FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
24-02-08 17:20  [nowości: MODELIK 3 i 4/08] Rosyjskie samochody pancerne FAI i FAI-M
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Dwa modele tego samego samochodu pancernego zabudowane na różnych podwoziach: na krótkim Forda-A (1932 r.) i na długim Gaza-M1 (1938 r.). Pierwszy w republikańskim malowaniu z hiszpańskiej wojny domowej (lekko waloryzowany), drugi w typowym malowaniu sowieckim bez waloryzacji. Modele posiadają:
o kompletne ramy wraz z zawieszeniem, wałami, rurą wydechową itp.
o kompletne wyposażenie przedziałów silnikowych;
o całkowite ukompletowanie wnętrza pojazdu i wieży;
o obracające się wieże i ruchomy k-m
o otwierane włazy i drzwi pojazdów;
o otwierane luki dostępu do silnika;
o obracające się wszystkie koła;
Każdy z modeli można wykonać również w wersji uproszczonej (bez wnętrza). Poniżej reprodukcje okładek i zdjęcia "surówek". Modele są już dostępne w sprzedaży wysyłkowej u wydawcy. Cena detaliczna każdego z nich wynosi 24,00 złote.
Więcej informacji o modelach od jutra na www.modelik.pl
http://www.modelik.pl/index.php?show=nowo





--
JOL

 
24-02-08 17:37  Odp: [nowości: MODELIK 3 i 4/08] Rosyjskie samochody pancerne FAI i FAI-M
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Jak tak dalej pójdzie, to będzie komplet sowieckich samochodów pancernych.

--


 
25-02-08 23:07  Odp: [nowości: MODELIK 3 i 4/08] Rosyjskie samochody pancerne FAI i FAI-M
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Piękna pancerka!
Jeszcze raz dziękuję Wydawcy w imieniu "pancerniaków" za tak bogaty wysyp tego całego jeżdżącego żelastwa!!!! :-) Już szykuję kasę na te dwa modele.

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
27-02-08 14:49  Odp: [nowości: MODELIK 3 i 4/08] Rosyjskie samochody pancerne FAI i FAI-M
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Jurek daje czadu:-)
Gdy zobaczyłem "onegdaj" jego relację z budowy Katiuszy na podwoziu Studebackera, nawet mi przez myśl nie przeszło, że w tak krótkim czasie zrobi się z niego taki za przeproszeniem "reproduktor" modeli radzieckiej pancerki (w wiekszości nigdy nie wydanej) - i za to ogromne dzięki:-)
Mam nadzieję, że kolorystyka będzie miodzio:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
28-02-08 12:08  Odp: [nowości: MODELIK 3 i 4/08] Rosyjskie samochody pancerne FAI i FAI-M
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Zgadzam się co do opinii o projektancie. Modele pana Jurka biorę w ciemno, trzymają świetny poziom, bardzo fajna tematyka, nie dublowana. Aktualnie mam na warsztacie Komsomolca, zero problemów, model świetny.
Ten tutaj prezentowany także robi wrażenie i chętnie widziałbym go u siebie na półce. CHyba zdecyduję się na wersję radziecką, no bo przecież ta gwiazda....

--

 
28-02-08 12:19  Odp: [nowości: MODELIK 3 i 4/08] Rosyjskie samochody pancerne FAI i FAI-M
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Pancho , ale oba samochody różnią się , i to dość bardzo. Nie tylko malowaniem. ;-)

--


 
28-02-08 15:20  Odp: [nowości: MODELIK 3 i 4/08] Rosyjskie samochody pancerne FAI i FAI-M
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

No to polecę z kasą w tym miesiącu.... ;]

Słabo znam te pojazdy ale wyglądają bardzo fajnie i zaklepuję dwie sztuki.

Pozdrawiam

--
coś się kończy, coś się zaczyna

 
28-02-08 23:26  Odp: [nowości: MODELIK 3 i 4/08] Rosyjskie samochody pancerne FAI i FAI-M
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Witam!

Dziękuje serdecznie za miłe słowa odnośnie projektu jak i mojej działalności :) oczywiście dokładam wszelkich starań,a by każdy mój następny projekt był jak najlepiej dopracowany. Bo najwięcej frajdy sprawia dobrze spasowany i uszczegółowiony model.

Wracając do nowosci wydawniczych Modelika: chciałbym zaprezentować nieco zdjęć surówki modelu, które wykonałem po ukończeniu projektu. Na pierwszy rzut przedstawiam zdjęcia modelu FAI (opancerzony kadłub na podwoziu samochodu Ford-A). Model prezentuje się następująco:









Dodatkowo zapraszam do obejrzenia przykładowego arkusza z częściami oraz rysunków montażowych:



W moim mniemaniu model nie jest trudny w budowie. Można go skleić w wersji uproszczonej - bez wnetrza, bez silnika lub w wersji pełnej - z kompletnym wnętrzem. Albo mieszanej - z silnikiem a bez wnętrza kabiny lub tylko z wnętrzem wieży itp.. :) Nieco uwagi trzeba będzie poświęcić błotnikom ze względu na konieczność ich odpowiedniego ukształtowania. W razie pytań służę pomocą.

Jutro lub w sobotę jak będę miał chwilkę czasu, to wstawię zdjęcia surówki FAI-M, gdyż ten model różni się od FAI w kilku miejscach (inne błotniki, podwozie, opancerzony tylni zbiornik paliwa, inne koła)

Pozdrawiam!

Jerzy 'Jurgen' Janukowicz

--
Pozdrawiam, Jerzy 'Jurgen' Janukowicz

http://jerzyjanukowicz.pl
http://sklej-model.pl Autorskie wydawnictwo

 
29-02-08 00:29  Odp: [nowości: MODELIK 3 i 4/08] Rosyjskie samochody pancerne FAI i FAI-M
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Tak powinna wyglądać każda zapowiedź nowości wydawniczych:-)
Zdjęcia surówki, przykładowe arkusze z elementami i instrukcją montażu. Dodatkowo autor deklaruje pomoc w razie jakichkolwiek niejasności. Brawo Jurek! Szacun!:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
05-03-08 21:30  Odp: [nowości: MODELIK 3 i 4/08] Rosyjskie samochody pancerne FAI i FAI-M
OzzY 

 

Oglądaliśmy dzis z Qro rzeczone samochodziki w Pelcie w Wwie.
Bardzo zacne maszynki. Bylem pod wrażeniem skomplikowania tej wycinanki... Spodziewałem sie czegoś prostszego i większego (nie wiem czemu - ale wyobraziłem sobie go jako model sporo większy ;) ) Tymczasem to w sumie malenstwa są - z duza iloscią drobiazgu. Druk i papier na bardzo przyzwoitym poziomie. O kolorach nie wspomne bo przy lichym świetle ogladalismy, ale wydaja sie OK, przesuniec druku nie zaobserwowalismy.
Prawde mowiac bylem bliski kupienia mimo, ze ja nie pancerny... tyle, ze sklep nie stanął na wysokosci zadania - ceny detalicznej jeszcze nie bylo ;) towar ogladalismy "jeszcze gorący" prosto z paki od wydawcy.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024