FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
18-11-07 13:02  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Monster sQbee   

Rajkub - to forum to tylko TWA ?
Jestem tutaj dobrowolnie, nikogo nie obrażam - więc ?

 
18-11-07 13:14  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Szkoda trochę, że to kolejne wznowienie, ale cóż pewnie je kupię niech leży.
Zauważyłem jeszcze pewną ciekawostkę, że MM przy każdym kolejnym wznowienyu spóźnia się z aktualizacją okładki ( pewnie Thunderbolt w malowaniu z tego wydania będzie na okładce następnym razem ;-) ).

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
18-11-07 14:06  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Do dwóch obruszonych moim wpisem jeszcze raz powtórzę :więcej luzu.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
18-11-07 14:08  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Ceva sprytne spostrzeżenie . Wniosek nasuwa się sam, za rok będzie wydany A-10 , na okładce w brązowym malowaniu. ;-))

--


 
18-11-07 16:43  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Oglądałem ten model przetarcie farby drukarskiej jest całkiem spore niestety, drugi minus to przejścia barw kamuflażu, niestety autor z tym jeszcze sobie nie radzi. Samo malowanie i kolory są całkiem fajne, i koła są wreszcie okrągłe !! =)

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
18-11-07 17:20  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Passer Montanus   

Partyzant - dziękuję za pokazanie okładki i arkuszy - to jest w końcu podstawa do merytorycznej dyskusji o tym modelu .
Najpierw mało merytorycznie .Jak widać zonk z okładką jest twórczy i inspirujący : ) ,ciekawy pomysł na konkurs - wydawnictwo pokazuje okładkę ,a my zgadujemy w jakim malowaniu jest model .Ja bym poszedł dalej i np dał okładkę z pancernikiem "Hiei " ,a w środku byłby dawno nie wydany T-34/ 85 "Rudy " : ) -data wydania - 1.04.2008 .
Dobra ,ale do rzeczy "coby" nie skoczyła adrenalina II zmianie moderatorów : ) .
Malowanie do którego Monster podał link to wlaśnie jest to samo co w modelu - służyło do testowania kamuflażu .Czy weszło do użycia nie wiem ? Czy ten konkretnie samolot latał z uzbrojeniem - nie wiem ?
Szkoda tylko ,że przejścia kamuflażu są takie rozproszone ,ale tak odwzorowane kamuflaże pojawjają się nie tylko w tym wydawnictwie - patrz np " Modelik " , WAK - tam jednak modele są o wiele droższe .Gdyby były takie jak np w P-40 Lazarusa byłby dobry model .
Cały problem polega na tym ,że teraz raczej trudno będzie oczekiwać ,że ktoś wyda w najbliższym czasie lub w ogóle ten model . Podobna sytuacja dotyczy Żuka ,Nysy , Scuda B , Fw- 200 Condor .Niby modele na komputerze ,współcześnie wydane ale ... i to ale robi sporą różnicę .

 
18-11-07 17:31  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czy przejścia barw kamuflażu naprawdę są złe, akurat na załączonych zdjęciach nie potrafię ocenić - na czym polega problem, czy są to przejścia "za bardzo komputerowe", mają się nijak do rzeczywistości ?

--

-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

Post zmieniony (18-11-07 17:32)

 
18-11-07 17:41  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Paulos przyjglądnij się temu zdjęciu :
http://images34.fotosik.pl/48/340e77b131c04e36.jpg
zwłaszcza w miejscach łączenia się wszystkich 3 kolorów kamo.
Same przejścia są za głębokie (szerokie) jakby nanoszono je z odległości jakichś 2 metrów i wychodzą tam jakieś dziwne kolory :/
Coś jak w SU-22.

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
18-11-07 17:50  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Bebik   

Malowanie jest identyczne z tym ktore bylo kiedys w "Aero-technika lotnicza". Podobno byl to samolot sil Gwardii Narodowej. A przetarcia farby sa faktycznie straszne, do tego jakby lepkie.

