FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
16-02-03 10:44  Re: Mustang na tapecie - 2 (c.d.)
Jeta   

Popieram pogląd Drewal-a. Wszystkie uwagi należy jak najbardziej zgłaszać tu i tylko tu nie bacząc na uszczypliwości. Nie jestem fachowcem od samolotów a wykonanie ruchomych stateczników też mi lekko podpadło. Wydaje mi się że nie może być tak ostrej krawędzi ruchomego elementu statecznika na linii jego wejścia w część stałą płatu. Element powinien zostać przedłuzony i wprowadzony do środka po promieniu. I pomimo mojej ignorancji w temacie mam pełne prawo powiedzieć to tutaj i teraz.
Orlikowi życzę dalszej,równie efektywnej pracy nad modelem a wszystkim rzeczowego podejścia do tematu :-)



-------------------------------

 
16-02-03 11:11  Re: Mustang na tapecie - 2 (c.d.)
Junior II   

;)))
W tym obesranym lusterku , jak sie dobrze przyjrzec to mozna zobaczyc , kim tak naprawde jestesmy.
Jestem pewien , ze p. HAL i autor modelu p.Grygiel smieja sie do rozpuku czytajac te fachowe argumenty . Autor modelu umieszczajac je w wycinance tam gdzie to przedstawione jest na rysunku montazowym kierowal sie chyba jakimis materialami albo moze sobie je po prostu umiescil , tam gdzie mu sie to podobalo. Mnie osobiscie jest to obojetne czym sie kierowal, model jest tak czy tak super.
Obaj , wydawca i autor nie musza wcale wyjasniac i slusznie , jak to jest z tym lusterkiem , gdyz model ten i tak okaze sie kartonowym przebojem na swiecie.
A jesli komus sie wydaje , ze to forum i wypowiedzi sedesowe czy kanapowe tutaj maja jakikolwiek wplyw na ich decyzje , to niech zrobi uzytek z menazki.
Orlik , buduj do diabla po swojemu , w koncu to Twoj model.
A do p . Hala i autora :
- Dawajcie szybko nastepnego gniota na rynek ! ;))

 
16-02-03 11:36  Re: Mustang na tapecie - 2 (c.d.)
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Widze, ze zaczynacie mylić pojęcia. Nie odróżniacie "czepiania się" od "krytyki". Mylicie "formę" z "treścią", a "obiektywizm" z "subiektywnymi ocenami"...
Mnie osobiście, interesuje sprawa lusterka. Nie interesują mnie natomiast pomówienia, argumenty w stylu "pokaż swoj model, cwaniaku" i chamskie teksty. Nie interesuje mnie czy model będzie hitem. Interesuje mnie za to wymiana zdań między Orlikiem, a Ravem - bo oni jedyni, jak na razie, mają coś do powiedzenia na temat...

K.

 
16-02-03 12:51  Re: Mustang na tapecie - 2 (c.d.)
Junior II   

Konradus , nie masz racji , ,ze tylko oni maja cos do powiedzenia. Twierdzac tak degradujesz innych czy wszystkich pozostalych do roli tych zlych i brzydkich. Jest to obrazliwe i sam sobie przeczysz .

 
16-02-03 13:07  Re: Mustang na tapecie - 2 (c.d.)
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Junior II napisał:

> Konradus , nie masz racji , ,ze tylko oni maja cos do
> powiedzenia. Twierdzac tak degradujesz innych czy wszystkich
> pozostalych do roli tych zlych i brzydkich. Jest to obrazliwe i
> sam sobie przeczysz .
>

Przykro mi. Wiem, że być może masz coś do powiedzenia na temat, ale tego niestety nie robisz. Twoje (i nie tylko) posty są ukierunkowane personalnie, a nie tematycznie i są przykre w odbiorze.

Przepraszam za OT.

K.

