FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 29Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 
01-02-08 16:59  Odp: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Tadeusz_h taką gablotkę z pleksi można zamówić w tej firmie: http://www.acryland.pl/kontakt.php . Kosztowała mnie ona 100 zł.

Hubertuss otwórz sobie relację na 2 stronie, znajdź wątek ze zdjęciami farbek akrylowych w tubkach, tam jest opisane co i jak. Przede wszystkim trzeba dużo prób, by dojść do własnego sposbu. Żeden opis, a nawet film instruktażowy nie zastąpią tego. A rury są zrobione po prostu z kawałków przewodu elektrycznego 1,5 mm miedzianego w izolacji. Łatwo się formuje i po wygięciu trzyma kształt, łatwo się maluje, przyklejałem klejem CA

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
01-02-08 18:41  Odp: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
hubertus   

Obejdzie się bez zaglądania na 2 stronę, bo relację śledzę od samego początku. Z tym, że trzeba wielu prób, to jak najbardziej masz rację. Nic nie zastąpi doświadczenia. Może za 20 lat też osiągnę taki poziom wtajemniczenia jak Ty :)

Pozdrawiam

 
08-02-08 12:37  Odp: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Witam

Dzisiaj dalszy ciąg prac nad wyposażeniem budki maszynisty. Dorobiłem zegary, jakieś zawory, dźwignię przepustnicy (taki "pedał gazu" w parowozie), dźwignie do wytrząsania rusztu (niech znawcy parowozów poprawią mnie, jeśli źle ponazywałem te częśći). Zegary tez są lekko ubrudzone. Praca idzie pomału, bo te wszystkie elementy są od podstaw narysowane przeze mnie.



I widoczki na całość wyposażenia:



Zachwycaliście się moimi zegarami w Ol49, a one nie mają w rzeczywistości takich mosiężnych pierścieni, raczej to taka mała fantazja. Zegary w prawdziwym Ty2 wyglądają tak:



Będę wdzięczny za wasze komentarze, uwagi i sugestie dotyczące budowanego modelu.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
08-02-08 12:54  Odp: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Sorki Precyzyjny, ale to jakieś przegięcie !!!
Już nawet nie będę pisał nic mądrego, ale dla mnie to kosmos modelarski!

Zabija mnie dbałość o oddanie wszystkich szczegółów i coś, co dla mnie jest niesamowitego w tym modelu, czyli oddanie faktury materiału i wszelkie ślady użytkowania !
Wypas i genialne modelarstwo!
Uuuffff musiałem to napisać :)

Pozdro

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
12-02-08 10:35  Odp: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Witam

Dzisiaj tylko kilka zdjęć i jeden element, ale malutki i pracochłonny. Robiłem go przez 2 dni. Przyznam się, że nawet nie wiem do czego on służy, wygląda to na jakiś rozdzielacz, zawory. Może jakiś znawca parowozów podpowie co to takiego.



I pamiątkowa fotka:



Miło gdy taki znawca i uznany modelarz jak Berp docenia moją pracę. Ale z tą fakturą to już przesada, to po prostu moje zaniedbanie. Źle rozmieszałem farbkę akrylową i wyszła trochę za gęsta pozostawiając po wyschnięciu grubsze ziarno.

Będę wdzięczny za wasze komentarze, uwagi i sugestie dotyczące budowanego modelu.

--

Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
12-02-08 12:23  Odp: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Zawór zakrapiaczy, z dołu wchodzą rury podłaczone do wylotów z inżektorów, wajchą się przełącza z którego ma być brana woda, a na górze trzy zawory najpewniej do zakrapiacza dymnicy, zakrapiacza popielnika i kawał węża do zakrapiania węgla na tendrze, ale czy na pewno do tych trzech i w jakiej kolejności to już by trzeba oryginał obadać.

 
13-02-08 18:16  Odp: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Pitt35   

Pięknie wykonany ten zawór. Wygląda lepiej niż orginalny. Możesz zdradzić z czego te pokrętła wykonałeś? Wyglądają fantastycznie.

 
14-02-08 12:13  Odp: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Pitt35 wszystkie pokrętła, nakrętki oraz koła jezdne są wycięte techniką laserową. Pokrętła zostały utwardzone klejem typu kropelka, a ich krawędzie zostały lekko oszlifowane.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
14-02-08 12:31  Odp: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Schiller 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Rewelacyjne wykonanie!!
Jest co podziwiać...
Pozostaje jedynie czekać na kolejne odsłony na forum.

Kiedy oglądam takie relacje zdaję sobie sprawę z tego jak mało umiem w modelarstwie... :(

--
NACHTFLUG
Sklejam Shidena z tego Wydawnictwa

 
15-02-08 11:56  Odp: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Witam

Dziekuję wszystkim kolegom za uznanie. Wpłynęło to na mnie bardzo motywująco i postanowiłem zrobić jeszcze coś w tym stylu. Kolejne 2 dni poświęciłem na zrobienie wodowskazów. Kolejna mała rzecz, bardzo pracochłonna, zrobiona całkowicie od podstaw. To co było w wycinance w ogóle nie przypominało pierwowzoru. Poza tym we wszystkich prawdziwych Ty2, które mogłem oglądać na żywo i na zdjęciach były 2 wodowskazy, a nie jeden i kurki probiercze.

A to moja robótka:



W tej rurce jak przystało na wodowskaz jest w środku woda.

Tak się prezentuje całe wyposażenie, które do tej pory zrobiłem:



Po zrobieniu tych elementów moja żona jakoś dziwnie na mnie spoglądała. Powiedziała nawet, że to już nie modelarstwo tylko chyba choroba psychiczna :-)

Będę wdzięczny za wasze komentarze, uwagi i sugestie dotyczące budowanego modelu.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 29Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024