FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
13-08-07 13:44  [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
wojtekj 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Witam w kolejnej mojej relacji. Tym razem na warsztat biorę Kronsztada z MM z roku 88.
Postaram się go robić jeszcze dokładniej i jeszcze wolniej niż poprzedni model. Poprostu uczę się jeszcze :oops:

Okładeczka:


I pierwsze fotki czyli narazie podklejone wręgi :P



Jak wszystko wyschnie zacznę robić szkielet. Oczywiście fotki będą tutaj:) Pozdrawiam

--

 
13-08-07 19:56  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
wojtekj 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

ciąg dalszy budowy. cały dzień lało więc poskładałem szkielet i dokleiłem paski na wręgach





Pozdrawiam. Jutro oklejanie

--

 
13-08-07 20:15  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Oklejanie, oklejaniem, ale najpierw pokaż szkielet od przodu, czy aby nie jest skręcony.

--
------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
13-08-07 20:28  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
wojtekj 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

ok jutro wrzucę foto od przodu. wg. mnie jest idealnie :0

--

 
13-08-07 23:18  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Ja dorzuciłbym jeszcze z lotu ptaka, i ze zbliżeniem na kaloryfer :-))

 
14-08-07 04:41  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
brent     


Narazie wyglada to starannie wykonane. Skleilem ten model ,dawno temu.
Pamietam dokladnie ,mialem problem z poszyciem dolnej czesci kadluba,
a dokladnie, dziobowa czesc. Prawdopodobnie nie dokladnie sklejony szkielet.
Miedzy innymi ,ten model mam na polce "zakurzonych modeli."
Szpary na dziobie mam uzupelnione paskami innego papieru i zamalowane
plakatowka o podobnym kolorze.
Podobna sytuacje mialem z "Darem Pomorza". Burty po obu stronach byly za krotkie
okolo 1/2cm, a wiec uzupelnilem niebieskimi paskami .
Pozdrowienia

--

 
15-08-07 21:22  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
wojtekj 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Witam. Kolejne fotki.

Szpary będą zaszpachlowane i zamalowane na odpowiedni kolor. Miejsca które są niedoklejone będą doklejone.




--

 
15-08-07 21:41  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
mrymacki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

Witam,
Napiszę krótko i na temat. Idź chłopie na dyskotekę zamiast kleić. Znam ten model i to co z nim zrobiłeś, to się nie da ludzkimi słowami napisać. Jesteś Kolego antytalentem klejenia, co potwierdzasz kolejny raz. Ja na to nie mogę patrzeć spokojnie. To jest moje osobiste zdanie, ale niestety straciłem kilkanaście cennych minut , oglądając Twoje lepienie, a mogłem w tym czasie zrobić coś przy moim okręcie.

--

 
15-08-07 21:48  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
wojtekj 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Od antytalentów to sobie możesz wyzywać kogoś z rodziny. A kleić mi nikt nie zabroni

--

 
15-08-07 21:50  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
mrymacki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

Ja Cię nie nie wyzywam i kleić nie zabraniam, tylko potrzebna jest czasem samokrytyka. Więcej w Twoje relacje nie zaglądam. Powodzenia.

--



Post zmieniony (15-08-07 21:51)

 
15-08-07 21:51  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
wojtekj 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

ehhh ja samokrytyke mam...

--

 
15-08-07 21:59  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Ja może bardziej spokojnie. ;-)
Wojtek - klej dalej, lepiej żebys robił to, niż stał pod sklepem z piwem. Ale posłuchaj czasem rad bardziej doświadczonych. Sklej sobie na początek cos z budowli.
Ostrzegałem Cię, że okręt będzie jeszcze trudniejszy niż samolocik i ciągnik.
Zapewne skleić to go skleisz, ale jak ?

--


 
15-08-07 22:02  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
wojtekj 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

spróbuje jak najlepiej umiem. A dlatego kleje teraz okręt bo chce sprawdzić jakie modele mi przypadną do gustu i co potem będę kleił

--

 
15-08-07 22:29  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
Yasiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jaką norme masz do wyrobienia? W ile dni kończysz? :-)
A co do gustu to chyba powinieneś kleić to czym się interesujesz. Jak krecą Cie statki to klej statki a jak samoloty to samoloty.

