FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 29Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
03-07-07 18:22  Re: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Witam

Praca przy budowie silników dobiegła końca. A oto efekty moich zmagań w odtworzeniu rzeczywistości w kartonie. Przepraszam za kiepską jakość zdjęć, ale dzisiaj brak słońca zmusił mnie do robienia fotek przy lampie.

W szklanej gablotce pod ciepłem halogena schną sobie silniczki:



A oto i one w całej okazałości:









Nie robiłem bardzo pogniecionych blach, ponieważ osoba niezorientowana jak wyglądają silniki w rzeczywistości, mogłaby odebrać to tak, że zrobiłem coś źle, że mi się pogniotło. Silniki w odróżnieniu od silników parowozów nieczynnych sfotografowanych w skansenie, są oblepione smarem, olejem, kurzem. Z tyłu są włożone tymczasowe zaślepki, później tam będą wchodziły metalowe tłoczyska. Mam nadzieję, że udało mi się osiągnąć nieco efekt zbliżenia do oryginalnych silników.

Czekam na wasze komentarze, uwagi i sugestie dotyczące budowanego modelu.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
03-07-07 19:04  Re: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
wichura3 

 

Co tu komentować. Widziałem Tkp30 z brudziem. Jak zrobisz go na tym ,to rozłozysz wszystkich. ( to znaczy siebie, bo konkurencji raczej nie masz )

 
06-07-07 18:23  Re: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Witam

Dzisiaj parę zdjęć z budowy kółek tocznych. Kółeczka są wycinane laserowo, co nie znaczy, że jest przy nich mniej pracy. Zrobienie tych kółek zajęło mi około 16 godzin. A oto poszczególne fazy budowy kółek:




Kółka są świeżo pomalowane, jeszcze farba nie wyschła. Po wyschnięciu zrobię jeszcze delikatny "brudzing". Metalizer będzie polerowany, bo na razie widać na nim odciski palców.

A tyle mnie jeszcze czeka do sklejenia:



Wichura3, dlaczego mam się rozłożyć ? Prędzej się zaje..., to znaczy zarobię przy budowie tego modelu. Ale na końcowy efekt warto poczekać, choćby rok albo dwa.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
06-07-07 19:04  Re: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Seweryn 

 

Genialnie Ci to wychodzi, widac pasje do kolejnictwa, a i modelarsko pierwsza klasa. Mam nadzieje że przywieziesz do Porabki to cudo.

--
Seweryn

 
06-07-07 19:10  Re: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Witam, Mariuszu!
Wspomniałeś na wystawie we Wrocławiu, że modele malujesz zazwyczaj tylko pędzelkami. Czy ten metalizer również nałożyłeś pędzelkiem?? Czy mógłbyś opisać nieco dokładniej technikę malowania? I cóż to jest dokładnie za farba? Oj, sorry za nadmiar pytań, ale kwestia nakładania metalizera interesuje mnie szczególnie.

A poza tym dodam, że wszystko wygląda pięknie- jak zwykle. Jestem stałym oglądaczem tego wątku.
Pozdrawiam



Post zmieniony (06-07-07 19:11)

 
06-07-07 20:03  Re: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
wichura3 

 

Poczekamy

 
06-07-07 20:42  Re: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Marek_G 

 

Co dzień przeglądam to forum i zawsze nie mogę doczekać się na dalszą twą relację. Silniki parowe wyszły SUPER bdb. Jakie kleje stosujesz do budowy tego modelu, i czym sklejasz te koła (widzę szprychy pięknie wyoblone i ta bieżnia koła metaliczna, będzie to czadowo wyglądało?).

Z poważaniem Marek G.

 
09-07-07 13:08  Re: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Witam

Koledzy, dziękuję za zainteresowanie moją relacją i aktywny udział. A oto odpowiedzi na Wasze pytania:

Seweryn "ALF" - mam w planach pokazanie tego parowozu w Porąbce, ale wątpię bym go skończył do września tego roku, raczej nastawiam się na Porąbkę 2008.

Jacek Placek - metalizer jest także nakładany pędzelkiem. Dokładniej to opiszę przy okazji prezentacji kół jezdnych. Pokaże w jakiej kolejności sklejanie, obróbka, jakimi narzędziami i kiedy szlifuję, jakimi pędzelkami i jakim sposobem maluję. A farbka to metalizer Humbrol nr 27003

Wichura3 - to czekajcie.

Marek_G - do klejenia modelu stosuję:
- butapren do naklejania elementów na tekturę, sklejania szkieletu wręgowego kotła i tendra
- wikol do sklejania ze sobą większości elementów modelu
- kropelka do nasączania i wzmacniania elementów, które będą szlifowane
- BCG do nakljenia nitów, nakrętek
Koła są sklejane wikolem

I na koniec kółeczka toczne po małej waloryzacji:



Trwają prace przy budowie 10 kół jezdnych.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
09-07-07 19:36  Re: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Seweryn 

 

Jak będziesz w Porabce w tym roku, zabierz tyle ile masz, jeśli to nie będzie problem. Chciałbym widziec to cudo na żywo.

--
Seweryn

 
09-07-07 20:46  Re: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Marek_G 

 

Bardzo dziękuje za odpowiedź w wszystkich mych kwestiach i kolegów.
Czuwam i czekam dalszego ciągu......

Z poważaniem FAN

Marek G.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 29Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024