FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
30-06-07 22:58  [Relacja/Galeria] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Witam serdecznie wszystkich.
Jestem tu nowy więc muszę się nauczyć wszystkiego od nowa. :(
Chciałbym poddać pod ogląd moje wypocinki . Po prawie 20 letniej przerwie moja miłość do kartonowców odżyła.
Po popełnieniu 2 modeli (LWS -3 Mewa i PzKpfw I Ausf. A) podjąłem się trudnego i żmudnego dla mnie przedsięwzięcia czyli Shermana.
Postaram się niebawem zapodać jakieś fotki ale najpierw muszę znaleźć instrukcje gdzie i jak je załączyć i jednocześnie jeśli komuś spodoba się śledzenie mojej pierwszej relacji to proszę o sugestie (te konstruktywne), bo jak widzę po doświadczonych rekinach tego forum przez owe kilkanaście lat, zmieniły się nie tylko jakość modeli, ale również narzędzia i metody rozwiązywania niektórych kwestii. Obserwując od kilku miesięcy znalazłem wiele odkrywczych dla mnie rzeczy.

Tak więc mam nadzieję że niebawem pochwalę się pierwszymi fotkami z moimi wypocinami.

 
30-06-07 23:15  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Bartas 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4


 - 2

"Tak więc mam nadzieję że niebawem pochwalę się pierwszymi fotkami z moimi wypocinami."


fajnie...




Post zmieniony (30-06-07 23:15)

 
30-06-07 23:18  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Witaj Padre,

Pierwsza konstruktywna uwaga - mam nadzieję, że wstawisz naprawdę "niedługo"(czytaj jutro, pojutrze) zdjęcia z budowy, bo niestety "zapowiedzi relacji" są tutaj kasowane. Po prostu kolejność w Twoim przypadku powinna być odwrotna - najpierw nauka wstawiania fotek (a to wcale nie jest trudne, tylko popróbuj - tutorial znajdziesz na forum), a potem relacja.

Także odwiedź dział TESTY, poćwicz i zapodaj już porządny kawałek relacji. Czekamy. Albo usuwamy - wszystko w Twoich rękach.

Swoją drogą to wybierasz ciężkie modele, jak na czas "powrotu" do kartonu po tak długim czasie. Ale Twój wybór:-)

Mamy nadzieję, że wstawisz w osobnych wątkach galerie skończonych wspomnianych przez Ciebie dwóch modeli?

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
30-06-07 23:37  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Uda się czy się nie uda? Oto jest wyzwanie.



I chyba się udało.

Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

Post zmieniony (30-06-07 23:37)

 
30-06-07 23:42  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Jestem pod wrażeniem szybkości z jaką moderatorzy reagują stojąc na straży tego forum.
To cieszy i zmusza do mobilizacji i dyscypliny.

Pomimo że nie pierwszej świeżości już jestem, to jakoś udało mi się uporać z pierwszą fotką, czym mam nadzieję ostudzę trochę tnące ostrze moderatora. ;)

A przy okazji dziękuję za sugestie. Myślę że to wartościowa uwaga na przyszłość.

Co do sugestii o umieszczeniu poprzednich moich wypocin w osobnym wątku to uprzejmie informuję że w miarę możliwości (nabierania biegłości w poruszaniu się po forum) umieszczę parę fotek z tychże modeli.

Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

Post zmieniony (30-06-07 23:45)

 
30-06-07 23:54  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Ponieważ ten model popełniam już od jakiegoś czasu (na razie zrobiłem korpus i wieżę) więc mam kilka fotek którymi chcę się pochwalić.

No to zaczynamy:

I tak pierwszy poszedł na warsztat szkielet.



Pragnę tutaj dodać że model z założenia chcę zrobić w standardzie.
Chyba jeszcze nie czuję się na siłach żeby wyjść poza standard.

No i wszystko co dobre kiedyś się kończy. Dzisiaj koniec przyszedł nagle. "Strażnik pieczęci" (czyli moja żonka) zaingerował.
Tak więc ciąg dalszy chyba jutro.

Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

Post zmieniony (30-06-07 23:59)

 
01-07-07 00:48  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

I o to chodzi Padre:-)
A jak widać moderator nie taki straszny jak go malują:-)
Dzięki za spokojne przyjęcie sugestii i ekspresową odpowiedź, tak trzymać:-)
Jeszcze raz witamy i czekamy na dalszy ciąg. Wartościowych relacji nigdy za wiele.

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
01-07-07 11:02  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
barakuda   

Model jest naprawde fajny , tylko trzeba uważać na ten kredowy papier .

