FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
25-10-07 09:52  [Relacja\Galeria] Katapulta - projekt prawie tajny
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Witam w mojej nowej relacji.
W ramach odpoczynku od drobiazgów Iła, którego oczywiście kleje nadal, postanowiłem zmontować coś prostego.
Zaprojektowanie poprzedniego modelu (barki desantowej z okresu okołasteriksowego) skłoniło mnie do ponownego sięgnięcia po narzędzie typu Corel i stworzenie kolejnego projektu z czasów bardzo dawnych.
I tak powstaje sobie katapulta.
Na fotkach poniżej widać pierwsze "belki" główne konstrukcji. Kolejne fotki to zmontowanie całości, na razie na sucho. Dlaczego tak, to wyjaśnie w kolejnych odcinkach. Zapraszam do oglądania i komentowania.



Pozdrawiam

--

KMH Sokół Radom

Post zmieniony (05-05-09 10:32)

 
25-10-07 10:07  Odp: [Relacja] Katapulta - projekt prawie tajny
Lukano 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Widze Pulpecik nudzi się w pracy ;) Coś jak ja. W domu netu nie mam ;)
Fajnie się zaczyna kolejna relacja :) Zobaczymy dalej :)

--
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
25-10-07 10:46  Odp: [Relacja] Katapulta - projekt prawie tajny
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Proponuję sięgnąć do książki Roberta M. Jurgi "Machiny wojenne". Jest tam sporo rysunków różnych machin barobalistycznych i neurobalistycznych z okresu starożytności i średniowiecza.
Przyznam się, że kiedyś też pobawiłem się w taką budowę. Udało mi się stworzyć działające (sic!) onager i trebuchet. Jako że jednak chodziło mi nie tyle o wygląd, co o działanie, to ie są zbyt piękne... Ale zabawa przednia :)

--
- - - - - - - - - - - - -
Norsk Black Metal

 
26-10-07 08:34  Odp: [Relacja] Katapulta - projekt prawie tajny
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

I kolejna porcja "patyków", jak to ktos kiedyś określił. Cały czas bezklejowo.



Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
26-10-07 19:56  Odp: [Relacja] Katapulta - projekt prawie tajny
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Że Ci się chce ;-), tutaj jest też fajna machina do "katapultowania" ;-D
w dziale downloads
http://members.home.nl/papermodels/index2.htm

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
26-10-07 21:31  Odp: [Relacja] Katapulta - projekt prawie tajny
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Chce mi się, fajna zabawa. Ten katapult z tamtej stronki jest inszego rodzaju, a poza tym ściągnąć i skleić to nie to samo co samemu zaprojektować i skleić.
To też bedzie, mam nadzieję, fajna machina do katapultowanie.
Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
26-10-07 22:05  Odp: [Relacja] Katapulta - projekt prawie tajny
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Widziałem swego czasu surówkę w realu. Ciekawy model.

--
Pt-47

 
27-10-07 22:52  Odp: [Relacja] Katapulta - projekt prawie tajny
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Wreszcie będę mógl użyć kleju do złożenia wszystkich "patyków" razem. Stało się to możliwe po zamontowaniu, widocznych na fotkach, "kartonowych okuć żelaznych" ;-) , które służyły do wzmocnienia pewnych "wrażliwych" miejsc katapulty. Przyklejenie ich po wcześniejszym sklejeniu "paytków" byłoby utrudnione.



Doszło jeszcze elementów i katapulta przypomina ..... trzepak.
Widać trochę maźnięć farbą tu i tam. Jest to wynik klejenie w pracy i braku odpowiedniego sprzętu. Teraz w domu staram sie troszke bardziej ;-)
Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
28-10-07 08:52  Odp: [Relacja] Katapulta - projekt prawie tajny
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Pulpetto, gdzie Ty pracujesz i co to za praca? Może jest jeszcze jeden wolny etat? ;-)

--
serwusik

 
28-10-07 22:25  Odp: [Relacja] Katapulta - projekt prawie tajny
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Witam ponownie
Gdzie pracuje - tego nimogę powiedzieć, bo to jest tajemnica państwowa. A etaty by sie znalazły, ale płaca parszywa jest.

Łikend pod względem modelarskim bardzo pracowity. Do mojego trzepaka zamontowałem podpórki, zrobiłem koła na alufelgach i chwilowo postawiłem katapultę na kółkach. Z czasem muszę dorobić jeszcze zatyczki zabepieczające koła przed zsunięciem się i same koła zostaną zamontowane na stałe pod koniec budowy modelu.



Co zrobię kolejną fotkę to widzę następne błedy w retuszu. Niedługo będzie na modelu więcj farby niż kartonu. I tyle na dziś. Dobranoc ;-)
Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024