FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 
12-10-10 00:02  Odp: [relacja/galeria] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - uzupełnienie 11.10.2010
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wow, ten model to mistrzostwo świata. Wygląda jak prawdziwy.
Moje gratulacje!!!

Pozdrawiam

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
12-10-10 07:48  Odp: [relacja/galeria] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - uzupełnienie 11.10.2010
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dobre, dobre. Dopowiem, że jest taki płyn Micro-Sol, który zmiękcza kalkomanie - akurat by pasowało, aby go zastosować.

Pozdrawiam
Mariusz

 
12-10-10 08:17  Odp: [relacja/galeria] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - uzupełnienie 11.10.2010
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

O, kolega Precyzyjny znów w akcji??? Będzie znów na co popatrzeć. Powodzenia. Na ciufciach się nie znam, a z sugestiami i uwagami przy takim poziomie mistrzostwa to nawet nie będę sie wychylać.

--

 
12-10-10 08:56  Odp: [relacja/galeria] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - uzupełnienie 11.10.2010
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wreszcie konkretna zapowiedź. Czekam i czekam aż przekujesz w papier to nad czym pracowałeś :-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
12-10-10 23:50  Odp: [relacja/galeria] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - uzupełnienie 11.10.2010
k 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie jestem fanatykiem tego rodzaju modelarstwa (kolejowego) lecz przyznam się że widząc tego typu majstersztyk nachodzi mnie chęć obczajenia TEGO na własne oczy. Do tej pory modele podziwiałem tylko i wyłącznie w Muzeum Techniki. Od teraz będę śledził wszelkie informacje o nadchodzących imprezach :)

Zasiadam na widowni, jeżeli jeszcze są wolne miejsca hehe :P

--
Pozdrawiam serdecznie

 
13-10-10 13:59  Odp: [relacja/galeria] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - uzupełnienie 11.10.2010
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Adin ten film już się skończył, to był ostatni wpis związany z budową tego modelu, więcej zmian nie przewiduję. Trochę masz pecha, z modelem objeździłem całą Polskę i też już raczej z nim się nigdzie nie wybieram, co najwyżej będzie go można oglądać na zawodach w Gdańsku.
Dziękuję Wszystkim za śledzenie mojej relacji i zapraszam do oglądania następnej.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
13-10-10 15:51  Odp: [relacja/galeria] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - uzupełnienie 11.10.2010
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Precyzyjny: "zapraszam do oglądania następnej"
Co prawda nie pasjonuję się kolejnictwem również tym parowym ale czekam z niecierpliwością na następną relację - i nie mogę się doczekać. Pozdrawiam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
14-10-10 00:31  Odp: [relacja/galeria] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - uzupełnienie 11.10.2010
Stachowitz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jak wyżej... Czekam na kolejny show, tzn. pokaz modelarstwa najwyższej klasy. Naprawdę - takie zdjęcia można oglądać. Pokazałem kiedyś znajomym, nie wierzyli. Po pierwsze - nie chcieli wierzyć, że to model. Po drugie - że z kartonu.

Pozdrawiam!

 
12-11-10 22:38  Odp: [relacja/galeria] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - uzupełnienie 11.10.2010
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Jest pan mistrzem świata, przepiękne. Ja też mieszkam w Lęborku i jestem dumny że pan jest "aptekarzem w tej dziedzinie" myślę ze zna pan lub znał Darka Wandtke - to mój były sąsiad i też pasjonat lokomotyw pozdrowienia. S.J

 
04-05-11 23:16  Odp: [relacja/galeria] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - uzupełnienie 11.10.2010
Borysio 

 

Gratuluję kolejnego i to podwójnego sukcesu jakiego dostąpiłeś na Szczecińskim Paprykarzu Kartonowym, który odbył się w dniach 1-3 kwietnia 2011. Ty2 zdobył pierwsze miejsce w kategorii seniorów, oraz nagrodę Grand Prix Publiczności, a to jest szczególnie cenna nagroda .
Proponuję abyś uaktualnił zdjęcie Ty2 o nowe pucharowe zdobycze ! Serdecznie pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów. Ryszard

--

Post zmieniony (04-05-11 23:18)

 
05-05-11 00:21  Odp: [relacja/galeria] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - uzupełnienie 11.10.2010
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Borysio, dziękuję za życzenia i gratulacje, ale z tymi "pucharowymi" fotkami może nie przesadzajmy. Jedno już jest, a co za dużo to i :) nie zechce.

