FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
19-12-07 10:36  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Witam!
Powoli przymierzam się do powrotu do budowy Titanica, i nachodzi mnie pewna myśl...
Czy nie uważacie, że zrobienie oświetlenia w tym modelu, klejonym wraz z częścią podwodną, jest zbędne? Wydaje mi się, że oświetlenie pasowałoby bardziej, gdyby model był do linii wodnej, ze zrobionym "morzem", jednym słowem w makiecie przedstawiającej płynący okręt. Nie daje mi to spokoju, proszę więc o opinie.

Pozdrawiam
Arovist

--
- - - - - - - - - - - - -
Norsk Black Metal

 
19-12-07 10:56  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja bym robił i dno i światła gdybym miał chęć i mozliwości na takie upgread'y. Ja osobiście uważam że modele okrętów/statków w gablocie lepiej się prezentują jako pełne, a oświetlenie to po prostu dodatkowy bajer. Nie będzie włączone na stałe chyba, tylko w celu prezentacji na chwilkę - większą część czasu spędzać będzie jako zwykły, "ciemny" model.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
19-12-07 18:54  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Iskra 

 

A mi przyszedł do głowy taki pomysł: może zrób "taflę morza" z otworem w kształcie linii wodnej i umieść ją na wysokości KLW Titanica? Dookoła powierzchni morza byłaby jakaś skrzynka, żeby nie wyglądało to nienaturalnie. Wtedy można by model eksponować jak waterline - dno byłoby schowane pod rzeczoną taflą. A kiedy miałbyś ochotę obejrzeć model wraz z częścią denną - wystarczy go wyjąć ze skrzynki - "morza" i postawić obok :-)

Problem może być, jeżeli kadłub jest szerszy w części dennej, niż na KLW... wtedy może dałoby się zrobić statek zanurzony nie do KLW, tylko do najszerszego miejsca - o ile nie leży ono zbyt płytko (chodzi mi o to, czy zanurzenie statku niezaładowanego nie byłoby mniejsze, niż położenie najszerszego przekroju).

Przyznaję - pomysłu nie sprawdzałem osobiście, bo nie sklejam okrętów, ale może to jest jakieś wyjście?

Powodzenia!
Paweł

--
Polska młodzież skleja polskie modele!

 
19-12-07 21:37  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Moim zdaniem będzie wyglądał lepiej od każdego waterline :-)

 
20-12-07 11:34  Odp: [Relacja] RMS Titanic
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A ja pomyślę o tym oświetleniu nieco inaczej... Otóż, jeśli te "lampki" mają Ci w jakikolwiek sposób skomplikować prace przy modelu, bądż sprawić, że zniechęcisz się do jego budowy, proszę Cię wystrzel je czym prędzej gdzieś w okolice orbity Jowisza i nie zawracaj sobie nimi gitary. :))
Rób Titka i się nie przejmuj. Sledzę Twoją relację z ogromnym zainteresowaniem, bo sam jestem pasjonatem tej jednostki, choć z modelem jestem dopiero na etapie podklejania szkieletu...
Pozdrawiam.
Zapomniałem dopisać, że dużo większy "rispekt" byś zyskał u mnie gdybyś raczejn skusił się na zrobienie obu klatek schodowych, że nie wspomnę o nitowaniu kadłuba...



Post zmieniony (20-12-07 11:42)

 
20-12-07 11:48  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Jeżeli wersja "waterline" jest bardziej "wygodna warsztatowo" dla Ciebie - nie trzeba gimnastykować się przy obłych i trudnych niekiedy kształtach dna to OK. Kwestia wyglądu - z dnem czy bez jest sprawą subiektywną i tutaj modelarz sam musi zadecydować co mu się najbardziej podoba. Co do oświetlenia to na pewno jest to dodatkowa komplikacja i osobiście nigdy nie podjąłbym się czegoś takiego.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
26-12-07 17:36  Odp: [Relacja] RMS Titanic
JaroPiekary   

No widze ze budowa gigantycznego liniowca rozpoczela sie ;] ;) poczatki bywaja trudne ale po wykonaiu kadluba powinno juzp ojsc z górki- takie jest przynajmniej moje zdanie ;) ja tez wlasnie buduje Titanica w skali 1:200, pozostaly mi tylko drobne detale a za niedlugo powinienem umiescić na stronce jego zdjecia ;) pozdrawiam i zycze wytrwalości w pracy ;)

--
"Lepiej w życiu czegoś spróbować i potem żałować, niż żałować, że się nie spróbowało"

 
28-12-07 14:17  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Witam!

Dzięki Panowie za opinie, pozbyłem się wątpliwości - model będzie budowany wraz z częścią podwodną.
Jaro - budujesz Titanica z Fly Model? Uszczknij rąbka tajemnicy o swoim modelu!


Żeby nie było, że nic nie robię przy modelu :)

Oklejanie poszycia trwa, ale na razie nie mam czego pokazywać.
W zamian śruby:



... oraz jeden z dźwigów rufowych:



Nie jest to jeszcze dźwig kompletny – brakuje lin i bloczka z hakiem. Przy dźwigach wystąpił problem. W mojej wycinance brakuje kilku elementów, które musiałem dorobić sam. Ponadto kilka elementów ma podwójna numerację (bodajże cz. 247 e – l).
Pracuję również nad kominem, fotki już w nowym roku.
P.S. Z tym ostatnim zdjęciem to nie wiem co jest, fotosik zdurniał czy jak? :/

Pozdrawiam
Arovist

--

- - - - - - - - - - - - -
Norsk Black Metal

Post zmieniony (28-12-07 14:21)

 
28-12-07 14:20  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

super żurawik:]

--

 
28-12-07 18:30  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Miało być już w nowym roku, a tu taka heca!
Przysiadłem i skończyłem komin.
Wracając do wcześniejszych wpisów, które jakoś pominąłem (przepraszam za to):
- Iskra, dla mnie Twój pomysł to rzecz niepojęta, niewyobrażalna i w życiu takiego wyczynu bym się nie podjął. Za słabe wyobraźnia i zdolności manualne (raczej ich brak).
- Vansen, nie podejmuję się takiej orki jak nitowanie kadłuba. Nie wiem nawet, czy poszycie będzie w dalszym ciągu schodziło się poprawnie, więc nie będę się rzucał z siekierą na słońce. Co do klatek schodowych - przemyślę, ale nic nie obiecuję ;)

I kilka fotek żeby nie zanudzać.



Będzie trzeba dodać jeszcze przewody, ale myślę, że to już po umieszczeniu komina na miejscu..
Mówiąc o zmaganiach z modelem mogę przytoczyć stare i mądre rosyjskie przysłowie wojskowe:
„Na papierze wszystko wyglądało bardzo dobrze, tylko te błotniste drogi...”

To tyle z placu boju.

Życzę jebitnej zabawy sylwestrowej i pomyślności w nowym roku!

Pozdrawiam!
Arovist

--

- - - - - - - - - - - - -
Norsk Black Metal

Post zmieniony (28-12-07 18:39)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024