--
Yasiu
4446759

 
16-08-07 08:22  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
wojtekj 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

skończe w tyle ile mi zajmie budowa. narazie 4 dni robie

--

 
16-08-07 08:39  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Wojtekj, a może przestań tak "pędzić " z budową modeli, a po prostu zacznij je robić staranniej. Modelarstwo to nie wyścigi "kto zrobi szybciej i więcej". To bardzo dobrze, że z taką pasją kleisz, ale już chyba pora przejść "od ilości do jakości" ;-).
I druga , bardzo ważna sprawa, zacznij też zwracać większą uwagę na to co piszesz i jak. Twoje wpisy to często niezrozumiały zlepek słów, do tego rojący się od błędów.
Podsumowując, więcej staranności przy budowie modeli i pisaniu relacji.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
16-08-07 08:49  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
wojtekj 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

oki ;) Ja staram się być dokładniejszy...

--

 
16-08-07 12:41  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
Qba 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Forum jest dla ludzi którzy lubię lepić, więc się nie przejmuj, należysz do nich z definicji.

Uwagi są słuszne, ale to nie wystawa, więc nie ma pierwszego i ostatrniego miejsca, a chodzi o to żeby mieć z tego frajdę.

Model znam, mój wcale nie jest lepszy, a mam do niego sentyment bo na tej serii okrętów słuzył mój ojciec, więc mam i zdjęcia z oryginalnej jednostki w zbiorach.

A co do modeli free, to wejdź tu na forum w linki i masz mnóstwo modeli gratis z różnych dziedzin.

Powodzenia.

--

__________________________________________________________________

Nie mów że nie masz czasu, tylko że masz inne priorytety.

GG 227079

 
16-08-07 14:04  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Tak przy okazji, bo wlasnie mnie natchnelo zeby wstawic galerie do spisu MM.
Tutaj http://www.konradus.com/forum/read.php?f=134&i=5&t=5#reply_5 masz zdjecia jednego z moich pierwszych modeli [chociaz inna sprawa, ze wtedy nie mialem internetu ani zadnych innych zrodel pomocniczych], a w moim podpisie masz linki do najswiezszych modeli. Wnioski wyciągnij sobie sam [inni też] ;)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
16-08-07 14:21  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
::Grzegorz_S::   

świetne porównanie Korsarz!!! i o to chodzi, chyba nikt z nas nie lepi od razu tak dobrych modeli jak Mistrzowie, ważny jest postęp

--

 
16-08-07 14:28  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
Dickmann   

Nie przejmuj sie mnie też czasem różne wałki wychodzą. Myślę jednak że źle zabrałeś sie do tematu klejenia w ogóle. Powinieneś zacząć od prostszych modeli i chyba jak najnowszych. Starsze opracowania mają sporo błędów , karton jest do kitu a pod wpływem różnej wilgotności powietrza, potrafi zmienić wymiar i wszystko sie zaczyna rozjeżdżać. To może skutecznie zniechęcić. Nakład pracy będzie duży a efekt i Twoja satysfakcja marne. Można łatwo się zdołować. Jeżeli już bazujesz na starych MM, buduj modele pozytywnie recenzowane. To choć w części ułatwi Ci pracę. kiedyś kleiłem ORP Jaskółkę opracowanie z bodajże 1980. To był fajnie opracowany okręcik o zgrabniutkiej sylwetce. Nie składaj broni, sklej go potem spójrz z boku na niego i popatrz co zrobiłeś w nim źle. Staraj się zauważone błędy wyeliminować w następnym modelu. Bazując na wyciągniętych wnioskach każdy następny Twój model będzie lepszy od poprzedniego.Pozdrawiam.

 
16-08-07 14:51  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
wojtekj 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

mam teraz takie pytanie. myślałem o oklejeniu czarnym paskiem miejsc gdzie są szpary i tym samym znaczniej oddzielić część podwodną od burt. co o tym myślicie?

