FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
24-02-07 01:09  [Relacja] Richelieu - kolos z Brestu
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Na początku chcę przeprosić, gdyż przez pomyłkę zamieściłem początek relacji w innym dziale (jestem nowy, litości!!!).
Niemniej teraz, już w odpowiednim miejscu, postaram się przedstawić relację w odpowiednim układzie.
Jednym słowem - stało się... rozpoczynam relację z budowy francuskiego okrętu liniowego Richelieu (Gomix - Fly Model). Mimo nienajlepszych opinii o tym wydawnictwie (dostrzeżono błędy w malowaniu okrętu, i co chyba ważniejsze - w konstrukcji modelu, która to jest za krótka o 2 cm), zdecydowałem się spróbować swoich sił w "zawodach".
Proszę o konstruktywną krytykę, a jednocześnie o wyrozumiałość, gdyż to moja pierwsza relacja z klejenia, jaką zdecydowałem się zamieścić na forum modelarskim.
Budowę rozpocząłem dość nietypowo, albowiem od nadbudówki rufowej. Chciałem się przekonać jak się przedstawia model w klejeniu szczegółów. Jutro zamieszczę pierwsze fotki (jak już dowiem się, jak to się robi).
Pozdrawiam!

 
24-02-07 01:36  Re: Richelieu - kolos z Brestu (relacja)
Iskra 

 

Na górze, nad Twoim wpisem, są instrukcje pod tytułem "Zdjęcia w postach", odpowiednie dla trzech serwerów: photobucketa, imageshacka i fotosika. Przeczytaj je, a wszystko powinno być jasne :-) Problem sprowadza się do umieszczenia zdjęcia na ichnim serwerze i wklejeniu na forum odpowiedniego kodu. Możesz popróbować w dziale "testy" albo wkleić od razu, a w razie problemów - przeedytować swój wpis.

Pozdrawiam (i oczywiście - witam na forum)
Paweł vel Iskra

 
24-02-07 09:39  Re: Richelieu - kolos z Brestu (relacja)
TAGEZ222   

Dobry pomysł w sklejeniu najpierw detali pokładu nadbuduwki ,wieże i spróbój też trochę drobnych elementów ,gdy wszystko będzie pasować bez większych problemów można przyjąc że i kadłub powinien byś ok.
Swego czasu zrobiłem tak samo z pewnym okrętem znanego wydawnictwa ,a drugim znanego autora i własnie w trakcie takiego klejenia wyszły błęęęędy ,moim zdaniem za duże ,niektóre do bezproblemowego skorygowania inne wymagałyby narysowania danej częsi od nowa np zwichrowany kwadrat ,spłaszczone koła itp.
Występowało to w 1,2,3,6,9 itd częsci -fakt modelarz powinien być cierpliwy ,ale w pewnych granicach .
Aha modele te były projektowane i rysowane ręcznie były z tz poprzedniej epoki .
Co do błędów - 2 cm na długości ,błedy kolorów jeżeli kleisz dla siebie można zapomnieć ,no chyba że chcesz wystawić na konkursie to wtedy medalowi wyjadacze go zjedzą ze srubami i sterem
Więc powodzenia i skonczenia bo ;;stateczek'' jest naprawdę ładny.

--
Karton na wieki.

 
24-02-07 10:26  Re: Richelieu - kolos z Brestu (relacja)
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Pierwsze fotki

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b483f14b294f5a49.html
Nie wiem, czy to się robi w ten sposób, ale obiecuję że w końcu się nauczę

--------------------------------------
No prawie Ci sie udało. Ale do nauki wstawiania zdjęć i innych przydatnych rzeczy jest przeznaczony specjalny dział "TESTY" na naszym forum. Tam proponuję popróbować, a potem wstawiać je do relacji. Poza tym musisz wiedzieć, że robiąc zdjęcia pod światło niewiele da się na nich zobaczyć.

Pozdrawiam

StuG

---------------------------------------

 
24-02-07 10:50  Re: Richelieu - kolos z Brestu (relacja)
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

ciesze się i kibicuje, do następnego spotkania ;-) !! służe pomocą :)!!
--



Post zmieniony (24-02-07 10:55)

 
24-02-07 12:38  Re: Richelieu - kolos z Brestu (relacja)
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Doświetlaj lepiej zdjęcia, bo jak na razie widać tylko jakieś małe pomosty i wielką czarną plamę.

--

 
24-02-07 13:04  Re: Richelieu - kolos z Brestu (relacja)
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Trodno doświetlać zdjęcia o 1 w nocy...

 
24-02-07 13:35  Re: Richelieu - kolos z Brestu (relacja)
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Wystarczy zastosować ekran choćby z białej kartki lub foli aluminiowej

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
24-02-07 13:48  Re: Richelieu - kolos z Brestu (relacja)
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

I do tego min. dwie lampki. Nie przesadzajmy. Ja 90% swoich zdjęć jakie zamieszczam w relacjach wykonuję przeważnie nocą.

--

 
24-02-07 14:16  Re: Richelieu - kolos z Brestu (relacja)
Adam - Octusek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Do tego jeszcze darmowy program Picasa autorstwa Google - tam ladnie i szybko mozna zdjęcie obrobić i rozjasnić!! I już można wstawiać je na forum :)

--

--------
Loading sygnature.............................99%


Post zmieniony (24-02-07 14:18)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024