FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
28-01-08 18:02  Odp: [Relacja]..'Just do it'.. F-14 A Tomcat KA 1:33 CZĘŚĆ V
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Berp z czego ta sonda tankowania? bo wygląda fantastycznie jak orginał wytoczona z metalu.

--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
30-01-08 08:59  Odp: [Relacja]..'Just do it'.. F-14 A Tomcat KA 1:33 CZĘŚĆ V
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Kari cała przyjemność po mojej stronie :) cieszę się, że jesteś pozytywnie zaskoczony, 14-tka niezwłocznie zostanie wysłana pod podany adres.

Hayabusa dzięki za pozytyw. Sonda tankowania wykonana jest z gwoździa :) poniżej opis wykonania, który zamieściłem na sąsiednim forum jedyne, co mogę dodać do niego to, to, na co zwrócił mi ostatnio uwagę mój brat. Po wykonaniu takiego elementu trzeba go na wszelki wypadek polakierować by nie zaśniedział lub zardzewiał.

„Elementy tego typu uzyskuję sposobem domowym a raczej garażowym tu musze podkreślić, że mam pełen warsztat, więc wszystko do woli jest dostępne pod ręką.
Widoczny elementy powstał z ogromnego gwoździa (można używać aluminium wtedy łatwiej obrabiać), który został wkręcony w wiertarkę umocowaną w imadle.
Następnie załączam wiertarkę na wysokie obroty i czyszczę go papierem ściernym (jakikolwiek), drugi krok to ostry nóż, którym robię nacięcia wyznaczające długość i głębokość tego, co chce wyszlifować. Tak przygotowany odcinek obrabiam wstępnie ogromnym pilnikiem do metalu. Trzeci krok to zmiana pilników na zestaw małych o różnych kształtach (do kupienia w każdym markecie ..o dziwo sprawdzają się) nimi pozbywam się wszystkich zadziorów i nierówności zbliżając się do ostatecznego kształtu, jaki chcę nadać.
Kiedy jestem już pewien, że wystarczy „piłowania” pojawiają się wszelkiego rodzaju papiery ścierne, które naklejam za pomocą super gluta na tekturę 2 mm coś takiego jest w miarę twarde, przez co ściera pozostałości typu ryski a jednocześnie pod wpływem obrotów elementu ubija się na, tyle że przyjmuje kształt tego, co szlifujemy nie zmieniając jego wyglądu, kiedy na przykład mocniej dociśniemy. Na koniec ostrym nożem robię ostateczne podcięcia tych „schodków” (pilnik ma zbyt gruby rant) poczym wszystko szlifuję pastą TEMPO nałożoną na filc.
Jednym słowem „wirujący wiertarkowy świat „ ,trochę doświadczenia, bo można bardzo, bardzo szybko wszystko jednym ruchem zepsuć i masa czasu na zrobienie czegoś takiego :).”

Budowa F-14 dobiegła końca w chwili obecnej coś tam jeszcze wypatrzyłem i postanowiłem to poprawić a że było przyklejone super glutem to zajęło mi trochę więcej czasu niż przypuszczałem ostatnie fotki w relacji pod koniec tygodnia :).

Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
30-01-08 12:49  Odp: [Relacja]..'Just do it'.. F-14 A Tomcat KA 1:33 CZĘŚĆ V
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Dzięki BERP za opis:) Znaczy dobrze się domyśliłem;) Pomysł świetny i efekt fantastyczny:)

--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
31-01-08 10:26  Odp: [Relacja]..'Just do it'.. F-14 A Tomcat KA 1:33 CZĘŚĆ V
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć


Dziś dokładnie mija dwa lata jak ruszyłem ten model :) ale jaja …. strasznie to wszystko przeciągnęło się, co nie wpłynęło pozytywnie na wygląd 14tki,o wszystkim wiecie, bo na bieżąco informowałem, co boli mnie w tym model zdecydowanie nie należał do łatwych a do tego i ja popełniłem w nim parę konkretnych błędów, które szybko wychwyciliście :). Dwa lata budowy nauczyło mnie naprawdę sporo i na pewno ta nauka nie pójdzie w zapomnienie postaram się żeby koleiny model był o klasę lepszy niż F-14. Szczerze to cieszę się, że to już koniec, bo ile można krążyć wokół tego samego tematu, kiedy to na rynku pojawiają się coraz ciekawsze projekty:)

Ze swojej strony chciałem na maxa podziękować Wszystkim, którzy śledzili tą relację, motywowali mnie do dalszej pracy, wytykali błędy, sugerowali pewne rozwiązania i cierpliwie czekali w momentach przestoju.

