FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
19-08-07 22:22  [Forum Info] Filtry tematyczne (zmiany z 15.09.2007)
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie raz prosiliśmy Was Koledzy o czytelne formułowanie tematów. Nic się pod tym względem nie zmieniło, nadal będziemy Was o to prosić ;-) Liczymy bardzo na Waszą współpracę, ponieważ od niej zależy powodzenie akcji, o której poniżej...

Na forum została wprowadzona nowa funkcja, która służy filtrowaniu wątków. W widoku forum głównego, w nagłówku tabeli listy wątków, łatwo odnajdziecie nowe elementy umieszczone pod przełacznikiem:

Wszystko - Relacje - Galerie - Technika - Free Models - Zapowiedzi i nowości

Od dziś ktoś, kto chce oglądac tylko relacje - bez zapowiedzi, pytań początkujących, galerii i wszystkiego co mu niepotrzebne - może tak właśnie widzieć forum.
Od dziś ktoś, kto szuka technik modelarskich, chce popodglądać i dowiedzieć się "jak" - jednym kliknięciem ma określone zasoby forum do dyspozycji.
Ktoś kto oglądając galerie zechce zobaczyc wszystko kliknie na po prostu "Wszystko"
A więc: Każdy moze wybrać sam! - i nie jest zmuszony do zmiany w tym celu Działu ;-)

Aby jednak mechanizm dobrze funkcjonował i był jak najbardziej przydatny wszystkim forumowiczom potrzebne są dwie rzeczy:

1. Dalsze pilnowanie właściwego sposobu formułowania tematów!!! a więc współpraca Forumowiczów z Obsługą Forum oraz minimalne dobre chęci i chwilka zastanowienia przy wpisaniu tematu nowego wątku :-)

2. Każdy powinien przeszukać forum (np przy zastosowaniu wyszukiwarki) i odnależć wątki własnego autorstwa po to, by sprawdzić czy poprzednio napisane tematy są również dobrze oznakowane i jeśli nie są - poprawić je!

Sposób formułowania tematu:
Na początku tematu pierwszego postu w wątku musi być umieszczona informacja, która pozwoli filtrom umieścić wątek tam, gdzie wszystkim nam się on najbardziej przyda np:

[Relacja] Famo cz. 2
[Galeria] Bf 109 - WAK
[Technika] Jak budować gąsienice?
[Technika/Narzędzia] Cyrkle Olfy - zastosowania
[Free model] F-16 z CardPlane! ;-)

Zawsze słowo-klucz (lub ewentualnie pierwsza litera) w nawiasie kwadratowym pisane na początku tematu. Moze być pisane z małej litery, ale jeśli przyjmieny, że piszemy dużą to będzie to zwyczajnie ładniej wyglądać :-)

Zalecane znaczniki w temacie wątku:

1. Tematyka: Galerie -> [Galeria] ewentualnie [G]
2a. Tematyka: Relacje z budowy -> [Relacja] ewnetualnie [R]
2b. Tematyka: Relacje ukończone z galerią końcową -> [Relacja/Galeria] ewentualnie [R/G]
3. Tematyka: Technika, porady, narzędzia -> [Technika] [Technika/Narzędzia] ewentualnie [T] [T/N]
4. Tematyka: Darmowe modele -> [Free models] [Free model] [Free]
5. Tematyka: Zapowiedzi i nowości -> [Zapowiedź] [Nowość] [Nowości]

Skróconych znaczników czyli [G] [R] [T] [N] i ich kombinacji nie zalecamy ponieważ są mało widoczne i czytelne, ale nie zabraniamy ze względu na - niestety - niekwestionowany trend w tym kierunku ;-)

Kolejne filtry tematyczne będziemy sukcesywnie uruchamiać - w miarę potrzeb i po ustaleniu oznakowania wątków. już w niedalekiej przyszłości. Możemy wspólnie zastanowić się nad nastepującymi propozycjami:

* Pytania Początkujących
* Recenzje

Tu oczekujemy Waszych propozycji, uwag, sugestii i dobrych pomysłów :-)

Pozdrawiamy,
Obsługa Forum ;-)

 
19-08-07 23:42  Re: [Info] Zmiany na forum: Filtry tematyczne.
Wacek   

A nie można by było wydzielić jeszcze dwch działow: Zapowiedzi i Recenzje

 
20-08-07 07:17  Re: [Info] Zmiany na forum: Filtry tematyczne.
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Cytat z informacji wprowadzającej ;-) :
> W tym ostatnim zakresie oczekujemy Waszych propozycji.

Tak jak napisane jest powyżej, zestaw filtrów w obecnej postaci jest "starterem", teraz trzeba sie wspólnie zastanowić jakie jeszcze dodać, tak aby podział był czytelny i racjonalny.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
20-08-07 07:21  Re: [Info] Zmiany na forum: Filtry tematyczne.
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Myślę, że lepiej by było [Pytanie], zamiast [Początkujący pyta]. Ten, kto pyta niekoniecznie musi być początkujący. Starzy wyjadacze też czasami pytają:)

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
20-08-07 07:49  Re: [Info] Zmiany na forum: Filtry tematyczne.
Wojciech Cięciwa   

A czy można jakoś dodać temat do jednego z filtrów??
Chodzi mi np. o moja platforme kolejową, chciałbym, aby była widoczna po wybraniu opcji "free models" - jak to zrobić ?

