FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
22-11-07 13:05  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Druk w drukarni TAURUS - to brzmi groźnie 8-).

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
22-11-07 13:23  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Bartas 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4


 - 2

z tego co pamiętam, to CHi-He tez tam był drukowany i jakośc była b. dobra.

--

 
22-11-07 17:14  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Wojteczek   

Najlepiej do śmietnika
WJK

 
22-11-07 17:18  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Wojteczek napisał:

> Najlepiej do śmietnika
> WJK

Rozwiń myśl bo nie bardzo wiadomo o co chodzi.

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
22-11-07 17:44  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

Ktoś powinien dostać pasem po du zadku w drukarni za ten egzemplarz który oglądałem, chyba tylko jeden arkusz był pozbawiony zmazów-wymazów czy jak tam to nazwać.

--

coś się kończy, coś się zaczyna

Post zmieniony (22-11-07 20:17)

 
22-11-07 18:11  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Jurassic 

 

Passer Montanus jak najbardziej się z tobą zgadzam to są normalne zachowania, zwykłych ludzi i sam ich doświadczam. Opisałem tylko zjawisko w kórym, jest tyle emocji. A wszystko to przez mały kwartalnik [bo miesięcznik to chyba mała przesada ] za średnio 12 zł. I to jest w tym piękne.

 
22-11-07 20:05  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
brent     

Wspanialy temat do dyskusji.
Masz racje Ceva , dlaczego opisujemy i omawiamy problem niedokladnosci
druku miedzy soba, bez udzialu kogo kolwiek z redakcji M.M.
ZAPROSMY ,OSOBE ODPOWIEDZIALNA ZA DRUK DO DYSKUSJI.
Napewno Redakcja zaglada do tego forum????.
A wiec ZAPRASZAMY.
M.M. jest najbardziej popularny i narbardzij lubiany magazyn-chociazby przeze mnie.
Skleilem okolo 30 modeli, od poczatku do konca. Wiele znich mialy
jakies wady,a i tak jest to moj najbardzie lubiany magazyn.
Przyklad Essex, nad ktorym sie teraz poce-czesci pasuja do siebie, jedyny
problem to kolory. Kazda czesc kadluba ,czy pokladu ma inny odcien.
Moj syn ,(pomagam mu przy tym duzo) z jezykiem na brodzie klei Mirage 2000.
Sliczny jet ale czesi nie pasuja. Roznice do 0.5cm. Kolor od spodu okropny.
Duzo szpachlowania i dlatego caly bedzie przemalowany.
Tato Brenta
Pozdrawiam kolegow modwlarzy.

 
24-11-07 11:11  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Na koniec moje trzy grosze.



Może złożylibyśmy się na jakiś cyrkiel dla autora ?

--
serwusik

 
24-11-07 11:33  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Cyrkiel to się może przydać tylko modelarzom... Ten kto to przerysowywał chyba nie zna obsługi programu w którym to robił... żeby okręgi obrysowywać krzywymi Beziera... to trzeba mieć wyłączone myślenie...

Co do innych błędów - poszycie przy kabinie też ma źle obrysowany kształt...
Jednym słowem koniec z mojej strony - zagłosuję portfelem - nie będę kupował gniotów. A-10 jest moim ostatnim kupionym modelem z Małego Modelarza...

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
24-11-07 11:44  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Passer Montanus   

Może te części nie mają być okrągłe - są takie elementy w modelach kartonowych : ) .Sprawdź lepiej jakich części to są wręgi .

 
24-11-07 15:17  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Na temat części na pierwszym zdjęciu nie będę się wypowiadał, bo że są (delikatnie pisząc) niechlujnie narysowane nie podlega żadnej dyskusji. Natomiast "okrągłe" wręgi drugiego zdjęcia to prawdopodobnie części dodatkowego zbiornika paliwa. Piszę prawdopodobnie, bo ani opis, ani rysunki nic o tym nie mówią i trzeba się domyślać. Też bez komentarza.

