FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 17 z 20Strony:  <=  <-  15  16  17  18  19  ->  => 
08-04-09 23:09  Odp: [Relacja] Pancernik BISMARCK cz.5 (AH)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

O ile pamietam, to zawsze byłeś za relingami fotortawioymi, a tu jednak robisz z drutu- i bardzo mnie to cieszy- słupek i poprzeczka nie są w jednej płaszczyznie, do tego jego przekroj poprzeczny nie jest płaski tylko obły.
Ja teraz bawie sie z relingami kartonowyi, cietymi laserowo- bardzo mi sie nie podobają. łamią sie gdzie chcą, wg włókien kartonu, a po nasączeniu superglue łamią sie zupełnie. Stwierdzam, że jednak wole robic je samemu. A w kazdym razie kartonowego juz nie zamierzam uzywac oprócz dwóch modeli do których specjalnie kupiłem

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
09-04-09 06:07  Odp: [Relacja] Pancernik BISMARCK cz.5 (AH)
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Zawsze ?
Ja zawsze jestem za możliwie wiernym modelem. Pierwszy reling na Bismarcku skleiłem tą techniką kilka lat temu. Fototrawione używam w 1/400.
Nie jestem też ortodoksem - na wielu statkach/okrętach reling jest dokładnie taki jak fototrawiony w skali.

Krzysiek, odklejanie słupków przy zaginaniu czasem się zdarzy - ale ostatnio nic mi nie odpadło. Pattex super żel - przyklejam bardzo starannie żeby złapało każdy słupek na każdym styku - ale jednocześnie żeby nie zapaprać klejem. Z dużą uwagą to zginam żeby zaginało się w jednej płaszczyźnie. Zawsze na czymś opieram i przed słupkiem mocno trzymam pensetą.

--

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

Post zmieniony (09-04-09 15:06)

 
09-04-09 19:36  Odp: [Relacja] Pancernik BISMARCK cz.5 (AH)
Kopciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

..bardzo ciekawa technologia wykonania relingów.Postaram się wykorzystać w przyszłości tą metodę.

--
Pozdrawiam<<kopciu>>
W produkcji "Graf Spee"

 
09-04-09 20:34  Odp: [Relacja] Pancernik BISMARCK cz.5 (AH)
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Czekam do czerwca. Tam sobie powzdycham - na żywo :)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
18-04-09 22:01  Odp: [Relacja] Pancernik BISMARCK cz.5 (AH)
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Na zdjęciu nadbudówki z działem p=lot 105 widać jak Saburo wykonuje detale. Po prostu opanował technologię zmniejszania się do skali modelu :):)
Wciąż kibicuję tej relacji i wciąż oczkuję na końcowe zdjęcia.

--
PozdrawiamKojak

 
20-04-09 06:47  Odp: [Relacja] Pancernik BISMARCK cz.5 (AH)
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Reling pokładowy zakończony. Efekt końcowy poniżej.



--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
20-04-09 10:56  Odp: [Relacja] Pancernik BISMARCK cz.5 (AH)
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Zdjęcie na dziób, fantastyczne. Zresztą to ukazujące Bismarcka i jego budowniczego też fajne. Widać jaką masę detali ma ten okręt w wykonaniu Roberta.

--
pzdr
Kemot

 
20-04-09 12:41  Odp: [Relacja] Pancernik BISMARCK cz.5 (AH)
Hanys 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


 - 1

Jak zwykle pięknie i elegancko. Na zdjęciu z Tobą widać ile włożyłeś pracy w detalizację w porównanie do zdjęć makro. Piękna replika. Robi kolosalne wrażenie. Pozdrawiam
PS. Wieczorem pogadamy, mała awaria kompa....

--
----------------------------------------------------------------------------------
Robert Nowak "Hanys" - okręty PMW, IJN i Koninklijke Marine II wojna światowa
----------------------------------------------------------------------------------

 
13-09-09 18:27  Odp: [Relacja] Pancernik BISMARCK cz.5 (AH)
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

ŻURAWIE OKRĘTOWE
W poście z 19-03-08 pokazałem wstępnie sklejone części do dźwigów.
Minęło sporo czasu - pora temat sfinalizować.
Głównym powodem zatrzymania prac były ośmio-szprychowe koła wchodzące w skład konstrukcji. Wyciąłem je z kartonu - ale nie byłem zadowolony z efektu.
Pomysł dostałem od Veterana. Zakupiłem w Aber kilka blaszek - "pokrętła w różnych skalach". Jedna z serii kółek ma dokładnie taki rozmiar - ale 4 szprychy. Wystarczy skleić 2 kółka przekręcone względem siebie o 45 stopni.



Pora na montaż w całość



Na okręcie będą w pozycji spoczynkowej. Tak mi się podoba.



--

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

Post zmieniony (13-09-09 18:29)

 
14-09-09 14:35  Odp: [Relacja] Pancernik BISMARCK cz.5 (AH)
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Kolejny świetnie wykonany podzespół. Na białym tle te dźwigi prezentują się jeszcze lepiej niż na modelu (na modelu to trzeba na żywca zobaczyć). Bardzo fajnie wykonałeś liny.

--
pzdr
Kemot

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 17 z 20Strony:  <=  <-  15  16  17  18  19  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024