PS. Że też chciało Ci się szukać tej relacji w "czeluściach" forum.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
21-11-11 14:10  Odp: [relacja/galeria] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - uzupełnienie 11.10.2010
Qdaty 

 

Precyzyjny, a skąd wziąć takie elementy jak nakrętki i śruby wycinane laserowo?

--

 
21-11-11 20:53  Odp: [relacja/galeria] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - uzupełnienie 11.10.2010
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Qdaty - np. z Drafmodelu http://www.drafmodel.pl/oferta.asp

--


 
17-12-11 17:37  Odp: [relacja/galeria] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - uzupełnienie 11.10.2010
Qdaty 

 

Precyzyjny, mam pytanko.

Zbiorniki na sprężone powietrze wykonywałeś ręcznie, prawda? Czy masz jakiś sposób lub poradę na tak idealne wykonanie zaobleń na ich końcach?

--

 
05-11-16 18:03  Odp: [relacja/galeria] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - uzupełnienie 11.10.2010
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Chciałbym odświeżyć, na prośbę kilku osób, zdjęcia z budowy modelu w tej relacji, ale niestety zdjęć nie posiadam, a te umieszczone na serwerze Imageshack, zostały skasowane.

Na 23 stronie tej relacji, zamieściłem kiedyś do pobrania plik "Precyzyjny Ty2 budowa.zip - 76.01MB". Plik był zamieszczony na serwerze zshare.net, ale niestety został skasowany, sam też już go nie posiadam. Jest szansa, że na podstawie zdjęć umieszczonych w tym pliku, udałoby mi się sporo brakujących zdjęć odtworzyć.

Czy ktoś z Was ma może ściągnięty ten plik, może go gdzieś zamieścić i dać linka do ściągnięcia pliku ?

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
06-11-16 14:30  Odp: [relacja/galeria] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - FOTKI POSZUKIWANE
kezat 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Cześć,

Wysłałem do Ciebie mailem dwa linki - galeria i budowa.

pozdrawiam,
MR

 
06-11-16 15:18  Odp: [relacja/galeria] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Kezat, dziękuję, oba pliki już pobrałem. Sprawdziłem, są w nich wszystkie zdjęcia z budowy, więc będzie można pouzupełniać brakujące fotki. Muszę znaleźć tylko serwer zdjęciowy, który nie zmienia nazw plików ładowanych fotek i nie dodaje dużo zmiennych znaków, jak to robi obecnie Photobucket. Wtedy zamiana linków będzie w miarę prosta i szybka, bo masowa.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
06-11-16 16:26  Odp: [relacja/galeria] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2
Seweryn 

 

kezat czy mógłbym Cię prosić o te zdjęcia? s_weinert@interia.pl

--
Seweryn

 
06-11-16 17:25  Odp: [relacja/galeria] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2
pawcio37   

Poproszę o wstawienie gdzieś na jakiś serwer i udostępnienie linku bo więcej osób chce skorzystać z fotek.

 
06-11-16 19:14  Odp: [relacja/galeria] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Jutro wstawię spakowane pliki ze wszystkimi zdjęciami - budowa i galeria.
Na bieżąco będę uzupełniał brakujące fotki, te które się da. Dzisiaj udało mi się poprawić wszystkie zdjęcia na stronie 1 relacji. Mam nadzieję, że codziennie dam radę poprawić przynajmniej jedną stronę, do zmiany pozostało ich jeszcze 7.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
08-11-16 10:12  Odp: [r/g] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - Galeria strona 22
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Na prośbę kilku Kolegów zamieszczam ponownie wszystkie zdjęcia z relacji budowy modelu Ty2 widocznego na zdjęciu poniżej:



Zdjęcia do pobrania z dysku Google, w formie jednego spakowanego zipem pliku.