A żeby rozwiać wątpliwości Passera Montanusa, wstawiam jeszcze dwa zdjęcia.
Pierwsze jest z tej samej strony co wręgi zbiornika i dobitnie świadczy o tym, że coś tu nie jest w porządku.
Drugie pokazuje, iż autor podobne błędy popełnił w rysunkach.



--
serwusik

 
24-11-07 15:18  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Gdyby nie miały być okrągłe to powinny mieć jakiś znacznik służący do prawidłowego ustawienia przy montażu (jakaś oś, kreseczki itp.) - tak że tak czy siak jest źle :)

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
24-11-07 15:33  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Thunder909 

 

Maly Modelarz , co Wy robicie ?!!
Az zal d..e sciska , zeby tak nierowno z ta jakoscia. raz jest ok, drugim razem znowu tylko problemy.
Te bledy to dlatego ze tylko 12 zl ???? A moze pozmieniac ludzi na fachowcow ? Takich co by sobie szanowali nazwe MM i pracowali dla niego pelnym sercem.
Prywatne wydawnictwa juz dawno by stracily klientow z tak wydanymi modelami.
Niby nie takie duze bledy ,troche problemow z drukiem ,przeciez to tak latwo zmienic .
Jak zwykle kupie i ten model ,jak zwykle 3 sztuki. Tylko jak dlugo bedziecie mieli takich klientow-wariatow jak ja ?? Kiedys beda i te 12 zl za duzo.
Z cicha nadzieja ze ktos z MM to przeczyta .......

 
24-11-07 17:03  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Jakby ktoś nie zauwazył to mamy wolny rynek i jak sie komus produkt nie podoba to po prostu go niech nie kupuje. Gdyby MM mial kosztowac 30 zł a nie 12 to pewnie kółka by były idealnie okrągłe - ten kto kiedykolwiek projektowal lub przerysowywal jakis model (lub co gorsza byl skazany na jego konwersję między programami graficznymi) ten wie ile jest z tym roboty.
A co do kolejnego wydania A-10 to moja pierwsza mysl byla taka: "znowu???". Ale potem zobaczyłem inny kamuflaż i kilka uzupełnień i uważam, że MM może wydać 20 razy model tego samego samolotu we wszystkich odmianach kamuflażu i chwała mu będzie za to! A skoro jeszcze nie upadł to znaczy, że jakoś mu się to opłaca...
Oczywiście jestem całkowicie za ukazywaniem błędów - zanim kupię, wolałbym wiedzieć co kupuję, a wszystkiego w kiosku od razu nie zauważe.

PS. Model oczywiście kupiłem (w Zabrzu) również z odbarwieniami - jesli sie za niego zabiorę to i tak pójdzie w ruch aerograf:)

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 
24-11-07 17:46  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Chaton co Ty pi.....szerz . , jak może upaść wydawnictwo wspomagane przez LOK, czyli przez ...domyśl się sam. ;-) W przypadku tego tytułu nie obowiązują do końca zasady wolnego rynku.
Gdyby prywatny wydawca wydał kilkakrotnie ten sam model w krótkim odstępie czasu, to musiał by pakować manatki. MM na to stać.
Jest jeszcze takie słowo TRADYCJA, wielu kupuje MM właśnie z tego powodu. ;-)

--


 
24-11-07 18:37  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Czyli co? Mały Modelarz z tytułu tego, że jest opłacany m.in. przeze mnie (podatnika), ma zabronione wydawanie po raz 18 tego samego modelu? Nie rozumiem. Może po prostu należy sprywatyzować MM, by uniknąć straty spowodowane wypuszczaniem na rynek tych "wstrętnych" modeli. Myślę jednak, że gdyby nikt nie kupował ich modeli, to czasopismo po prostu przestałoby istnieć - czy prywatne czy państwowe - i to jednak kwalifikuje się do zasad wolnego rynku.
Tradycja... właśnie tradycją jest wydawanie modeli o różnym stopniu trudności z za niewielką cenę... Jeśli ktoś kupuje MM dlatego, że robi to "z przyzwyczajenia" to jego sprawa - czy model będzie super czy będzie to gniot i tak go kupi, a mi nic do tego. A krytykowanie wydania po raz n-ty tego samego modelu, możnaby porównać np. do krytykowania Stacha48 za to, że ma pełną szafę prawie wszystkich MM w kilku egzemplarzach i do tego jeszcze ich nie klei (no w sumie za to ostatnie można go skrytykować:) )...

