21:11  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
jacko1971   

Życzę dużo zdrowia małemu Michałkowi.
Przelew poszedł.

 
23-12-07 21:28  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
Dorsz Odyniec 

 

Informację umieściłem także u siebie na forum Rhinoceros
Powodzenia !

--
Autoryzowany Instruktor Rhinoceros w Polsce

 
23-12-07 23:40  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
Mariusz.R 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Przyłączam się do życzenia Waszych o zdrowie dla Michałka i dokładam się finansowo...

--
Pozdrawiam ;-) ŁSM

 
23-12-07 23:42  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
mariusz w   

witam dosć rzadko zabieram glos na forum jestem poruszony oddzewem i chęcią nesienia pomocy . Sam jestem ojcem 4 letniej Kingi i zrobił bym dla niej wszystko .Ale ne rozumie jednej rzeczy jak można kupować model łodzi za 670 zł http://allegro.pl/item274463943_274463943.html i wydawać kilkaset złotych na kosmetyki i ciuchy a nie mieć pieniędzy na lekarstwa dla dziecka . Coś mi tu nie gra nie chce nikogo oceniać może konto nie należy do pana Bartka jeżeli tak to przepraszam najmocniej ale trzeba to chyba wyjaśnić . pozdrawiam



Post zmieniony (24-12-07 01:03)

 
24-12-07 00:23  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
pawson   

Witam, to jest mój pierwszy wpis na tym forum. Od roku śledzę to co dzieje sie na forum, jestem fanem kartonowych modeli i w tej chwili bardzo poruszyła mnie sytuacja małego Michałka. Sam jestem też ojcem... i dlatego zaraz po świętach wyślę skromny datek dla Michałka. Pozdrawiam bardzo serdecznie i życzę dzieciaczkowi powrotu do zdrowia. Pawson.

 
24-12-07 00:38  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
Hook6   

 

Proponuję, abyśmy wszyscy się wstrzymali do czasu uzyskania wyjaśnień Bartka. W tej chwili rzeczywiście dziwnie to wygląda. A nie powinno.

 
24-12-07 08:24  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
Artlot   

Ta aukcja zakończyła się 24 listopada, . Przez ten czas mogło się wszystko zdażyć, a nie wyczytałem nigdzie kiedy zdiagnozowano zapalenie mięśnia sercowego u Michałka. Warto też zauważyć iż ostatni zakup odbył się 10 grudnia (komentarze są późniejsze). Nie jestem tu adwokatem Bartka, ale nie chciałbym aby ktoś źle odebrał wypowiedź Mariusza w (zawsze wszelkie wątpliwości należy wyjaśniać). Choroby mogą każdego z nas dopaść z dnia na dzień. A leczenie niektórych z nich kosztuje dużo. Wyjaśnienia Bartka napewno oczyszczą atmosferę.
Jestem z tych którzy wierzą w ludzi ;) Utrwalają mnie w tym takie akcje jak ta :)

_________________
www.MODELmaniak.pl

Post zmieniony (24-12-07 12:07)

 
24-12-07 09:34  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
Tera Misieuda 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Do mariusza w. i innych jemu podobnych:
pamiętaj o jednym - Bartek o nic nikogo nie prosił i niczego na tym forum nie ogłaszał. Aukcje na allegro wypatrzył nasz kolega Hook6 i on dał nam znać o nich. To co zrobiliśmy jest wyrazem naszej solidarności, dobrej woli i szczerego serca - i nikomu nic do tego. Nigdy nie wiemy co stanie się jutro - mam również dzieci, w samym grudniu na prezenty dla nich na allegro wydałem krocie - a jutro może zdarzyć się... wszytko.

Drodzy Michałku, Bartku z całą Rodzinką
Gorące i szczere życzenia spokojnych, zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia :)

Kochani Forumowicze biorący udział w tej akcji i Ci, którzy licytowani na mojej aukcji charytatywnej na allegro.

Wam również składam najserdeczniejsze życzenia - Wesołych Świąt i niech Wasze serca nigdy nie stygną. Życzę Wam wiele radości i szczęścia w świąteczny czas i wszystkich wymarzonych modeli (i nie tylko) pod choinką.

