FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
28-12-06 19:40  [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam wszystkich seredcznie.
Zainspirowany wyczynami Mavericka33, Precyzyjnego, nowaka73 czy chociażby Kierownika, postanowiłem zarejestrować się na waszym forum i podzielić się z Wami swoimi dokonaniami. Na pierwszy ogień poszedł model parowozu Ty2. Model nie wydaje się być trudny w budowie. Zrobiłem sobie listę błędów i postaram się je wszystkie ominąć.
Na dzień dzisiejszy mam zrobioną ostoję( nie jest jeszcze złożona w całość, gdyż czekam na śruby cięte laserem), koła. Pracuję teraz nad kotłem. Model oczywiście będzie postarzony tak aby sprawiał wrażenie ciężko pracującej maszyny. Zamierzam wzbogacić model o kilka elementów, których projektant nie uwzględnił, a które zapewne dodadzą realizmu temu modelowi.

http://images4.fotosik.pl/266/77dd5bbf323fee5fmed.jpg
http://images2.fotosik.pl/311/4b51b31fd2cbac2emed.jpg
http://images1.fotosik.pl/320/6cefd2bd6399dc00.jpg
http://images2.fotosik.pl/311/a969ce197e39457fmed.jpg
http://images1.fotosik.pl/320/9c25f6123a2e6e1dmed.jpg
http://images2.fotosik.pl/311/987a67d0a95e6f18med.jpg
http://images2.fotosik.pl/311/36357319eb14a207med.jpg




Post zmieniony (28-12-06 19:47)

 
28-12-06 22:30  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

No super - następny do paczki :)
Będe zaglądał czesto - bo ten model przedemną do sklejania w najbliższym czasie czyli za rok :) .
Weź przeczytaj o sposobie wstawiania fotek na forum - aby było widac miniatury :)
Pozdrawiam

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
29-12-06 11:04  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Witam kolegę

Ja też będę przyglądał się tej relacji i jak trzeba będzie to mogę coś doradzić, bo za ten model zabieram się za 2-3 miesiące. Na początek taka mała uwaga, poręcz na otulinie kotła jest zbyt cienka, w rzeczywistości wygląda to tak:

[img=http://konradus.net/foto.php?scr=http://konradus.com/forum/img_upl/karton/rupieciarnia_5.jpg 55.imageshack.us/img155/3442/img1703pz2.th.jpg]

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
29-12-06 16:12  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam.
Dzięki za pomoc. Niestety autor opracowania nie podał jaka średnicę ma mieć drut, z którego powstanie poręcz. Nie chciał bym tego odklejać, więc postaram się nałożyć,równomiernie kilka warstw farby i powinno to trochę polepszyć sprawę. Jeszcze dzisiaj wrzucę kilka fotek z moich dzisiejszych wypocin.
Pozdrawiam.

 
29-12-06 19:58  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Ponownie witam.
Dzisiaj męczyłem się z różnego rodzaju drutami i drucikami. Praktycznie pozostały mi jeszcze rury piasecznicy. Oto kilka fotek:
http://images3.fotosik.pl/312/815837a0e262720cmed.jpg
http://images11.fotosik.pl/1/7ba417cff7ee7571med.jpg
http://images3.fotosik.pl/312/c72f9fe26ceb3542med.jpg

Pozdrawiam

 
05-01-07 11:53  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam po krótkiej przerwie.
W dalszym ciągu nie otrzymałem zamówionych, ciętych laserem śrub do ostoi, więc żeby nie marnowac czasu wziąłem się za sklejanie budki maszynisty. Oryginalna podłoga wygląda paskudnie. Postanowiłem ją troszkę "poprawić" Okleiłem ją sklejką 0,6 mm. A następnie, pobrudziłem ją rozpuszczalnikiem w którym myłem pędzle z czarnej farby. Deski zrobiłem trochę szersze, gdyż oryginalnie wyglądały jak boazeria z lat 80.


Budka nabrała już realnych kształtów i wstępnie jest pomalowana na szary kolor od środka. Drzwi będą otwarte.



Położyłem jeszcze jedną warstwę farby na kocioł-czarny pół mat "Aster" nr.27038,dorobiłem gwizdawkę i kurki wyczystkowe mieszczące się na skrzyni ogniowej.