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
20-08-07 08:41  Re: [Info] Zmiany na forum: Filtry tematyczne.
Navarin 

 

Moim zdaniem jeszcze jeden przelacznik nalezy umiescic w oknie startu nowego tematu. Aby autor tematu od poczatku sam wybral, do jakiego rodzaju nalezy jego wiatek i nie pisal nic w kwadratowych nawiasach - niech to zrobi forum.

--
Lubię to, co pływało 100 lat temu 3306724

 
20-08-07 17:43  Re: [Forum Info] Zmiany na forum: Filtry tematyczne.
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

te odpowiedzi w formie drzewka są beznadziejne straszne mi sie to nie podoba :/

--
Pozdrawiam
_____

 
20-08-07 18:10  Re: [Forum Info] Zmiany na forum: Filtry tematyczne.
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Jakiego drzewka?
Ja po kliknięciu na wybraną np. relację mam typowy wygląd wątku, tak jak bym nie używał filtrów.
A filtry właśnie "wyszukują" tematy po zadanych opisach np. [relacje] i kolejno je ustawiają. Nie wiem jak by to było można zrobić inaczej "żeby było ładnie" Może napisz jak Ty to widzisz.
--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
20-08-07 18:17  Re: [Forum Info] Zmiany na forum: Filtry tematyczne.
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Po kolei:


@spychacz 20-08-07 07:21
>....Myślę, że lepiej by było [Pytanie], zamiast [Początkujący pyta].
>....Ten, kto pyta niekoniecznie musi być początkujący. Starzy wyjadacze też czasami pytają:)

Tak, ale [Pytania Początkujących] to dość specyficzny zakres wątków i bardzo potrzebna oraz poszukiwana tematyka przez nowych forumowiczów, a pytania wyjadaczy są przeważnie ukierunkowane na konkretny temat np. Technikę. Możemy tu oczywiście dyskutować. Zapraszam!


@Sas 20-08-07 07:49
>....A czy można jakoś dodać temat do jednego z filtrów??

Wyedytować i zmienić pierwszy wpis wątku. Przepis w pierwszym poście bieżącego wątku.


@Navarin 20-08-07 08:41
>....Moim zdaniem jeszcze jeden przelacznik nalezy umiescic w oknie startu nowego tematu.
>.... Aby autor tematu od poczatku sam wybral, do jakiego rodzaju nalezy jego wiatek i
>..... nie pisal nic w kwadratowych nawiasach - niech to zrobi forum.

Brałem (i nadal biorę) takie rozwiązanie pod uwagę. Jednakże jest ono proste tylko pozornie ;-) Może gdy dojdziemy do 100% ustaleń dotyczących samych znaczników...? Od strony technicznej też mam wątpliwości - co z już istniejącymi znacznikami przy zmianie tematu w przyszłości? Ręcznie to zrobić jest prosto, funcja podmieniająca znaczniki może być mniej wdzięczna i nie zawsze wygodna. Zobaczymy ;-)


@Bartosz 20-08-07 17:43
>...te odpowiedzi w formie drzewka są beznadziejne straszne mi sie to nie podoba :/

Dziwne jest to co piszesz, albo jest coś z czego jeszcze nie zdaję sobie sprawy. Pewne błędy już wyłapałem od wczoraj (np. złe zliczanie odpowiedzi w filtrowanych wątkach po zmianie tematu pierwszego postu na poprawny i to załatwię), ale to co piszesz jest dla mnie zaskoczeniem ;-) Jakie drzewko? Może sobie widok forum przełączyłeś niechcący na drzewo? (z górnego menu: 'Rozwiń'). Jeśli tak, to kliknij w górnym menu na na 'Zwiń' lub jeśli się mylę opisz mi co rozumiesz pod pojęciem odpowiedzi w formie drzewka i napisz kiedy to występuje u Ciebie. Po wprowadzeniu filtrów nic się nie zmianiło w wyglądzie forum - ułożenie wątków w działach, postów w wątkach itd jest takie jak przed zmianami.


Uwaga: pierwszy wpis w bieżącym wątku właśnie uzupełniłem o ściągawkę ze znaczników, które powinny się znaleźć w tematach odpowiednich wątków. To wiadomości dla tych, którzy zakładają nowe wątki oraz dla tych, którzy chcą poprawić swoje stare wpisy.

--

 
20-08-07 18:17  Re: [Forum Info] Zmiany na forum: Filtry tematyczne.
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Ja w każdym temacie mam tylko jeden wpis i jakies drzewko z odpowiedziami



--
Pozdrawiam
_____

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024