FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 12Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
12-11-07 11:21  Odp: Projekt grupowy ŁSM USS ''MISSOURI'' 1:100
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

O ile w 1/200 łańcuchowy reling można było zastąpić drutem - to w 1/100 już nie wypada. Grubości słupków dokładnie, na słupkach oczka do przeciągania łańcuszków lub linek, itd.

Prawie trzymetrowy model robi wrażenie ale wykonanie oczek do przeciągnięcia linek w słupkach to będzie prawdziwe wyzwanie. Nawet w skali 1:100.
Życzę powodzenia i wytrwałości :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
12-11-07 19:12  Odp: Projekt grupowy ŁSM USS ''MISSOURI'' 1:100
Nazar 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć Panowie
No to teraz na YouToube będą pokazywać zdjęcia z budowy "Missouri" i wycieczki będą przyjeżdżać do Łodzi.
Życzę powodzenia - model już robi wrażenie, chociaż to dopiero początek - a co to będzie po jego "wodowaniu"???????

--
Nazar

 
12-11-07 19:28  Odp: Projekt grupowy ŁSM USS ''MISSOURI'' 1:100
Salmo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam! Może czegoś nie doczytałem ale po zdjęciach widze że model będzie w wersji waterline ?

 
12-11-07 19:45  Odp: Projekt grupowy ŁSM USS ''MISSOURI'' 1:100
Yamato23   

To ty masz jakies inne zdjęcia bo ja widze normalny kadłub.

--
Pozdrawiam

 
12-11-07 20:08  Odp: Projekt grupowy ŁSM USS ''MISSOURI'' 1:100
Salmo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Oj no wybacz ślepy jestem

 
12-11-07 21:16  Odp: Projekt grupowy ŁSM USS ''MISSOURI'' 1:100
krzychu :-) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Model będzie pełnokadłubowy.

--
Łódzka Sjesta Modelarska

 
12-11-07 21:31  Odp: Projekt grupowy ŁSM USS ''MISSOURI'' 1:100
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Robić coś "na odległość" jest ogólnie przerąbane, ale jeżeli będziecie potrzebować pomocy w jakichś zamkniętych tematach ( no nie wiem, kotwice, łańcuchy,szalupy, etc.) to zapodawajcie. Pozdrawiam serdecznie.

 
13-11-07 13:38  Odp: Projekt grupowy ŁSM USS ''MISSOURI'' 1:100
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Panowie na pewno będę Wam kibicował!

To przedsięwzięcie jest wprawdzie niezwykłe, ale jestem pewien, że przy tak silnej ekipie powinno Wam pójść dość szybko i sprawnie.
Chciałem jednak zauważyć, że pancerniki w tej skali są czymś niezwykłym tylko u nas. Na kartonbau.de są relacje z budowy w tej samej skali dwóch Bismarcków i jednego Musashi (do linii wodnej), zaś na warshipmodels.com można znaleźć kolejne relacje z budowy modeli pancerników w zbliżonej skali 1:96 (choć to już nie karton).
Wszystkie te modele są dziełem pojedynczych modelarzy, więc wierzę, że Wam, jako grupie będzie znacznie łatwiej i tego Wam życzę!

P.S.
Randar - to nie podstawa, lecz same stanowisko artylerii gł. miało 297 części. 4 stanowiska x 297=1188 części. Ale to dawno było i już mi się nie podobają, więc będę robił od nowa. Sorry za off topic ;-)

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
14-11-07 21:04  Odp: Projekt grupowy ŁSM USS ''MISSOURI'' 1:100
krzychu :-) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam
Godzinę temu skończyły się kolejne zajęcia/spotkanie* ( niepotrzebne skreślić) w modelarni. Ruszyły prace przy naszym "kajaczku".Na razie tylko trzy zdjęcia na gorąco.

AT-ST ( Jacek) przy pracy nad działkami 120


EmEs i Syjek przy szkielecie nadbudówki


Reszta załogi przy budowie szkieletu


Prace posuwają się do przodu i powoli widać postępy. Kolejne spotkanie za tydzień i mam nadzieję że szkielet uda się skończyć i zaprezentować coś więcej.

--

Łódzka Sjesta Modelarska

Post zmieniony (14-11-07 21:09)

 
15-11-07 04:17  Odp: Projekt grupowy ŁSM USS ''MISSOURI'' 1:100
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Ostatnie zdjęcie wygląda jak czyn społeczny z czasów PRL-u. Że też się Was tylu na 1 metrze kwadratowym zmieściło i jeden o drugiego się nie poobijał. W taki sposób to pewnie nie jedno wykonacie przed terminem i ponad plan. ;-)

Pozazdrościć kolektywu i zapału. Powodzenia.

--
serwusik

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 12Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024