--

 
05-01-07 17:31  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
zremb 

 

Witam.
Piękna robota.
Mam pytanko, co do farbek firmy "ASTER". Malujesz prosto z puszki, czy dodajesz benzyny lakowej?
Z wcześniejszego postu wnioskuję, że farba była kładziona na kocioł pędzlem. Malujesz tylko pędzlem, czy też aerografem?
Czy wnętrze budki też pokrywa "ASTER"?
Pozdrawiam

--
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

 
05-01-07 19:54  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam.
Wewnątrz kabiny użyłem "Aster" -219. Koloru szarego nie rozcieńczałem, ponieważ kładłem tą farbę pędzlem.
Kolor czarny jest rozcieńczony. Farba ta jest za gęsta abym mógł ją kłaść aerografem bezpośrednio z puszki. Wszystkie zakamarki i załamania maluję wstępnie pędzlem. Na to idzie malowanie aerografem.

P.S-Budka praktycznie jest ukńczona. Pozostało kilka detali do uzupełnienia: fotele, mocowanie ruchomych drzwi i montaż okien. Jutro fotki.
Pozdrawiam

 
06-01-07 20:30  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam.
Pomalowałem dzisiaj budke maszynisty i wstawiłem poręcze. Na jutro mam zaplanowane wstawienie okien i wykończenie wnętrza. Jeżeli farba przeschnie, to położe kolejną jej warstwę na kabinę.

 
09-01-07 14:43  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam.
Tak oto prezentuje się budka mojego Ty2. Pozostał drobny retusz i praktycznie jest gotowa. daszek zamontuję dopiero gdy zamocuję budkę na ostoi. Szyby są zrobione z plastiku z opakowania po kleju "Hermol". Zacząłem prace przy klejeniu bloków cylindrów.



Pozdrawiam.

 
09-01-07 16:54  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Masz ładne tabliczki z orzełkami, zadajesz sobie sporo pracy model malując. Ale jednoczesnie psujesz jego wygląd naklejeniem tabliczek z parowozownią. W oryginale jest to zawsze malowane na budce. Zatem najlepszym byłoby zamówienie kalkomanii z tymi napisami. Ostatecznie można by się pokusić o rozwarstwienie kartonu z tym nadrukiem i natłuszczenie go, żeby czerń pod literami była głębsza.
W sprawie kalkomanii szukaj firmy Kuchmodel.

 
09-01-07 17:01  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Iskra 

 

Jeżeli chciałbyś zrobić napisy samodzielnie, to tu jest dyskusja o tym, jak to zrobić, może znaljdziesz jakieś ciekawe pomysły

Pozdrawiam
Paweł vel Iskra

PS. No i oczywiście gratuluję modelu, pięknie się zapowiada

 
09-01-07 17:41  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam.
Myślałem, że jak pociągnę ten napis lakierem, to automatycznie czerń będzie bardziej głęboka. Niestety zawiodłem się. Teraz wiem, że mogłem sprawdzić na kawałku papieru w jaki sposób lakier reaguje na kolor z wycinanki. Ogólnie to wychodzę z założenia, że jeżeli mnie się coś nie podoba, to tym bardziej inna osoba odniesie się do tego w sposób krytyczny. Mnie się to nie podoba i chyba zamaluję ten napis starając się jednocześnie o kalkomanię. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

 
17-01-07 12:55  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam po tygodniowej przerwie.
Niestety moja cyfrówka zdefektowała i nie miałem możliwości wykonywania zdjęć. Pracuję obecnie nad cylindrami mojej "dwójki". dodałem kilka detali, których autor opracowania nie uwzględnił. Obecnie mam całkowicie skończony jeden blok cylindra. Mam nadzieję, że uda mi się ukończyć dzisiaj drugi i położyć pierwszą warstwę farby. Oto fotki elementów, nad którymi pracowałem przez kilka ostatnich dni:


Pozdrawiam.

 
21-01-07 15:23  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam.
Pracuję obecnie nad ostoją. Poskładałem kilka głównych elementów ramy i przyłożyłem kocioł aby zobaczyć jak wstępnie zgrywa się jedno z drugim. Ostoja skleja się bez większych problemów z tym, że podpórki kotła nie za bardzo łączą się z kotłem. Jednakże, nie stanowi to większego problemu. Jak na razie wszystko pasuje do siebie.