 
16-02-03 13:20  Re: Mustang na tapecie - 2 (c.d.)
Junior II   

;)))Konradus i Koledzy !!!
Jestem jasnowidzem !!! Chyba pojde zarabiac na chleb przepowiadajac przyszlosc, gdyz wlasnie taka odpowiedz przewidzialem ;)))
;)) Ok , dam Wam na kilka tygodni spokoj i uwolnie od swojego pyska, gdyz musze od czasu do czasu plamic sie praca i nie bede mial czasu tu zagladac .
Orlik , zycze Ci udanego modelu .

 
16-02-03 13:42  Re: Mustang na tapecie - 2 (c.d.)
AWOT   

Uważam, ze nie jest do końca tak jak widzi to Konradus. Jeśli RAV ma fotkę tego konkretnego Mustanga z widocznym lusterkiem to zwracam honor, a jeśli nie to uważam to za zbędne roztrząsanie tematu. Wariantów usytuowanie lusterka mogło być niemal tyle ile Mustangów wyprodukowano bo, tak jak napisałem wcześniej, w jednostkach piloci z pomocą mechaników i tak dostosowywali samoloty do własnych upodobań i przyzwyczajeń. Stąd na niektórych samolotach tych lusterek mogło być kilka a na innych żadnego. Wierzę również w to, że autor opracowania umieścił lusterko w tym właśnie miejscu nie dla własnego widzimisię ale na podstawie jakiejś konkretnej dokumentacji. Prośby o pokazanie swojej twórczości nie uważam za chamską. Łatwo jest krytykować i szukać dziury w całym ale uważam, ze najpierw samemu trzeba mieć co pokazać. Jest takie stare przysłowie „Przymawiał kocioł garnkowi a sam smoli”.


AWOT

 
16-02-03 14:12  Re: Mustang na tapecie - 2 (c.d.)
Jeta   

Robimy Orlikowi śmietnik w jego wątku, ale trudno. Abstrahując od tego nieszczęsnego lusterka pragnę powtórzyć słowa Drewala: Wsrod ton listów pochwalnych, ktore niczego ciekawego nie wnoszą, dobrze jest przeczytac jakies uwagi na temat. Byla dyskusja na temat klapy chłodnicy, lusterka, teraz lotek i ich odciążeń. Czekanie na kolejne fotki z postępów budowy P-51 jest urozmaicane ciakawą dyskusją, a nam wszystkim o to chodzi. Nic dodać, nic ująć. A cała ta dyskusja dzięki RAV-owi właśnie. Nie uważam również, że będę się musiał wykazywać dorobkiem modelarskim kiedy będę chciał podyskutować na tematy techniczne związane z okrętami. Wystarczy mi to że się odrobinę orientuję w temacie z racji profesji. A dochodzenie do perfekcji i doskonalenie swoich umiejętności polega, niestety, na ciągłym szukaniu dziury w całym :-)



-------------------------------

 
16-02-03 14:25  Re: Mustang na tapecie - 2 (c.d.)
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zgadza się. Inaczej by było, gdyby sam Orlik uciął kategorycznie dyskusję, zaznaczając wyraźnie, że nie interesuje go zgodność z oryginałem lub dążenie do niej.

K.

 
16-02-03 14:29  Re: Mustang na tapecie - 2 (c.d.)
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Rav-ie: Stery wysokości zosytaną dzisiaj lekko poprawione!!! Dzięki za pomoc.
Jeta: Czy to smietnik, czy też nie fajnie jest sie troszkę pośmiać. Rzeczywiście - robię ten model, bo mam taką ochotę, co ważniejsze robie go dla siebie. Nie sądzę aby Stwórca w jakiś sposób pomógł mi w ominięciu wielu błędów, ale i tak cieszę się że wychodzi mi tak ja wychodzi. A co się tyczy Rafała - cieszę się, że na tym Forum jest ktoś taki jak on (nie umniejszając innym), ktoś kto potrafi krytycznie podejść do sprawy. Jeżeli chodzi o moją osobę, nie przejmuję się aż tak bardzo tymi błędami. W końcu każdy z nich mogę poprawić?! :-) Tak więc panowie!!! Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024