FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 10Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
20-08-07 18:25  Re: [Forum Info] Zmiany na forum: Filtry tematyczne.
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bartosz napisał:

> Ja w każdym temacie mam tylko jeden wpis i jakies drzewko z
> odpowiedziami

Kliknij "Wyświetlaj płasko" nad tym drzewkiem.
Musiałeś niechcący (upieram się przy tym...) kliknąć w "Wyświetlaj drzewo".
Jeśli jednak się mylę i inni też tak mają, to proszę się tu zgłaszać i złorzeczyć ;-)
Testowało te filtry parę osób i nie mieliśmy takich efektów, ani nie widzę powiązania "informatycznego" między tym co widać u Ciebie, a zmianami na forum :-)

--

 
20-08-07 18:26  Re: [Forum Info] Zmiany na forum: Filtry tematyczne.
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Bartosz a co to jest u Ciebie ?
To ja tez się spytam, gdzie tu można coś zwinąć i rozwinąć ?? ;-)

A ogólnie pomysł z filtrami genialny, tylko mam prośbę, żeby zanadto nie zwiększać ich liczby.

--





Post zmieniony (20-08-07 18:30)

 
20-08-07 18:30  Re: [Forum Info] Zmiany na forum: Filtry tematyczne.
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Raduss napisał:

> To ja tez się spytam, gdzie tu można coś zwinąć i rozwinąć ??

Nie mąćmy Raduss ;-)
Można rozwinąć w drzewo i zawsze można było - 1. listę wątków oraz 2. listę postów w wątku. Rzadko jest to używane przez ludzi, ale spotkałem się tym (np. w projekcie MM w rocznikach sam tak ustawiłem jako widok domyślny, ze względu na charakter i widok galerii!). Czasami zdarza się, że ktoś kliknie niechcący, teraz to prawdopodobnie zbieg okoliczności ;-)


>...A ogólnie pomysł z filtrami genialny, tylko mam prośbę, żeby zanadto nie zwiększać ich liczby.

Cieszę się, że komuś się wreszcie podoba ;-) Co do liczby filtrów, to liczę na konkretne propozycje, pomysły i dyskusję, nie na ogólniki... ;-P


--

 
20-08-07 18:54  Re: [Forum Info] Zmiany na forum: Filtry tematyczne.
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Kliknij "Wyświetlaj płasko" nad tym drzewkiem.
Musiałeś niechcący (upieram się przy tym...) kliknąć w "Wyświetlaj drzewo".
Jeśli jednak się mylę i inni też tak mają, to proszę się tu zgłaszać i złorzeczyć ;-)
Testowało te filtry parę osób i nie mieliśmy takich efektów, ani nie widzę powiązania "informatycznego" między tym co widać u Ciebie, a zmianami na forum :-)

no i wszystko jasne, może i klikiem ale jak tak to nieświadomie:)

--
Pozdrawiam
_____

 
20-08-07 19:20  Re: [Forum Info] Zmiany na forum: Filtry tematyczne.
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bartosz napisał:

> no i wszystko jasne

No nie dla mnie... ;-)
Postawiłeś poważne zarzuty w kontekście uruchomienia nowej funkcji na forum. Może w takim razie, na zasadzie zadośćuczynienia wypowiesz się w temacie wątku? ;-) Czy Ci się dalej nie podoba? A jeśli tak to dlaczego? A jeśli nie (czyli już podoba) to zgłoś uwagi oraz swoje propozycje :> Hę? :-]

--

 
20-08-07 20:06  Re: [Forum Info] Zmiany na forum: Filtry tematyczne.
ojciec cenzura 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2


 - 2

Konradusie - dobra robota! Forum staje się coraz bardziej "przejrzyste", jeśli można to tak nazwać... Czekamy jeszcze na stronę główną ;-)

Pozdrawiam =)

--

 
20-08-07 20:09  Re: [Forum Info] Zmiany na forum: Filtry tematyczne.
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

Pomysł z filtrami genialny!
Tak sobie myślę czy miałoby sens pójście jeszcze jeden poziom głębiej. Już wyjaśniam co mam na myśli.
Gdyby tak po wybraniu filtra [Galeria] lub [Relacja] pojawiałby się kolejny "przycisk" filtra tzn.
[Samoloty]
[Pojazdy]
[Pływadła]
itd...

zdaję sobie sprawę, że to wymaga wprowadzenia dodatkowego znacznika, który pewnie musiałby wprowadzać moderator. No ale wtedy to już "full wypas"

Pozdrawiam

--

Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???