Tera Misieuda z Rodzinką

P.S.
Dla mariusza w. specjalne życzenia - nowej posady w komisji śledczej na Wiejskiej składam JA - Wacław Jarząbek ;)

 
24-12-07 09:34  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
barthek   

Już odpowiadam Mariuszowi W.
Konto na Allegro nie jest moje, kozystam z niego grzecznościowo. Łódź została kupiona przez moje pośrednictwo dla P. Krzysztofa Wolframa, (zgodził się abym w celu wyjaśnienia podał jego nazwisko, większości modelarzy to nazwisko napewno jesat znane), tak jak i inne modele które czasem kupuję często tylko przechodzą przez moje ręce. Pozatym poza chorobą dziecka istnieje coś takiego jak zwykłe życie i nie chciałbym aby ktokolwiek rozliczł mnie z tego co kupuję. To tyle tytułem wyjaśnienia, bo choć mnie korci to nię będę pisał dalej.....

 
24-12-07 09:39  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
gdyniamojemiasto 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Ja również chciałbym sie dołączyć do akcji pomocy dla Kolegi modelarza, w najbliższym czasie postaram sie wpłacić pewna małą ale zawsze jakaś kwotę.

POzdrawiam


--

jacek

Post zmieniony (24-12-07 09:47)

 
24-12-07 09:40  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
Hook6   

 

Dzięki Bartek, muszę przyznać, że nie ulegając spiskowym teoriom (mam zwyczaj ufać ludziem dopóki mnie nie zawiodą), zwyczajnie, po ludzku, nie widziałem co powiedzieć.

 
24-12-07 09:44  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
barthek   

Zapraszam wszystkich niedowiarków na konsultacje do Dolnośląskiego Centrum Chorób Serca Prowadząca Dr Kukawczyńska.



Post zmieniony (24-12-07 09:44)

 
24-12-07 11:06  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Bartek, nikt nie będzie weryfikował, sprawdzał, prześwietlał. NIE TE CZASY.
Do Mariusza - wystarczyło napisać do Hooka lub do mnie, porozmawialibyśmy z Bartkiem "poza Forum" i sprawa by się wyjaśniła bez robienia "złej krwi" . Ech "polskie piekiełko".
Może intencje dobre , ale wykonanie ....
Nawiązując do wypowiedzi Tera Misieuda, Bartek nawet przez pewien czas nie wiedział o naszej akcji. To Fallstart z naszego Forum zauważył obie aukcje i dał znać o kłopotach ze zdrowiem Michałka, Hook opracował "słowo wstępne" i zamieścił na Forum ( oczywiście wszystko robiliśmy wspólnie z Konradusem). Postanowiliśmy pomóc jako koledzy swojemu koledze. Więcej powiem, Bartek nawet nie przychodził do tej pory na spotkania WAK, poznaliśmy się we Wschowie na mistrzostwach i zaproponowaliśmy mu udział we Wrocławskim Zlocie i prezentację jego kolekcji.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
24-12-07 12:21  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Szkoda, że doszło do takiej sytuacji i to na święta. Mariusz, więcej wiary w człowieka, tak na przyszłość. No i życzę wesołych świąt.

--

 
24-12-07 13:06  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
Yeti 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 6

Witam!
Podwiesiłem linka do tego wątku również u siebie, na Minitariach.
I zdrowia życzę dużo. Wszystkim. I spełnionych nadziei, marzeń i planów!
Pozdrawiam!
PrzemekK

--

 
24-12-07 13:15  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
piotr.karton 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
 

Ręce opadają na kartonworku podobny tekst walnął TAD, czemu ci ludzie nie zapytają się na privie zainteresowanego.
Polskie piekiełko:(
Wesołych Świąt, i zdrówka dla Michałka.

 
24-12-07 14:15  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
dudus   

http://www.rynekmedyczny.pl/pl/wroclaw/kamienskiego/ZOZ/1592532,,/kontakt

I może to rozwiąe sprawę?

--
Szaleństwa.

 
24-12-07 14:40  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
mariusz w   

witam może troche przesadziłem z formą i za to przepraszam i nie chcialem nikomu nic zlego wyrzadzic . ale pan Bartek też sprawy nie wyjaśnił mogł w aukcji napisać że konto nie jest jego ani jego żony poprostu sprawdziłem konto i stwierdziłem że jest tam wiele zakupów które w sytuacji kiedy dziecko jest chore sa conajmniej dziwne . niestety wyciagnołem pochopne wnioski i przepraszam do pana Bartka ja nie rozliczam pana wydatków ale jeżeli prosi pan o pomoc to trzeba pewne rzeczy wyjaśnić bo może się okazać że pomocy udzielają ludzie mniej majętni od pana a to byłaby sprawa conajmniej dziwna . Poza tym mam rade może mógł by pan podać nazwe tych leków jest tu kilku lekarzy na forum może będą mieli dojscia do tych preparatów . przepraszam że się pan oburzył ale wydaje mi się że sprawe trzeba wyjaśnić tu na forum aby wszyscy wiedzieli a tak apropo normalnego życia nie ma jeżeli dziecko jest chore to tak na marginesie no chyba że się myle pozdrawiam