 
18-11-07 18:27  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Viper 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

I tak model po zrobieniu będzie wyglądał niesamowicie - a kolejnym plusem będzie na pewno jego kamuflaż- w stu procentach będzie się odróżniał od wszystkich samolotów w barwach szarości - zieleni - niemała odmiana rzekłbym. Nie za bardzo wiem czym się tu tak strasznie ekscytować. Faktem jest, że model w krótkim czasie został wydany po raz trzeci -widocznie ten temat się sprzedaje - czy to takie dziwne w dzisiejszych czasach? Poza tym jak któryś z moich przedmówców napisał - jesteśmy modelarzami - więc dodatkowe zestawy uzbrojenia i wyposażenia jesteśmy w stanie sami sobie zrobić, czy w najprostszym rozwiązaniu dobrać z innego modelu - nieprawdaż?

A już tak na marginesie - model A-10 z MM-a i tak jest najlepiej opracowanym modelem tego samolotu na rynku, niezależnie od kamuflażu.

Pzdr:)

--
Lotnictwo, czołgi

 
18-11-07 18:42  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

O wielkim zapotrzebowaniu na Bounty też słyszałem , i co.....i zalega w mega ilościach w każdym kiosku. Ale przecież ten temat sie świetnie sprzedaje, dostawali maile z prośbami o wznowienie. Ile było tych maili , pięć ?
Jak dla mnie nowy A-10 to ten sam cukierek w nowym papierku, i to przepakowany po raz trzeci.
--





Post zmieniony (18-11-07 19:11)

 
18-11-07 18:53  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Viper napisał;
"A już tak na marginesie - model A-10 z MM-a i tak jest najlepiej opracowanym modelem tego samolotu na rynku, niezależnie od kamuflażu."

A czy przypadkiem Thunderbolt z MM nie jest jedynym opracowanym modelem tego samolotu ?(nie licząc plastików), bo o innych jakoś nie słyszałem. Tak przy okazji to szkoda że żadne inne wydawnictwo nie pokusiło się o wydanie właśnie tego samolotu, zamiast wypuszczać na rynek kolejną wersje Spitfire'a czy Me 109.

--

 
18-11-07 19:00  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Thunder909 

 

Bylo jeszcze kiedys w Fly Model Nr.23 i to by bylo chyba wszystko. Ten z flya mial malowanie zielone z morda dzikiej swini na nosie (Warthog).

 
18-11-07 19:04  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

a tego to nie wiedziałem:( , a motyw z mordą dzikiej świni to chyba wszystkie Thunderbolty miały

--

 
18-11-07 19:07  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Był z FM, było już to wspomniane w tym wątku.
http://wsmk.konradus.com/f1m.php?model=fly023
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=41524&t=41524
"Mordy" guźca również nie maja wszystkie A-10, są tez paszcze rekina i samoloty bez żadnego motywu.
--





Post zmieniony (18-11-07 19:16)

 
18-11-07 19:17  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26


 - 46

Tak dziś wyglądało ok. 100 sztuk nowego MM-a, wyjętych dziś na Pucharze Prezesa. Godna zapamiętania była mina red. nacz. MM-a... znów zaskoczenie - że coś nie wyszło. Ale i tak pogratulować - w końcu wszystkie kółka w modelu skołowaciały jak należy.


--
http://messer.cba.pl

 
18-11-07 19:20  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Passer Montanus   

A - 10 z " MM " razy 3 - nie jest jedynym opracowaniem tego modelu .A-10 ukazał się w Nr 23 Fly Model autor A.Cieślicki . Sklejony model można zobaczyć w galerii samoloty w wykonaniu Mariusza .

 
18-11-07 19:39  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Ok już wszystko wiem, następnym razem przeczytam wszystkie wypowiedzi zanim zabiorę głos:P:P

Pozdrawiam:)

--

 
18-11-07 22:37  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Ja go kupie, bo A-10 to jeden z moich ulubionych samolotów, choćby dla samych wnęk i kół :). Najlepsze malowanie to jednak było z wydania z 2001r.