Plik ze zdjęciami z budowy modelu jest do ściągnięcia tutaj: Precyzyjny Ty2 budowa.zip - 76.01MB

Plik ze zdjęciami w dużej rozdzielczości, które zamieściłem w galerii na stronie 22, do ściągnięcia tutaj: Precyzyjny Ty2 galeria.zip - 49.53MB

Prace nad uzupełnieniem relacji trwają, ale idą powoli, bo zdjęć dużo (około 350), a wszystkie linki muszę zmieniać pojedynczo. Strony od 1 do 4 są już poprawione.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
08-11-16 10:35  Odp: [r/g] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - Galeria strona 22
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Mariusz – wielkie dzięki :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
17-11-16 10:46  Odp: [r/g] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - Galeria strona 22
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Wszystkie zdjęcia w relacji zostały uzupełnione, na ile to będzie trwałe, to tylko Photobucket wie. Do kompletu brakuje mi tylko jeszcze pliku z projektem poprawionych hamulców, jak odszukam, to też go wstawię.

Martwi mnie tylko, że od czasu jak zrobiłem model parowozu Ty2, nikt nawet nie zaczął nowej relacji z takim modelem, więc nie jestem pewien, czy ta cała robota z uzupełnianiem zdjęć, miała sens. Liczę jednak, że może ktoś robi Teigreka skrycie, bez prezentacji na forum.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
17-11-16 17:20  Odp: [r/g] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - Galeria strona 22
GreifScotland   

Ja nie robię w kartonie ale mam 2 Br 52 w plastiku a fotki i tak pobrałem bo lepszych referencji na brudzenie nie trzeba :D
Podziękował :)
Pozdrawiam

 
17-11-16 19:54  Odp: [r/g] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - Galeria strona 22
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Mariusz, pociesze Cie, ze nawet jak ktos Teigreka w zyciu nie sklei, to akurat Twoje zdjecia moze ogladac godzinami, jako motywacje do dalszego dzialania, albo chociaz ustawic sobie jako tapete na pulpicie ;) Nie masz co sie martwic.

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
18-11-16 08:33  Odp: [r/g] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - Galeria strona 22
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Mariusz. Zawyżyłeś swoją relacją poziom tak niesamowicie, że nie licz iż zbyt wielu śmiałków podąży Twoimi śladami :-)

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
18-11-16 09:25  Odp: [r/g] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - Galeria strona 22
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Od początku, jak tylko zacząłem bawić się w latach 60-70 ubiegłego wieku elektrycznymi kolejkami produkcji byłej DDR, gromadzić dokupowane sukcesywnie tory, zwrotnice, wagoniki i parowozy, byłem pod ogromnym wrażeniem precyzji wykonania tych zabawek i ZAWSZE ! podziwiałem ludzi, który bawią się w modelarstwo kolejowe.
Mnie nie starczyło wówczas cierpliwości i dokładności więc zająłem się lądową, nieszynową pancerką.
Ale sentyment wraca, więc robię już trzeci pancerny model kolejowy po Tatrze i D-2 czyli Czerwoną Gwiazdę. Ale Twój model to nawet nie mistrzostwo ale cały Kosmos. Podziwiam i gratuluję takiego modelu a także wykonania zdjęć.

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
18-11-16 12:29  Odp: [r/g] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - Galeria strona 22
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Te hamulce to ten plik? http://plany.zonk.pl/hamulec.cdr

 
18-11-16 13:40  Odp: [r/g] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - Galeria strona 22
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Koledzy, dziękuję wam za wyrazy uznania, ale przecież ten model to staroć sprzed 8 lat, jakie tam mistrzostwo. Uwierzcie są lepsze modele kartonowych parowozów, choćby ten Pu29 :)

Wystarczy porównać te 2 zdjęcia:

Ty2



Pu29



Uboottd, o ten plik chodziło, czy ten link może pozostać aktywny, czy mam wstawić swój ?