 
24-12-07 15:34  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

mariusz w napisał:

> witam może troche przesadziłem z formą
...
> nie chcialem nikomu nic zlego wyrzadzic
...
>mogł w aukcji napisać że konto nie jest
...
>Poza tym mam rade
...
>sprawe trzeba wyjaśnić tu na forum aby wszyscy wiedzieli


Żegnamy Panie Mariuszu.

--
konradus

 
24-12-07 16:51  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Mariusz, czytałeś wyjaśnienia Bartka?
Czytałeś kto był inicjatorem akcji ?
Zwróciłeś uwagę, że Bartek wystawiając swoje modele chciał zdobyć potrzebne pieniądze sam?
Czy masz jakieś informacje o przebiegu choroby, kiedy Michałek zachorował, kiedy wynikły komplikacje, a kiedy Bartek coś kupował na allegro ?
Czy według Ciebie ktokolwiek może przewidzieć co mu los moze zgotować za rok, dzień , chwilę ?
Niby przepraszasz, ale za chwile piszesz " ale....
Z tego podawania leków i kilku lekarzy nie rób sobie żartów, przy takim schorzeniu kuracja musi odbywać się pod jak najściślejszym nadzorem lekarza prowadzącego i kupowanie leków " po kątach" można między bajki schować. Jeżeli będzie konieczna pomoc kolejnych specjalistów to koledzy z Forum juz taka sygnalizowali.
Zbierając do kupy, Twoje postępowanie z "śledzeniem historii Bartka i jego rodziny na allegro" przypomina mi najgorsze minione czasy. Zero zaufania, widzenie w każdym oszusta, krętacza, wyłudzacza.

Nikt mi tak dawno ( i chyba dziesiątkom ludzi na Forum) nie popsuł humoru i poczucia solidarności jak Ty to uczyniłeś. Gratulacje.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
24-12-07 17:07  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
ZzB   

konradus napisał
"Żegnamy Panie Mariuszu."

Ludziska wyluzujcie
Świat nie jest różowy - gdzie chodzi o pieniądze tam zawsze znajdzie się ktoś chętny na małe oszustwo (to akurat dobrze wiem z własnego doświadczenia). Gorzej, że potem cierpią na tym uczciwi potrzebujący.
Mówicie, że wątpliwości lepiej byłoby na priv... może i lepiej.
Ale jak znam życie raz-dwa namnożyłoby się podobnych wpisów na różnych forach od różnych "życzliwych". A raz rzucone błoto trudno potem zmyć.
Dlatego uważam, że dobrze się stało jak się stało.
Sprawa jest wyjaśniona. Raz-na-zawsze. Oficjalnie i bez przemilczeń.
I finito.
I jak się teraz gdzieś w sieci pojawi jakiekolwiek podejrzenie to wystarczy wrzucić linka do tego wątku.

Wigilijne pozdrowionka
ZzB

P.S.
I dajcie spokój Mariuszowi. Nawet w procesach kanonizacyjnych występuje "advocatus diavoli" po to, żeby nie pozostało żadnych wątpliwości. :)

 
24-12-07 23:18  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
barthek   

Wszystkim forumowiczom zdrowych, spokojnych świąt życzą Koty :)

 
25-12-07 00:17  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
wichura3 

 

I nawzajem , pogody ducha. Będzie dobrze.

 
25-12-07 00:20  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
Monster sQbee   

ZzB napisał:
"I dajcie spokój Mariuszowi. Nawet w procesach kanonizacyjnych występuje "advocatus diavoli" po to, żeby nie pozostało żadnych wątpliwości "

Zgadzam się - uważam, że Mariusz w został potraktowany niewłaściwie, za to tylko, że szczerze podzielił się swoimi wątpliwościami (bardzo proszę Konradusa o ponowne przemyślenie swej decyzji ) - uczymy sie wszyscy - teraz zapewne, w razie ponownej tego typu akcji (OBY NIE) osoby ją inicjujące postarają się na starcie zabezpieczyć przed taką przykrą dla wszystkich sytuacją.