MM powinien zmienić drukarnie, co niektóre modele są naprawdę dobre, a wszystko psuje drukarnia :( (a potem zdziwienie redakcji)

Na stronie Loku jest okładka-od 19 listopada w sprzedaży

--

U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

Post zmieniony (18-11-07 22:41)

 
19-11-07 09:37  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Gern 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
 

Jeśli wydanie to w prostej linii dziedziczy po pierwszym A-10 z MM to z przyjemnością wydam te 12 PLN. Obok Hellcata, Typhona i Wildcata (wszystkie z MM) był to model który sprawił mi mnóstwo frajdy. Wszystko pięknie pasowało, udał mi się nawet piękny wklęsło-wypukły profil skrzydła oraz wygięte końcówki płatów. Co do kolorów to szczęśliwie nie za bardzo je odróżniam przez co nie za bardzo przeszkadzają wszelakie niedoskonałości.

Tak czy siak jak zakończę mój obecny model (a troszkę to może potrwać) biorę się za ten A-10.

Pozdrawiam

--

 
20-11-07 05:07  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
brent     

Tyle nowosci w Forum!
Nowy nr. M.M. "Thunderbolt", a ja jeszcze nie otrzymalem" Bounty". Zaprenumerowalem
M.M. w czerwcu 2007, na nstp. dwa lata. Dlugo czekalem na "Mig 29",ale wreszcie "dolecial". Przedtem "Partyzant " Sprezentowal mi jeden egz.-dzieki.
Na temat "Bounty " dzwonilem i pisalem do "Ruchu" -bez rezultatu!!!!!!!
Jesli nie otrzymam "Thunderbolt-a" bedzie to znaczylo, ze $200 poszlo w las.

"Partyzent "dzieki za fotki nowego M.M.
"Raduss" napisal :..u mnie jest jeszcze 20" Bounty" i tutaj moja prosba do
ciebie Raduss: potrzebuje 3 (trzy) egz. Bounty i tylez samo Thunderbolt.
Pieniadze natychmiast wysylam na Bank achodni.Wysylam e-mail.
Tato Brenta.

--

 
20-11-07 09:47  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
yak   

Witam,

nabyłem dziś MM na Centralnym i dzięki powyższym wpisom wybrałem model bez żadnych "paluchów" i "zacieków". Może to fart może nie, ale warto przebierać.

Pozdrawiam.

 
20-11-07 12:33  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

A ja od wczoraj chodzę po Wrocławiu i nie znalazłem żadnego egzemplarza, wszędzie leży Bounty :-/

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
20-11-07 14:51  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

No Wrocław jakiś zacofany w tym względzie...
Ja także nie znalazłem, ale za to trafiłem na hurasia z answera;)

pzdr!
wojt

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
20-11-07 15:03  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Etam zacofany, na Psim Polu w kiosku był już w niedzielę...

--
Sven

HMS Ark Royal

 
20-11-07 16:25  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

U mnie w Chełmie jeszcze nie widziałem, dalej jest po kilka egzemplarzy Bounty:(

--

 
20-11-07 16:50  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Ja już myślałem, że tylko Parczew jest tak zacofany, na szczęście nie jestem sam:) Modelarz raz przyszedł tydzień później niż pisało na stronie, a ostatnio Skrzydlata Polska przyszła wczoraj, a na stronie jest już chyba ze 2tygodnie.

A-10 jeszcze brak, za to stos Bounty.
Mam nadzieje, że jutro już będzie,bo mam 5godzin to oblecę całe miasto w poszukiwaniu dobrego egzemplarza, bez plam-a takie są.

--

U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

Post zmieniony (20-11-07 18:58)

 
20-11-07 17:40  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Brent niestety muszę Cię zmartwić. U mnie od dzisiaj pojawił się A-10, a więc Bounty znikł z kiosku. Musisz poprosić innych kolegów o przysługę, najlepiej warszawiaków z dostępem do sklepu LOKu w PeKiNie.
Sprawdzałem też skrzynkę i żadnego maila nie dostałem. (edit. e-mail już dotarł)

Niestety większość Thunderboltów ma te przetarcia kolorów, o których była mowa.

