FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
19-11-07 02:35  [Nowość] USS Los Angeles - Answer
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Jak w temacie:)

Szczegóły: klik!

Pozdrawiam!
wojtek

--

Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)


Post zmieniony (19-11-07 12:54)

 
19-11-07 07:21  Odp: [nowość] USS Los Angeles
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Stary temat ;o) Klik

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
19-11-07 12:53  Odp: [nowość] USS Los Angeles - GPM
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Ale tu nie było;)
A ja nie śledzę wszystkich for;)

Pozdrawiam!
wojtek

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
19-11-07 16:45  Odp: [nowość] USS Los Angeles - Answer
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Gdyby ktos zauwazyl w kiosku to prosze dac znac, a tak poza tym, to- Nareszcie! :)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
01-12-07 16:02  Odp: [nowość] USS Los Angeles - Answer
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dzisiaj w kiosku miałem okazję go przeglądać. Prosty model bardziej dla samolociarzy, ponieważ dla mnie to po prostu kadłub samolotu bez skrzydeł, podwozia... a tak na serio to zgrabny oręcik musi być. Jest tylko jedno "ale". Miękka okładka i nie wiele w środku czyli masakra po kilku dniach w kiosku. Nie kupiłem bo to nie moja działka.
pozdrawiam
Piotr

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
01-12-07 16:14  Odp: [nowość] USS Los Angeles - Answer
kari   

Dla KoRsarz'a.
USS "LA" jest w kiosku w Gdyni Karwinach na Fikakowie :-) cena chyba 14,90,- (4 egz.)

 
01-12-07 17:10  Odp: [nowość] USS Los Angeles - Answer
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Nie bede jechał do Gdyni [ale dzieki ;)] bo kupiłem dzis w kiosku w Minsku Maz. Kiedys w życiu bym nie przypuszczał że dwie kartki A4 kartonu i kilka miekkich mędą kosztowały 15 zł. No ale cóż, ciekawy temat, model prosty [tak, na niedziele] i dobra jakość....
Generalnie, podoba mi sie
Tylko kilka minusów- m.in. brak białych pól do naklejenia niektórych cześci, np. peryskopów na kiosku, poza tym troche niepokojace, że podłużny segment śródokrecia długi na prawie całą długość kartki A4 ma tylko usztywnienia w postaci wręg zamykajacych go a przez cały środek nie ma nic. Przeciez chwytając model w celu oglądania go łapie sie zawsze za środek, więc bedzie sie łatwo wyginał. Myśle że łatwo to samemu uzupełnić- wstawić dwie podłuznice na krzyz [doslownie ;)] o szerokości wręg A i długości poszycia [odejmując oczywiście grubość na wręgi]. No, chyba żeby przykleić model do podstawki ,która jest akurat całkiem ładna.

--

Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.


Post zmieniony (01-12-07 22:11)

 
04-12-07 12:20  Odp: [nowość] USS Los Angeles - Answer
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Wczoraj widzialem go w saloniku Kolportera. Pomyslalem sobie kupie go sobie i skleja jakas lodz podwodna. Wzielem do reki i tu moje zarzenowanie. Czy Answer nie ma juz na czym drukowac modeli?? Nie no wolal bym juz miec go wydrukowanego na kartonie technicznym Herlitza ktory jest grubszy. I jeszcze za to 15zl wolac. O zgrozo...
Skleje sobie Hunleya .... Wydanego 1000% lepiej i ladniej.
IMHO jednym slowem USS Los Angeles - Answer to pieniadze wydane w bloto.


Pozdrawiam

 
04-12-07 12:59  Odp: [nowość] USS Los Angeles - Answer
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

I ja obejrzałem ten model. Stopień trudności taki a nie inny to chyba z powodu właśnie niewielkiej ilości wręg... :|
Jakbym miał kleić okręt podwodny, to bym jednak zdecydował się na Kursk
Struna, co do jakości kartonu - zgadzam się z Tobą w 1000%

--
- - - - - - - - - - - - -
Norsk Black Metal

 
04-12-07 15:22  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
Stefanek   

Model ma merytoryczne błędy. Pierwszy jaki rzuca sie w oczy to duży numer "688" na kiosku i opływka sonaru holowanego TB-16 (duzy podłużny bąbel na kadłubie). Te dwa elementy nigdy na tym okręcie nie występowały jednoczesne. Numer został zamalowany znacznie wcześniej. Sam numer ma zupełnie wydumany font.