P.S.
Aby uniknąć ataków - nie należę do osób, które w każdym widzą oszusta - wolę zaufać innym, bo uważam, że znacznie wiecej jest ludzi uczciwych, a i minimalny odsetek oszustów wykorzystywałby w swoich niecnych celach chorobę dziecka. Rozumiem jednak doskonale, że ktoś może mieć takie wątpliwości i chce je rozwiać (może ma na przykład inne doswiadczenia życiowe niż ja). Bardziej też patrzę na to CO chce osiągnąć niż na formę JAK tego dokonuje - nie jestem człowiekiem baroku.

 
25-12-07 00:46  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
MIKU     

Wesołych Świąt!! Ja też przyłączam się do akcji ! Powodzenia MICHAŁKU !

 
25-12-07 14:55  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
Jac 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Zaraz po Świętach pędzę do banku wspomóc przelewem (skromnym, ale zawsze).
Swoją drogą to pech, bo lecząc syna w szpitalu na Koszarowej (oczywiście we Wrocku) zmuszony byłem znależć dość dużą sumę (tu pomgół mój pracodawca) i po wyleczeniu okazało się, że jeszcze kilkanaście tysięcy zostało. Po ostatnich badaniach (w sierpniu) po prostu podpisałem zgodę na wykorzystanie tych pieniędzy do leczenia dwójki innych dzieci.

Wesołych Świąt.

--
DUILIO

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

"Życie jest zbyt poważne, żeby je brać na serio".
Ja ;-)

"King Crimson"....i cała reszta.

 
25-12-07 16:05  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
Hook6   

 

To, co napisał Mariuszowi Rajkub to również moje odczucia. W pełni się z nimi zgadzam. Tym nie mniej, są Święta, bądźmy bardziej pogodni i pobłażliwi. Nie psujmy już tej wspaniałej atmosfery którą wysiłkiem tylu ludzi (często wpisujących się po raz pierwszy na forum) udało się stworzyć.

Wnioskuję o cofnięcie kartki. Bardzo proszę.

I niech to będzie ostatni wpis w tym temacie. O to proszę również.
Wszystkich.


A od tej chwili już tylko informacje związane z akcją. Wesołych Świąt koledzy!

 
25-12-07 23:40  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
tom_tom 

 - 0

Cieszę się że akcja przyniosła efekt :)

W Bielsku-Białej kilkanaście osób związanych i nie związanych z modelarstwem zareagowało wedle swoich możliwości - czy to finansowo, czy poprzez informowanie innych. Jesteśmy z Wami i mamy nadzieję, że sytuacja z małym poprawi się szybko !!! Pozdrowienia od całej naszej rodziny !!!

Znam paru modelarzy, zajmujących się różnymi rodzajami modelarstwa. Z tych wszystkich znajomości wyniosłem wnioski - modelarz to zwykle ktoś, kto w życiu nie może usiedzieć spokojnie gdy ma wolny czas, kto szuka wiedzy, kto kontaktuje się z innymi bardziej czy mniej doświadczonymi modelarzami, ucząc się przy tym relacji koleżeńskich, międzyludzkich, a przede wszystkim bezinteresowności. Uważam że właśnie bezinteresowność wyróżnia ludzi z pasją, także modelarską. A ta akcja utwierdziła mnie w tym, że na świecie jest jeszcze masa porządnych ludzi.

Jeszcze raz pozdrawiam gorąco - Tomek

--

Pozdrawiam z Bielska-Białej :)

Post zmieniony (25-12-07 23:45)

 
26-12-07 21:27  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

Poszła skromna cegiełka :)
Zdrowia w Nowym Roku !!!

Trzymajcie się!

--
Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???

 
27-12-07 02:04  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

...http://www.allegro.pl/item287266501_mala_flota_2_borowiak_aukcja_charytatywna.html

oto aukcja...jeszcze jest parę godzin:)

(..trochę przewinąłem do tyłu i...aż zamarłem... co Wy wyrabiacie?...i to w takim temacie?...przecież czyta nas poprzez tą akcję prawie cały świat internetowy... za chwilę się pokłócicie o bzdurę, i będzie pośmiewisko... nick "Hook6" był dla mnie wystarczającą gwarancją by uwierzyć, bez względu na wszystko co wcześniej zaszło... bahrtek nie prosił się o pomoc ale też stanowczo z niej nie zrezygnował, więc drogi barthku bądź przygotowany na jeszcze nie jedno niewygodne pytanie od niedowiarków... pozatym zgadzam się z Tobą barthek, obok choroby jest jeszcze normalne życie, normalna egzystencja- ja poprostu mam ochotę Ci pomóc i nie obchodzi mnie to czym się na codzień poruszasz, i w jakim domu mieszkasz ...to tyle na uspokojenie swego nastroju...)