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 
24-11-07 19:12  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Nic nikt nikomu nie broni, ale dobór modeli jest dość przypadkowy, być może na tzw. odczepkę. . Zdarza sie zapewne sytuacja ".........coś trzeba wydać, mamy przecież pod ręką Bounty (A-10, Burzę itp)......"
Ja nie krytykuję samych wznowień, ale to co jest wznawiane i w jaki sposób. Chętnie zobaczył bym np. SPADa 51, Poteza, i wiele innych starszych modeli MM.
Nigdy nie krytykowałem też tego, że z reguły MM wydaje proste modele, dla mnie to plus. Klejenie modelu z 1000 części często bywa już męczarnią , a nie przyjemnością. ;-)

Oczywiście jest również zaleta tego, że MM ma patrona w LOKu. Dzięki temu modele są najtańsze na rynku i wydawane w dużym nakładzie, czyli ogólnodostępne.

--


 
24-11-07 19:24  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Tede 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A ja w jeszcze w kwestii tych koślawych kółek. Przez zawodową solidarność stanę w obronie projektanta. Z obrazków widać, że model był pierwotnie kreślony w AutoCadzie
a potem konwertowany do Corela. Albo otwieramy w Corelu bezpośrednio format DWG albo przekonwertowany uprzednio do DXF. W obu przypadkach efekt jest ten sam, okręgi wychodzą mniej lub bardziej kwadratowe. Można to nieco poprawić dzieląc przed konwersją okrąg na 2 łuki, ale wtedy w Corelu trzeba połączyć węzły aby znowu uzyskać jedną krzywą. Generalnie przenoszenie plików z AutoCada do Corela to zabawa dla ludzi o mocnych nerwach. Można jeszcze stosować inne formaty do konwersji ( np WMF) ale i wtedy w miarę poprawny wynik w Corelu jest nadal kwestią szczęścia.
Spędziliśmy z Chatonem sporo czasu nad tymi "pasjonującymi " zagadnieniami i dalej nie potrafimy znaleźć jakiejś dobrej recepty.

PS

Moja żona twierdzi, że jak tylko zabieram głos w jakimś wątku to on natychmiast zamiera. Zobaczymy czy ta zasada nadal działa :-)

 
24-11-07 19:39  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

Skoro MM popełnia coś w rodzaju misji społecznej sponsorowanej przez m.in moje podatki to domagam się by :

Jeden numer w roku był poświęcony dla maluchów którzy jeszcze nie odkryli jaka to fajna sprawa sklejanie czegoś z papieru.

Jeden numer w roku był w stylu retro, czyli powtórka z rozrywki, reedycja jakiegoś starego MM-a (z lat 60,70) który powszechnie zyskał opinię udanego opracowania.

Dwa numery w roku powinny byc całkiem nowymi opracowaniami, poziom trudności dowolny - wskazanie na - łatwy, średnio trudny.

To jest jakieś minimum bym odczuł że moje pieniądze nie idą w błoto.

Wiem na 100% że czasem ktoś na konradusa.com z niespecjalnie lubianej przeze mnie redakcji MM-a zagląda więc pozwoliłem sobie to napisać.

kurde :-|

A Pana Prezesa czy tam Redaktora Naczelnego wysyłam do drukarni pilnować osobiście produkcję by nie pojawiały się więcej takie n u m e r y jak ten.

--

coś się kończy, coś się zaczyna

Post zmieniony (24-11-07 19:43)

 
24-11-07 20:00  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
elvis 

Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

W kwestii tych kółek, przed chwilką narysowałem sobie kółeczko w AutoCadzie 2005 i zaimportowałem w corelu X3 plik dwg i nadal to było kółeczko. No to już nie wiem jak to jest. Pozdrawiam

 
24-11-07 20:53  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
kari   

Taki zwykły MM i tyle "hałasu" :-I
Pomyślcie tylko o wielu wydanych modelach (MM), które były niesklejalne. A przez te 50 lat było ich troszeczkę, a nawet bardziej niż troszeczkę :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ps. w mojej ocenie i tak najlepszy A-10A z MM-a to wydanie z '94r. autorstwa Pana Słowika (nie komputerowe).



