FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
09-11-07 00:02  Odp: [Relacja] Anatra Anasal
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Skleiłem płaty, postanowiłem wypróbować przy tym mały patent na zaznaczenie żeber. Od niezadrukowanej strony ponagniatałem linie, następnie poszycie pozaginałem na krawędzi stołu.



Tak zrobione poszycie okleiłem wokół szkieletu, i otrzymałem gotowy płat.



Na końcu zrobiłem oddzielne lotki.



Na dziś skrzydła wyglądają tak:



Jutro postaram się przykleić skrzydła do kadłuba.

Pozdrowienia dla wszystkich, którzy wolą późno kleić modele, niż rano zrywać się do pracy

 
09-11-07 12:19  Odp: [Relacja] Anatra Anasal
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Oooo! dlaczego ja tutaj dopiero teraz zaglądnąłem:( Super Ci samolocik wychodzi:) Noo teraz to już będę stałym oglądaczem tej relacji:) A sklejać późno lubię ale teraz mam parę dni urlopu i rano jestem sam w domu;) więc zrywam się wcześnie coby podłubać w spokoju;)

--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
01-01-08 13:21  Odp: [Relacja] Anatra Anasal
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Strasznie się wlecze ta relacja, to przez to, że mam tyle wolnego czasu, ile bym chciał. Ponieważ nie wypiłem w Sylwestra tyle, żeby mieć dziś kaca, zrobiłem dziś rano do końca silnik (stary nieprzyklejony wypadł z osłony, czego nie zauważyłem, i zgniotłem go ciapem niechcący).

Na początek wcześniej zrobione naciągi. Wykonane z żyłki 0,085mm pomalowanej stalowym metalizerem. Uchwyty ze struny 0, 09mm, całość klejona Super Glue. Zastrzały wcześniej pomalowałem i dorobiłem do nich okucia.


Przy okazji skrzydeł wyszło, że nie są dobrze zaprojektowane w modelu. Żebra powinny być zaznaczone prostopadle do kierunku lotu, a nie są, jest też między nimi różnica w górnym i dolnym płacie. Przez to tylne zastrzały powinny być równo za przednimi patrząc od przodu, a nie są. Są przesunięte bardziej w stronę kadłuba. Widać to mniej więcej na tych zdjęciach


Poprawiać tego już nie chciałem, tym bardziej, że wcześniej natłoczyłem żebra, i miałem już sklejone oddzielnie wszystkie płaty .

I na koniec silnik. Cylindry z igielitu owiniętego od góry cieńszym, rozciętym wzdłuż na pół , niżej trzy razy owinięte żyłką, Całość znów klejona cyjanoakrylem. Żyłka wyszła równiej niż w starym silniku, ponieważ przyklejona była jedną kropla kleju z tyłu cylindra, przez co uniknąłem chlapania klejem po całym cylindrze, i lepiej to moim zdaniem wygląda. Na koniec pomalowałem wszystko stalowym metalizerem i pociągnąłem złotym mająctogo koloru bardzo mało na pędzlu.


Idealne to oczywiście nie jest, ale zawsze jakiś krok do przodu.

Wszystkiego najlepszego w 2008!

 
11-01-08 18:38  Odp: [Relacja] Anatra Anasal
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Kolejne uderzenie,

Na razie zrobiłem chłodnicę, podwozie i płozę ogonową. Siatka w chłodnicy to wstążka z pasmanterii, a opony to sznurek na bieliznę. Przewody chłodnica/kadłub to miedziane druty z zostawionym w paru miejscach igielitem. Gumowe amoryzatory to igielit, podobnie jak naklejona na malowaną tekturę stopka płozy. Sztuka lepszego robienia chłodnic, i nie tylko, jeszcze przede mną. Póki co jestem na takim poziomie jak widać.



Następna odsłona to mam nadzieję będzie już galeria.

Pozdrawiam wszystkich!

--



Post zmieniony (11-01-08 18:47)

 
11-01-08 21:28  Odp: [Relacja] Anatra Anasal
Kamil Zoszak   

Przepięknie wyszło Ci podwozie tego szmatopłata... A i skrzydełka niczego sobie;)

--
U 96 na WarQ....PAre ładnych lat przede mną

 
20-01-08 16:37  Odp: [Relacja/galeria] Anatra Anasal
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Pora zakończyć relację, wczoraj skończyłem model. Śmigło z modelu, szpachlowane, słoje malowane małym pędzlem. Próbowałem podkładu w jednym kolorze i słoi nakładanych suchym pędzlem, ale wyszło słabo. Karabin to Lewis 7,7mm, w rzeczywistości ze zdjęć, które widziałem, to albo nie miał chłodnicy, albo nie miała ona otworów jak u mnie. Zrobiłem jak chcieli w modelu.

Modelik w sumie przyjemny, chociaż jest parę błędów w projekcie (zaznaczenie żeber na skrzydłach, za krótka obudowa silnika. Sporo widocznych błędów to jeszcze mój cienki warsztat, ale cóż, uczymy się wszyscy. Zapraszam do oglądania, i komentownia.



Pozdrowienia dla wszystkich!

--



Post zmieniony (11-02-09 20:08)

 
20-01-08 18:16  Odp: [Relacja] Anatra Anasal
Stachowitz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

dla mnie majstersztyk...

 
20-01-08 18:26  Odp: [Relacja] Anatra Anasal
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Pikne latadło :)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
20-01-08 19:03  Odp: [Relacja] Anatra Anasal
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

No ładne cacko, gratuluję:)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
20-01-08 20:02  Odp: [Relacja] Anatra Anasal
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Brawo - bardzo ładny samolocik - śmiało startuj nim w walorce - nie ma się czego wstydzić. Wręcz przeciwnie - jest się czym chwalić :)

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024