--

------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

Post zmieniony (27-12-07 02:06)

 
27-12-07 11:07  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
Mariusz.R 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo mnie osobiście dotkneło to co się wyrabia na tym forum... Nie chcę tego komentować, ale jeżeli ktoś potrzebuje pomocy dajmy mu ją... Życzę dużej wiary Bartku w wyzdrowienie Michałka i dużo Miłosci dla całej Waszej Rodziny.

 
27-12-07 12:15  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
Wojciech Cięciwa   

Bartku, to co piszę nie tyczy się Ciebie, ale sytuacji jaka się wytworzyła ..

Sys, Bushi - nigdy nie zostaliście oszukani ?
Nikt nigdy Was nie "oszwabił" ?
Internet jest pod tym względem wspaniałym miejscem, bardzo trudno dojść, kto jest kto ...

Jak już ktoś tu pisał "advocatus diaboli" również jest potrzebny w takich sytuacjach - po to, żeby służył za opamiętanie.

Przyznam się otwarcie, że najpierw zasięgnąłem u Hook6 informacji o Bartku. Bardzo mi przykro, ale zbyt ciężko pracuję, aby dawać się oszukiwać.
Osobie potrzebującej - z serca pomogę, oszusta, jak to mówią "szpadlem bym dobił".
Dlatego uważam, że "krzyki" na Mariusza są odrobinę nie na miejscu.

I to tyle w tym temacie.

Bartku, zdrowia dla Michałka a dla Ciebie i reszty rodziny wiary i cierpliwości.

P.S.
Jeśli ktoś się poczuł urażony, to możemy sobie resztę wyjaśniać już prywatnie - e-mail.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
27-12-07 12:39  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

LUDZIE ZACZNIJCIE CZYTAĆ !
Wyraźnie , parokrotnie zostało już napisane, że Bartek NIE UBIEGAŁ SIĘ O NASZĄ POMOC.
Środki na leczenie dziecka chciał zdobyć poprzez sprzedaż modeli z WŁASNEJ kolekcji.
Więc do czarta gdzie mógł dopuścić się ewentualnej próby oszustwa???
Zastanówcie się trochę co piszecie i przestańcie w końcu już drążyć ten bzdurny wątek o oszukiwaniu.
Jako współzałożyciel tego wątku i mający uprawnienia moderatora wszelkie następne post y nie dotyczące ofert pomocy itp. będę kasował.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
27-12-07 14:36  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Pomimo apelu (czy wręcz rozkazu) Rajkuba, pozwolę sobie na kilka uwag skierowanych do "tropicieli": bardzo Was proszę - nie mylcie zapłaty za "cnotę ubóstwa" z pomocą. Wg w/w "tropicieli" wolno wesprzeć tylko tych, którzy niczego nie kupują a już na pewno nie kupują kosmetyków lub modeli, tyle że takie warunkowe wsparcie przestaje być pomocą, a jest zapłatą za dochowanie cnót wyznawanych przez "tropicieli". Nie chcecie pomóc, to MILCZCIE a wszelkie wątpliwości pozostawcie do rozstrzygnięcia pomagającym i przyjmującym pomoc. Ręce mi opadły, gdy zajrzałem do tego wątku po Świętach ...
Życzę Ci Bartku i całej Twojej rodzinie wspaniałego 2008 roku i czekam na kolejne Twoje wspaniałe modele na zlocie w 2008 r.
Lech