--
"Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię"

 
01-07-07 12:56  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Witam!!!
Padre może chciałbyś się pozbyć tego wózeczka który był dołączony jako gratis???
Pozdrawiam

 
01-07-07 15:56  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Co do kredy to właśnie zauważyłem że nie jest to łatwy materiał. To znaczy może nie jakiś trudny ale wymagający dużej ostrożności. Staram się przede wszystkim ostrożnie obchodzić z klejem bo to najbardziej jest na tym świecących elementach widać.
Model faktycznie jest sympatyczny, chociaż jak napisał StuG do najłatwiejszych nie należy.
W paru miejscach naciąłem się, ale to chyba były przede wszystkim moje błędy. Ponieważ buda z wieżą jest praktycznie prawie skończona (w moim odczuciu) więc w tych miejscach pozwolę sobie pokazać co zrobiłem i poddać pod osąd błędy na które sam się nadziałem. Chętnie przy tym skorzystam na przyszłość z sugestii jak powinienem sobie poradzić. Jeżeli oczywiście ktoś popełnił to jeździdło i będzie chciał podzielić się swoją mądrością.

Seba - myślałem żeby sobie treningowo go złożyć ale w zasadzie mogę się go pozbyć. Szczegóły na priva.

 
01-07-07 16:19  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Tak wygląda szkielet 1 części.



Szkielet jest OK ale jak się później okazało nie chciał się spasować z poszyciem. Pojawił się problem jak ja to nazwałem "madejowego łóżka" znany pewnie wytrawnym sklejaczom. Czyli "kołderka" okazała się za krótka i jak się poszycie z tyłu domykało to z przodu dolny płat szkieletu okazał się za długi.

Fajnym rozwiązaniem twórców wycinanki było podzielenie modelu na 3 części które można montować oddzielnie. Nadwozie które montuje się kompletnie. Podwozie które montuje się osobno. Wieża która również jest osobnym elementem (to jest często spotykane). Na pewno taki sposób budowy ułatwia pracę nad modelem bez większych obaw że detale zamontowane wcześniej ulegną jakiemuś przypadkowemu uszkodzeniu.

 
01-07-07 16:51  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

A tak prezentuje się nałożone poszycie. W zasadzie spasowanie szkieletu z poszyciem nie stworzyło szczególnych problemów. Chociaż te skosy z boków do których później przychodzi kilof, łopata itd. nie do końca mi się podobają. Nie wiem czy to jest dostrzegalne ale minimalnie mi si wklęsły.


I jeszcze jeden błąd ( który mi się czasem zdarza) nie wyretuszowałem krawędzi przed sklejeniem stąd białe ślady na krawędziach.

No i pojawiły się pierwsze detale na wierzchu



Mam nadzieję że wybaczycie mi nie najlepszą ostrość ale eksperymentuję z moją 2 megową cyfrówką. Lepszej na razie nie mam.
Z większej odległości robi niezłe zdjęcia ale z bliska mam problem z ostrością.
"Ale tak krawiec kraje jak materii staje".

Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

Post zmieniony (01-07-07 16:57)

 
01-07-07 19:28  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Kleuiłem ten model dosyć dawno temu i chciałem Ci zwrócić uwagę na dolną część kadłuba. Tam trzeba zrobić porządne wzmocnienia,bo autor tego nie uczynił.Bez wzmocnień z tektury podwozie może Ci się rozjeżdżać.Galeria mojego modelu jest tu
http://www.1-25saf.com/viewtopic.php?t=188
Pozdrawiam

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
01-07-07 19:45  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Witaj na Forum.
Początek trochę przydługawy,ale teraz już widać efekty pracy.Jeśli robisz zdjęcia z bliska to użyj trybu makro ,a jeśli masz szkło powiększające to przyłuż do obiektywu.Metodę opisywali Koledzy tu na forum.Powodzenia i nie poddawaj się .Fajnie ,że to model w polskim malowaniu.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
01-07-07 20:28  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Dzięki Piterpanzer ale tu jest mały problem bo moja 2 megowa cyfrówka nie robi w makro. A co do szkła to właśnie zaczynam eksperymentować ze szkłem powiększającym. Mam takie szkiełko w "trzeciej ręce". Jutro spróbuję wrzucić kilka nowych fotek z wyposażeniem nadwozia i wieże. A jeśli mi się uda to elementy podwozia postaram się wrzucić w lepszej jakości, jeśli patent ze szkłem się uda.

 
08-07-07 23:28  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Nadwozie uzbrojone w większość detali.


Mam wrażenie że łom podobnie jak łopata i siekiera powinien być podklejony kartonem ale w wycinance nie było to oznaczone w związku z tym został płaski. W zasadzie nie mam pewności jak powinno być.