Post zmieniony (21-01-07 15:25)

 
22-01-07 15:56  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
kemok   

Witaj!!!
Jestem pod wrażeniem twojego modelu!!!
Sam zajmuje sie modelarstwem kolejowym. Jeżeli byś mógł udostępnić mi plany Ty2. Mam ochotę go zrobić bo na takim jeździł mój ojciec: Ty2- 1381 w lokomotywowni Szczecinek. Teraz parowóz robi za kocioł grzewczy dla lokomotywowni.
Z góry dziękuje .
Pozdrawiam

 
22-01-07 16:14  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Niestety, wycinanka jest już strasznie pokiereszowana i raczej nie da się już nic zrobić.
A przy okazji, czy posiada ktoś z kolegów model Ty45? Jeżeli tak to mam ogromną prośbę o zeskanowanie i przesłanie wręg na tendrze. Ty2 jest dość ubogi pod tym względem, natomiast Ty45 ma tych elementów więcej i łatwiej jest skleić bryłę ścian przedniej i tylnej tendra.

 
22-01-07 18:41  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

Poszło na maila
Pozdrawiam

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
26-01-07 15:06  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam.
Na wstępie, chciałbym podziękować koledze Maverick33, za udostępnienie mi skanów wręg . Otrzymałem z Draf model wycinane leserowo śruby i nakrętki. Niestety trochę za mało ich zamówiłem. Praktycznie cała prawa strona pozostała do "ośrubowania". Mimo to przyklejenie śrub, pozwoli mi na wykonanie elementów, wewnątrz ostoi.


 
27-01-07 18:27  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
kemok   

mam pytanko: ten model wyglada jak składany z jakiejs gotowej wycinanki a nie jak rysowany i wycinany samodzielnie. Jak jest na prawdę???

 
27-01-07 18:33  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Nigdzie nie napisałem, że ten model jest mojego autorstwa.
http://paper-hobby.com/shopp/product_info.php?products_id=1063&osCsid=76876c4ce95f9860d1ed6fdc5fb21efc

 
27-01-07 18:46  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
kemok   

Ok! ja nie mam pretensji tylko chcialem sie upewnic:-)
Ja zajmuje sie robieniem modeli od podstaw. niestety zdobycie planów czasem graniczy z cubem.
Pozdrawiam

 
27-01-07 19:20  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
kemok   

A moze orientujesz sie gdzie mozna znaleźć plany Ty2???

 
29-01-07 17:15  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam.
Większość prac jak do tej pory jest skoncentrowana na ostoi. Prawie mam ukończone zawieszenie mojego modelu.



 
12-02-07 21:26  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam po dłuższej przerwie.
Budowa mojego modelu idzie powoli ale cały czas do przodu. Rama parowozu jest już częściowo pomalowana. Pozostały jeszcze do przyklejenia nakrętki cięte laserem, które już czekają na swoja kolej. Pomalowałem ostoję czarnym półmatem ale docelowo, rama będzie koloru matowego. Dziś po raz pierwszy mój Ty2 stanął na własnych...kołach.
<>

 
15-02-07 21:05  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam.
Jako, że koła już są mocno osadzone na ostoi, przyszła pora na montaż układu hamulcowego. Pozostało mi jeszcze przykleić imitację wystającej śruby na te cienkie druciki.
Pomysł zaczerpnąłem z relacji kolegi nowaka.
Oto efekt:
<>

--

 
16-02-07 19:30  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam.
Dzisiaj ciąg dalszy montażu hamulców. Zostały pomalowane i przyklejone do ramy.
I tutaj jedna UWAGA!!!
Dla osób, które będą w przyszłości robiły ten model. W prawdziwym parowozie rozstaw kół jest taki sam, natomiast w modelu już tak nie jest. Widać to doskonale po zamontowaniu hamulców.
Oto fotki:
<>
<>

w między czasie przygotowane już są następne elementy do malowania i montażu.
<>

 
16-02-07 20:23  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Roztaw osi w modelu parowozu :1650:25=66 mm,tender 1800:25=72 mm. tender zdązysz jeszcze skorygowac jakby co,a na koła parowozu dojdą wiązary,troszke zaslonią ewidentnego babola projektowego. Poza tym tender ma za mało żeber,uważaj żeby się boki nie zapadły.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
16-02-07 20:41  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Szkielet tendra mam juz naklejony na tekturę ale jeszcze nie posklejałem tego wszystkiego razem do kupy. Dzięki za radę, napewno zeskanuję kilka wręg i dodam do całości. Jeszcze jedna rada.
Główne zbiorniki powietrza są żle wykonane, jeśli ktoś będzie wycinał części z których jest wykonany walec tych zbiorników, niech doda jakieś 2mm więcej poza linię cięcia, szkoda, że nikt o tym wcześniej nie wspomniał w relacjach, ponieważ wręgi tych zbiorników sa za duże, a raczej, to chyba walec jest za mały.
Z błędów takich rażących, dodał bym jeszcze budkę maszynisty. Osobom, robiącym Ty2 proponuję zeskanować przednią ścianę budki maszynisty i odpowiednio zmiejszyć wycięcie na kocioł. Ja pomiejszyłem o 1,5 na prawa i lewą stronę. czyli łącznie 3 mm.
Pozdrawiam

 
16-02-07 20:43  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
butterfly222   

Robert fajnie wychodzi ci ten model parowozu, sądzę że kiedys też go zacznę. Pozdrawiam.

