FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
26-02-17 14:21  [G] Robot Lenshead Prototype - wyd. Internet
PiroMariolaNT 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam wszystkich!

Wiem, że jestem nieco monotematyczna jeżeli chodzi o klasy modelarskie, ale musiałam zrobić kolejnego robota z serii Lenshead.

Niektórzy widzieli go już na wczorajszym konkursie w Rypinie, gdzie miał swój debiut.



W poprzedniej relacji pochwaliłam się dość popularnym wśród modelarzy robotem Lenshead Type B, który był modelem bojowym - stąd te nakoksowane, szerokie ramiona i mocne pięści ;). Teraz, gdy już poćwiczyłam, pokusiłam się o wykonanie jego mniejszego braciszka – robota Lenshead Prototype. Prototype jest modelem zwiadowczym, a więc jest o wiele niższy i drobniejszy od Type-B, jednak ma o wiele większy potencjał, jeżeli chodzi o detalizację. Obrazy śrub, nitów, siatek, wywietrzników, tłoków i okablowania na wydruku były dla mnie kopalnią złota jeżeli chodzi o możliwość uwypukleń. A kto zna mnie i moje modele wie, że samowolka budowlana to moje drugie imię :) Powklejałam siatki modelarskie gdzie się dało, uwypuklałam blachy, naklejałam nity, folię, kabelki itd. W ramach dodania realizmu używałam nawet pojedyncze odpadki po uszkodzonych elementach laserowo ciętych. Wszystko się przydało.

Oczywiście, tak samo jak w przypadku Type-B pozostałam przy budzącej zgrozę lawendowej kolorystyce – przynajmniej widać, że kobieta zbudowała ;)

Model swoją drogą, ale podstawkę też chciałam wykonać ciekawą. Trawka i krzaczki wg mnie nie do końca pasowały do robota, który bardziej kojarzył mi się z postapokaliptycznym, być może marsjańskim otoczeniem. Dlatego ze styroduru, kamieni, kitu do drewna, piasku i wikolu ulepiłam kamieniste, martwe podłoże z wysuszonymi roślinami i szkieletem wkopanym w ziemię. Chyba wygląda przekonująco.



--

Post zmieniony (26-05-18 13:43)

 
26-02-17 14:42  Odp: [G] Robot Lenshead Prototype - wyd. Internet
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

O kurczę, niezła - nomen omen - robota :-) Tak nawiasem mówiąc te roboty są z jakiegoś filmu/gry albo czegoś takiego?

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
26-02-17 15:14  Odp: [G] Robot Lenshead Prototype - wyd. Internet
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Robocik sympatyczny.

Ale podstawka jest naprawdę niezła.

Gratuluję

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
26-02-17 17:58  Odp: [G] Robot Lenshead Prototype - wyd. Internet
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Fakt,robocik sympatyczny ! A podstawka super. Ten szkielecik przyciąga uwagę :)

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
02-03-17 11:22  Odp: [G] Robot Lenshead Prototype - wyd. Internet
Krzysztof NT 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16
 

Mam pytanie do kolegów modelarzy:

Czy ktoś z Was dysponuje namiarami lub jest w posiadaniu pliku z wersją Lenshead RB?

Swego czasu był łatwo dostępny w necie w formie darmowej, ale od dłuższego czasu nie mogę go zlokalizować.

--

 
02-03-17 19:27  Odp: [G] Robot Lenshead Prototype - wyd. Internet
MiSza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A tu sprawdzałeś:
http://www.papercraftmuseum.com/lens-head-rb/

--
MiSza

 
02-03-17 19:40  Odp: [G] Robot Lenshead Prototype - wyd. Internet
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetne wykonanie robota i podstawki. Gratuluję i podziwiam :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
02-03-17 22:16  Odp: [G] Robot Lenshead Prototype - wyd. Internet
PiroMariolaNT 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

MiSza, no właśnie link na tej stronie to odnośnik do oficjalnej strony autora Lenshead-ów, ale na niej jest tylko Prototype i Type-B.Wygląda na to, że autor usunął akurat ten model z kolekcji dostępnych projektów. Szukałam go też na innych stronkach i nic. :(
Rodzinka jest niepełna.

 
03-03-17 10:24  Odp: [G] Robot Lenshead Prototype - wyd. Internet
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Bardzo podoba mi się i model robota i ta klimatyczna podstawka.
Z czego zrobiony jest szkielet tego zwierzaka?
I bardzo fajnie, że kleisz takie "niszowe" modele tu na forum, okrętów, samolotów i czołgów jest na pęczki, a takich perełek niewiele.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
03-03-17 21:55  Odp: [G] Robot Lenshead Prototype - wyd. Internet
PiroMariolaNT 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Najger, pancerkę pozostawiam chłopakom, bo oni się na tym najlepiej znają. Ja biorę całą resztę :) Preferuję statki kosmiczne, ogólne SF, roboty, budowle, trochę próbuję zmierzyć się z żaglowcami i ewentualnie myślę o helikopterach.

Szczerze mówiąc, jeżeli chodzi o szkielet, jest to element zabawki edukacyjnej dla dzieci. Spreparowałam go, połamałam żebra, "ubrudziłam" kości, zanurzyłam go w masie z której zrobiłam podłoże i voila!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024