FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
18-07-07 09:59  Re: [Relacja] PZL-46 "Sum"
Passer Montanus   

Piterski odpowiedz mi na takie pytanie - czemu tracisz czas ,energię na sklejanie modeli kartonowych ,które są tak beznadziejnie opracowane - co chcesz tym sklejaniem udowodnić ?Temu modelowi żadna waloryzacja nie pomoże .Przecież te Twoje relacje są nawet fajnie prowadzone i aż szkoda ,że nie dotyczą modeli , które mają jakiś poziom opracowania .

 
18-07-07 10:26  Re: [Relacja] PZL-46
msegen 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 5
 

Passer Montanus, Piterski może lubi odnawiać stare modele

--
http://www.airfixdogfighter.ok1.pl/



Krzys
Sadze, że obaj Panowie nie potrzebują adwokatów i szybko sobie wszystko wyjaśnią. Wcinanie się między wódkę a zakąskę jest bardzo niebezpieczne ;o)

 
18-07-07 11:37  Re: [Relacja] PZL-46
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Passer Montanus ja wiem, że żadna waloryzacja nie pozwoli temu opracowaniu stać się modelem samolotu Sum. Już z wątku, który swego czasu założyłeś o bulajach wynika, że mamy całkowicie odmienne podejście do modelarstwa. I nie dlatego, że nie chciał bym budować kartonowych replik samolotów, ale umiejętności mi nie pozwalają.
Nie powiem wkopałem się z tym modelem chyba tak samo jak poprzednio z Ławoczkinem, ale cóż zaczęło się to trzeba skończyć. Nawet jeśli to jest wariacja na temat.
Nie jest to praca taka całkiem "w gwizdek" bo zawsze czegoś się uczę, a i stres przy tym mniejszy niż z nowym modelem.

Święte słowa Krzysiu :-). Proszę wyrażać swoją opinię w swoim imieniu bo to zawsze bezpieczniej :-))) Nie raz, nie dwa widziałem z tego powodu awantury.

--

4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.


Post zmieniony (18-07-07 13:25)

 
18-07-07 12:00  Re: [Relacja] PZL-46 "Sum"
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Piterski!
Rób model dalej!
Moim zdaniem nie jest sztuką sklejać obecnie wydawane komputerowe cudeńka ( choć są piękne ).
Niektórzy strasznie sie krzywią na stwierdzenie o "prawdziwych modelarzach" , ale to stara prawda..Nie krzywmy sie więc a podziwiajmy pracę naszego Kolegi!
Pax,pax,pax!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
18-07-07 13:39  Re: [Relacja] PZL-46 "Sum"
damdam 



Na Forum:
Galerie - 11
 

Witam.
Co racja to racja. Każdy ma swoje indywidualne podejście do modelarstwa i należy to uszanować. Nowe modeke są bardzo piękne ale mogą odstraszać stpniem złożoności. Szkoda że te stare wycinanki nie są przynajmniej tej jakości co np. Balilla z MM. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

--
Kali kochać latać, grajcie w Sturmovika!!!!!!!!!!! Motoparalotnie są wszędzie.

 
18-07-07 18:14  Re: [Relacja] PZL-46 "Sum"
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5


Skoro już temat >stopnia złożoności< w nowych modelach został ruszony to moim zdaniem
wydawcy podcinają sobie w ten sposób gałąź na której siedzą, pi razy drzwi 90% nowych publikacji to kartonowy hardcore który doprowadzi do tego że za parę lat z ilości egzemplarzy 1200 danego modelu zjechać będzie trzeba do 200...a to oznacza koniec interesu.....takie tam gdybanie rylcowe.

Piterski - robota wre jak widzę i ten tego, nie przeszkadzam ;)

--
coś się kończy, coś się zaczyna

 
18-07-07 19:49  Re: [Relacja] PZL-46 "Sum"
wichura3 

 

Ano qrna Piterek nie lubie Cie bo kleisz bardzo ładne " starocia ". A lubię Cie ,bo podejmujesz w miarę trudne wyzwania co do tych " staroci ". Tak więc wszystko zostaje po staremu.
Jak mówił rycerz Hammerite : To nie sztuka zabić kruka ,lecz jest sztuką dla rycerza , gołą " częścią "zabić jeża .

 
18-07-07 20:57  Re: [Relacja] PZL-46 "Sum"
damdam 



Na Forum:
Galerie - 11
 

O to to to.....Rylec z ust, klawiatury i tym podobnych elementów mi to wyjąłeś. Wprawdzie odbiegamy od tematu relacji ale zawsze warto o tym mówić. Może zrozumieją ? ! ? (wydawcy oczywiście).

--
Kali kochać latać, grajcie w Sturmovika!!!!!!!!!!! Motoparalotnie są wszędzie.

 
18-07-07 21:03  Re: [Relacja] PZL-46 "Sum"
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

No to się cieszę Wichurek, że nadal jest po staremu. Jak coś już konkretnie zrobię z oryginalnej wycinanki to przytargam to na QWKAK. Jeszcze nie ten, ale już nie długo. Myślę, że gdybyś więcej skupił się na jednym projekcie to wyszły by Ci modeliki na pewno nie gorsze od mojego.
Rylec, robota która pokazałem zajęła mi trochę więcej czasu niż to widać na forum, ale od tego momentu będzie już na bieżąco. Samo klejenie szło szybko trochę było główkowania na samym początku. Zaraz siadam dalej do roboty bo zastanawiam się jak zrobić pooddzielane stery by jakoś to wyglądało.
Damdam, Balie kiedyś sklejałem. Dawno bo dawno ale nie bardzo mogę zrozumieć co masz na myśli o jej jakości w stosunku do innych opracowań z tego okresu.
Mariuszu zobaczymy jak wyjdzie, nie chwalmy dnia przed zachodem słońca :-)). Co do indywidualnego podejścia do modelarstwa to u mnie jest o tyle proście,j że ja w konkursach nie startuje, ale podziwiam wszystkie ładnie wykonane modele. Czy to w czystym standardzie czy malowane. Jak pięknie zrobione to każdy mi się podoba :-))

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
18-07-07 21:50  Re: [Relacja] PZL-46
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

To ja przy tej okazji złożoności problemów. Myślę że nie jest złą rzeczą że wydawcy robią coraz bardziej hardcor'owe pozycje. Są przecież opracowania które stosują warianty. Dla przykładu w niektórych latadłach są dwie drogi robienia kabin ( z wnętrzem lub uproszczenie) I myślę że takich uproszczeń mogliby czasem wydawcy zaserwować więcej. Wtedy wilk będzie w miarę syty i owca nie obdarta ze skóry.

Chociaż pewnie nigdy nie będzie tak że wszyscy będą radzi. Bo jeszcze się taki nie urodził co by ...

--

Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

Post zmieniony (18-07-07 21:57)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024