 
27-12-07 20:51  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
barthek   

Słuchajcie (powinno być czytajcie)
Chciałbym zabrać głos w sprawie, chociaż na pewno nie będę obiektywny, bo jak to mówią, trudno jest być sędzią w swojej sprawie.
Po kolei: nigdy nie sądziłem że będę potrzebował jakiejkolwiek pomocy i że ją przyjmę. Przyjaciele z WAKu zaoferowali pomoc i mając chwile wahnięć przyjąłem ją ze świadomością, iż może to spowodować jakieś, jakiekolwiek, problemy. Sprawa przybrała taki obrót że w najśmielszych snach bym nie przypuszczał.
Odzew niesamowity , wielka solidarność, generalnie wróciła nam wiara we wszystko. I nie chodzi tu o pieniądze lecz o siłę duchową (jakby nie było kilka setek ludzi codziennie myśli o nas i to raczej pozytywnie; co czuć).
Jednak nie wszystko jest takie różowe (patrz posty powyżej), z tym że nie chodzi mi absolutnie o Mariusza czy TADa z Kartonworku, czy innych "tropicieli" bo jak napisał Rajkub (a ja w to wierzę) "intencje dobre tylko to wykonanie", ale na tym to niestety polega i tego między innymi dotyczyły moje wątpliwości na początku akcji. Dodatkowo jeszcze podatków (chociaż po rozmowach z kilkoma forumowiczami się troszkę uspokoiłem), co zrobić z kasą jeśli jej nie wykorzystamy albo nie będzie potrzebna w takiej skali itp. itd. i wiele innych, przyćmiewających zasadniczy cel.
Faktycznie, także twierdzę że internet jest bardzo anonimowym medium często wykorzystywanym w niecnych zamiarach, aczkolwiek dzięki tej anonimowości wszystkie oskarżenia jakiekolwiek by nie były są bardzo łatwe do wyjaśnienia bez możliwości zweryfikowania przez szarego internautę. Czyli wracamy do punktu wyjściowego - zaufania. Oczywiście można sobie dorabiać teorie, aczkolwiek sam często się przekonałem że prawda jest całkiem inna i w gruncie rzeczy o wiele prostsza. Uważam że tego typu akcje, polegają na tym iż daję bo jestem o tym przekonany i nie interesuje mnie cała otoczka. Ale oczywiście tak jak napisał Sas daję w zacnym celu o czym chcę być przekonany a nie oszustom.
W temacie otoczki to dobrym przykładem jest WOŚP i Owsiak, akcja a w zasadzie fundacja wzbudzająca wiele dyskusji. Jednak włócząc się ostatnio po szpitalach i znając kondycję naszej służby zdrowia i widząc praktycznie każdy nowy sprzęt z etykietką WOŚP, bez względu na kontrowersje słuszne czy wyimaginowane uważam że jest to właśnie zacny cel.
Takie moje nieobiektywne zdanie... :)

P.S.
Michał w domu trochę odżył, jutro kontrole, ciekawe co nowego się dowiemy.

 
27-12-07 21:48  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Modelarz Modelarzowi Modelarzem. Pamiętacie to hasło? Nie pytajmy zatem o nic, tylko postarajmy się zrobic coś dobrze.
Jeśli chodzi o 1% podatku od dochodu, to musi byc ona udzielona na organizację pożytku publicznego. Może to byc jakieś stowarzyszenie. Niekoniecznie medyczne lub podobne. Jeśli istnieje jakies stowarzyszenie modelarskie, które mogloby przejąc na siebie zadanie zebrania tych środków, to jest to mozliwe. Najlepiej o to zapytac radców prawnych.
Pozdrowienia dla barthka i Michalka.
Wiem, że bedzie dobrze.

--
gienek

 
27-12-07 21:58  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
Wojciech Cięciwa   

Trzymamy kciuki za poprawę zdrowia....

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
28-12-07 00:14  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
Jac 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Dołożyłem cegiełkę.
Dodatkowo ewentualnie jeszcze dla zainteresowanych:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=289745272
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=289748680

--
DUILIO

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

"Życie jest zbyt poważne, żeby je brać na serio".
Ja ;-)

"King Crimson"....i cała reszta.

 
28-12-07 01:21  Odp: Michał, Ubooty i Bartek. Pomóżmy!.
dudus   

Słuchajcie!!!.

Propozycja
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=17&i=44639&t=44639&filtr=0

A teraz do Konrada.

Konrad, Mariusz miał prawo podzielić się z nami swoimi wątpliwościami. Na pewno nie w taki sposób w jaki to zrobił, ale miał, i należą się jemu z twojej strony przeprosiny!

Co do całej akcji przeczytałem, że Bartek nie wiedział o niej na jej początku i tu jest błąd inicjatorów. Chłopak ma prawo żyć i cieszyć się dobrym zdrowiem, działajmy dalej w ciszy i spokoju.

Szaleństwa.

Post zmieniony (28-12-07 11:38)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024