--





Post zmieniony (20-11-07 21:41)

 
20-11-07 20:07  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
mirarzka 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 6

Dziś kupiłem ostatni egzemplarz w kiosku. Sprzedaje się jak świeże bułeczki,przetarcia farby jak wszędzie.Wydanie lepsze niż ostatnio bo prawie wszystko na katonie,mam na myśli wregi.

--

 
20-11-07 20:52  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

W Lublynie wszędzie jeszcze Bounty - kartonówki i batoniki.

--

 
21-11-07 09:36  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Informacja dla Wrocławian - kupiłem dwa egzemplarze w Empiku w Rynku. Wybierałem losowo, obydwa nie mają żadnych wad w druku. Jest zatem szansa, że akurat tam dotarła partia prawidłowo wydrukowana.

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
21-11-07 10:51  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 21
 

W Oświęcimiu i w Brzeszczach przekopałem 16 egzemplarzy. WSZYSTKIE SĄ WADLIWE;-(

--

 
21-11-07 12:35  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Jari 

 

Pytanie do posiadaczy owego wydania. Czy asortyment uzbrojenia zmienił się pod względem poprzedniego?

 
21-11-07 12:45  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Hook6   

 

W tym wątku jest już odpowiedź na Twoje pytanie :-)

Viper
18-11-07 07:53
....Natomiast bardzo ubogie uzbrojenie - jeden zbiornik podwieszany i dwa Mavericki - to wszystko.


Podstrona 4 wątku.

 
21-11-07 13:53  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

U mnie dzisiaj się wreszcie pojawił. W każdym kiosku ruch był po 1 egzemplarzu, w jednym udało się znaleść 3-wszystkie wadliwe! Miały przetarcia na skrzydłach i kadłubie. Wybrałem jeden, który ma przetarcia na cz.11L i P. Z odległości 1metra są całkowicie niewidoczne, a z bliska trza się dobrze przyjrzeć.

A-10 ma jeszcze wnękę na drabinkę i drabinkę. Trochę waloryzacji i będzie to super model, gdyby nie te przejścia kolorów i zadrapania. No i zdecydowanie za mało rysunków, mogli opis skrócić- ja wolę rysunki, a nie opis, albo dołożyć 1 kartkę A3(?) część mogła być jako rysunki, a część jako dodatkowe uzbrojenie, i wszyscy by byli zadowoleni:).

W opisie samolotu pisze, że A-10 miały ponad 20 schematów kamuflażu. Na razie MM wydał 3, to zostało jeszcze 17(w 17lat?).

EDIT(21.11 g.21): Policzyłem części jest ich 644, łącznie z paskami do łączenia itp.
Co to uzbrojenia, to jest:
1wyrzutnia pocisków niekierowanych (cz Y: 1-3) pod 1 cz.95a
1 zbiornik średni (cz Z 1-7)
2 rakiety [chyba AGM-65 Maverick] (cz.P 1-6) + szyna P7 do części 94a
2 rakiety [chyba AIM-9 Siedewinder] (cz.R 1-6) + podwójna szyna R7-9 pod 1 cz. 95a

Są też plany:
bomby GBU-10 lub 12 (szablon XVIII)
zbiornik główny [podkadłubowy] (szablon XIX)

żeby mieć wszystkie węzły obwieszone trza skopiować zbiornik (cz.Z) i dać na pierwszy węzeł, a na drugi po 1 GBU (XVIII), a na środku zbiornik wykonany z szablonu XIX, lub 2 bomby itp., bo choć jest 3 węzły to może być używany, albo środkowy, albo 2 zewnętrzne.

--

U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

Post zmieniony (21-11-07 21:21)

 
21-11-07 14:42  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
brent     

Raduss -dzieki za odpowiedz.
Masz racje -hallo Warszawiacy , albo znowu niski uklon do Partyzanta,
tym razem jednak aysylam czek lub $$ na "Bank zachodni"
tato Brenta

 
21-11-07 15:32  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Z ciekawości przejrzałem 20 egzemplarzy w salonie prasowym i 12 egzemplarzy w kiosku osiedlowym. Wszystkie miały wyglądająco identycznie "przetarcia" . Zapewne w drukarni siedział Reksio i stawiał te stempelki. ;-). Więc w moim mieście dotarły zapewne tylko MM z wadą. Jest to mocno widoczne. Bez drobnego retuszu raczej się nie obejdzie. Sprzedawcy nic nie mówili o rozchodzeniu się tego numeru jak świeże bułeczki, ale na pewno jest lepsza niż poprzedniego z Bounty.