Post zmieniony (24-11-07 20:53)

 
24-11-07 21:04  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

Masz rację, ale mamy XXI wiek i wszystkie potrzebne narzędzia by druk był idealny a kółka były kółkami.
MM ma wszystko by tworzyć dobre MM.....brakuje jeszcze profesjonalnego podejścia do sprawy :] oczywista

--
coś się kończy, coś się zaczyna

 
24-11-07 21:31  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Elvis - czasem jest tak, że jedno kóleczko wiosny nie czyni - spróbuj przekonwertować rysunkek z całym arkuszem części gdzie jest tych kółeczek 100, do tego 10 krzywych i 1000 odcinków. Jak nie znajdziesz baboli to bede Ci przesylal moje rysunki zebys mi je skonwertowal - Tede chyba tez się dołączy:)

Rylec - ponieważ moj podatek również idzie na MM, tak wiec moje życzenie jest takie: proszę w każdym numerze zamieszczać tylko i wyłącznie samoloty luft'46 bo ponieważ. Mam do tego prawo? - mam:)

Aha! Jeśli ktoś chciałby lepsze modele w MM niech się zgłosi do redakcji z perfekcyjnym modelem i go sprzeda za dobrą cenę:)

__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli


Post zmieniony (24-11-07 21:34)

 
24-11-07 21:42  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

He :) jasne że możesz proponować, ale spróbuj jeszcze to jakoś uzasadnić tzw. misją społeczną za naszą kasę ;p

To bez znaczenia zresztą co chcemy

Redakcja (miałem okazję korespondować) zawsze odbija ping-ponga:

- każdemu nie dogodzimy
- liczne maile zadecydowały o powtórkach
- użytkownicy konradusa nie są pępkiem świata modelarskiego
- zmieniliśmy drukarnię na lepszą więc widać że się staramy

:)

--

coś się kończy, coś się zaczyna

Post zmieniony (24-11-07 21:43)

 
24-11-07 21:51  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Chaton a skąd przekonanie że autor przerysowuje model w atocadzie a potem obrabia to w corelu?? Wysokich lotów grafik z niego nie jest, ale myślę że aż tak pod górkę robić to mu się nie chce.

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
24-11-07 22:03  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Chaton proponować oczywiście możesz, ale Twoja propozycja świadczy , że czujesz się uzurpatorem . ;-))
Ja też chciałbym samych samolotów (te Luft 46 również) i pancerki , ale zdaję sobie sprawę z istnienia np. "łupinomaniaków" ;-)

Szczerze mówiąc te "koła" zamiast kół, aż tak nie skreśla tego modelu.

--


 
24-11-07 22:21  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

A czy ja napisałem, że autor rysował w AutoCADzie??? Napisałem tylko tyle, że wiem co to znaczy konwersja i skąd mogą brać się "kwadratowe kółka" i że przy niskich nakładach finansowych na oprogramowanie, wszystko w rękach projektanta ślęczącego nad projektem 2 miesiące i dostającego za projekt pół miesięcznego wynagrodzenia (nie twierdze jednak, że w MM tak sprawa wygląda)...
A moja propozycja co do repertuaru MM jest w pełni subiektywna i bardziej zaczepna niż prawdziwa. Uzasadnieniami możemy wszyscy zasypać to forum i i tak nie dojdziemy do tego, które uzasadnienie jest dobre. Parafrazując redakcję MM: "każdemu nie dogodzisz".

