FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
10-02-03 20:50  Re: [pomocy] lakier - biały nalot
Aviator 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 8

Cellon, jak napisał juz Spec Model to lakier nitro stosowany już przed wojną do usztywniania i impregnacji, głównie pokryć płóciennych skrzydeł. Ja, jesli wcześniej modelu nie pokryłem Ponalem, lakieruję gęstym Cellonem (dwukrotnie) i nastepnie maluję Humbrollem. Cellon można dostac w sklepach chemicznych, ale równiez w modelarskich bo, jak słusznie zauwazył Spec Model - używają go modelarze "latający" do impregnacji pokryć skrzydeł np. szybowców.

aviator
http://aviator48.blog.onet.pl

 
10-02-03 23:13  Re: [pomocy] lakier - biały nalot
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Ostatnio jestem na etapie testowania matowego lakieru akrylowego Dekor Apa w sprayu , jak na razie nie mam z nim problemu. A co do humbrola to stosuję lakier błyszczący bezbarwny i lakieruje tylko raz - wtedy jest mat , ale w miejscach które nie są wcześniej "napuszczone" klejem , bo wówczas jest jednak "glossy"!

 
11-02-03 08:11  Re: [pomocy] lakier - biały nalot
Abwzdrx 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

fajnie, tylko co mam teraz z tą nieszczęsną avią zrobić ?
czy pryskać do skutku aż nalot zniknie ?
nie chcę teraz próbować, aby do reszty nie sp... modelu.
czy pomalować farbami i odtworzyć linie ?

 
11-02-03 08:39  Re: [pomocy] lakier - biały nalot
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Niestety, chyba pozostaje ci malowanie. Nie wiem jak można ten nalot zlikwidować.

 
11-02-03 09:25  Re: [pomocy] lakier - biały nalot
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Nie koniecznie ja miałem też taki ja Ty problem z lakierem humbrola i polakierowałem mój model lakierem ftalowym , nalot znikł ale wynikł inny problem - model przestał być matowy ,stał się błyszczący i to była moja kara za błędy , nie kombinowałem z nim więcej bo mi się nie chciało ale więcej nie dotknąłem matowego lakier humbrola w czasie pracy nad modelem kartonowym.

 
11-02-03 09:39  Re: [pomocy] lakier - biały nalot
Abwzdrx 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

zeppelin:
gdzie taki lakier ftalowy można dostać ?

aviator:
czy cellon nie zostawia nalotu, nawet przy pierwszym malowaniu ?
masz namiar na jakiś konkretny sklep ? sprzedawcy w sr'obi robili wielkie oczy na hasło cellon a nawet lakier nitro :-(

 
11-02-03 13:04  Re: [pomocy] lakier - biały nalot
Wojtek_L   

Niestety muszę jeszcze raz powtórzyć. Albo farby albo śmietnik
Malować można wieloma warstwami różnych lakierów ale skutek pewny jest tylko jeden - model będzie się świecił jak psu ....

******************
Pozdrawiam
Wojtek
GG: 3584271
******************
wszystko co pływa

 
11-02-03 19:47  Re: [pomocy] lakier - biały nalot
spec model 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Cellon - może służyć, rzadki, jako podkład do malowania, a gęściejszy jako lakier. Powierzchnia po2-3 pociągnięciach będzie błyszcząca. Podobnie zachowuje się lakier nitro.

Pozdrawiam - spec model

 
11-02-03 19:59  Re: [pomocy] lakier - biały nalot
Aviator 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 8

W Warszawie Cellon można nabyc w sklepie Has Hobby na ul. Dzielnej 7, a produkuje go firma Model Making s.c. z Krosna.

aviator
http://aviator48.blog.onet.pl

 
11-02-03 23:22  Re: [pomocy] lakier - biały nalot
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Do Abwzdrx : kupowałem w sklepie dla plastyków Dekor Apa firmy Ferrario opakowanie 400ml - 20 zł. dostępny jest mat i błyszczący.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024