Pozdrawiam
Stefanek



Post zmieniony (04-12-07 15:23)

 
04-12-07 16:44  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
Extra Model   



www.extramodel.pl

Post zmieniony (31-01-09 13:04)

 
04-12-07 17:16  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Szanowny Panie Struna,

gratulujemy dość specyficznej formy reklamy modelu Hunleya Pana klubowego kolegi z Radomia. Nie polecamy jednak rzucać błotem na konkurencję bo taka forma reklamy zwykle kończy się oberwaniem nim samemu.

Gratulujemy też wybujałej fantazji i pragniemy poinformować że od dłuższego czasu nasze modele nie są kolportowane przez sieć kiosków KOLPORTER. Następnym razem zalecamy chociaż obejrzeć model.

Co do kartonu, czasy kiedy drukowało się na pancernych papeirach już dawno minęły. Obecnie grubość kartonu dobiera się do drukowanego modelu, co zresztąkilkakrotnie w przypadku naszego wydawnictwa było na tym forum zauważone.

Nawet przeciętny modelarz wie, że im grubszy karton tym gorzej zwija się elementy, a gdyby Pan poszedł jednak do kiosku RUCHu i przyjrzał się to ten niewielki model w większości składa się z walców i stożków. Poza tym 3 surówki klejone były właśnei na tym kartonie - sprawdził się znakomicie. Od modelarzy teoretyków uwagi na temat grubości kartonu już dawno nauczyliśmy się ignorować.

Co do idei modelu - miał to być prosty model, który można skelić bez problemów w jeden dzień /przede wszytskim dla początkujacych/, co zresztą potwierdzili już zadowoleni kleinci prosząc o kontynuację serii.

Uwagi Pana Stefanka uznajemy póki co za bezzasadne, prosimy o przedstawienie materiału zdjęciowego.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
04-12-07 18:25  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
Monster sQbee   

Mnie się ten model podoba - i tyle (spasuje do TYPHOONA, którego moglibyście jeszcze bardziej udoskonalić i wydać ponownie)
Jeśli byłaby szansa na kontynuację serii, to bardzo prosiłbym o radziecką ALFĘ bo ta wydana przed laty przez .... była rewelacyjna ale chciałbym mieć współczesne, dokładnie opracowane wydanie z ładną grafiką.

 
04-12-07 18:39  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

bo ta wydana przed laty przez .... była rewelacyjna -Dobre, dobre :D:D chociaż chyba jednak wyczuwam delikatny sarkazm ;) A do mnie wlasnie ta Alfa płynie i skleje sobie oba te REWELACYJNE modele i bedzie fajna parka.
A tak pozatym to jeszce chcialem zauwazyć ze model ma bardzo przyjemne kolory (zwłaszcza dno, bo czarny to jak czarny ), a poza tym, tak czy inaczej, to narazie jedyny LA na rynku i w ogóle op, zwlaszcza nowych, jest malo w kartonie, więc ja sie ciesze z każdego

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
04-12-07 18:51  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
Monster sQbee   

Ponieważ pojawił się tutaj ANSWER - czy mógłby powiedzieć czy coś jeszcze wyda przed Świętami - pozwoliłoby to pewno nie tylko mnie rozplanować kartonowe wydatki do końca roku.

P.S.
KoRsarz - jak dopłynie a zwłaszcza jek zaczniesz sklejać w standardzie to też tak stwierdzisz - i to bez sarkazmu !



Post zmieniony (04-12-07 18:52)

 
04-12-07 19:22  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Ależ ja go już sklejałem ;] To znaczy ze co, że naprawde jest dobry? Ale chyba troche zbaczamy z tematu

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
04-12-07 21:34  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
Stefanek   

Hehe - ale dajecie tu czadu ;-) Wydumana... duże n/b op USN noszą tylko do końca fazy "PSA" - czyli znika na krótko przed przekazaniem do jednostki macierzystej. Później już nikt nie chce informować wszystkich w promieniu 5 mil który to okręt.
Tu fotka z SSN 688 z lata 1976 roku - jak widać bez TB-16, a i font "numeru" zupełnie inny. :-D