--

 
16-08-07 15:06  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Juz ci pisalem na tamtym forum. Jak dla mnie to jest jedna z lepszych, jesli nie najlepsza, metoda ratowania brzydkiej linii wodnej- zrobilem tak w bismarcku i mam zamiar w retwizanie.Tylko uzyj raczej cienkiego czarnego papieru, nie kartonu.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
16-08-07 15:42  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
wojtekj 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

oki. zakupię cienki papier kolorowy i nim załatam szpary. Dzięki KoRsarz!

--

 
16-08-07 16:44  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
Jarek 

 

Witam.
wojtekj Moim skromnym zdaniem MichalR przesadzil i mysle ze inni modelarze zgodza sie ze mna.Nie mozna walic z grubej rury, trzeba troche taktu i spojrzenia na temat z innej strony.
Mysle ze Michal R powinien sie wstydzic za swoj wpis,to nie po modelarsku....!!!!
A Ty brachu klej dalej i doskonal swoje umiejetnosci. Tu na forum sa ludzie ktorym nie bedziesz obojetny i chetnie Ci pomoga.Powodzenia

 
16-08-07 17:35  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Panowie spokojnie, MichalR rzeczywiscie zareagował nerwowo.
Macie równiez rację, że pierwsze modele wszystkich modelarzy wyglądały podobnie do tych modeli sklejonych przez Wojtka, moje też. :-)
Wszystkie błędy spowodowane nieumiejętnym formowaniem kartonu są wybaczalne , gdyz kolega nie ma jeszcze doswiadczenia. Ale niestety ja widzę również inne błędy spowodowane nie czytaniem instrukcji i nie przejrzeniem rysunków montażowych, czyli lenistwem.?
Mowa tu o tajemniczych "skrzynkach" w MiGu, dziwnych "cuśkach" w Orliku, klapie w ciągniku itp. Jestem przekonany, że w instrukcjach (i na rysunkach) tych modeli było napisane gdzie i jak te elementy dokleić.
Co zobaczymy dziwnego przy tym okręcie ? Szczerze mam nadzieję, że wszystko będzie jednak ok. Ale to zależy tylko od chęci Wojtka.

--


 
16-08-07 18:24  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Lepiej kup nie papier kolorowy, bo jest blyszczacy, tylko blok rysunkowy z kolorowymi kartkami- jest matowy. A to, co ci z niego zostanie pewnie przyda sie przy innych modelach

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
16-08-07 18:30  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
wojtekj 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Witam. Teraz czytam instrukcję 10 razy przed sklejeniem danej częsci. Mam papier kolorowy cienki i matowy :)

--

 
16-08-07 19:03  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
Tomek 

 - 2

Wojtekj!
Bez względu na to jak go skleisz, to sklej go do końca. Zobacz wówczas jak ci się podoba i porówanj z modelami innych członków forum. Ocenisz wówczas czy twój model jest dory czy też nie. Sataraj się czytać wypowiedzi innych członków forum i wprowadzaj w życie rozwiązania, które stosują w budowie modeli. Z czasem Twoje modele powinny być coraz lepsze. Pośpiech to zły doradca. Błędów nie zawsze da się uniknąć, gdyż popełnia je prawie każdy, ale one są po to, by z nich wyciągać wnioski. Co do wypowiedzi Michała R. Przykro mi yło czytać wypowiedź w takim tonie. Bez względu na to jak źle jest wykonany model nie wypada używać takiego tonu. Coś się nie podoba, to piszę, że ktos popełnił taki błąd, ale z taktem!
Serdecznie pzodrawiam!

 
16-08-07 20:09  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
mrymacki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

Witam, mam nadzieję, że zakończę tym wpisem przepychankę w tym wątku i podbijanie ilości postów. Mnie również jest przykro jak czytam wypowiedzi, w których ocenia się formę postu, a nie jego treść. Taktownych sugestii na temat swojego warsztatu modelarskiego to wojtekj miał bez liku (wystarczy przejrzeć wszystkie Jego relacje do czego zachęcam). Ja niestety lub stety mam dość odwagi, żeby brutalnie opisać prezentowaną rzeczywistość.
Koledzy, to jest już czwarty model wojtekj, a nie pierwszy. Przy czwartym modelu wypada oczekiwać jakiegoś postępu, a Kronsztad niestety ukazuje nam prawie regres. Tu pozwolę sobie zacytować Radussa (mam nadzieję, że nie ma nic przeciwko temu):

