FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
22-07-07 00:38  [galeria] Dewoitine D-520 Orlik
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Witam wszystkich,

Chciałbym przedstawić moje ostatnie wypociny. Model wydawnictwa Orlik, autorstwa pana Dzięgielewskiego. W budowie użyłem laserowo wycinanych elementów szkieletu z Draf-Model. W zasadzie na spasowanie elementów nie ma co narzekać. Bardzo niewystarczające są natomiast rysunki montażowe (przynajmniej dla mnie), w związku z czym wygląd wielu elementów to raczej "widzimisie" budującego :). Nie mogłem pogodzić się z wyglądem oprofilowań skrzydło-kadłub oraz pierwszego segmentu kadłuba (zaraz za śmigłem), w związku z czym nieco je przerobiłem. Wycinanka oferuje możliwość wykonania makiety silnika oraz komór uzbrojenia, ale mi podobają się modele samolotów w stanie "zdatnym do lotu" z niezakłóconą niczym sylwetką.
Oto "kilka" fotek:

Pozdrowienia!
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
22-07-07 00:48  Re: [galeria] Dewoitine D-520 Orlik
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Wspaniale wykonany model. Moje gratulacje. Mam jedno pytanie - jakim lakierem malowałeś model? Bardzo ładnie to wygląda!!!
pozdr. Łukasz F.

--

 
22-07-07 00:51  Re: [galeria] Dewoitine D-520 Orlik
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Lakierów to generalnie używałem różnych :), ale na samym wierzchu jest matowy werniks akrylowy "Amsterdam" firmy Talens.

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
22-07-07 00:58  Re: [galeria] Dewoitine D-520 Orlik
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Robi świetne wrażenie.

--

 
22-07-07 01:09  Re: [galeria] Dewoitine D-520 Orlik
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Cudo :D
Werniks akrylowy - używam go do obrazów , ale nigdy nie wpadłem na pomysł by robić nim ostateczne matowienie ! Dzięki za pomysł :)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
22-07-07 02:50  Re: [galeria] Dewoitine D-520 Orlik
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Ja dziekuje za model. Zaprojektowalem go, bo mi sie podoba. Za niedlugo sobie go skleje. Na razie mecze Ol-49 (pierwsze wydanie). Jestem na ukonczeniu. Zaraz potem wezme sie za Ms-406 lub D-520. Moze za oba na raz. No nie wiem.
Pozdrawiam z zaplakanej Szkocji. MBig

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
22-07-07 10:11  Re: [galeria] Dewoitine D-520 Orlik
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Piękna robota, KPaweł :) Wzorowo wykonany model i świetne zdjęcia...

--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
22-07-07 13:00  Re: [galeria] Dewoitine D-520 Orlik
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Dzięki! Zawsze miło czytać pozytywne komentarze :). Szczególnie miło gdy pochodzą od ludzi którzy modele takie projektują zapewniając nam wszystkim świetną rozrywkę !!!

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
22-07-07 19:09  Re: [galeria] Dewoitine D-520 Orlik
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Bardzo ładny model, mam nadzieje wkrótce zobaczyć go na żywo :)
Pozdrawiam :)

--

 
22-07-07 21:17  Re: [galeria] Dewoitine D-520 Orlik
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Jackyl - nie widzę problemu, trza by się spotkać w któreś popołudnie :)

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
22-07-07 22:07  Re: [galeria] Dewoitine D-520 Orlik
Marzen 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Czekajcie na mnie !! Musicie zaczekać na mnie !! Przywiozę Iskrę - obiecuję !! ;-D

 
22-07-07 22:10  Re: [galeria] Dewoitine D-520 Orlik
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Buhahahaha :) Rozbawiłeś mnie Marzen... ;-)

Sorry Paweł za offtopa ale nie mogłem się powstrzymać :D
Pozdrawiam :D

--

 
23-07-07 09:32  Re: [galeria] Dewoitine D-520 Orlik
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Osobiście przyłączam się do opinii poprzedników :) model prezentuje się wybornie oczywiście za sprawą świetnego wykonania !!!

Jeżeli chodzi o sam werniks to zabiłeś mnie nim …swego czasu postanowiłem skorzystać również z niego przy budowie F-14 i jest on teraz jednym z powodów, dla których pewnie F-14 ujrzy niewiele razy światło dzienne (u Ciebie wygląda to świetnie). Mianowicie po zabezpieczeniu kartonu wszystko było oki powstała fajna delikatnie chropowata powłoka zabezpieczająca karton, który potem formował się bez problemu. Niestety z upływem czasu i wiecznym dotykaniem modelu zauważyłem, że chropowata struktura ma skłonności do chwytania „brudu” i wilgoci, co doprowadza mnie do szału :-(. Dziś na wszelki wypadek sprawdzę jeszcze raz czy mam dokładnie ten sam typ, co Ty czyli akryl (typów jest sporo, więc… ) jeśli tak to ja się poddaje i zachodzę w głowę, co zrobiłem u siebie nie tak :).

Jeszcze raz gratuluje pięknego wykonania.

Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
23-07-07 10:20  Re: [galeria] Dewoitine D-520 Orlik
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Berp - dzięki za uznanie. Z lakierem to raczej chyba nic nie zrobiłeś niewłaściwego, ten typ chyba tak ma po prostu. Również zauważyłem że po dłuższym trzymaniu wrękach ma się wrażenie że powierzchnia robi się jakby nieco lepka. Ja użyłem go jedynie do wykończenia gotowego modelu, więc w moim przypadku nie stanowi to problemu. Przez okres budowy model był impregnowany caponem i innym lakierem w sprayu (Duplicolor).

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
23-07-07 10:43  Re: [galeria] Dewoitine D-520 Orlik
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Uff to zmienia postać rzeczy, bo już myślałem, że naprawdę jestem jakiś pechowy.
W następnym modelu a budowa jego zbliża się wielkim krokami zdecydowałem się właśnie na Capon itp. myślę, że tu nie będzie żadnych niespodzianek wręcz odwrotnie, co widać na załączonych zdjęciach.
Co do uznania … to chętnie się jeszcze raz powtórzę, bo warto …wzorcowa robota :)

P.S. Werniks zmienia kolor retuszu, więc jeśli ktoś go używa to musi pamiętać o tym by dobierać go o ton jaśniejszy niż pierwotny kolor wycinanki + nie da się już na niego nałożyć warstwy jakiegoś lakieru nitro, bo zaczyna się wszystko lepić i delikatnie wchodzi w reakcje, to tak informacyjnie może ktoś skorzysta.

Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
24-07-07 00:15  Re: [galeria] Dewoitine D-520 Orlik
NicZtego 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Cos pieknego.

Dlugo nie moglem przestac krecic (z podziwem) glowa.

Pozdrawiam.

--
---------------------------------
Cum Debita Reverentia
Piotr

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024