[US Navy photo]

Najśmieszniejsze jest to ze US Navy - nie używa "Answerowego" fontu - ma własne - dokładnie opisane w odp. instrukcjach.... :-)))))

Tu USS Los Angeles po modyfikacji - z założonym TB-16 :-) (Żeby była jasność to SSN 688)

[US Navy photo]

Rozbawiliście mnie tekstami typu "Z miłą chęcią zobaczę zdjęcia które potwierdzą twoją zmyśloną wypowiedź" - chyba raczej powinno się pokazać zdjęcia obalające moją "teorie"... no ale cóż TBiU 212 to marne źródło.

Jeszcze tylko dopisze że nie prowadzę tu osobistej wendetty z Answerem czy projektantem modelu, chciałem tylko pokazać pewne znaczne nieścisłości.

Pozdr.
Stefanek

 
04-12-07 21:47  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Po wpisaniu w googlach nazwy okrętu można jednak bez problemu znaleźć zdjęcia zawierające oba zakwestionowane przez Pana elementy. Wątpie żeby ktoś to specjalnie domalował na zdjęciu ;-) Myślę więc że dalsze roztrząsanie tego problemu nie ma sensu.

Co do modeli w tym roku poza zapowiadanymi modelami kolejowymi nie będzie już chyba raczej nic. Kolejna partia ok. 10 stycznia.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
04-12-07 22:11  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
Stefanek   

Jasne że sie pojawiają - ponieważ kolejne serie klasy miały już oplywki "montowane fabrycznie" (jak dobrze pamiętam od SSN 719 - ale to z pamięci) - tak więc fazę "PSA" przechodziły z zamontowanymi TB-16... :-)))

Pozdr.
Stefanek



Post zmieniony (04-12-07 22:16)

 
04-12-07 23:00  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
Tera Misieuda 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A może, żeby było sprawiedliwie, również Answer zamieści zdjęcia potwierdzające swoje teorie? Chętnie byśmy zobaczyli zdjęcie SSN 688 z numerem na kiosku i zamontowanym TB-16. Chyba z pomocą googla nie będzie to problemem ;)

--
Tera Misieuda - okręty 1:200 IIWW
GG: 6103312
Skype: teramisieuda

 
04-12-07 23:13  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


http://www.answer.pl/los2.jpg

ok. 250 kb, za 24 godziny bedzie skasowane.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
04-12-07 23:33  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
Stefanek   

No wlasnie mowilem ze TBiU ;-) - strona nomen omen nr 13 :-)))) - to SNN 698 Bremerton... Jednoczesnie kajam sie i padam do stóp - pierwszym ktory pływał z numerkiem i TB-16 nie był SNN-719, ale ostrzegałem że to z pamięci...

Pozdr.
Stefanek



Post zmieniony (04-12-07 23:34)

 
05-12-07 10:33  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Drogie wydawnictwo Answer

Wcale w moim zamysle nie bylo reklamowanie zaraz modelu mojego kolegi ale skoro wprowadzacie takie zamieszanie to prosze bardzo ja sie nie mam zamiaru klucic. I gwoli scislosci wlasnie opisalem to co mialem w reku. Jak bym tego nie mial to nic bym nie napisal. Nieprawda jest rowniez to co piszecie ze niby Kolporter nie rozprowadza waszych modeli. Rynek jest tak skonstruowany ze sam Kolporter bierze od Ruchu i co... ??
Sam model ogladalem w saloniku prasowym InMedio a oni biora tylko i wylacznie od Kolportera. Wiem bo znam kierownika tego danego saloniku. O dluzszego czasu kupuje wasze modele i z niektorych jestem bardziej a z niektorych mniej zadowolony.

Co do grubosci kartonu nie neguje ze dobiera sie jej grubosc wedle potrzeby ale bez przesady niedlugo modele bedziecie drukowac na zwyklym papierze 80g?? Sam uzywam kartonu o ktorym juz wczesniej wspomnialem i jest nieco sztywniejszy a walce zwijam z niego znakomicie.

Pozdrawiam

 
05-12-07 11:20  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Podatność kartonu na zwijanie zależy przede wszystkim od kierunku włókien. Grubość nie jest tu aż tak ważnym czynnikiem.