Post zmieniony (20-08-07 20:34)

 
20-08-07 20:15  Re: [Forum Info] Zmiany na forum: Filtry tematyczne.
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Hym... moje oburzenie wynikało z tego że stwierdziłem że widniejące na moim printscreenie "drzewko" było wynikiem jednej z wprowadzanych modyfikacji. Co do obecnych zmian to uważam że napewno poprawi to efektowność wyszukiwania interesujących nas tematów.
Zgadzam sie również z Navarinem że dopisek do tematu powinno sie wybierać w czasie zakładanie nowego watku


Moje propozycje co do działania forum...
1. Widziałbym tu podział wątków na strony, nie trza byłoby wtedy czekać aż załaduje sie cały wątek ani zakładać kilku części relacji.
2. Dopisać do regulaminu punkt o maksymalnym ciężarze i rozdzielczości linkowanych zdjęć

--
Pozdrawiam
_____

 
20-08-07 20:42  Re: [Forum Info] Zmiany na forum: Filtry tematyczne.
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cieszę się, że zabieracie głos :-) To bardzo ważne żeby było sprzężenie zwrotne. W obie strony, czyż nie? ;-)

Po kolei:

@ojciec cenzura 20-08-07 20:06
>...Czekamy jeszcze na stronę główną ;-)

To nie na temat ;-) Ale cieszę się, że się filtry podobają, może jakieś propozycje na nastepne filtry? :-P


siennia 20-08-07 20:09
>..Gdyby tak po wybraniu filtra [Galeria} lub [Relacja] pojawiał się kolejny "przycisk"
>...filtra tzn.[Samoloty][Pojazdy][Pływadła]itd...
>...zdaję sobie sprawę, że to wymaga wprowadzenia dodatkowego znacznika,
>...który pewnie musiałby wprowadzać moderator. No ale wtedy to już "full wypas"

Siennia, powiem Ci tak:
Od strony technicznej jest to jak najbardziej do zrobienia, to po prostu uzupełnienie kryteriów filtrowania i stworzenie odpwiednich reguł. Ale stworzenie mechanizmu to jedno, a dane które ma obsługiwać to drugie - a tu jak zauważyłeś słusznie, jest brak danych. Moderator(rzy) nie są w stanie sami poprawić kilku tysięcy wątków - licząc relacje i galerie. Jeśli by natomiast nastąpiło "pospolite forumowe ruszenie", zgłosiło się ileśtam osób w czynie społecznym, to może, może...
W każdym razie, ja już myślałem nad takim rozwiązaniem które proponujesz i oczami wyobraźni widziałem jeszcze inne warianty... :-) A mianowicie można filtrować nie tylko po ziemia, woda, powietrze, ale np. po skali lub po wydawcy. Oraz wszelkie warianty wariantów ;-) Np. pokaż [relacje] [samoloty] [GPM] :-) Pokaż [relacje] [okręty] [AH] :-) Pokaż [galerie] [budowle] [Modelik] :-) itd....

Jeszcze raz podkreślam, da się to zrobić od strony techicznej, ale żeby filtrować trzeba miec co filtrować. Teraz tak sobie myślę: ile razy zdarzało mi się prosić o zaznaczanie w tematach wątków NAZWY WYDAWNICTWA! Te filtry, które ruszyły wczoraj, to działają dzięki temu, że już mamy dane w postaci znaczników, o które dopominamy się od lat i które zresztą ludzie wstawiają sami z siebie dla porządku. Jest co filtrować :) Poza samymi dodatkowymi znacznikami tzn. ich obecnością w tematach, ważna by tu była sama konwencja znakowania czyli jak one miały by wyglądać. Może znaczniki graficzne? Malutki ikonki: samolocik, okręcik itd? A Wydawcy? W nawiasach okrągłych? Takie oznakowanie wątków chyba się spotyka... Ja jestem otwarty na szerokopojętą współpracę w tym temacie ;-)


@Bartosz 20-08-07 20:15
>...Zgadzam sie również z Navarinem że dopisek do tematu powinno sie wybierać
>....w czasie zakładanie nowego watku

Ustosunkowałem się do sugestii Navarina parę wątków wyżej.

>...Moje propozycje co do działania forum...
>...1. Widziałbym tu podział wątków na strony,
>....2. Dopisać do regulaminu punkt o maksymalnym ciężarze i rozdzielczości >....linkowanych zdjęć

To nie dotyczy tematu filtrów, ale dziękuję za uwagi :-)

--

 
20-08-07 21:01  Re: [Forum Info] Zmiany na forum: Filtry tematyczne.
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

"Może znaczniki graficzne? Malutki ikonki: samolocik, okręcik itd? A Wydawcy? W nawiasach okrągłych? Takie oznakowanie wątków chyba się spotyka"

No jak najbardziej jestem ZA
Nie pisałem wcześniej bo nie sądziłem że opcja filtrowania wg. kryterium ziemia-powietrze-woda będzie możliwa.

Jeśli zajdzie taka potrzeba by oznakowywać starsze tematy to chętnie przerobię z tysiąc wątków :) w ramach czynu społecznego.

Co do wydawnictw, mam mieszane uczucie, nie wiedziałem że wpisywanie nazwy wydawnictwa jest mile widziane, ja osobiście mam jakieś wewnętrzne opory do reklamy firmy w formie jej nazwy w temacie.

Pozdrawiam

--

coś się kończy, coś się zaczyna

Post zmieniony (20-08-07 21:15)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 10Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024