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
18-11-16 15:24  Odp: [r/g] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - Galeria strona 22
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Mariusz. Nie przekonałeś mnie. Ja zdania nie zmieniam. Dla mnie Ty-2 to mistrzostwo. Nawiązując jeszcze do wypowiedzi Sławka to mnie również technika kolejowa fascynowała od najmłodszych lat a że lat mam już nie tak mało to pamiętam parowozy jeszcze z czasów końca ich świetności na szlakach kolejowych. Fascynowały mnie i do tej pory mnie fascynują. Fascynują mnie też ludzie, którzy z taką pasją je budują. Jednak podobnie jak Sławek wdałem się w przygodę z naziemną techniką bojową, którą po latach długiej przerwy staram się kontynuować więc modelu parowozu chyba już nie zbuduję aczkolwiek chodzi mi po głowie pomysł zbudowania modelu, któregoś z pociągów pancernych, który by połączył oba tematy, kolejowy i pancerny. Mam nadzieję, że mi starczy zapału.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
19-11-16 22:43  Odp: [r/g] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - Galeria strona 22
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ten link może być aktywny dopóki będe prowadził strone z planami... ;-)

 
04-03-17 11:25  Odp: [r/g] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - Galeria strona 22
Krzysztof55   

Witam !
Jeżeli jest taka możliwość bardzo proszę o link do ściągnięcia zdjęć.
Pozdrawiam.
Krzysztof

 
04-03-17 13:31  Odp: [r/g] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - Galeria strona 22
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Linki są wstawione na poprzedniej stronie. Oba działają, sprawdziłem przed chwilą, trzeba kliknąć strzałkę po prawej stronie u góry, nie czekając aż kółko na środku strony przestanie się obracać. Wtedy pojawia się informacja, że plik jest za duży, żeby go przeskanować antywirusem, klikamy "ściągnij mimo to" i zaczyna pobieranie.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
05-03-17 16:53  Odp: [r/g] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - Galeria strona 22
Krzysztof55   

Witam !
Zajmuję się modelarstwem rc lotniczym.Buduję PBY 5 CATALINA rozpiętość prawie 4 metry i 2,5 metra długości.W ubiegłym roku po 4 latach zakończyłem budowę kutra rybackiego serii 17 m skala 1/14 z lat 40-tych sterowany radiem.ALE .................parowozy to moja jeszcze niespełniona miłość.Tak zupełnie przypadkiem kupiłem na Allegro model Ty 2 skala 1/25 firmy Angraf.Szukając materiałów na temat tego parowozu trafiłem na Twoją relacjęz budowy.Podziw i szacunek to jedyne określenie jakie przychodzi mi do głowy , a biorąc pod uwagę fakt , że model powstał z papieru to już zupełny podziw.Chociaż muszę powiedzieć , że kiedy ogladam zdjęcia plenerowe ( doskonałe tak jak i model ) to trudno uwierzyć ,że widzi się model.Malowanie pięknie podkreśla ,, wiek " maszyny.
Ponieważ podzczas budowy dużym wsparciem jest Twoja relacja fotograficzna bardzo zmartwił mnie fakt , że nie jest juz dostępna .Usiłowałem ja ściągnąć ale bez rezultatu.Na jednej ze stron był link do zdjęć oryginału i porażka bo też nie dziala.
Czy dysponujesz jeszcze zdjęciami oryginału ?.
Pozdrawiam.
Krzysztof / 62 lata
Dabrowa Górnicza

 
06-03-17 17:34  Odp: [r/g] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - Galeria strona 22
Krzysztof55   

Mariusz udało mi się ściągnąć zdjęcia z obu ,, paczek " .Bardzo dziekuję.Powiedz czy jest możliwość ściągnięcia zdjęć oryginału o których wspomniałeś w czasie budowy ?.
Pozdrawiam.
Krzysztof

 
07-03-17 15:49  Odp: [r/g] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - Galeria strona 22
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Nie posiadam już tych zdjęć, nie mam możliwości odtworzenia ich w postaci spakowanego pliku, która można byłoby pobrać.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024