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
05-12-07 12:57  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Przed chwilą otrzymaliśmy stanowisko firmy RUCH potwierdzające to co pisaliśmy - w całej Polsce ani jeden magazyn firmy Kolporter nie otrzymał choćby jednego numeru USS Los Angeles. Dalsze komentowanie tej sprawy jest chyba bezzasadne.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
05-12-07 21:21  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
Wacek   

A ja skomentuje model.
Jak wziąłem go do ręki, to pomyślałem: „tak zarzyna się dobre projekty”.
Papier ( bo trudno o nim mówić katron) jest tak rozpaczliwie cieńki i wiotki, że w rękach tego dla kogo ten model jest ( a więc początkującego) zmiętoli się przy użyciu minimalnej siły na np. połączenie segmentów. A już największe przerażenie budzi cylinder długości arkusza z takiego papieru wzmocniony jedynie dwoma wręgami na końcach.
Prawdę powiedziawszy jedyną radą jest zeskanować, wydrukować na pożądnym kartonie a z oryginału wykorzystać peryskopy i temu podobne.
Ale to miało być dla początkujących.
I jeszcze jedno: cena.... Za dwa arkusze kolorowe + podstawka na trzecim to prawie 15 zeta. Za arkusz wychodzi drożej niż w tak czasem opluwanych za cenę modeli od AH. A Pan Andrzej pewnie nigdy na wydanie czegoś takiego by sobie nie pozwolił.
Chcialem kupić ten model synowi, chciałem być Mikołajem, a tu taka klapa.



Post zmieniony (05-12-07 22:48)

 
05-12-07 21:34  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
Pan Samochodzik 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6


 - 1

Witam wszystkich.

Konradusa przeglądam i wertuje już od jakiegoś czasu, a narazie obowiązki zawodowe nie pozwalają kleić tyle ile bym chciał (brak czasu).

( Przepraszam za off-top ale pomyślałem że sie trzeba jakoś przedstawić)

Mam pytanko czy w każdym egz są podwójne arkusze z częściami czy tylko w moim :) ?
(tzn: mam dwa modele z jednymi wręgami)

Pozdrawiam wszystkich.

 
05-12-07 21:44  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Grzegorz, fajnie by bylo, gdyby wszystkie wpadki w modelach wyglądały tak jak w twoim :) Nie, pozostałe mają jeden model z jednym szkieletem [przynajmniej mój]

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
05-12-07 23:10  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


ja to bym się nie chwalił że mam podwójne arkusze, bo jeszcze każą dopłacić :)

 
05-12-07 23:30  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
kari   

Jak USS "LA" wpadł w moje ręce to nasunęło mi się jedno skojarzenie, a mianowicie miałem wrażenie, że to "MIŚ" (takie czasopismo wydawane dla dzieci w szczerym PRL-u z wkładką dla "bardzo młodych sklejaczy").
Nie chodzi mi oczywiście o zawartość lecz o "giętkość" czy jak kto woli miękkość papieru :-(
Jak dla mnie "siara" na całego.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
06-12-07 08:48  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
yak   

Kari, prawie dokładnie takiego posta napisałem 3 dni temu po obejrzeniu tego czegoś. Też pisałem o skojarzeniach z "Misiem", ceną i przeżyłem małe deja vu czytając Twoje słowa.
Potem jednak nie wysłałem bo pomyślałem, że nie ma co dolewać oliwy do ognia..... Koń jaki jest każdy widzi....

Piszę po to aby Twoja opinia nie wydawała się odosobniona, czy tendencyjna . Do tej pory kupowałem w ciemno każdy prawie model Answera z interesującej mnie tematyki, od teraz obejrzę każdy dwa razy i się zastanowię.

 
06-12-07 11:12  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
stach48 

 

j.w.

 
06-12-07 11:27  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

A próbował ktoś z Was, szanowni Teoretycy, skleić model i sprawdzić czy rzeczywiście z tego kartonu nie da sie skleić tego modelu? Moze by ktoś spróbował, i wstawiając zdjęcia udowodnił, że rzeczywiście ten papier do niczego sie nie nadaje?
Bo szczerze mówiąc, denerwuje mnie takie teoretyzowanie. To tyle, idę sobie posklejać ;)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
06-12-07 11:59  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
yak   

Jestem zbieraczem i przekazuję swoje wrażenia z kontaktu z towarem. Mało tego robię to z sympatii do wydawnictwa, gdyż doceniam to, że jest obecne na tym Forum i mam nadzieję, że tak ten głos jest odbierany.