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 
25-11-07 06:55  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Thunder909 

 

Rylec ma racje ,jako sponsorowane czasopismo ktore ma mlodych ludzi do naszej zabawy wciagnac ,zapalic ,powinno wydawac calkiem inne modele.
Prosciejsze,cos w stylu Pana Wasiaka ,tylko z komputerowa pasownoscia i grafika na poziomie wydawnictwa ze Stegny. Cos takiego by mlodzi mogli dany model skleic raczej szybko ,a dzieki dobrej szacie graficznej wygladaloby to na kopie danego objektu.
Jak moze czasopismo spelniac role uczaca jesli samo spoznia sie o ponad rok ?? Jak to wytlumaczyc tym dzieciom ze ich przyszly idol z punktualnoscia ma cos nie tak. Czy robi to dobra szkole ??
Co do powtorek, to sa takie wspaniale modele w historii MM ze az sie prosi o ich ponowne wydanie. Pilot 20,Halny,Krasin,Domeyko,Soldek..............i wiele innych. Bylo tyle tematow ciekawych i mogacych przyszlych modelarzy czegos nauczyc (przy dobrym i interesujacym opisie) o histori Polski i sprzecie jaki byl dawniejk uzywany.
A nawet takie klasyki jak Me-109 ,Zero ,Spitfire i inne wydane prosciej ,z piekna szata graficzna ,za nie duze pieniadze ,cieszyly by sie powodzeniem u mlodszych.
Moze tak jak mowi Rylec podzielic te wydania i zrobic raz cos naprawde lzejszego ( tak zeby tato mogl z dzieckiem siasc i cos skleic z dobrym efektem ) ,potem cos starszego (poprawione ,z dobra grafika) ,potem cos dla zaawansowanych ,srednich itd.
Ze skala trudnosci podana juz na poczatku . a moze jesli model full wypas ,to dla dzieciaka jeden arkusz z tylu cos calkiem prostego by sie nie nudzil jak tato skleja swoje cacko.
To sa marzenia ,byc moze ludzie z MM maja jakos powiazane rece by swoje pomysly rozwijac.Moze przez ta dotacje musza robic to co nie zawsze im odpowiada . Nie wiem i nie chce spekulowac ,ale szkoda ze z tego materialu jakim jest MALY MODELARZ nie robi sie wiecej.
Moze sie rozpisalem ,ale temat MM zawsze mnie rozpala do bialej goraczki.Moze to po prostu ze strachu ,ze kiedys moje ulubione czasopismo zniknie z rynku i wtedy chyba poczuje sie naprawde starym czlowiekiem ;-))

P.S
kari@
jak widzisz nie dla wszystkich jest MM tylko "zwyklym" MM :-))



Post zmieniony (25-11-07 06:58)

 
25-11-07 10:34  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
stach48 

 

Uszanowanie. Wypada mi zabrać głos w tej dyskusji choćby dlatego że należę do nielicznej już grupy osób które miały możliwość kupienia w kiosku numeru nr 1 MM. Oczywiście jak zwykle wszyscy macie rację a sprawa jest prosta ( jak kawałek sznurka w kieszeni ) napiszę więc jakie jest moje zdanie i nie mam zamiaru upierać się że akurat mam rację. Uważam że od kilku lat w tej firmie nie najlepiej się dzieje i główną tego przyczyną jest podejście ludzi tam pracujących. Bo jak inaczej wytłumaczyć fakty o których piszecie wyżej. Duża część nakładu wydrukowana błędnie i co z tego. Jest w kioskach a Ty mały czy duży sklejaczu rób z tym co chcesz. W środku zamiast koła jest jajko. No i co niech się martwi ten co kupił. A po co zaznaczać środek okręgu niech się frajer trochę pomęczy jak już kupił cyrkiel Olfy. Najwyżej nie kupią tego egzemplarza to bedziemy go sprzedawać przez kilka lat po 5 zł. Przecież nie splajtujemy bo nas dotują. Takie podejście to główna przyczyna degradacji tej kultowej firmy. Jedynym lekarstwem jest zamiana ludzi na prawdziwych pasjonatów kochajacych to co robią. Gdyby to zależało odemnie przenióśłbym redakcję MM z LOK do MEN lub usamodzielnił.
NAJLEPSZEGO
p.s.-ostatni numer kupiłem wczoraj



Post zmieniony (25-11-07 11:32)

