FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
11-08-07 16:52  Re: [prezentacja] Bf-109 od HAL-a- już go mam
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Fajny model;-P
Ja dzisiaj niestety nie miałem szczęścia... mój ulubiony kiosk RUCh, moja ulubiona pani sprzedawczyni i kolejny "połamany" model. Chyba kiedyś zapoluję wczesnym rankiem na rozwożącego gazety.......
Fakt, model oglądnąłem i bardzo mi się spodobał. Dwustronny druk to bardzo dobry pomysł - mam nadzieję że już jako standard.

Marcin - te końcówki chyba faktycznie były żółte ale może są inne zdjęcia ukazujące ten egzemplarz, gdzie ich nie ma.

Jutro idę pozwiedzać inne kioski - no przecież musi gdzieś być mój egzemplarz;-)))

--

 
11-08-07 17:02  Re: [prezentacja] Bf-109 od HAL-a- już go mam
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Thunder909- dzięki za wyjaśnienie.
Witaj Marcinie!
To na końcówkach łopat to najprawdopodobniej otarcie farby.
*Po pierwsze - nie znalazłem żadnego zdjęcia Emila z żółtymi końcówkami łopat od śmigieł.
*Po drugie - wszystkie samoloty Luftwaffe miały łopaty śmigieł w jednolitym czarnym kolorze (przejżałem różne monografie) - przynajmniej tak było regulaminowo i z wielkim prawdopodobieństwem można przyjąć, że W. Oesau tej wersji się trzymał ;-), chociaż nie tyle on co jego mechanicy.
*Po trzecie - klisza z której wywoływano to zdjęcie ma specyficzne właściwości, skoro żółty kolor wychodzi jak zielony lub czerwony ;-)))
*Po czwarte - łopaty śmigła przy kołpaku też mają jaśniejszy odcień, taki jak końcówki i raczej wątpliwe jest aby pomalowano je na żółto.
*Po piąte - bolą mnie już ręce ;-)))
*Po szóste - może go skleisz ? Zrobimy zawody kto wolniej ;-))))) (jestem pewny wygranej)
P.S.
1.Jesteś z M. Dworzeckim na "Pan"?
....żartowalem ;-)
2. Specjaliści od Messerów do tablicy ;-)

AAAAAAA i gdyby końcówki były żółte to musiały by być ciemne jak żółty na silniku i stateczniku (olśnienie po czasie;-) )

--


"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat




Post zmieniony (11-08-07 17:55)

 
11-08-07 17:46  Re: [prezentacja] Bf-109 od HAL-a- już go mam
Maciej 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziś byłem w salonie Kolportera (w Gnieźnie), były 2 egz. oba tak pogięte, że nie nadają się nawet na dawców części. Model jest faktycznie świenty. Może w poniedziałek w Empiku będe miał więcej szczęścia...

--
Maciej

 
11-08-07 17:54  Re: [prezentacja] Bf-109 od HAL-a- już go mam
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Ja kupiłem swój egzemplarz w budce z prasą na dworcu głównym PKP w Gdyni. Jest tam kilka sztuk i wszystkie w świetnej formie.Darku, łopaty śmigieł w samolotachLuftwaffe były malowane czarnozieloną farbą RLM 70, a nie na czarno. Może kiedyś skleję ten model...Zanim to jednak nastąpi, mam inne sprawy do dokończenia - dam Ci z pewnością znać.

--




Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

Post zmieniony (11-08-07 17:56)

 
11-08-07 17:58  Re: [prezentacja] Bf-109 od HAL-a- już go mam
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

błądzić jest rzeczą ludzką ;-)

--

"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
11-08-07 18:11  Re: [prezentacja] Bf-109 od HAL-a- już go mam
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Sprzedałem na tą okazję 109 Gallanda i Hartmanna i jestem zadowolony, model wygląda bardzo ładnie. Swoją drogą byłem w 3 miejscach w Poznaniu, w tym 2 empikach, gdzie modele wyglądały jak psu z gardła wyciągnięte. Powiedziałem tam, żeby nie brali pogniecionych modeli, bo jak ktoś już płaci te 25zł to chce dostać coś porządnego, a nie dopłacać do wysyłki kolejne 5 czy 10zł i kupować z sieci.

 
11-08-07 19:05  Re: [prezentacja] Bf-109 od HAL-a- już go mam
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

A czy ktoś z Kolegów pamięta jeszcze poprzednie wydania Emila? Zarówno to z GPM (wersja Trop) jak i z AH (chyba to był E...). Jaka kolosalna różnica w opracowaniach! Strach pomyśleć co to będzie za lat kilka...

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
11-08-07 19:55  Re: [prezentacja] Bf-109 od HAL-a- już go mam
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Pamiętam tego z GPM. Pionierskie czasy prywatnych "wydawnictw kartonowych". Nawet widziałem gdzieś kiedyś tego Messera sklejonego, czyli nie był taki zły :)

--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
11-08-07 20:06  Re: [prezentacja] Bf-109 od HAL-a- już go mam
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Oczywiście, że nie był zły, przecież go kleiłem.
A co będzie za kilka lat ? Cofniemy się w rozwoju, właśnie do tamtych czasów i opracowań ;-)) , może tylko na lepszym papierze.
Osobiście nie wierzę w jeszcze większe uszczegółowienie modeli, bo to będzie samobójstwem modelarstwa. Nikt nie wyda modelu dla kilku zapaleńców -maniaków.

--


 
11-08-07 20:16  Re: [prezentacja] Bf-109 od HAL-a- już go mam
Marzen 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dobrze powiedziane Raduss - a poza tym od czego własna inwencja, żeby bardziej uszczegółowić model :-)
Ja oglądałem w Kielcach w saloniku Kolportera i wszystkie 3 egzemplarze w bardzo dobrym stanie. Osobiście bardziej mi się podobał kamuflaż poprzedniej 109tki E Gallanda, ale ta też jest fajna - jak żywcem wyjęta z filmu Bitwa o Anglię :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024