 
16-02-07 20:59  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Robert przyda się na pewno na koniec relacji lista blędów które ujawniasz.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
16-02-07 21:53  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Dzięki za wyrazy uznania.
Na pewno na sam koniec zrobię listę wszystkich błędów jakie udało mi sie wychwicić, być może przyda się komuś, w budowie tego modelu. Jest ich sporo, jednak że nie sa to błędy, które powodowały by niesklejalność tego modelu. Trzeba uwzględnić jednak fakt, że osoby, które siedzą dosyć głęboko w temacie kolejnictwa wychwycą je i zauważą niemal od razu.
Osobiście polecam ten model, chociazby z tego powodu, że Ty2 jest parowozem nisłychanie zasłużonym w histori kolejnictwa i dlatego powinien on być w kolekcji modelarza, który ma "korbę" związana z tym tematem. Da się go z kleić ale trzeba mieć oczy szeroko otwarte.
Pozdrawiam.
Robert Borowski




Post zmieniony (16-02-07 21:54)

 
16-02-07 22:03  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Słusznie prawisz.Oniegdaj to podstawa trakcji na PKP.Kon roboczy do wszystkiego.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
05-03-07 19:45  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam po dłuższej przerwie.
Jak to się mówi "pomału ale do przodu" Wbrew sprzeciwu mojej dziewczyny jak i reszty rodziny, zabrałem się za brudzenie mojej lokomotywki. Olejowe pastele dały radę mimo iż po raz pierwszy miałem okazję sprawdzić ich działanie. Zamierzony efekt, chyba udało mi się osiągnąć.
<>
Przeglądając zdjęcia parowozów, zwróciłem uwagę, że pierwsza oś, ta przy cylindrze ma najbardziej zabrudzone koła. Postanowiłem więc przenieść to na swój model. Pozostałe koła są coraz "czystsze"
<>
<>
Dwója doczekała sie wreszcie zderzaków:
<>
Na chwilę obecną zajmuję się wykonywaniem rur piasecznicy. Wydawca nie podał grubości druta więc robię na oko. Wydaje mnie się jednak, że sa one za cieńkie. Zreszta popatrzcie sami:
<>
Jestem otwarty na wszelkie sugestie.

 
05-03-07 19:54  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

Model przepiekny - ale nie przesadzaj z brudzeniem :) - bo dół będzie starszy od góry :)
Będę obserwował dalej z ciekawością twoją relacje

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
07-03-07 14:21  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Bez obaw. Kocioł też będzie lekko pobrudzony ale będę sie starał zachować jego błyszczącą powłoką.

 
22-04-07 18:08  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam po dłuugiej przerwie. Mam nadzieję, że nie zwątpiliście w dalszy ciąg prac nad moim modelem. Przez ten czas udało mnie się zrobić:
-układ napędowy z prawej strony
-lampy
-dokończyć układ hamulcowy
-dokończyć prawy cylinder oraz wiele innych elementów takich jak np. stopnie, poręcze i uchwyty. Niektóre z nich czeka jeszcze malowanie.
Oto fotki:



 
23-04-07 20:25  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Yasiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Piękny model i eleganckie wykonanie. Bardzo mi się podobają pobrudzone koła. Nie za bardzo lubie usmarowane modele, ale ten coś bardzo fajnego i przyciągającego uwagę w sobie ma :-)
Przyznam, że ta relacja nastraja mnie jakoś bardzo pozytywnie do kupna tegoż modelu :-) . Noo... ale najpierw musze skończyć to co zacząłem - czyli wagony EKD...

--
Yasiu
4446759

 
25-04-07 19:08  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam.
Dzięki za słowa uznania. Już na wstępie tej relacji założyłem, że model będzie, jak to się mówi w języku kolejarzy "zapyziały". Model ma odwzorowywać ostatnie lata służby tych parowozów na kolejach polskich. Przeglądając wiele zdjęć zauważyłem, że pod koniec lat 80, parowozy te nie grzeszyły czystością. Jak już całkowicie ukończę lokomotywę wtedy ostatecznie zostanie ona okopcona, przyrdzewiała i ubrudzona smarami.
Wczoraj i dzisiaj korzystając z chwili wolnego czasu, mój model stał się bogatszy o lewy pomost i turbogenerator. Turbinkę będę musiał trochę poprawić aby bardziej, niż to jest w wycinance wyglądała realistycznie. Prysnąłem również kocioł czarnym matem ale chyba trochę przesadziłem i trzeba będzie go psiknąć raz jeszcze farbą pół matową.

