FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8 
09-09-07 17:34  Re:
wojtekj 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1






RELACJE UWAŻAM ZA UKOŃCZONĄ :) Zapraszam do kolejnych moich relacji

 
09-09-07 21:24  Re:
mrymacki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

Gratuluję ukończenia modelu, jest postęp. Ponieważ na gratisowe modele ode mnie musisz zapracować, to muszę się spytać, gdzie są relingi i reszta podstawowego olinowania. O wykonaniu tego modelu nie piszę bo dałem Ci czas do 10 relacji. Pozdrawiam i mam nadzieję, że będę mógł wysłać Ci 10 MM-ów.

--

 
09-09-07 21:49  Re:
Tomek 

 - 2

Wojtekj! Jak na takie tempo, to model mi się podoba. Są jeszcze elementy, które można byłoby zrobić lepiej, albo inaczej, ale na tą chwilę jest OK!!! Wydaje mi się, że trochę w tym zasługi Twego "prześladowcy" (w tym momencie proszę, żeby Michał R. nie odbierał tego złośliwie), który zdopingował Ciebie do lepszej pracy. Zaś do samego Michała R.... Skoro już tak daleko zaszedł, to relingi i inne czarodziejskie sztuczki modelarskie, to tylko kwestia czasu... Pod warunkiem, że weźmie do serca uwagi Modelarzy!
Pozdrawiam!

 
09-09-07 22:02  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

czy Kronsztad miał jakiś supernowoczesny sposób przkazywania napędu? :-)

 
09-09-07 22:08  Re:
mrymacki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

Tomek, nie odbieram tego złośliwie, jeśli ja jako "prześladowca" spowoduję, że wojtekj będzię lepiej kleil to się bardziej cieszę i życzę mu wielu super sklejonych modeli. Pytanie z mojej strony o te "czarodziejskie sztuczki" to tylko w ramach dopingu.

Do Michu: to jest wersja WiFi Kronsztada- jakbyś nie wiedział



Post zmieniony (09-09-07 22:10)

 
09-09-07 22:24  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
Arek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Podziwiam twój zapał do klejenia modeli. Z tego co widzę, każdy następny model powinien być lepszy. Podoba mi się, że budowę doprowadziłeś do końca.

A teraz kilka uwag krytycznych.
1. O tym napisał już Michu. W modelu brakuje wałów napędowych. Dodatkowo okręt ten posiadał trzy śruby, a wydaje mi się, że na jednym zdjęciu twojego modelu widzę aż cztery.
2. Ekrany świateł pozycyjnych są "wywrócone na lewą stronę".
3. Model ma nieprawidłowo zamocowaną kotwicę z łańcuchem kotwicznym.

Pod tym linkiem http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f5/Orp_odwazny_5.jpg możesz zobaczyć jak powinny wyglądać śruby i wały napędowe oraz ekrany świateł pozycyjnych (to te elementy nad numerem taktycznym). Co prawda, elementy te różnią się kształtem od tych z twojego modelu ale zasada budowy jest taka sama. Co do kotwicy i łańcucha to wszystko masz narysowane na rysunku zestawieniowym w wycinance.

Powodzenia przy budowie następnych modeli.

--
Pozdrawiam,
Arek

 
09-09-07 22:35  Re:
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Arek linkowanie do fotek nie ma sensu, przekonałem się o tym przy poprzednim modelu
Wojtka. Kolega z zawzięciem skleja po swojemu i raczej nie słucha rad.
Ale poprawę widać.

--


 
10-09-07 06:21  Re:
wojtekj 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

ja akurat kleiłem tak ja było w instrukcji

 
10-09-07 19:20  Re:
Tomek 

 - 2

Michał R. Myślałem o wszelkiego rodzaju sposobach radzenia sobie z nieprzewidzianymi i karkołomnymi częściami w kartonówkach (porównaj np model Qń-a USS Leutz). Pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024