--





Post zmieniony (21-11-07 16:09)

 
21-11-07 15:50  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Wojtu 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Witam
Dziś zakupiłem we wrocławskim Empiku egzemplarz bez wad przejrzałem losowo jeden inny i też był w porządku, więc popieram w pełni informację przekazaną przez Stealth.
Co do uzbrojenia, dopatrzyłem się dwóch Mavericków, dwóch Sidewinderów i wyrzutni pocisków, do tego dodatkowy zbiornik paliwa.
Kamuflaż trójbarwny z motywem świni. Przejścia kolorów faktycznie troche rozmyte, w niektórych miejscach widać "komputerowe" załamania i ostre granice kolorów, ale są to dosłownie kilkumilimetrowe odcinki więc nie powinny rzutowac tak bardzo na ogólny wygląd.
Moim skromnym zdaniem to dobry model i cieszę się że mam go w swoich łapkach:)
Zobaczymy jak się bedzie sklejał,ale boję się że na to jeszcze długo poczeka:(
Pozdrawiam

 
21-11-07 16:03  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Do mnie też dziś dotarł do kiosku. Niestety na 4 egzemplarze 3 miały przetarcia, a czwarty miał 4 skrzydła bez kadłuba, więc na to też uważajcie.
Pozdrawiam

 
21-11-07 16:47  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Czyżby kogoś w drukarni znowu dopadła "filipińska choroba"...? ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
21-11-07 16:51  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 21
 

czeski film;-)

--

 
21-11-07 18:24  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
MicZ 



Na Forum:
Galerie - 4


 - 4

A mi w Olsztyńskim Empiku udało się kupić "czysty" egzemplarz:D
Poniżej wstawiam skan przejść barw w kamuflażu - nie wygląda to najlepiej ale pomimo tego model jest super!!!


--
..:: Micz ::..

 
21-11-07 19:57  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
KlejusKartonikus 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Też już go mam. Przejrzałem kilka egzemplarzy w Empiku (Koszalin), wszystkie wydawały się dobre, nie było na szczęście "mechanicznych" wad wydruku (przetarć) o których pisaliście. Trochę szkoda, że odcienie kolorów kadłuba i skrzydeł trochę się róznią (jasny centropłat, średnio skrzydła i ciemny kadłub) ale różnice nie są drastyczne. Mimo wszystko uważam, że raczej będzie można zrobić z tego bardzo fajny model. Niedługo wprowadzę go do planu zbrojeniowego na 2008rok.

 
21-11-07 23:04  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Passer Montanus   

Dziś oglądałem jeden egzemplarz w kiosku - miał otarcia na segmencie ,który pokazuje Messer - ten z owalnymi " kółkami " ,które w rzeczywistości są owalne .
Posiadam " Aero Technikę Lotniczą " w której oprócz planów jest podane rozmieszczenie podwieszeń na poszczególnych pylonach .
Jestem zainteresowany zakupem kabinki o ile w ogóle jakaś firma ją produkowała .
Podsumowując model jest zdecydowanie wart ceny 12 PLN ,ale autor opracowania mógł jednak reaktywować to malowanie ,które było w pierwszym wydaniu . Na dzień dzisiejszy trudno powiedzeć czy w tym malowaniu z ostatniego wydania " MM " A-10 latały z uzbrojeniem czy był to tylko jeden samolot z eksperymentalnym kamuflażem - śledztwo trwa ,o wynikach poinformuję .
Wydaje mi się ,że kupując dwa egzemplarze tego modelu i posiłkując się zdjęciami z netu można skleić naprawdę świetny model .

 
21-11-07 23:35  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Kleiłem "na zamówienie " szarego A-10 i na 100% była dostępna tłoczona kabinka . Ciekawe czy powtórzono błędy numeracji części z tamtego wydania ?