Może to trochę nie na temat ale badania marketingowe często są kierowane właśnie na wrażenia i sposób podejmowania decyzji o zakupie. Dlatego więc sygnalizując wrażenia pomogę raczej niż zaszkodzę (takie mam przynajmniej intencje).
Pozdrawiam.

 
06-12-07 20:50  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
urbek   

Witam!!
Da się bez problemu skleić z tego kartonu. Nie jestem doświadczony ale nie miałem żadnych problemów z tym długim segmentem. Dodatkowo mam wrażenie że gdyby był z grubszego kartonu byłoby go trudniej skleić.





--
Pozdrawiam
urbek

 
08-12-07 11:59  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Z ciekawości postanowiłem spróbować - potwierdzam, da się skleić bez wiekszych kłopotów, na dodatek kleiłem BCG.



Przepraszam za marne tło, ale zdjęcie ma charakter jedynie dowodowy :-)

Mam za to trochę inny zarzut wobec Wydawnictwa - o ile grubość kartonu można znieść, o tyle w połączenu z cieniutką okładką niemal niemożliwe jest wzięcie modelu do ręki i nie dokonanie załamań na arkuszach. Już wielokrotnie na forum pojawiały się prośby o publikowanie modeli w sztywniejszych okładkach, ze względów czysto praktycznych. Z wypowiedzi Wydawców na forum wynika, że grubość papieru na jakim drukowana jest okładka nie wpływa na koszt druku modeli. Czy w związku z tym możemy zatem liczyć na drukowanie w przyszłosci okładek na sztywniejszym papierze?

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
08-12-07 12:21  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

" Z wypowiedzi Wydawców na forum wynika, że grubość papieru na jakim drukowana jest okładka nie wpływa na koszt druku modeli. Czy w związku z tym możemy zatem liczyć na drukowanie w przyszłosci okładek na sztywniejszym papierze?"

...................... !!!

Moim zdaniem tylko jedno wydawnictwo podchodzi do tego tematu tak jak należy i chyba nie muszę pisać jakie, szkoda że to nie jest standard wydawniczy :-(

[Edit]

Dwa wydawnictwa a nie jedno mają u mnie dużego plusa , właśnie jestem w trakcie macania okładek ;))

--

coś się kończy, coś się zaczyna

Post zmieniony (08-12-07 12:32)

 
08-12-07 12:31  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
Toff 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 3

Nie musisz ;)

Ja mam z kolei pytanie - czy ktoś widział Los Angeles w Gdańsku? Bo na razie w całym Wrzeszczu i na Zaspie nie znalazłem.

--
Pozdrawiam
___________________________

 
08-12-07 13:42  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
kari   

Toff, w Gdyni USS "LA" jest w wielu kioskach i salonikach, a w Gdańsku proponuję zajrzeć do EMPiK-u przy Dw. Głównym :-)

 
08-12-07 14:06  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
Toff 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 3

Dzięki, ale już "trafiłem" na Zaspie.
Niestety miękka okładka i równie miękka zawartość dają znać o sobie - na 4 egz. w kiosku tylko jeden dobrze się trzymał (choć miał zagięty róg tyłu okładki), reszta miała skazy (zagięcia na środku arkuszy, jeden wręcz "wygryziony" fragment brzegu, itp.) będące efektem wciśnięcia chyba na siłę na kioskowy stojak...

--
Pozdrawiam
___________________________

 
08-12-07 19:08  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
Thunder909 

 

Co do ceny to powiem Wam ile ten model kosztuje na ebay.de . Osiem Euro plus przesylka z Polski 3,36(opcja "kup zaraz" 9,50 € ) . Razem 11,36 czyli okolo 40 zl .
Witamy w Uni ,gratulacje dla Euro ;-))



Post zmieniony (08-12-07 19:10)

 
08-12-07 19:26  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
msegen 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 5
 

może zrobić relacje z budowy modelu ?

--
http://www.airfixdogfighter.ok1.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024