FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
30-06-07 22:58  [Relacja/Galeria] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Witam serdecznie wszystkich.
Jestem tu nowy więc muszę się nauczyć wszystkiego od nowa. :(
Chciałbym poddać pod ogląd moje wypocinki . Po prawie 20 letniej przerwie moja miłość do kartonowców odżyła.
Po popełnieniu 2 modeli (LWS -3 Mewa i PzKpfw I Ausf. A) podjąłem się trudnego i żmudnego dla mnie przedsięwzięcia czyli Shermana.
Postaram się niebawem zapodać jakieś fotki ale najpierw muszę znaleźć instrukcje gdzie i jak je załączyć i jednocześnie jeśli komuś spodoba się śledzenie mojej pierwszej relacji to proszę o sugestie (te konstruktywne), bo jak widzę po doświadczonych rekinach tego forum przez owe kilkanaście lat, zmieniły się nie tylko jakość modeli, ale również narzędzia i metody rozwiązywania niektórych kwestii. Obserwując od kilku miesięcy znalazłem wiele odkrywczych dla mnie rzeczy.

Tak więc mam nadzieję że niebawem pochwalę się pierwszymi fotkami z moimi wypocinami.

 
30-06-07 23:15  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Bartas 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4


 - 2

"Tak więc mam nadzieję że niebawem pochwalę się pierwszymi fotkami z moimi wypocinami."


fajnie...




Post zmieniony (30-06-07 23:15)

 
30-06-07 23:18  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Witaj Padre,

Pierwsza konstruktywna uwaga - mam nadzieję, że wstawisz naprawdę "niedługo"(czytaj jutro, pojutrze) zdjęcia z budowy, bo niestety "zapowiedzi relacji" są tutaj kasowane. Po prostu kolejność w Twoim przypadku powinna być odwrotna - najpierw nauka wstawiania fotek (a to wcale nie jest trudne, tylko popróbuj - tutorial znajdziesz na forum), a potem relacja.

Także odwiedź dział TESTY, poćwicz i zapodaj już porządny kawałek relacji. Czekamy. Albo usuwamy - wszystko w Twoich rękach.

Swoją drogą to wybierasz ciężkie modele, jak na czas "powrotu" do kartonu po tak długim czasie. Ale Twój wybór:-)

Mamy nadzieję, że wstawisz w osobnych wątkach galerie skończonych wspomnianych przez Ciebie dwóch modeli?

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
30-06-07 23:37  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Uda się czy się nie uda? Oto jest wyzwanie.



I chyba się udało.

Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

Post zmieniony (30-06-07 23:37)

 
30-06-07 23:42  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Jestem pod wrażeniem szybkości z jaką moderatorzy reagują stojąc na straży tego forum.
To cieszy i zmusza do mobilizacji i dyscypliny.

Pomimo że nie pierwszej świeżości już jestem, to jakoś udało mi się uporać z pierwszą fotką, czym mam nadzieję ostudzę trochę tnące ostrze moderatora. ;)

A przy okazji dziękuję za sugestie. Myślę że to wartościowa uwaga na przyszłość.

Co do sugestii o umieszczeniu poprzednich moich wypocin w osobnym wątku to uprzejmie informuję że w miarę możliwości (nabierania biegłości w poruszaniu się po forum) umieszczę parę fotek z tychże modeli.

Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

Post zmieniony (30-06-07 23:45)

 
30-06-07 23:54  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Ponieważ ten model popełniam już od jakiegoś czasu (na razie zrobiłem korpus i wieżę) więc mam kilka fotek którymi chcę się pochwalić.

No to zaczynamy:

I tak pierwszy poszedł na warsztat szkielet.



Pragnę tutaj dodać że model z założenia chcę zrobić w standardzie.
Chyba jeszcze nie czuję się na siłach żeby wyjść poza standard.

No i wszystko co dobre kiedyś się kończy. Dzisiaj koniec przyszedł nagle. "Strażnik pieczęci" (czyli moja żonka) zaingerował.
Tak więc ciąg dalszy chyba jutro.

Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

Post zmieniony (30-06-07 23:59)

 
01-07-07 00:48  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

I o to chodzi Padre:-)
A jak widać moderator nie taki straszny jak go malują:-)
Dzięki za spokojne przyjęcie sugestii i ekspresową odpowiedź, tak trzymać:-)
Jeszcze raz witamy i czekamy na dalszy ciąg. Wartościowych relacji nigdy za wiele.

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
01-07-07 11:02  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
barakuda   

Model jest naprawde fajny , tylko trzeba uważać na ten kredowy papier .

--
"Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię"

 
01-07-07 12:56  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Witam!!!
Padre może chciałbyś się pozbyć tego wózeczka który był dołączony jako gratis???
Pozdrawiam

 
01-07-07 15:56  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Co do kredy to właśnie zauważyłem że nie jest to łatwy materiał. To znaczy może nie jakiś trudny ale wymagający dużej ostrożności. Staram się przede wszystkim ostrożnie obchodzić z klejem bo to najbardziej jest na tym świecących elementach widać.
Model faktycznie jest sympatyczny, chociaż jak napisał StuG do najłatwiejszych nie należy.
W paru miejscach naciąłem się, ale to chyba były przede wszystkim moje błędy. Ponieważ buda z wieżą jest praktycznie prawie skończona (w moim odczuciu) więc w tych miejscach pozwolę sobie pokazać co zrobiłem i poddać pod osąd błędy na które sam się nadziałem. Chętnie przy tym skorzystam na przyszłość z sugestii jak powinienem sobie poradzić. Jeżeli oczywiście ktoś popełnił to jeździdło i będzie chciał podzielić się swoją mądrością.

Seba - myślałem żeby sobie treningowo go złożyć ale w zasadzie mogę się go pozbyć. Szczegóły na priva.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024