FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
21-09-07 14:50  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Rurki 14 mm, które będą w kadłubie, mam zamiar obłożyć wyprofilowanymi kawałkami (klockami) dębowymi i skleić czymś porządnym (poxipol?). Chyba jednak wystarczą dwie rurki (?). Post QNia chyba mnie ostatecznie przekonał, bo takie podstawki (podkłady) jak we Fletcherze na razie do mnie nie przemawiają.
A ten Titanic jest piękny, zobaczymy czy na moim będzie można powiesić oko.

--
- - - - - - - - - - - - -
Norsk Black Metal

 
18-10-07 22:17  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Witam!

Jakość fotek – niestety – nienajlepsza. Monitor mi świruje i ciężko dostroić je tak, aby wyglądały jak trzeba. Ale do rzeczy.

Prace posuwają się powoli do przodu. Na dzień dzisiejszy wygląda to tak:



Stanęło na tym, że model będzie wsparty jedynie na dwóch rurkach, utrzymujących go na podstawce i dostarczających prąd do oświetlenia. Rurki wkleiłem w szkielet za pomocą czterech odpowiednio wyprofilowanych dębowych klocków + poxipol



Następnie przykleiłem część pokładów



i do tak utworzonych komór kadłuba wykleiłem folia aluminiową dla uzyskania lepszego (mocniejszego i bardziej równomiernego) światła.



Jeszcze w trakcie wycinania szkieletu wyciąłem otwory na te cholerne „neonki”. Po ich umocowaniu przylutowałem drutologię izolowaną, którą jeszcze przed przyklejaniem burt mam zamiar umocować tak, by nic w środku modelu nie stukało etc. Wszelkie wystające elementy drutów zaizoluję, żeby nie było jakiegoś zwarcia z folią aluminiową. Dodatkowo w miejscach, gdzie świecą diody mam zamiar osłabić silę światła kalką techniczną.



Jedna ze wspomnianych rurek mocujących model na podstawce nadaje na + druga na -, było trochę zabawy aby odpowiednio podłączyć wszystko tak, aby działało. Na szczęście próby wykazały że jest OK i kolejne próby oraz przeróbki były zbędne, co mnie bardzo cieszy.

I na koniec metoda pracy przy nadbudówkach
Wycinanie okienek w takiej formie, jakie są w wycinance uznałem za nierealne. Mój pomysł jest taki: wycinam kontur okna, następnie podklejam je od wewnątrz paskiem plexi i na niej od środka maluję ramy okienne. Efekt podświetlonej nadbudówki jest taki, jak na ostatniej fotografii.



no to chyba tyle.
Wiem, że na razie wygląda to na niezły bajzel, ale myślę że teraz to już z górki.

Pozdrawiam
Arovist

--

- - - - - - - - - - - - -
Norsk Black Metal

Post zmieniony (18-10-07 22:18)

 
18-10-07 22:43  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Yasiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Fajnie to wszystko wygląda. Gratuluję.
W sumie to moja wiedza o Titanicu opiera się w gruncie rzeczy na filmie Camerona, ale jedna rzecz mnie nurtuje w Twoim modelu.
Czy neonki które zamocowałeś nie daja przypadkiem zimnego wrecz halogenowego światła? Na filmie statek miał oświetlenie racezj żarowe - ciepłe i żółtawe :)

--
Yasiu
4446759

 
19-10-07 08:49  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Spróbuj może "maswerkowanie" okien prostokątnych zrobić z drucika miedzianego, umieszczonego od zewnątrz. Możnaby drucik ewentualnie spłaszczyć by nie wystawał poza grubość kartonu.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
19-10-07 10:26  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Yasiu - dziękuję za zwrócenie na to uwagi. W sumie przy kupnie neonków zastanawiałem sie, czy przypadkiem nie wziąć żółtych... ale łatwiej z białych zrobić żółte niż odwrotnie, więc myślę że to zmienię.
Svenie - pomysł jest fajny, też sie nad nim zastanawiałem. Ale to sporo roboty, a efekt może być niekoniecznie dobry. Trzeba będzie te ramki dopasowywać, potem malować, a następnie przyklejać. To niesie ryzyko zaparowania szybek oparami cyjanoakrylu, a tego chcę uniknąć. Trzeba będzie wymyślić coś innego... A tak serio - naprawdę wygląda kiepsko tak jak jest obecnie?

--
- - - - - - - - - - - - -
Norsk Black Metal

 
19-10-07 10:36  Odp: [Relacja] RMS Titanic
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

:) Kiedyśśśśś też zbuduję Titanica (namawiał mnie Syjek:) ) a tymczasem oglądam Twoje zmagania i jestem bardzo ciekawy czy uda Ci się wygrać z oświetleniem. Oczywiście na maxa tego Ci życzę
Odnośnie szybek ..dlaczego nie wydrukujesz ramek okna na foli przeźroczystej? Będziesz miał 100 % powtarzalności i oszczędność czasu.

Powodzenia :)
Pozdrawiam

--

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

Post zmieniony (19-10-07 11:16)

 
19-10-07 10:57  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Zapomniałem dodać, że przyklejanie ramek super glue odpada. Możnaby spróbować bezbarwnym lakierem. Najlepiej przetestować różne techniki "na boku", a następnie wybrać najodpowiedniejszą. Ręczne malowanie od spodu to chyba nie najlepszy pomysł, jeśli już to wydruk na folii, jak pisał BERP, na pewno efekt będzie lepszy.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
21-10-07 21:16  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Dzięki za podpowiedź z tym drukowaniem na folii. Z pewnością wypróbuje tą metodę. Ale jeszcze wracając do malowania - czy myślicie, że ewentualne niedociągnięcia przy ręcznym malowaniu będzie widać gołym okiem?
Tak czy siak, się wyjaśni. Jeszcze raz dzięki!

--
- - - - - - - - - - - - -
Norsk Black Metal

 
21-10-07 23:10  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Yasiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Moim zdaniem raczej nie bedzie tego widać. A przynajmniej nie bedzie się to rzucać w oczy i bedzie widoczne tylko przy głębszym wpatrywaniu się :)

--
Yasiu
4446759

 
27-10-07 11:59  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Tak przy okazji, bo może warto zerknąć http://kartonbau.de/wbb2/thread.php?threadid=14032&sid=1cd282ba87613ca33f864b00ed9582f4

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024