FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
16-12-07 22:32  [Pytanie] Który Richelieu lepiej opracowany...czyli którego warto nabyć
małyGlód 

 

Witajcie...

Zwracam się przede wszytkim do tych, którym temat jest znany od strony praktycznej.

Jako, że czas robienia podarunków i prezentów zbiża się wielkimi krokami, chciałem w ramach zaistniałej sytuacji uszczęśliwić się modelem francuskiego pancernika Richelieu i.... stanąłem przed nie lada kłopotem...

Bo który... ? Mam do wyboru opracowanie AH 10/93 lub Fly Model 152

I prośba o pomoc w wyborze. Który jest lepiej opracowany i spasowany, który graficznie przedstawia się bardziej efektownie...

Będę wdzięczny za każdą sugestię i argument, przemawiający za którymś z w/w opracowań.

--
Pozdrawiam Pawel

Utknąłem w niemocy ... :/

 
16-12-07 22:36  Odp: [Pytanie] Który Richelieu lepiej opracowany...czyli którego warto nabyć
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Opcja Szukaj wszystko Ci powie! Było na forum dużo o tym okręcie.

--
Fanatyk Kartonu

 
16-12-07 22:49  Odp: [Pytanie] Który Richelieu lepiej opracowany...czyli którego warto nabyć
małyGlód 

 

Wielki moderatorze...dzieki za reprymende

Oczywiscie funkcja "search" dziala juz w 10-ciu okienkach i mniej wiecej wiem co rozni oba wydania...

Moze jednak ktorys z kolegow wrzuci do watku swoje spostrzeżenia po pracach nad jednym z modeli... :)

--
Pozdrawiam Pawel

Utknąłem w niemocy ... :/

 
16-12-07 23:00  Odp: [Pytanie] Który Richelieu lepiej opracowany...czyli którego warto nabyć
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Moje zdanie na ten temat może być nieobiektywne, gdyż kleiłem tylko jeden z tych modeli. Najlepiej sam porównaj oba modele w relacjach:

Richelieu AH 10/93

Richelieu Fly Model nr 152

--
- - - - - - - - - - - - -
Norsk Black Metal

 
16-12-07 23:17  Odp: [Pytanie] Który Richelieu lepiej opracowany...czyli którego warto nabyć
małyGlód 

 

Własnie [Arovist] przegladam te dwie relacje.. z tego co widze zawsze sa jakies kwiatki...

To co mnie najbardziej zajmuje myslowo to wydanie Richelieu z AH, gdzie widzialem burty w czarnym kolorze ??? Nie zauwazylem tego w relacji ktora mi podsunales... :(

Czy ja za czyms nie nadazam...czy moze gdzies kiedys trafil sie taki felerny egzemplarz...

Tak to wyglada


--
Pozdrawiam Pawel

Utknąłem w niemocy ... :/

 
17-12-07 00:27  Odp: [Pytanie] Który Richelieu lepiej opracowany...czyli którego warto nabyć
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam. Nie będę się wypowiadał o wydaniu AH, bo go nie widziałem. Jeśli chodzi o FlyModel, to klei się go bardzo dobrze. Mam go zrobionego w jakichś 60% i nie miałem żadnych problemów ze spasowaniem części. W modelu brakuje tylko kilku par drzwi, ale kolega Arovist, który ma chyba jakieś wtyki w Gomixie:) mi je podesłał, za co mu jeszcze raz dziękuję. Jeśli chodzi o kamuflaż, to wiele zostało już na tym forum powiedziane, ale pomimo tego, że nie jest on zgodny ze stanem faktycznym, to model prezentuje się bardzo ładnie. Nijak nie pasował mi natomiast pomarańczowy kolor poszycia dna, więc postanowiłem je pomalować.
Pozdrawiam

INFORMACJA DOPISANA:
Teraz sobie przypominam, że jednak pojawił się pewien problem. Poszycie burt było o ok. 1-2mm za krótkie, ale przy kadłubie tej długości mogło to wynikać równie dobrze z jakiegoś mojego błędu, choć szkielet kleiłem butaprenem.

--

Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

Post zmieniony (17-12-07 07:26)

 
17-12-07 08:06  Odp: [Pytanie] Który Richelieu lepiej opracowany...czyli którego warto nabyć
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Kolega Arovist nie ma wtyk w Gomixie. :))) Po prostu zaszedł tam i wyłożył sprawę na ławę. Dostałem egzemplarze pojedynczych , trefnych stron, de facto prawie że drugi model. I tak miały być wyrzucone, więc skorzystałem. A co mi zostało puściłem dalej, między innymi do Spychacza.
Co do za krótkich burt - możliwe, ale teraz już wiadomo, że można byłoby skrócić szkielet o te 2 mm i wszystko będzie OK. U mnie burty nie były za krótkie, za to zabrakło 1 mm pokładu, więc te skrócenie szkieletu wszystko naprawia.
Mi też model kleiło się bardzo dobrze, zresztą, wszystko widać w relacjach.
A co do tego dziwnego koloru na pokazanym skanie, to nie wiem co to może być. Może skaner zachachmęcił kolory?

--
- - - - - - - - - - - - -
Norsk Black Metal

 
17-12-07 11:12  Odp: [Pytanie] Który Richelieu lepiej opracowany...czyli którego warto nabyć
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Miałem ten model, ale to był kolor ciemno niebieski taki morski granat.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
17-12-07 11:59  Odp: [Pytanie] Który Richelieu lepiej opracowany...czyli którego warto nabyć
małyGlód 

 

Jak widac na powyższym skanie - tam jest definitywnie czarny. Nawet po powiekszeniu widac niedokladnosci w druku (biale punkty)

Musze zasiegnac rady, czy faktycznie jest mozliwe, by skaner tak zamienil kolory...bo byc moze moje obawy sa nieuzasadnione...

--
Pozdrawiam Pawel

Utknąłem w niemocy ... :/

 
17-12-07 13:57  Odp: [Pytanie] Który Richelieu lepiej opracowany...czyli którego warto nabyć
Amadeus   

Witam

Nie kleiłem (jeszcze) wydania Fly model które posiadam i czeka na swoją kolej, ale porównując relację arovista i stare wydanie AH które to miałem przyjemność „pociąć” (z różnych przyczyn budowa stanęła na poziomie ok. 65%), mogę pokusić się o stwierdzenie że wydanie AH (z całym szacunkiem dla tego wydawnictwa) zawiera więcej błędów w pasowaniu niż nowsze dziecko Fly. Co do kolorystyki, kamuflażu itp., to jest to w części kwestia gustu, indywidualnych preferencji bądź dbałości o prawdę historyczną. Nie wszystkim to przeszkadza więc pozostawiam to bez komentarza. Wydanie Fly Model jest również bardziej szczegółowe.

--
Amadeus

Jeżeli myślisz, że wszystko idzie O.K. to znaczy, że jeszcze
wszystkiego nie wiesz.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024