FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
25-07-07 19:38  [galeria] Yamato z digitalnavy + challenger z FM
52olej 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Witam. Jako, że posiadam dobrych znajomych, którzy z chęcią sfotografowali moje modele mogę wam pokazać efekty mojej rocznej pracy z przerwami. Model przedstawia Yamato przed przebudową czyli mniejsza ilość działek p-lot. Skala modelu to 1:250. Wiem, że jako młody modelarz (16 lat) dużo jeszcze przede mną pracy. No ale mdoel mi się podoba i podobno to jest najważniejsze :-) Hmm pewnie będziecie bardzo narzekać na brak retuszu. Jak dla to bez niego widać o wiele wyraźniej nasze błędą, jakie popełniliśmy i nad czym powinniśmy jeszcze dużo popracować. A tak zakryje farbka i nic nie widać. Model sklejało się bardzo dobrze i można go polecić mniej doświadczonym modelarzon marzącym o sklejeniu tego giganta. Miałem problemy tylko przy oklejaniu dna, lecz mogło to być spowodowane moimi błędami. Gdy czegoś nie wiedziałem to zaglądałem tu: http://news.webshots.com/album/550418549pWgDkE?vhost=news&start=84 chcoć uzbrojenie inne to wiele mogłem podpatrzyć. Przy okazji chę jeszcze pokazać model challengeraz Fly modelu. Model ogólnie jest okropny. Nic w nim nie pasowało. Ale jakoś dobrnąłem do końca. Czas na zdjęcia, które pokazują wszystkie moje błędy.






Takie łańcuchy bo takie miałem pod ręką ;)



Post zmieniony (25-07-07 21:44)

 
25-07-07 20:40  Re: [galeria] Yamato z digitalnavy + challenger z FM
Kłosek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


 - 11

Witam.
Tak oglądam e Twoje fotki i szukam tych Twoich "błęduf" :P Dla mnie bomba! :) Nie ma retuszu teraz to będzie następnym razem. Sam wiele lat kleiłem nie wiedząc co to retusz:P Jeśli idzie o Yamato to zazdroszczę cierpliwości bo ja jedyny "okręt" który ukończyłem to Jaskółka z MM(a kilka tych pływadeł miałem).
Pozdrawiam

 
25-07-07 20:56  Re: [galeria] Yamato z digitalnavy + challenger z FM
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Piękne modele! Jeżeli udało Ci się teraz wykonać tak rozbudowane modele na takim poziomie, to za kilka lat dobijesz do najlepszych. Oby tak dalej!

Pozdrawiam!
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
25-07-07 21:08  Re: [galeria] Yamato z digitalnavy + challenger z FM
Nazar 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Brawo za wytrwałość, Yamato to bardzo trudny model, ale:
- brak retuszu
- łańcuch kowiczny to chyba nie z tej bajki

--
Nazar

 
25-07-07 23:27  Re: [galeria] Yamato z digitalnavy + challenger z FM
kanibal   

Witam. Mam kilka uwag:
1. Nici użyte do olinowania są trochę za grube, dodatkowo są chyba nieco postrzępione, co jeszcze je pogrubia.
2. Staraj się dłużej formować części przed przyklejeniem- np. burty w dziobowej części.
3. Te „kosmiczne kulki” zamiast łańcuszka wyglądają nieco dziwnie.
4. O retuszu sam wspomniałeś.
Co do Challengera, jest to model stary, „ubogi w części”, ale aż tak źle z nim chyba nie jest? Co konkretnie Ci w nim nie pasowało? – ja nie przypominam sobie większych problemów.
5.Gąsienice wydają się być zbyt luźne (za bardzo zwisają z przodu).
Ogólnie jest całkiem nieźle. Pozdrawiam i życzę kolejnych coraz lepszych modeli



Post zmieniony (25-07-07 23:38)

 
26-07-07 01:30  Re: [galeria] Yamato z digitalnavy + challenger z FM
GrzechuO   

W końcu Yamato taki jak lubię :), więc pozwolę sobie coś skrobnąć.
Model fajny!
Braki wypunktowali już koledzy - najbardziej rażący jest 'łańcuch'. No i szkoda, że bez relingów... Ale wszystko pewnie przyjdzie z czasem, więc nie jest źle.
Generalnie - gratulacje! Moje modele lepione gdy miałem lat 16 nie umywały się do Twoich, a potem im później tym gorzej - do tego stopnia, że zadowalam się "oglądactwem" (nie mylić z "podglądactwem"!!!)

--
Pozdrówka

GrzechuO

 
26-07-07 10:12  Re: [galeria] Yamato z digitalnavy + challenger z FM
52olej 

Na Forum:
Galerie - 1
 

W challengerze nie pasowalo niemalże wszystko. Szkielet kadłuba był za mały i trzeba było przerysowywać części i troche wydłużać. Oklejanie wieży to była męka, ponieważ trzeba było naciągać papier by nie powychodziły szpary. No a co do Yamato i jego nieszczęsnych łańcuchów kotwicznych :) Gdzieś czytałem na tym forum jak sameu wykonać taki łańcuch i spróbuje sie troche popawić moze wyjdzie mi to w nastepnym modelu zastosuje juz inny łańcuszek. ALe ten i tak mi sie podoba. Za relingi jeszcze sie biore. Wszystko z czasem. W diobie troche źle burty wyglądają, może to przez to, że kadłub przechodził małą operacje, ponieważ dzieki młodszemu bratu okręt dostał pociskiem co sie miotła nazywa i trzeba było załatać te dziury. Gdy zakończyłem olinowanie sam doszedłem do wniosku, że nici są za grube ale nie chciałem juz nic zmieniać bo mogłoby wyjśc wtedy jeszcze gorzej. A retusz. Może przez lenistwo troche? Bawić sie w mieszanie tych farbek :) Ale kiedyś musze i tego spróbować. Dziękuje wszystikm za rady.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024