FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
25-10-07 09:52  [Relacja\Galeria] Katapulta - projekt prawie tajny
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Witam w mojej nowej relacji.
W ramach odpoczynku od drobiazgów Iła, którego oczywiście kleje nadal, postanowiłem zmontować coś prostego.
Zaprojektowanie poprzedniego modelu (barki desantowej z okresu okołasteriksowego) skłoniło mnie do ponownego sięgnięcia po narzędzie typu Corel i stworzenie kolejnego projektu z czasów bardzo dawnych.
I tak powstaje sobie katapulta.
Na fotkach poniżej widać pierwsze "belki" główne konstrukcji. Kolejne fotki to zmontowanie całości, na razie na sucho. Dlaczego tak, to wyjaśnie w kolejnych odcinkach. Zapraszam do oglądania i komentowania.



Pozdrawiam

--

KMH Sokół Radom

Post zmieniony (05-05-09 10:32)

 
26-10-07 08:34  Odp: [Relacja] Katapulta - projekt prawie tajny
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

I kolejna porcja "patyków", jak to ktos kiedyś określił. Cały czas bezklejowo.



Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
26-10-07 21:31  Odp: [Relacja] Katapulta - projekt prawie tajny
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Chce mi się, fajna zabawa. Ten katapult z tamtej stronki jest inszego rodzaju, a poza tym ściągnąć i skleić to nie to samo co samemu zaprojektować i skleić.
To też bedzie, mam nadzieję, fajna machina do katapultowanie.
Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
27-10-07 22:52  Odp: [Relacja] Katapulta - projekt prawie tajny
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Wreszcie będę mógl użyć kleju do złożenia wszystkich "patyków" razem. Stało się to możliwe po zamontowaniu, widocznych na fotkach, "kartonowych okuć żelaznych" ;-) , które służyły do wzmocnienia pewnych "wrażliwych" miejsc katapulty. Przyklejenie ich po wcześniejszym sklejeniu "paytków" byłoby utrudnione.



Doszło jeszcze elementów i katapulta przypomina ..... trzepak.
Widać trochę maźnięć farbą tu i tam. Jest to wynik klejenie w pracy i braku odpowiedniego sprzętu. Teraz w domu staram sie troszke bardziej ;-)
Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
28-10-07 22:25  Odp: [Relacja] Katapulta - projekt prawie tajny
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Witam ponownie
Gdzie pracuje - tego nimogę powiedzieć, bo to jest tajemnica państwowa. A etaty by sie znalazły, ale płaca parszywa jest.

Łikend pod względem modelarskim bardzo pracowity. Do mojego trzepaka zamontowałem podpórki, zrobiłem koła na alufelgach i chwilowo postawiłem katapultę na kółkach. Z czasem muszę dorobić jeszcze zatyczki zabepieczające koła przed zsunięciem się i same koła zostaną zamontowane na stałe pod koniec budowy modelu.



Co zrobię kolejną fotkę to widzę następne błedy w retuszu. Niedługo będzie na modelu więcj farby niż kartonu. I tyle na dziś. Dobranoc ;-)
Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
31-10-07 09:19  Odp: [Relacja] Katapulta - projekt prawie tajny
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Cóz poradzisz Kacie. Ale myślę, że obglądniesz ją sobie jeszcze nie raz.

Relacyji ciąg dalszy następuje.
Powoli zbliżamy się ku końcowi. Powstał mechanizm napinająco-naciagający-zasznurowny. Jak by się ktoś pytał, to ten wiszący sznurek z boku służył do ciągnięcia ;-) i wyszarpywania tego haczyka, do którego jest przywiązany, a to powodowało, że łycha, której jeszcze nie ma wyrzucała kamień przed siebie.



I tyle na dziś
Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
08-11-07 08:19  Odp: [Relacja] Katapulta - projekt prawie tajny
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

No i można powiedzieć, że nastąpił koniec budowy.
Brakuje jeszcze dwóch duperelek tzn. kluczy do naciagania całego systemu, ale to wina projektanta, bo zapomniał zaprojektować. Ale ja go za to pociągnę do odpowiedzialności.
Co będę gadał, to co wyszło widać poniżej. Ja jestem zadowolony z projektu. Kto będzie w Krasnymstawie na konkursie to będzie mógł go sobie obejrzec na żywo. Miłego oglądania





Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024