FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
26-11-07 14:41  [R/G] Hawker Typhoon MM 6/1993
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Witam w mojej nowej relacji!

Mam na warsztacie kilka zaczętych modeli ale ich budowa mnie nieco męczy. Budowa Spita z Modelika utknęła przy kabinie, a Łoś ma już prawy silnik (zdjęcia na fotosiku) i centralną część kadłuba. Postanowiłem więc skleić coś prostego i przyjemnego. Wybór padł na Typhoona. Piękny samolot i genialne opracowanie:) "Legendarny MM" . Chciałbym też na nim poćwiczyć metody z superglue.
Oto ile zrobiłem przez weekend. Segmenty kadłuba powstały bez żadnych problemów. Wszystko pasuje wręcz idealnie. Wypróbowałem tutaj "zalewanie glutem" z prawej strony nie wyszło zbyt fajnie (zaznaczone na zdjęciu), z lewej lepiej. Całkiem fajnie to wyszło przy przednim segmencie kadłuba. Teraz zabiorę się za kabinkę. Zamierzam ją zbudować prawie od zera. Ta z wycinanki jest taka płaska i szara...mam sporo zdjęć kabiny Typhoona, więc coś tam stworzę:)

NA ZDJĘCIACH PRZEDNIA CZĘŚĆ KADŁUBA Z CZĘŚCIĄ OGONOWĄ SĄ ZŁOŻONE NA SUCHO--->to tak żeby nikt nie pytał się jak kabinę w nim zamontuje:)




--



Post zmieniony (26-11-07 14:45)

Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.



Post zmieniony (06-11-09 14:06)

 
26-11-07 16:07  Odp: [Relacja] Hawker Typhoon MM 6/1993
czessek   

...Witam! Mam ten samolot w swoim zbiorze to chyba jedno z najbardziej udanych opracowan z MM a relacje bede sledzil z uwaga szczegolnie jak bedziesz sobie radzil z zalewaniem super glue .Przymierzam sie do sklejenia tego modelu w ktorym chcilbym wykonac wypuszczone klapy do ladowania Pozdrawiam !

--

 
26-11-07 22:33  Odp: [Relacja] Hawker Typhoon MM 6/1993
bezdzik 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Też go mam! Był to mój pierwszy model, w którym "fabrycznie" były wnęki podwozia i choć może obecnie nie powala detalami to jednak był to zwiastun nowej epoki. Osobiście skopałem trochę dopasowanie chłodnicy do kadłuba, ale na forum gdzieś widziałem, że wszystko pasuje idealnie, wiec nie ma o czym mówić. Swoją drogą to trochę go szkoda na eksperymenty...
Pozdrawiam.

--
Na półce: F7F (Fly), P-51D (GPM), Tempest (MM), P-47D (GPM), P-66 Vanguard (Modelik) i inne
w budowie: Garland (MM), MC.202 (nn), He-162 (Modelik)
w planach: P-38 (wszystkie! :D) i polska flota WWII
Modele polskich okrętów WWII

 
27-11-07 09:21  Odp: [Relacja] Hawker Typhoon MM 6/1993
Gern 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
 

Bardzo miło go wspominam. Wszystko pięknie pasowało i te wnęki na podwozie, z tego co pamiętam to jakiś model poszedł w kąt przez te wnęki :). Model potem darowałem koledze z WATu by mógł uatrakcyjnić jakiś referat o II wojnie.

Będę tu zaglądał...

--

 
27-11-07 09:38  Odp: [Relacja] Hawker Typhoon MM 6/1993
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Jak chcesz stosować SG to
- po pierwsze model trzeba przed wycięciem zaimpregnować lakierem;
- po drugie klej nanosić na minimalnych odcinkach cieniutkim drucikiem;
- po trzecie wygładzać od razu to miejsce płaskim metalowym przedmiotem, np. trzonkiem pęsety.
Powodzenia w eksperymentach.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
27-11-07 18:28  Odp: [Relacja] Hawker Typhoon MM 6/1993
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Witam!
Dziękuję za wpisy.
Piterski - powinienem był napisać na początku, że model został polakierowany przed rozpoczęciem budowy,
-ok, będę nakładał drucikiem
-ja do wygładzania używam "lewej" strony papieru ściernego (zdjęcie), (wypróbowałem to na starym niedokończonym modelu, wyszło ok)


Zacząłem robić kabinkę. Jak na razie wykonałem kratownice, podłogę oraz tablicę przyrządów. Z tego ostatniego jestem szczególnie zadowolony, bowiem po raz pierwszy udało mi się ją wykonać w "3D":) Do tej pory wszystkie próby stworzenia takiej tablicy kończyły się fiaskiem. Ta nie jest jakaś fantastyczna, ale cieszę się, że udało mi się ją wykonać:) Krok do przodu.




CDN...

--

Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.



Post zmieniony (27-11-07 18:30)

 
27-11-07 19:46  Odp: [Relacja] Hawker Typhoon MM 6/1993
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Długo się zastanawiałem czy poruszyć pewna kwestię dotyczącą Twojej pracy, ale mam nadzieję że w moim pytaniu nie dopatrzysz się niewłaściwego kontekstu.

Patrząc na to co robisz i w jaki sposób mam takie pytanie czy zanim wziąłeś się za szpachlowanie SG nie trzeba było popracować nad doszlifowaniem umiejętności łączenia segmentów?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
27-11-07 20:17  Odp: [Relacja] Hawker Typhoon MM 6/1993
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Nie będę doszukiwał się niczego niewłaściwego w Twojej wypowiedzi, bo jest w niej sporo racji.
Umiejętność łączenia segmentów to nie łatwa sprawa i zdaję sobie sprawę z tego, że nie jest to moja mocna strona. Staram się jednak jak mogę, trenuję i mam nadzieję, że kiedyś dojdę do większej wprawy. W końcu o to chodzi w tej zabawie.
Nad łączeniem segmentów pracuję cały czas i uważam, że w ciągu tego roku poczyniłem duży krok naprzód, wystarczy zobaczyć starsze modele z mojej galerii.
Każdy segment przed sklejeniem staram się spasować jak najdokładniej poprzez szlifowanie krawędzi i przymierzanie na sucho.
Co do techniki z SG, poprostu chcę zobaczyć jak to wygląda w praktyce, nie była ona pretekstem do rozpoczęcia budowy tego modelu. Przy okazji jego budowy chciałem tego spróbować i zobaczyć jak wyjdzie, ale to cel drugorzędny.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
27-11-07 20:42  Odp: [Relacja] Hawker Typhoon MM 6/1993
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

A czym kleisz ?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
27-11-07 20:43  Odp: [Relacja] Hawker Typhoon MM 6/1993
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

ButapreM, superglue

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024