 
08-07-07 23:35  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

A tutaj mamy prawie skończoną wieżę
trochę problemów sprawiło mi precyzyjne zamknięcie poszycia wieży, Ale wynikło to z mojej nieuwagi przy pasowaniu.
Drugi feler jaki mi się pojawił to po zmontowaniu lufy okazało się że lufa opada pod ciężarem.

 
09-07-07 00:03  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

A tutaj zaczynamy podwozie.
Montaż gondoli nie sprawił żadnych niespodzianek. Natomiast bubel mi wyszedł z tyłu przy zespole do którego montuje się koło napinające. Element po podklejeniu kartonem wyszedł za krótki o 1 mm czyli o grubość 1mm kartonu (widoczne na fotce 3).



 
09-07-07 00:05  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Pierwsze koła poszły w ruch. :)



 
09-07-07 01:18  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Padre modelik wychodzi naprawdę bardzo ładnie, tempo budowy też niesamowite. Faktycznie jak się patrzy na fotki to widać jak błyszczący jest papier w tym modelu, miejscami wygląda jak by był po kilku warstwach lakieru. Przy twoim tempie prac to niedługo finisz, jedynie gąski może trochę spowolnią temat, kibicuję dalej i pozdrawiam.

 
09-07-07 10:20  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Toff 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 3

Ja mam za to małą uwagę co do zdjęć, bo przy kołach napędowych aparat złapał ostrość na klawiaturę, nie na koła.

--
Pozdrawiam
___________________________

 
10-07-07 12:02  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Toff: zauważyłem że ucieka mi ostrość. Eksperymentuję pomiędzy ostrością a zbliżeniem. Między innymi ze szkłem ale jak brakuje warsztatu to trzeba go dopiero wyrabiać. Myślę że z czasem będzie coraz lepiej.

 
10-07-07 16:15  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Poza problemami z papierem oraz drukiem mnie osobiście model kleił sie bardzo przyjemnie . Ale wracając do papieru , polecam na sam początek podklejenie wszystkich ścianek kadłuba i tym samym sklejenie góry i dołu ( Wujkowa metoda na szkielet ) .
Tobie radzę najpierw skleić górę i dół , a później pozostał detale . Co do armaty Możesz jeszcze od wnętrza wieży dodać niewielki balast .
I jeszcze moja galeria ;)
http://1-25saf.com/viewtopic.php?t=347&sid=e6698c3719486bf65b5792d73caa1735

Poza tym bardzo ładnie wychodzi , również kibicuję :)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
05-08-07 21:55  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Po dłuższej przerwie pomału wracamy budowy.
Na początek wklejone koła napędowe


a tutaj wszystko co potrzebne do kół nośnych (że tak to ujmę)


--
Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

 
05-08-07 22:00  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

I jedno takie kółeczko (bez retuszu).


Reszta w trakcie produkcji, powinna pojawić się niebawem.

--
Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

 
26-08-07 15:54  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Po dłuższej nieobecności prace nad Shermanem ruszyły do przodu.
W tzw międzyczasie czekając na dostawę pozostałych kół fabryka zespawała dół z górą co dało mniej lub bardziej taki efekt.

Ten zwis armatni zmienię i lufę na końcu podniosę ale na razie zostanie tak.

--

Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

Post zmieniony (26-08-07 18:31)

 
26-08-07 16:06  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

No i pojawiły się pozostałe koła jezdne.
Tak wygląda komplet


I dodatkowo pojawiły się jeszcze takie koła.


I tu mały błąd.
W trakcie sklejania nieopatrznie za mocno ścisnąłem i dwa koła się zmarszczyły.
W rzeczywistości nie wygląda to może tak tragicznie ale prawda jest taka że przez nieostrożność i może pośpiech sknociłem.

--
Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

 
26-08-07 16:10  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

A tutaj mamy element układu jezdnego

I komplet konieczny do postawienia czołgu na własnych kołach (jeszcze bez gąsienic)


--
Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

 
17-09-07 18:12  Odp: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

W końcu znalazłem chwilkę żeby wstawić kolejne fotki
Czołg stanął na na własnych kołach.


I jeszcze widok z tyłu

Przy lepszym aparacie (pożyczonym) w świetle lampy mocno odbija się kolor retuszu (bardziej brązowy niż zielony). Mam spory problem z dobraniem odpowiedniego koloru; raz - z powodu braku doświadczenia, drugi raz z powodu różnych odcieni druku. Jedne arkusze wpadały w taki khaki brąz inne w stronę bardziej zielonego.
W rzeczywistości jednak retusz choć dostrzegalny nie jest aż taki rażący.