Szczególne podziękowania dla: mojego brata, Bebe, u którego wybrałem model, Ukasso bez niego nie dokończyłbym budowy, PiteraCz. , ŁukaszaK., Marcina G.,Kariego, Lazarusa, QŃa, Kometa, ESP, Rafaela, Buki, Wisy, Pawła_P, Andrzeja S, Zetpt, Rajkuba, Precyzyjnego, Pasera Montanusa, Robala,DIXIE, Panzer Mausa, Drewala, MARIUSZA, Kaca, Sebastiana1987, Punego, Bastyana, Havoca, AWOTA, Buzziego, Małej Mi, Elessar.telca, Sastusa, Darka, Damdama, Kata, Jańcia, Yavorskyego, Grzegorza Nowaka (W), JackaPlacka, Michała, Hooka, Krzycha, Mejdeja, Kuby G., Pulpetto, Piotra, Kurnikoff, Grzegorza, Seweryn Alfa, Jariego, Bestii, Martineza, Stachowicza, Ushiego, Wojtassa, Martin Flasha, Oggo, Cake21, Sleepwalkera, Wojtka J, Janka, Jawka-Adlera, Krzyska D., Krystiana, Cevy, K_natlenie, Hayabusy.


Dziś ostatnie elementy, które zostały wklejone, czyli stożek, owiewka, stopnie i anteny. Niestety nie miałem możliwości zrobienia lepszych zdjęć :( postaram się bardziej w galerii, na którą pewnie będzie trzeba poczekać tydzień :).






Jeszcze raz dzięki za to, że chciało Wam się tu zaglądać i do zobaczenia w nowej relacji.

Pozdrawiam na maxa.

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
31-01-08 10:33  Odp: [Relacja]..'Just do it'.. F-14 A Tomcat KA 1:33 CZĘŚĆ V
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Berp zanim zająłem się pancerką to F-14ka była dla mnie najpiękniejszą maszyną jaka została do tej pory zbudowana, i zresztą nadal tak twierdzę. Budowa tego modelu trwała dość długo ale efekt jaki osiągnąłeś jest obłędny. Nie widziałem lepiej wykonanego współczesnego myśliwca w kartonie, chylę czoło przed twoimi umiejętnościami. Jak dla mnie to po prostu arcydzieło, pozdrawiam serdecznie.

 
31-01-08 11:16  Odp: [Relacja]..'Just do it'.. F-14 A Tomcat KA 1:33 CZĘŚĆ V
krzychu :-) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wykonało się!
Mam nadzieję, że publicznie zademonstrujesz swe dzieło na spotkaniu ŁSM za dwa tygodnie (nie przyjmę odpowiedzi negatywnej ;-p). Na galeryjke poczekam z miłą chęcią.


Pozdrawiam

--
Łódzka Sjesta Modelarska

 
31-01-08 18:14  Odp: [Relacja]..'Just do it'.. F-14 A Tomcat KA 1:33 CZĘŚĆ V
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Składać Ci gratulacje z ukończenia modelu jest "głupio", Ty zawsze kończysz model i dopiero zabierasz się za następny ;-) Więc gratuluję sobie ;-P, że dzięki mnie ten model powstał i gratuluję całej reszcie "najcierpliwszych z cierpliwych", że dotarli do końca tej relacji. A ty ZIOM podnoś poprzeczkę wyżej i jeszcze wyżej ;-))) Cobyśmy mogli znowu cierpliwie uczestniczyć w kolejnej relacji. Pozdrowienia dla Bojtka i rodziców ;-D i gratulacje dla nich również, że z Tobą wytrzymują 8-O

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
31-01-08 20:29  Odp: [Relacja]..'Just do it'.. F-14 A Tomcat KA 1:33 CZĘŚĆ V
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Witam witam model zapiera dech a nawet bym powiedział całe miliony dechów w piersiach :D:D. Jak dla mnie istny kartonowy majstersztyk. Bardzo często zaglądałem do twojej relacji chociaż aktywność przejawiałem niewielką. Gratuluje pięknego modelu i z niecierpliwością czekam na kolejny górnolotny kartonowy wyczyn w twoim wykonaniu. Pozdrawiam :)

--

 
31-01-08 20:50  Odp: [Relacja]..'Just do it'.. F-14 A Tomcat KA 1:33 CZĘŚĆ V
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

No Berp nareszcie . Z całą przyjemnością chciałbym Ci pogratulować zakończenia pracy. Piękny model , nie będę się tu powtarzal chociaż ochy i achy są tu w zupelności na miejscu . Trochę szkoda że to już koniec ,śledząć Twoje relacje można było się sporo nauczyć a i samo śledzenie tego co robiłeś było jak czytanie dobrej książki , nieżle wciągało .Mam nadzieje na kolejną książkę twojego autorstwa . Jeszcze raz gratuluję i pozdrawiam .

p.s .

A może by tak na koniec stworzyć galerię ?

Jańcio .



Post zmieniony (31-01-08 21:00)

 
31-01-08 21:06  Odp: [Relacja]..'Just do it'.. F-14 A Tomcat KA 1:33 CZĘŚĆ V
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Piotrek, mam nadzieje, ze to jest dobry sposob na uczczenie rcznicowej Sjesty :) Przylaczam sie do wszystkich gratulacji i czekam na galerie. I na nastepny projekt :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024