FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
18-02-03 11:38  Re: Mustang na tapecie - 2 (c.d.)
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jeszcze ja. Znajac zycie zaraz posypie sie grad przeklenstw na moja glowe. A nie oto chodzilo.

Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
18-02-03 12:23  Re: Mustang na tapecie - 2 (c.d.)
Wiedzmin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

a nie mówiłem że będzie kłutnia ? :-(

-----------------------------------------------------------------------------------
Sklejać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej.
Pozdrawiam
Wiedźmin

 
18-02-03 21:58  Re: Mustang na tapecie - 2 (c.d.)
spec model 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Chopin
Osobiście również preferuję modele standardowe. Nie chcę ukrywać niedorubek, mazów kleju tu i ówdzie, a następnie lakierować, szpachlować i malować. Ujawniam karton takim jaki jest.
Uważam, że lepiej jest chłopa pochwalić i dać mu zastrzyk do dalszej pracy, niż podcinać mu skrzydła. Zamknie się gdzieś w zacisznym kącie i będzie dłubał się ze swoimi modelikami. Od czasu do czasu ktoś mało wtajemniczony przyjdzie gościnnie, pochwali - i koniec. Tu tworzymy specyficzny klimat, nastrój i atmosferę. Coś w rodzaju spotkań modelarzy na konkursach modeli kartonowych.
Niech tak zostanie. Zgoda - buduje, a ......

Pozdrawiam - spec model.

 
19-02-03 00:47  Re: Mustang na tapecie - 2 (c.d.)
Witold   

A mnie to zupełnie nie przeszkadza, że ktoś mnie zakwalifikuje do grona zwykłych sklejaczy, bo rzeczywiście tak jest. Ufam projektantowi, że zrobił projekt ściśle wg dokumentacji. Gdyby mnie coś podkusiło na zmianę niektórych elementów, to w pierwszej kolejności sprawdziłbym jak daleko sięgają tego skutki. Do tego potrzebna jest dobra znajomość oryginału i wszystkich jego wspólpracujących elementów. Rafał wspomniał mi o jeszcze jednym poważnym błędzie związanym z usterzeniem w modelu p. Orlika. Wolę go jednak nie wyręczać w obwieszczaniu o co chodzi, choć wiele osób po tej wskazówce się domyśli. Nawiasem mówiąc nieraz widziałem modele z przedziwnie ustawionymi elementami usterzenia, a w kabinie pełne neutrum (to dla zmyłki).
Jako sklejacz cieszę się, że mogę się przy tym bawić, a przy okazji w rozsądnych polemikach dowiaduję sie mnóstwa rzeczy, na których śledzenie brakuje mi już czasu. I tylko to w zasadzie uzasadnia moją bytność na tym Forum.

 
19-02-03 09:09  Re: Mustang na tapecie - 2 (c.d.)
Sławek_H 

 

Bardzo interesujący jest ten wątek. Z tematu Mustanga i porawności jego wykonania przeistoczył się w wątek niemalże ideologiczny n/t co jest, a co nie jest modelarstwem. Dzięki nie mu również dowiedziałem się, że jestem od 25 lat tylko sklejaczem, a nie modelarzem i podobnie, jak Panu Witoldowi - zupełnie mi to nie przeszkadza. Panie Witoldzie - nic dodać, nic ująć z Pana ostaniej wypowiedzi - moja śladowa bytność na tym forum ma takie same uzasadnienie.

Pozdrawiam !

GG: 5598947

 
19-02-03 09:32  Re: Mustang na tapecie - 2 (c.d.)
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

[moderator: fotki usunalem - zdjecia "obiektów rzeczywistych". Fotki (zalaczniki) powiny byc zwiazane scisle z tematyka forum (karton, spotkania karton, wystawy karton etc). Zdjecia o innej tematyce prosimy linkowac z zewnatrz np. z photobucket.]

Jeszcze jedna mala podpowiedz: zdjecie kiepskie ale mozna sie dopatrzyc.



Spec model. Oto chodzi aby chlop zrobil dobry model i mial z niego pelna satysfakcje, ze zrobil go dobrze i wiernie wzgledem orginalu. A nie kamuflowal sie po katach i czajil jak panienka przed pierwsza randka.

Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
19-02-03 12:29  Re: Mustang na tapecie - 2 (c.d.)
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Najzabawniejsze, a raczej najtragiczniejsze, jest to, że dyskutując nie zauważyliście braku wpisów kogoś ważnego ;-\ Ciekawe dlaczego już nic nie wpisuje...? Ale nic to, nie przeszkadzam, gadkujcie sobie dalej ...
K.

 
19-02-03 12:57  Re: Mustang na tapecie - 2 (c.d.)
bedrzich 

 

ORLIKU!
WRÓÓÓÓĆ!!!

 
19-02-03 14:04  Re: Mustang na tapecie - 2 (c.d.)
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To bylo do przewidzenia...

Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
19-02-03 14:32  Re: Mustang na tapecie - 2 (c.d.)
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

A tak pięknie się zaczęło. Skończcie wreszcie ustosunkowywać się do upodobań innych. Jak Orlik będzie chciał, to poprawki do modelu wprowadzi - to jego "widzimisię". Do uwagi Rav-a odnieść powinien się tylko Orlik (on prosił o uwagi konstruktywne i takie dostał od Rav-a). Ja czekałem na zdjęcia, a po kilku minutach ściągania mam tylko wkurzającą dyskusję o niczym.

P.s. 1. Przepraszam jeśli kogoś uraziłem, ale coraz trudniej na tym forum znaleźć interesujące merytoryczne dyskusje, a coraz więcej "filozowania" (nie mylić z filozofowaniem), co jest oczywiście tylko i wyłącznie zasługą forumowiczów (niestety ze mną).

P.s.2. Proszę się nie ustosunkowywać do mojej wypowiedzi.

P.s.3. Konradus, gdybyś wykasował z tego wątku zbędne posty (z moim włącznie) oczywiście zbędne z Twojego punktu widzenia, gdyby Orlik mimo wszystko zechciał jeszcze zamieścić dalsze postępy prac, to na pewno bym się nie pogniewał.
Wiem, że nie jesteś cenzorem, że ludzie sami powinni dbać o poziom dyskusji, wreszcie wiem, że taka zabawa administratora grupy z kasowaniem postów zamiast przynosić satysfakcję zaczyna denerwować. Proszę, rozważ moją delikatną sugestię w swoim sumieniu i zrób (lub nie) co uważasz za stosowne. Może jeszcze będzie druga szansa dla utrzymania pierwotnej idei naprawdę interesującego do pewnego momentu wątku.

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024