--


 
22-11-07 04:28  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
brent     

Co za denerwujace watki :."...ja tez juz kupilem", "....ja znalazlem bez plamki.."
"...kolo mnie ,w kiosku tez sie pojawily.." itd.,itd., a ja to wszystko musze czytac.
Siedze w lesie nad jez. MIchigan .Slicznie tutaj, ale zadnego kiosku w poblizu,
a juz tym bardziej z M.M.. Ech ,troche wam zazdroszcze.
Hallo Szczecin, a czy tam ,tez sie pojawily? (Tam kiedys mieszkalem- Podjuchy).
Moze nawiaze z kims kontakt?
Pozdrawiam kolegow modelarzy. Zaparzylem kawke i jeszcze posiedze troche
przy Essexie.
Tato Brenta

 
22-11-07 07:21  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Jurassic 

 

A ja zaparzyłem sobie herbatę Earl Grey;)
No tak, dawno nie było wątku, który dorobił by się tylu podstron i liczby odsłon. A nawet nie minął tydzień od kiedy wystartował. Tyle emocji w jednym wątku;). Jak się spokojnie czyta całość to rzeczywiście jakby obraz z pola bitwy.
Na początku - o,o... już jest , ale gdzie, kiedy, kto widział? A co też on ma w środku, a czego też nie ma. Kto pierwszy da jakieś fotki co to też jest w środku. A czy znowu to samo czy coś nowego. O są fotki - ale dlaczego takie kolory? O a mój ma przetarcia, a mój nie. Mnie się udało - o jacyś szczęściarze dorwali się do całejj parti nie uszkodzonych. A u mnie jeszcze stare leżą - i pewnie sobie jeszcze poleżą...
Do tego dochodzi jeszcze kwestia ostateczna - a co w następnym będzie? A zapowiadali, że będzie to, a dali co innego. Ja czekam kiedy dadzą w końcu...
No to rzeczywiście może chyba doprowadzić osobę na drugim końcu świata do białej gorączki;)
A ja dzisiaj na spokojnie się wybiorę i przyjrzę jaki stan w moim mieście.

 
22-11-07 10:59  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Passer Montanus   

Jurassic przecież to są normalne zachowania ludzi - w tym wypadku modelarzy kartonowych ,którzy kupują ,sklejają lub kolekcjonują " Małego Modelarza ",który jest było nie było wydawnictwem kultowym dla wielu pokoleń modelarzy kartonowych .Podobne emocje można dostrzec na przykład na innych forach ,gdy ma się ukazać kolejna część jakiegoś znanego cyklu filmowego ,książki czy płyty i gdy wreszcie się ukazuje mamy podobne dyskusje -do tego służą chyba fora .
Nienormalnie jest wtedy i o tym kiedyś pisałem ,gdy akurat tylko " MM " jest szczegółowo recenzowany i wyszukiwane są jakieś mikroskopijne błędy ,natomiast o wiele większe wpadki innych wydawnictw są przemilczane ,a tematy dotyczące tych modeli są notorycznie zamykane .

 
22-11-07 11:31  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Passer wyjąłeś mi to z ust ( tzn. klawiatury :-) ).
Szkoda że w dyskusji nie uczestniczy osoba z redakcji MM-a bo może by się więcej wyjaśniło i obyłoby się bez domysłów.
A swoją drogą ja też go nabyłem i z 10 egz. wybrałem jeden z najmniejszą liczbą wad ( malutkie przetarcie na segmencie gdzie mocowane są gondole silników ) ideału nie szukałem bo pogoda nie nastraja do spacerów.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
22-11-07 11:51  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Ceva napisał:

> Szkoda że w dyskusji nie uczestniczy osoba z redakcji MM-a bo
> może by się więcej wyjaśniło i obyłoby się bez domysłów.

Oni od jakiegoś czasu nie potrafią nad tym zapanować, więc nie liczył bym na jakiekolwiek wyjaśnienia ;o) Przede wszystkim odbierający modele z drukarni nie sprawdzają ich, ani nikt nie stoi drukarzom nad głowami w czasie druku.
A tak "baj de łej" gdzie był drukowany A-10 ??

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024