--
Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

 
17-09-07 18:38  Odp: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

No i zaczynamy zabawę z gąskami. To będzie żmudna i długa robota.
A to początki
Po wycięciu okazuje się ze jest tego ogrom chociaż nie ma tu jeszcze zębów.


Na próbę zrobiłem jedno ogniwo. Tak to wstępnie wygląda.


"A świstak siedział i zawijał ..."


No i mamy przyklejone rdzenie ogniw (że tak to ujmę)


Założyłem że będę robił poszczególne detale wszystkich ogniw. Wydaje mi się (może błędnie) że ta metoda będzie szybsza niż wykonywanie każdego ogniwa kompletnie.
Jestem świadom że przy tej ilości powtarzających się detali żadna kołysanka ani liczenie baranów przed snem, nie będzie mi potrzebna jeszcze przez kilka najbliższych dni a może i tygodni.
Przypomniał mi się tutaj Charlie Chaplin pracujący w fabryce (tylko w jakim to było filmie) ;)

--

Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

Post zmieniony (17-09-07 18:45)

 
18-09-07 00:32  Odp: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
małyGlód 

 

Wiadomosc z centrali:

"Świstak, juz nie zawijasz..."

Sympatyczny modelik CI wychodzi ;)

--
Pozdrawiam Pawel

Utknąłem w niemocy ... :/

 
23-10-07 20:54  Odp: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Manufaktury ciąg dalszy


A teraz trzeba to do kupy poskładać.

--
Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

 
23-10-07 20:59  Odp: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

No i przykładowe pierwsze ogniwa, razem spięte na surowo, bez retuszu. .


Jak widać na drugiej fotce trochę mi te ząbki nie wyszły jak należy ale po drobnej poprawce i retuszu powinno być lepiej. Nauczyłem się już że na fotkach widać defekty które w realu są prawie niedostrzegalne.

--

Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

Post zmieniony (23-10-07 21:10)

 
29-12-07 19:07  Odp: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Po długiej przerwie czas pójść dalej.
Powycinane zęby teraz trzeba połączyć w całość z wcześniejszymi detalami.


--
Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

 
29-12-07 19:25  Odp: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

I tym oto sposobem dobrnąłem do końca.





Reasumując model nie był bardzo trudny chociaż jak dla mnie obnażył niedoskonałości warsztatu. Papier dobrze się wycinał, nie sprawiał większych kłopotów jeżeli chodzi o krzywizny. Jedynym mankamentem jest mocno błyszcząca farba.
Jak dla mnie, największy kłopot miałem z dwoma tematami.
1. Szkielet kadłuba wymaga dokładności. Ja nie byłem tu zbyt precyzyjny i przy łączeniu kadłuba z gondolą podwozia wyszły "kwiatki" które musiałem jakoś "zgubić" .
2. Arkusze są wydrukowane w dwu różnych kolorach.

Retusz niestety tym razem położyłem bo nie udało mi się dobrać dobrych kolorów.

W efekcie końcowym i tak jestem zadowolony że udało mi się dobrnąć do szczęśliwego końca.

--

Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

Post zmieniony (29-12-07 22:00)

 
29-12-07 19:36  Odp: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Gratuluje modelu i patrzę z zazdrością ,po pierwsze dlatego ,że to polski sherman ,a po drugie ,bo permanentny brak czasu ogranicza moje możliwości " tfurcze".
Życzę wielu takich pancernych modeli w przyszłym roku.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
30-12-07 10:39  Odp: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Model dosyć prosty, ale bardzo efektownie Ci wyszedł. Dołączam się do życzeń Pitera.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
30-12-07 11:08  Odp: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

I ja gratuluję ! Same zęby to chyba najbardziej pracochłonne elementy w tym modelu .
Kawał dobrej roboty :)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
30-12-07 13:00  Odp: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
kari   

Model OK, tylko "gąski" bym przemalował na jakiś "normalny " stalowy kolor;
bo ten, który jest na fotkach jest jakiś "myszowaty" (albo to jest złudzenie). :-)

 
30-12-07 17:07  Odp: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Całe gąsienice to dla mnie było wyzwanie. ale przy zębach faktycznie się narobiłem najwięcej.
Co do koloru gąsek to zostałem przy kolorach wycinanki które były szare. Bałem się malować gąsienic bo nie byłem pewien jak to wpłynie na cały model. W oryginale nie razi tak bardzo.

--
Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

 
30-12-07 18:39  Odp: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Bardzo ładnie i czysto sklejony modelik Padre, brawo. Nie pozostaje nic innego jak czekać na następne pancerne modele w twoim wykonaniu, pozdrawiam serdecznie.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024