"(...) Wszystkie błędy spowodowane nieumiejętnym formowaniem kartonu są wybaczalne , gdyz kolega nie ma jeszcze doswiadczenia. Ale niestety ja widzę również inne błędy spowodowane nie czytaniem instrukcji i nie przejrzeniem rysunków montażowych, czyli lenistwem.?
Mowa tu o tajemniczych "skrzynkach" w MiGu, dziwnych "cuśkach" w Orliku, klapie w ciągniku itp. Jestem przekonany, że w instrukcjach (i na rysunkach) tych modeli było napisane gdzie i jak te elementy dokleić.
Co zobaczymy dziwnego przy tym okręcie ? Szczerze mam nadzieję, że wszystko będzie jednak ok. Ale to zależy tylko od chęci Wojtka."

Zapraszam również wszystkich "obrońców" do przejrzenia relacji innych początkujących modelarzy, którzy po pierwszym modelu, drugi model kleją o klasę czy dwie lepiej. Po takim zapoznaniu proszę o powrót do Kronsztada i wyciągnięcie wniosków.

Zawsze uważałem, że trzeba wspierać ludzi którzy chcą kleić i sam ich wspieram jak mogę (prywatnie), nawet dając modele za free. Niestety prawda jest taka, że nie każdy ma smykałkę do klejenia, tak jak i nie każdy może zostać śpiewakiem, hydraulikiem czy też informatykiem. Na tym kończę ten elaborat i mam nadzieję, że dość jasno się wyraziłem. Idę kleić podstawkę.
Pozdrawiam

--

 
16-08-07 20:49  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Michale w części teoretycznej o modelarstwie kartonowym po części masz rację ale mimo wszystko słowa nie dobierasz najlepiej. Zamiast przyznać się do popełnienia gafy i przeprosić za taką wypowiedź to jeszcze dokładasz jakieś bzdury o podbijaniu postów i przepychankach. Chłopakowi podoba się modelarstwo i niech klei, skąd możesz wiedzieć czy ma talent czy nie, mam nadzieję że przekona cię kiedyś że potrafi. Poza tym to nie tylko miejsce dla ludzi zaawansowanych ale też i dla żółtodziobów. Może niepotrzebnie się włączyłem do dyskusji bo nie o nią tu chodzi ale nie mogłem się powstrzymać. Michał przeczytaj ten post tak jakby był skierowany do twojej osoby i postaw się na miejscu Wojtka, i jak, miło.

Wojtku działaj dalej powoli i słuchaj rad kolegów bo mądre rzeczy mówią. Zawzięty jesteś i się nie poddajesz. Pozdrawiam i do usłyszonka.

 
16-08-07 21:07  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Panowie - proszę zakończyć dyskusje "personalne" nie dotyczące modelu ORP "Czujny":-) Jak chcecie sobie wyjaśnić wszelkie niejasności (których jak widać nazbierało się trochę) to proszę o przejście na GG lub maila... w każdym razie nie zaśmiecajcie wątku, by udowodnić, kto ma rację. Następne posty nie na temat budowy tego modelu - będą usuwane.

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
16-08-07 21:25  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
mrymacki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

Mam nadzieję StuGu, że przeżyjesz jeszcze ten jeden mój post.
Kujot666: Skoro nie chcesz zrozumieć tego co napisałem, to ja Tobie składam (publicznie) deklarację. Jeśli 10 relacja i model wojtkaj będzie wyglądać po ludzku, czyli nauczy się wycinać, kleić i formować karton oraz czytać instrukcję, a także rysunki ze zrozumieniem, to wyślę mu gratis 10 Małych Modelarzy z nowszych roczników, a Tobie kujot666, gratis wyślę USS California z Fly Model. Ponieważ wojtekj szuka modeli za free to niech się wykaże. Poczekamy, zobaczymy. California jest już odłożona.Jeszcze dołoże Wam po 5 kg tektury w grubościach jakich sobie zażyczycie w formacie 1000x700 mm.
To wg mnie jest wsparcie początkujących modelarzy (dot. wojtekj, nie kujota666)
--



Post zmieniony (16-08-07 21:46)

 
16-08-07 21:26  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
czessek   

NO nareszcie spokoj !!! Pozdrawiam

--

 
16-08-07 21:50  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
wojtekj 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

właśnie pożyjemy zobaczymy.... uwieRZcie że się staram ...