 
25-11-07 11:05  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Moim zdaniem dobór tematu, wznowienia itp, to sprawa drugorzędna ( aczkolwiek też bardzo ważna), ale masowa produkcja bubli, bez żadnych konsekwencji dla osób odpowiedzialnych to kpina właśnie głównie z tych najmłodszych, zaczynających przygodę z modelarstwem. To typowe postępowanie dyrektorów itp "decydentów" z minionej epoki, którzy produkowali byle co, byle jak bo i tak kasa z dotacji będzie. "Wpadka" z kolorami, drobne pomyłki mogą się zdarzyć każdemu, ale włodarze MMa jak widać na licznych przykładach mają "gdzieś" dbanie o poprawną edycję modeli Życzę sobie i innym, żeby MM stał się tak jak kiedyś, a kupowałem go już w latach 60-tych, kultowym wydawnictwem edytowanym na poziomie przynajmniej poprawnym, a nie kolorowym komiksem, drukowanym w maglu mogącym służyć co najwyżej jako zapas karton, co niestety często się zdarza.

Szanowna Redakcjo, odrobinę więcej pokory i szacunku dla tych , którym podobno macie służyć, więcej troski o powierzone wydawnictwo, a jak ktoś nie daje radę, to ustąpić miejsca osobom, które to będą robić porządnie z korzyścią dla wszystkich, a samemu zająć się wydawaniem np.: 154 tytułu jakiejś "kuchennej" gazety, tam można byle co byle jak ( ale jest jeden minus, jak gazeta się nie sprzedaje i jest dużo zwrotów, to właściciel daje kopa i wysyła na "zieloną trawkę" )

Następnych 50 lat "życia" dla Małego Modelarza ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
25-11-07 12:30  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

szkoda, szkoda wielka szkoda, że dzieje się tak jak się dzieje, gdy sobie pomyślę jakby mógł wyglądać MM ... dopracowanie szaty graficznej, profesjonalne podejście do projektów ... hmm. To z pewnością ta pozycja byłaby wspaniałą wizytówką polskiego modelarstwa kartonowego. Przecież jak jest dotowane z naszych "dudków" to można by tam umieszczać dodatkowo mini porady modelarskie dla początkujących, tyle rzeczy można by tam dopracować, ilu ludzi-pasjonatów chętnie by się tego podjęło a tu mamy podejście "a jakoś to będzie" może dla innych nie związanych z modelarstwem temat jest błachy, ale my zainteresowani możemy mieć jakiś minimalny wpływ, może napisać coś gdzieś "wyżej", póki co udanej niedzieli.

--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
04-12-07 11:54  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Passer Montanus   

Kupiłem sobie " Małego Modelarza " z samolotem A-10 Thunderbolt i jestem bardzo zadowolony ,ponieważ wybrałem z 38 egzemplarzy 1 egzemplarz bez przetarć kolorów .Teraz będę szukał drugiego "MM -a" ,ponieważ mam takie plany ,aby ten model skleić z 2 egzemplarzy i wykonać w nim pewne zmiany waloryzacyjne . Będzie to mój pierwszy sklejony model z " MM -a " od 26 lat .Ostatnim modelem który skleiłem z tego wydawnictwa był Nr 3/ 1981 - monitor rzeczny " Żelaźniakow " .
Model mimo swoich wad - trudność z zakupem egzemplarzy bez przetarć, schodkowe łączenia linii na części elementów , zbyt rozmyte przejścia kamuflażu oraz dziwne łączenia kolorów ,brak wiekszej ilości podwieszeń , brak wszystkich napisów oraz brak nitowania na elementach poszycia i może jeszcze jakiś innych uchybień - będzie się nawet w standardzie prezentował okazale . Największą zaletą tego opracowania jest CENA - pokażcie mi inny model współcześnie wydany ,który będzie miał 13 ( trzynaście ) arkuszy A4 i będzie kosztował - 12 PLN !!!!!
Błagam tylko nie piszcie ,że inne droższe opracowania są lepiej opracowane bo w sporej ich ilości tak nie jest .
Relacji chyba nie będzie ,postępy w sklejaniu będę starał się pokazywać na ŁSM .Bardzo by było ciekawie aby ,np jakiś forumowicz rozpoczął relację na forum ( ale taką w wersji ślimaczej - powolnej ,abym mógł nadąrzyć ze sklejaniem ) w celu konsultacji ewentualnych błedów sklejającego i opracowania . Postaram się zdobyć materialy pomocne do waloryzacji tego modelu . Wszystkie zmiany jakie wykonam postaram się rozrysować i opisać tak aby można je było wykorzystać .
Model SCUDA -B ,oczywiście będzie sklejany w póżniejszym czasie ,gdy skompletuję serwis zdjęciowy - mam zamiar skleić go już z poprawionymi blędami i również z rozrysowaniem i opisem zmian .

