FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 13Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
09-05-07 15:09  Re: [relacja] M1A1 Abrams
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Proszę bardzo Kat, mówisz i masz. Miałem zrobić taką fotkę jak robiłem zdjęcia szkieletu i zapomniałem o spodzie.

 
09-05-07 16:03  Re: [relacja] M1A1 Abrams
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

-Lelum Polelum napisał:
>E no tam... Kształty ma piękne<

Dobre..., jak dla mnie to najbrzydszy współczesny czołg. To już Leopard II jest ładniejszy. O radzieckich czołgach nie wspominam, bo to już prawdziwe piękności;-)

Kujot- życzę powodzenia w budowie. Mam nadzieję, że dotrwasz do końca, bo model jest strasznie pracochłonny.

--

 
10-05-07 00:13  Re: [relacja] M1A1 Abrams
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Faktycznie. Wieża trochę nie tego, ale popatrz Piter jaką ma za to zgrabną pupcię...

serwusik

serwusik

Post zmieniony (10-05-07 00:14)

 
13-05-07 11:28  Re: [relacja] M1A1 Abrams
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Witam ponownie, po ostatnich postach stwierdziłem że to poważne hobby, potrafimy rozmawiać o modelach jak o kobietach. Okleiłem kadłub poszyciem, ale jeszcze nie do końca, czas nie pozwolił na więcej. Tak jak wspomniał wcześniej Rolo, Abrams jest naprawdę bardzo dobrze opracowany. Na dzień dzisiejszy wygląda to tak.






Dzięki za wszystkie wpisy w relacji, dzięki wam trochę bardziej człowiek się mobilizuje do pracy nad modelem, pozdrawiam.

 
13-05-07 17:37  Re: [relacja] M1A1 Abrams
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

No i koledzy wyszła kicha z kołami nośnymi z drewna. Chciałem się dzisiaj za nie zabrać ale bez tokarki ani rusz. Grubość obręczy koła razem z bandażem w wycinance jest taka jak grubość tego gotowego z drewna. Niestety pomiędzy bandażem a obręczą powinien być milimetrowy uskok, a w tych drewnianych kołach go nie ma. Oklejenie koła paskiem papieru odpada bo grubość bandaża względem obręczy będzie nie taka jak trzeba. Jeszcze kurcze przyjdzie je dłubać z papieru, ale szkoda mi tych drewnianych.

Bardzo dobrze widać to na zdjęciach z kołami położonymi na okładce w pierwszym poście relacji.



Post zmieniony (13-05-07 17:38)

 
13-05-07 19:46  Re: [relacja] M1A1 Abrams
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Spróbuj zrobić na próbę jedno normalne koło, a jak sie okażą zdecydowanie lepsze to drewniane pchnij na allegro:)

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
18-05-07 10:47  Re: [relacja] M1A1 Abrams
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Z kołami jeszcze sprawa do końca nie rozstrzygnięta. Kat (lub inni koledzy), jeśli miałbyś jakieś fotki zbliżeń układu jezdnego Abramsa to mógłbyś mi je podesłać. I tak przy okazji spytam, czy w tym czołgu koła nośne nie są po obydwu stronach kadłuba w tych samych miejscach. Bo w modelu prawa strona względem lewej jest przesunięta o jakieś pół centymetra, i nie wiem czy to jest błąd w opracowaniu czy tak ma być. Z góry dziękuję.

 
18-05-07 14:31  Re: [relacja] M1A1 Abrams
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Koła powinny być przesunięte ze względu na grubość wałka skrętnego który idzie przez cały kadłub i na którym są zamocowane wahacze.

Pod tym adresem znajdziesz kilkaset zdjęć Abramsa ze wszystkich chyba możliwych stron :)
http://www.primeportal.net/tanks/m1_abrams.htm

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
19-05-07 14:53  Re: [relacja] M1A1 Abrams
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Dzięki Kat za linka, fotek jest naprawdę mnóstwo. Nabiegałem się z kołami po warsztatach i nikt nie podjął się przetoczenia tych kół. Tak więc nożyk i pilniczek w dłoń i do dzieła. Wydłubałem na próbę jedno koło, złożyłem do kupy i pomalowałem. Wygląda to tak.



Nie wiem czemu ale na drewnie farbka wygląda zupełnie inaczej niż na papierze i koło dość mocno różni się odcieniem od kadłuba. Przykleiłem parę elementów zawieszenia i przypasowałem to koło do kadłuba.



Już sam nie wiem czy nie zrobić jednego koła z wycinanki tak jak sugerował Kat, dla porównania.

 
19-05-07 17:37  Re: [relacja] M1A1 Abrams
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Bardzo polecam Ci zrobienie koła kartonowego na próbę - wydaje mi się, że efekt będzie jednak lepszy. Te drewniane wyglądają po prostu na...drewniane :) Każde włókno jest widoczne!

--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 13Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024