--

 
17-08-07 17:10  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
wojtekj 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Witam. Przez te kilka dni dokonałem takich rzeczy:

1. Okleiłem model paskiem czarnym w miejscu gdzie były szpary. Pasek nie wyszedł super prosto ale już wg. mnie jest lepszy niż szpary:



2. Wyrzutnie rakiet



Jak narazie model mi się podoba :) Nie wiem jak Wam :) Ale zwaaalniam tempo bo te 2 rzeczy robiłem 3 dni :p

--

 
17-08-07 17:29  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Przyklejając należało pasek napinać [bez przesady oczywiscie], wtedy ułożyłby sie równiej. a przy bombach głębinowych [NIE RAKIETACH ! ] widac juz jakies dążenie do precyzji i tak trzymać ;]

--

Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.


Post zmieniony (17-08-07 17:30)

 
17-08-07 17:36  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
wojtekj 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

właśnie naciągałem i nie chciałem urwać :) no o bomby mi chodziło nie rakiety ;)

--

 
18-08-07 14:42  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
wojtekj 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Oto co dzisiaj pokleiłem :) pozdrawiam



--

 
20-08-07 10:42  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
Don Sebo Maffion   

Działaj, działaj...
Ja na razie nie mam tyle odwagi by pokazywać swoje "dokonania" gdyż też jestem początkujący.Pozdrawiam i powodzenia.

--
Z odchłani plastiku na kartonowe wody wkroczyłem;)

 
21-08-07 09:23  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
wojtekj 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Witam. I kolejne fotki zbudowy:



--

 
21-08-07 14:14  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

No nie wiem jak reszta, ale ja postep widze. Tylko po co retuszowales na czarno krawedz bialego elementu ;]

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
21-08-07 15:38  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
wojtekj 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

no właśnie nie wiem czemu :/

--

 
22-08-07 17:00  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
wojtekj 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

kolejne fotki z budowy



--

 
23-08-07 03:11  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
brent     

Tak trzymaj Wojtekj.
Powoli ,ale dokladnie.
Moj pierwszy model to "Los",stare wydanie. Wisi on pod sufitem wsrod idealnie
sklejonych innych smiglowcow i "jetow". Wyglada OKROPNIE, ale patrze na niego
z satysfakcja i odkurzany jest staranniej niz inne modole.TO JEST MOJ PIERWSZY
OD POCZATKU DO KONCA SKLEJONY MODEL.!!!!!
W watku z dnia14.8.07 wspomnialem , ze "Kronsztada" mam wsrod zakurzonych modeli.
Pogorszylem jego wyglad malujac bezbarwnym , wolnoschnacym lakierem.
Dzis uzywam innych lakierow.
Tato Brenta.

--

 
23-08-07 21:31  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
wojtekj 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

oto moje dzisiejsze wypociny


--

 
23-08-07 21:51  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Widzę, że jednak wziąłeś sobie rady kolegów do serca i starasz się coraz bardziej, brawo! Ale jednak zrezygnuj z tego czarnego flamastra, jakiekolwiek farbki i pędzelek dadzą efekt o 300% lepszy. Powodzenia w dalszej budowie. Pozdrawiam. Roman.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
23-08-07 21:54  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
wojtekj 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

narazie retusz falmastrami :) potem przejdę na farbki :)

--

 
24-08-07 18:48  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
wojtekj 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

a tak oto wygląda model dzisiaj :)









Wiem że spaprałem trochę działko i w niejktórych miejscach na częściach zjechał mi flamaster z krawędzi i się zarysowało po części :(

Pozdrawiam

--

 
25-08-07 00:41  Re: [Relacja] Kronsztad 8-9/88 MM
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Miło widziec postepy, ale powtórze przedmówców, daj spokuj z flamastrem :-)

--

Teoretyk ostatnio...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024