FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
19-04-07 16:04  Re: [ Relacja z budowy ] niszczyciel eskortowy typu HUNT II wydawnictwa GPM
piotr d   

Bulaje (to co imitują pierścienie z drutu to kołnierz głównej ramy przynitowanej do burty) nawet na okrętach budowy wojennej były po bożemu mosiężne. Można je obejrzeć np. na Haidzie.

To jednak nie oznacza, że się błyszczały. W czasie wojny rozmaite "mosiądze" były z zasady pomalowane. Nie zawsze, bo na początku wojny na spokojniejszym akwenie mogł się zdarzyć okręt wypucowany "po pokojowemu", ale taka była reguła:
- You've got brass shining on the bridge. Paint the bloody stuff over.
- Why?
- If you don't know why you'll never live to find out.

Błyszczeć się powinien obwód kopuły azdyku, ale to już inna historia.

--

 
19-04-07 16:43  Re: [ Relacja z budowy ] niszczyciel eskortowy typu HUNT II wydawnictwa GPM
choochoo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

hehe jaka regula haha no to najwyzej pomaluje drut na okucia jakims jasnym brazem czy czyms podobnym tak zeby powiedzmy nie blyszczaly ale zeby bylo widac ze sa okucia. Chyba ze farba zacznie pekac podczas nawijania druciku na jakies wiertelko srednicy 1mm.
Pozdro :)

 
04-07-07 15:32  Re: [ Relacja z budowy ] niszczyciel eskortowy typu HUNT II wydawnictwa GPM
choochoo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam po baaardzo dlugiej przerwie spowodowanej pisaniem pracy inz i zwiazana z nia obrona. Teraz juz moge spokojnie zabrac sie za kontynuacje zabawy z moim plywadelkiem. Chec nadrobienia zaleglosci sprawila ze pospiech wzial gore nad cierpliwoscia co niestety spowodowalo ze zrobilem bledy na kadlubie i zastanawiam sie czy go naprawiac czy robic nowy. Przyznam szczerze ze na robienie nowego mam srednia ochote. Ponizej zamieszczam fotki kadluba bez burt i czekam na konstruktywna krytyke oraz jakie propozycje co z tym robic.

Te kropki to dziury w kadlubie zalane cyjanopanem :/ dzis stwierdzam ze nie byl to najlepszy pomysl.

Kadlub z bledami



Tutaj widoczne sa sruby napedowe





Post zmieniony (04-07-07 15:34)

 
05-07-07 23:15  Re: [ Relacja z budowy ] niszczyciel eskortowy typu HUNT II wydawnictwa GPM
Glutation 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witaj,

No to bądź dzielny i doprowadź budowę do końca w tej pierwszej relacji z pierwszego modelu ;-)
Czy dno poza malowaniem szpachlowałeś? Jest chyba bardzo gładkie.
No i powiedzcie proszę: czy prawdziwe śruby były malowane, czy miały kolor mosiądzu? Bo jeśli nie to wydawca zaplanował chyba trochę za ciemny kolor pomarańczowy na te elementy.

Pozdrawiam
Łukasz

--

Baka ni tsukeru kusuri wa nai

Post zmieniony (05-07-07 23:16)

 
06-07-07 12:41  Re: [ Relacja z budowy ] niszczyciel eskortowy typu HUNT II wydawnictwa GPM
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Nie załamuj się tylko do roboty!!!! Ja na Twoim miejscu tam gdzie widać kropy przeszlifowałbym papierem ściernym i jeszcze raz pomalował. Jeśli wyjdzie jakiś dołek to bez szpachli się chyba nie obejdzie. Kadłub, jeśli jest prosty to nie jest zły. Fotki daj lepszej jakości i zdjęcia wykonuj z bliska bo zbyt wiele( kadłub) na tych fotkach nie widać. Podeślij lepsze fotki na priv to coś poradzimy.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
07-07-07 23:20  Re: [ Relacja z budowy ] niszczyciel eskortowy typu HUNT II wydawnictwa GPM
choochoo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Generalnie kadlub jest prosty :) na dniach fotki z reperowania byczkow ;)

 
08-07-07 00:55  Re: [ Relacja z budowy ] niszczyciel eskortowy typu HUNT II wydawnictwa GPM
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Popracuj nad fotkami. Nie rób z reki używaj statywu, jak masz możliwość ustawienia ręcznie przysłony to ustaw na f=8

--
Pozdrawiam
_____

 
08-07-07 11:38  Re: [ Relacja z budowy ] niszczyciel eskortowy typu HUNT II wydawnictwa GPM
choochoo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bartku niestety nie mam statywu :/ chyba ze masz jakis pomysl na jakas prowizorke :) to z checia skorzystam z podpowiedzi :)

 
08-07-07 17:10  Re: [ Relacja z budowy ] niszczyciel eskortowy typu HUNT II wydawnictwa GPM
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

statyw kupisz za 15 zł ja kupiłem na allegro za 7. Wcześniej ustawiałem aparat na , pudełeczkach, słoikach , puszkach podsuwałem pod niego linijkę lub jakieś patyczki tak aby w kadrze uchwyć to co mnie interesowało.

--
Pozdrawiam
_____

 
08-07-07 17:19  Re: [ Relacja z budowy ] niszczyciel eskortowy typu HUNT II wydawnictwa GPM
wodnik   

cześć ok. dwa miesiace temu skończylem tem model sklejać.
Ciekaw jestem jak ty sobie dasz z tym radę.
Powiedz tylko czy szpachlowałeś kadłub bo jest taki rowny i gładki, mi sie nie udało tak go dopracować

POWODZENIA

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024