 
04-12-07 13:26  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Don Sebo Maffion   

Również nabyłem. Bez przetarć w kolorach.
Cena tegoż modelu, jak Passer Montanus słusznie zauważył, jest wg. mnie niska w stosunku do tego, co wydanie to oferuje.
Wiadomo, co człowiek, to opinia. Model zapowiada się smakowicie... ale jeszcze zniszczę najpierw kilka arkuszy kartonu i tektury zanim zacznę:D

--
Z odchłani plastiku na kartonowe wody wkroczyłem;)

 
04-12-07 16:11  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Kłosek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


 - 11

Ja nabyłem MMa a Empiku w Gdańsku.
Kupiłem 3 egzemplarz który przejrzałem, model posiada kilka ledwie widocznych przetarć, ale to w niczym nie przeszkadza. Może pośród tych wszystkich modeli, które tam były dałoby sie wybrać idealny, ale mi zwyczajnie nie chciało sie ich wszystkich przeglądać.
Model zapowiada sie ciekawie, choć niestety nie jest pozbawiony drobnych wad, ale rozpisywać sie nie będę gdyż wszystko zostało już na ten temat chyba napisane:)
Może kiedyś relacja będzie...
Pozdrawiam

 
04-12-07 16:46  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
msegen 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 5
 

Wreszcie , ja też go mam tylko muszę go znaleźć bo Mama mi kupiła na 6 grudnia ( bo wcześniej mi go nie da : / )

--
http://www.airfixdogfighter.ok1.pl/

 
04-12-07 19:11  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Passer Montanus napisał:

> pokażcie mi inny model współcześnie wydany
> ,który będzie miał 13 ( trzynaście ) arkuszy A4 i
> będzie kosztował - 12 PLN !!!!!

Klik Co prawda nie 13, a tylko 12 arkuszy i też z drobnymi niedoróbkami, ale za to kosztuje tylko 6 PLN ;o)

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
04-12-07 21:28  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Qrchak napisał:

> Passer Montanus napisał:
>
> > pokażcie mi inny model współcześnie wydany
> > ,który będzie miał 13 ( trzynaście ) arkuszy A4 i
> > będzie kosztował - 12 PLN !!!!!
>
>
> Klik Co prawda nie 13, a tylko 12 arkuszy i też z
> drobnymi niedoróbkami, ale za to kosztuje tylko 6 PLN ;o)
>
> --
Jakby w MM-a państwo pompowało taką kasę jak w to Muzeum Rzezi Warszawskiej to Thunderbolt kosztowałby ze 4 zł.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
04-12-07 21:49  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Państwo pompowało i nadal pompuje w MMa 50 lat, ale myślę że nie jest to istotne dla meritum sprawy kto w kogo pompuje, ile i dlaczego ;o)

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
26-12-07 23:35  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Jak zwykle nowy numer MM przyciaga rzesze modelarzy:)

Opinie jak zwykle rózne:)

A co do kwadratowych kólek to mozna potem model potawic na pochylni i sie nie przejmować ze sie sunie a efekt bedzie zwlaszcza ze malowanie oryginalne:)

--
Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 
31-12-07 20:27  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
HARM   

Jeśli dobrze pamiętam przeglądając monografię to US-Army testowała takie malowanie ale nie sprawdziło się i pozostali przy innych

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024