 
25-04-07 23:28  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Yasiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Z jakim tendrem jest ten model. 30D42 czy 30D43?

--
Yasiu
4446759

 
26-04-07 09:04  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Ten model ma tender 30D43

 
26-04-07 19:37  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Ty2 otrzymał dzisiaj wężownicę i kilka drobnych elementów.

 
26-04-07 22:57  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Ogólnie pozytywnie, ale ta wężownica cośik nie równo zwinięta.

--

Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

Post zmieniony (27-04-07 10:20)

 
27-04-07 10:07  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Mariusz, ona będzie jeszcze dopracowywana. Nie spodziewałem się, że będzie tak ciężko ją uformować.

 
27-04-07 10:32  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

No no-jedna z ciekawszych relacji na konradusie-miło to pooglądać! Trzymaj tak dalej Robert!:)

 
27-04-07 10:43  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Dzięki :)
Właśnie się męczę nad poskładaniem do kupy zaworów odmulaczy. Biorę zaraz aparat i jadę na dworzec świebodzki we Wrocławiu pstryknąć kilka fotek Ty2-22. Kilka elementów nie daje mi spokoju a nie chce tworzyć hybrydek.

Już jedzie do mnie Pt47 (1:25) :)

P.S-Potrzebuję skany zgarniaczy i ewentualnie inżektorów. Za wszelką pomoc będę ogromnie wdzięczny. Z góry dziękuję.

 
29-04-07 20:29  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam. Natchniony paradą parowozów zacząłem grzebać przy mojej dwójce. Zrobiłem smarownicę oraz pomalowałem turbinkę i wykonałem raz jeszcze wężownicę. Pozostało jeszcze psiknąć aerografem aby farba pokryła wszystko jak należy.

a to są przewody, którymi ze smarownicy olej płynie do cylindrów i innych elementów. Oczywiście nie sa one jeszcze przyklejone na swoje miejsce.

 
29-04-07 23:26  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Chyba znowu muszę wtrącić swoje trzy grosze.

Zauważyłem, że tłoczysko jest za cienkie, a prowadnica krzyżulca cała zamalowana. Takie prowadnice to są pomalowane w parowozach eksponatach, ale nie w jeżdżącym. Góra i dół powinny mieć kolor metalu, może lekko usmarowanego, jak na fotce poniżej.


Tego typu smarownica (na wszystkich zdjęciach jakie mam Ty2) jest umieszczona na pomoście, a nie pod, bo by się chyba nie zmieściła. I przewody z olejem wychodzą z niej nie w górę, a prosto u dołu.


Pod pomostem to były smarownice innego typu i tam przewody wychodziły do góry.


Ostatnie zdjęcie jest z eksponatu, pozostałe z parowozu czynnego.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
30-04-07 09:43  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Byłem wczoraj w Wolsztynie, i o ile nie interesowało mnie wcześniej sklejanie parowozów, to od wczoraj chętnie bym coś zrobił, na początek pewnie Ty 2. I tu pytanie, czy są w instrukcji wskazówki typu co gdzie powinno być lekko usmarowane, gdzie nie, jak malowane są eksponaty, a jak jeżdżące lokomotywy? Na ile instrukcja daje możliwość sklejenia ładnego standartu bez większej wiedzy na temat parowozów?

 
30-04-07 13:46  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam.
Dzięki za uwagi. Co się tyczy smarownicy, to wzorowałem się na Ty2-22, który stoi obecnie na dworcu świebodzkim we Wrocławiu. W tej lokomotywie, smarownica jest umieszczona pod pomostem a sam pomost ma wycięty kwadratowy otwór i zrobiony tak jakby daszek.
Oto on.


Malując na czarno prowadnicę wzorowałem się trochę na tym zdjęciu.
http://para.zonk.pl/Ty2/small/pict6027.jpg
Jednak muszę się zgodzić i przyznać, że przydało by się trochę metalicznego koloru.
Tłoczysko jest zrobione według dostarczonego, przez autora modelu, wzoru.

Co do pytania k_natlenie . Nie jest tam opisane jak brudzić parowóz. Po prostu musisz sam przeszukać internet albo najlepiej pooglądać czynny parowóz w akcji.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024