FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
01-07-07 16:19  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Tak wygląda szkielet 1 części.



Szkielet jest OK ale jak się później okazało nie chciał się spasować z poszyciem. Pojawił się problem jak ja to nazwałem "madejowego łóżka" znany pewnie wytrawnym sklejaczom. Czyli "kołderka" okazała się za krótka i jak się poszycie z tyłu domykało to z przodu dolny płat szkieletu okazał się za długi.

Fajnym rozwiązaniem twórców wycinanki było podzielenie modelu na 3 części które można montować oddzielnie. Nadwozie które montuje się kompletnie. Podwozie które montuje się osobno. Wieża która również jest osobnym elementem (to jest często spotykane). Na pewno taki sposób budowy ułatwia pracę nad modelem bez większych obaw że detale zamontowane wcześniej ulegną jakiemuś przypadkowemu uszkodzeniu.

 
01-07-07 16:51  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

A tak prezentuje się nałożone poszycie. W zasadzie spasowanie szkieletu z poszyciem nie stworzyło szczególnych problemów. Chociaż te skosy z boków do których później przychodzi kilof, łopata itd. nie do końca mi się podobają. Nie wiem czy to jest dostrzegalne ale minimalnie mi si wklęsły.


I jeszcze jeden błąd ( który mi się czasem zdarza) nie wyretuszowałem krawędzi przed sklejeniem stąd białe ślady na krawędziach.

No i pojawiły się pierwsze detale na wierzchu



Mam nadzieję że wybaczycie mi nie najlepszą ostrość ale eksperymentuję z moją 2 megową cyfrówką. Lepszej na razie nie mam.
Z większej odległości robi niezłe zdjęcia ale z bliska mam problem z ostrością.
"Ale tak krawiec kraje jak materii staje".

Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

Post zmieniony (01-07-07 16:57)

 
01-07-07 19:28  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Kleuiłem ten model dosyć dawno temu i chciałem Ci zwrócić uwagę na dolną część kadłuba. Tam trzeba zrobić porządne wzmocnienia,bo autor tego nie uczynił.Bez wzmocnień z tektury podwozie może Ci się rozjeżdżać.Galeria mojego modelu jest tu
http://www.1-25saf.com/viewtopic.php?t=188
Pozdrawiam

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
01-07-07 19:45  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Witaj na Forum.
Początek trochę przydługawy,ale teraz już widać efekty pracy.Jeśli robisz zdjęcia z bliska to użyj trybu makro ,a jeśli masz szkło powiększające to przyłuż do obiektywu.Metodę opisywali Koledzy tu na forum.Powodzenia i nie poddawaj się .Fajnie ,że to model w polskim malowaniu.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
01-07-07 20:28  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Dzięki Piterpanzer ale tu jest mały problem bo moja 2 megowa cyfrówka nie robi w makro. A co do szkła to właśnie zaczynam eksperymentować ze szkłem powiększającym. Mam takie szkiełko w "trzeciej ręce". Jutro spróbuję wrzucić kilka nowych fotek z wyposażeniem nadwozia i wieże. A jeśli mi się uda to elementy podwozia postaram się wrzucić w lepszej jakości, jeśli patent ze szkłem się uda.

 
08-07-07 23:28  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Nadwozie uzbrojone w większość detali.


Mam wrażenie że łom podobnie jak łopata i siekiera powinien być podklejony kartonem ale w wycinance nie było to oznaczone w związku z tym został płaski. W zasadzie nie mam pewności jak powinno być.

 
08-07-07 23:35  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

A tutaj mamy prawie skończoną wieżę
trochę problemów sprawiło mi precyzyjne zamknięcie poszycia wieży, Ale wynikło to z mojej nieuwagi przy pasowaniu.
Drugi feler jaki mi się pojawił to po zmontowaniu lufy okazało się że lufa opada pod ciężarem.

 
09-07-07 00:03  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

A tutaj zaczynamy podwozie.
Montaż gondoli nie sprawił żadnych niespodzianek. Natomiast bubel mi wyszedł z tyłu przy zespole do którego montuje się koło napinające. Element po podklejeniu kartonem wyszedł za krótki o 1 mm czyli o grubość 1mm kartonu (widoczne na fotce 3).



 
09-07-07 00:05  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Pierwsze koła poszły w ruch. :)



 
09-07-07 01:18  Re: [Relacja] Sherman VC Firefly - NM 1/2 2001
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Padre modelik wychodzi naprawdę bardzo ładnie, tempo budowy też niesamowite. Faktycznie jak się patrzy na fotki to widać jak błyszczący jest papier w tym modelu, miejscami wygląda jak by był po kilku warstwach lakieru. Przy twoim tempie prac to niedługo finisz, jedynie gąski może trochę spowolnią temat, kibicuję dalej i pozdrawiam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024