FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 19 z 20Strony:  <=  <-  16  17  18  19  20  -> 
27-11-09 19:48  Odp: [Relacja] Pancernik BISMARCK cz.5 (AH)
dymian89   

Jeszcze jedno pytanie. Ile puszek humbrola (chyba tych 14 ml bo takie znalazłem na allegro) zeszło panu na całe malowanie??

 
28-11-09 00:13  Odp: [Relacja] Pancernik BISMARCK cz.5 (AH)
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Robert jestem.
Jedna puszeczka.
Kadłub jest delikatnie pomalowany jedną cienką warstwą - prawie nie widać, że malowane.
Pędzlem, ręcznie, bez podkładów.
Dno jest bardzo równo sklejone na styk. Nie miało być malowane wcale.
Niestety denerwowały mnie ślady łączeń - trudno idealnie dobrać odcień do retuszu. Cięte dokładnie po linii miało minimalne ślady czarnej linii obrysu.


Przy okazji jak się wpisuję to pokażę ciekawostkę.
Brakowało mi ciemnego malowania na górnej powierzchni dalmierzy wież artyleryjskich - uzupełniłem.
Pomalowałem także tym kolorem półkola ze wzmocnieniem na styku wież i barbet.
Przypatrzcie się dokładnie tej słynnej fotce z Grimstadfiordu. Widać to na 100% także na tym z Atlantyku z przegłębieniem na dziób. W Pictorialu jest też lotnicze. Nie ma żadnej wątpliwości, że tak było - choć na zdjęciach wcześniejszych nie było. Domalowali to przy zmianie kamuflarzu.


--

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

Post zmieniony (28-11-09 00:16)

 
28-11-09 12:31  Odp: [Relacja] Pancernik BISMARCK cz.5 (AH)
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Oczywiście jedna puszka nie wystarczy. Pamiętaj, że ja tylko delikatnie przejechałem aby wyrównać kolor - kadłub kolorem prawie nie różnił się od tej farbki.
Gdyby malować na białe to trzeba więcej - trudno mi ocenić ile.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
28-11-09 13:13  Odp: [Relacja] Pancernik BISMARCK cz.5 (AH)
dymian89   

Ja mam Bismarcka gpm i trochę mnie denerwują mnie ślady łączenia poszycia. Z reszta gruszka dziobowa nie wyszła mi tak jak chciałem wiec muszę użyć szpachli. Trochę czytałem o malowaniu i jak uważasz czy najlepiej przed pomalowaniem na czerwono pomalować dno jakąś szarą farba? Czy malując humbrolem nie muszę zabezpieczać dna lakierem? Czy humbrole deformują karton?

 
28-11-09 17:40  Odp: [Relacja] Pancernik BISMARCK cz.5 (AH)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dymian89, swego czasu malowałem dno Richelieu i pamiętam, że zużyłem 4 puszeczki. Malowałem przy pomocy wałeczka z gąbki kupionego w sklepie z materiałami budowlanymi. Położyłem 3 warstwy farby. Dna lakierem nie zabezpieczałem. Humbrole raczej nie deformują kartonu, pod warunkiem że nie będziesz zbyt mocno naciskał i nie będziesz kładł zbyt dużo farby naraz.

Pozdrawiam

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
29-11-09 12:14  Odp: [Relacja] Pancernik BISMARCK cz.5 (AH)
dymian89   

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy do podklejenia pokładu w Bismarcku dobry będzie klej hermol? Jak nie to jakie macie propozycje

 
29-11-09 12:42  Odp: [Relacja] Pancernik BISMARCK cz.5 (AH)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Hermol albo Butapren. Nie używaj kleju na bazie wody np. Wikol bo Ci zdeformuje podklejone części.

--
Pozdrawiam!

 
03-12-09 20:18  Odp: [Relacja] Pancernik BISMARCK cz.5 (AH)
dymian89   

Mam jeszcze jedno pytanie. Czym panie Robercie retuszowałeś krawędzie? Ja mam na myśli kupić humbrole tylko nie wiem czy to dobry pomysł?

 
04-12-09 09:42  Odp: [Relacja] Pancernik BISMARCK cz.5 (AH)
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Mam do Was wielką prośbę. Nie zaśmiecajcie wątku Roberta takimi banalnymi pytaniami. Jeśli ktoś zna historie (tak tak, można śmiało powiedzieć historię) tego modeli to wie, że Robert stosuje wiele różnych technik retuszu (zresztą jak wielu z nas). Wystarczy poszukać na forum.

--
pzdr
Kemot

 
13-08-10 22:36  Odp: [Relacja] Pancernik BISMARCK cz.5 (AH)
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Saburo- mógłbyś podać nazwę tej publikacji o bismarck;u /dobrze też i zdjęcie jakbyś mógł wkleić/ o której mowa w 3 części relacji, Twój post z 21-03-05 09:00. Niestety tak ją zachwalasz, że nie podałeś tytułu, a zdjęcie się przeterminowało :(.

--
U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 19 z 20Strony:  <=  <-  16  17  18  19  20  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024